Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
22. dec 2011

@lulu10 ty si cislo,aj som to chcela vcera zmazat.lebo som chcela vediet,kolko tt mi to vyhodi podla noveho TP 😉
@lulu10 tak to zas bolo pred siedmimi rokmi a nevedela to.

lulu10
22. dec 2011

@zarabono nic nemaz, nechaj to pekne tak ako to je, nech sa aj my s @leamax z toho tesime a kukame ako ti to pekne ubieha 😉

martini
22. dec 2011

@leamax ja som bola na porodnom stole 5 hodin, ale kedže sa mi kontrakcie spomalili, tak ma poslali zasa chodiť, potom sa to zasa zrýchlilo, tak mi pichli epidural a som zasa chodila...a zasa ležala a zasa chodila..a potom som ležala, pričom lekár zahlásil, že už fakt rodíme a že za 15 min. je malý na svete, ale ja nééé, mne to trvalo ďalšie asi 2 hodiny, pričom kričala som určite s prestávkami takú dobru hodinku, stále som pozerala na hodiny na stene (medzi kontrakciami, že doprdele o ktorej sa už chce ten malý sopliak narodiť...no vravím, herečka, riadne scénky som tam robila...ale ked malý sa tak vrtal a nie a nie vyjsť von, šak chudak mal z toho riadny hematom na hlave. Ale to preto lebo ja som už nevladala dobre tlačiť po toľkých hodinách a plus malý bol otočený v polohe 2, teda musel urobiť o jednu otočku viac a nejak mu to nešlo. ty to budeš mať iné, ľahšie, sľubujem 😉
@zarabono no pjekne sa to číta, že 14 tt... už len čakáme kedy to bude približne naopak, že 41 😉

zarabono
22. dec 2011

@lulu10 rozkaz sefe
@martini no to by ani nebolo zle 😉 tak ty si bola riadne vesela kopka na porodnej sale 😀

lulu10
22. dec 2011

@zarabono ty si uz aj rozmyslala ze kde pojdes rodit? aj mino je porodnik?

zarabono
22. dec 2011

@lulu10 rozmyslala a zatial nic nevymyslela.ano,aj on je

lulu10
22. dec 2011

@zarabono a jeho by si nechcela?

zarabono
22. dec 2011

@lulu10 nechcem rodit v to

leamax
22. dec 2011

@lenka_21 jasne moja, ved ja nemam v umysle na neho tlacit, aby zas z toho nemal stresy a nervy a nakoniec by sa mi zasekol a uz by sa ma do konca zivota nechcel dotknut - to teda urcite nechcem. ja len vravim ako strasne rada by som ho tam mala ale ak bude trvat na tom, ze nie, tak ho tam predsa nedotiahnem za golier, budem to respektovat 😉
@zarabono jeeej, no huraaaaaa, niekto uz ma konecne zmeneny pas 😀 parada

leamax
22. dec 2011

@martini tak ten slub beriem, som rada, ze si mi to slubila 😵 lebo ja mam z porodu trosku obavy, ci to zvladnem, hlavne sa bojim nastrihu a zasivania a hojenia rany po tom najviac, au au auuuuuuuuuuu 😅

zarabono
22. dec 2011

@leamax si na rade 😉 a nemysli na sitie a hojenie,ale na to vsetko,co ti to prinesie 🙂

leamax
22. dec 2011

@zarabono rada splnim tvoje zelanie 🙂 😵 ved nemyslim na to, to je to posledne, ale je to niekde tam vzadu a obcas to vykukne 😀

zarabono
22. dec 2011

@leamax tak mna taketo veci ani nenapadaju.skor kam ist toho bubacika porodit 😕

leamax
22. dec 2011

@zarabono v tehu ani mna nic take nenapada a verim, ze ani nebude. no ved do NR, nie?

zarabono
22. dec 2011

@leamax neviem.rozmyslam.

leamax
22. dec 2011

@zarabono to som zvedava, k comu dojdes

zarabono
22. dec 2011

@leamax to veru netusim.rozmyslam nad styrmi.banovce,len tam nemaju prip inkubator,trencin,bojnice-vraj primar sialenec,ale podla vsetkeho,ked si ho zaplatis,tak max starostlivost,personal dobry i zabezpecenie pocas hospit.,nitra-plus je,ze mozem mat vybaveneho primara,docentku pri porode,poznam prostredie,minus,caste sekcie a nevedia odhadnut vyvolavacky,co v ich konecnom mnozstve konci sekciou

leamax
22. dec 2011

@zarabono no myslim, ze na sk neexistuje uplne idealna nemocnica a kazdemu vyhovuje nieco ine, takze si musis zvazit, co je pre teba dolezite a podla toho sa rozhodnut

cecil36
22. dec 2011

@lulu10 @zarabono @leamax ahojte tak oznamujem, ze sa nam 16.12. narodil syncek 🙂 Este sme v nemocke pre zltacku, tak snad sa to uz zacne zlepsovat 😒

zarabono
22. dec 2011

@leamax este musim popremyslat.asi by som chcela,aby tam bolo aj vybavenie dostatocne pre novorodenca

zarabono
22. dec 2011

@cecil36 este raz gratulujem.dufam,ze budete coskoro ok a budete moct ist domov.

cecil36
22. dec 2011

@zarabono jeeej a ty mas aky krasny tyzden, tak nech pekne rastiete 😉

leamax
22. dec 2011

@cecil36 aj ja este raz gratulujeeeeemmmmm a zelam , nech ide zltacka rychlo prec aby ste si mohli domka uzit vsetci spolu najkrajsie vianoce 😵
@zarabono ved v to maju dobre vybavenie pre novorodenca, nie? ale ked zas nechces tam rodit

staga
22. dec 2011

ahojte kocky, chceli sem este tento rok stihnut IVF ale uz stimulacia bola dlha (teda dlhsie ako minule)11dni a pri vybere bolo iba 6 vajicok z toho 4 oplod. ale vyvijali sa velmi pomaly po 5 dnoch 5bun. takze transfer ani nabol ☹ ,
lekarka mi povedala ze si mam kupit DHEA mate nejake skusenosti? netreba urobit pred tym krvne vysetrenie alebo??? poradte prosim
@leamax takze nie si dobra bosorka - bohuzial

bettypo
22. dec 2011

@staga

leamax
22. dec 2011

@staga jooooj, to mi je luto ☹ skoda 😢
uzite si teraz vianoce, viem, ze vam bude smutno, ze to nevyslo, ale nezmenite to, tak si aspon oddychnite, pridte na ine myslienky, vyskusaj, co ti doktorka poradila a urcite dalsi pokus vyjde 😉 😵

staga
22. dec 2011

povedte mi preco mam jeden mesiac 13 vajicok a pri vklade 12 a 8 bunkove a mesiac na to nic ☹ kto mi vioe dat na toto odpoved

leamax
22. dec 2011

@staga joj, moja, na toto ti asi nikto neodpovie, to asi nevedia ani lekari. keby som ta tak vedela nejako potesit

staga
22. dec 2011

@leamax veru ani lekarka mi nevedela povedat dovod, povedala mi iba ze kazdy cyklus je iny, ale co ked som uz stara a uz nebudem produkovat vajicka
pred poslednym IVF som pila ten caj, brala som vitamíny -kyselinu listovu a aj hlivvu usticovu a aj tak nic

leamax
22. dec 2011

@staga aka stara, kolko mas rokov? nie, ja verim tomu, ze ten dalsi cyklus ti vyjde 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre