Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mackaso
18. jún 2012

@dalida ako tvoje telo reagovalo na tie injekcie?

mimusa4
18. jún 2012

ahojte staré známe.. @kukulik30 @melisska @dalida
chcela by som vás poprosiť ak by si niektorá našla čas a písla mi ako to všetko prebieha v Brne aj s poplatkami pre samoplatcov, pozerala som cenník ale akosi neviem sa v tom zorientovať veľmi, koľko peniažky ste platili? môžte aj celý váš priebeh do ip aby som sa vedela na to pripraviť..ja som testovala teraz už aj po kete a vyzerá to na teste že nula bodov :/ vopred ďakujem za ochotu a čo je tá mini stimul?

veeeeľmi silno vám držím palčeky a myslím na vás 😵

nelly3
18. jún 2012

@mackaso
jasne, dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca, ja som teraz nato velmi optimisticky naladena - polovica uspechu, dufam, ze ma to do stimulky neprejde 😀

dalida
18. jún 2012

@mackaso uz som ako tak zvyknuta na injekcie, takze som problem s pichanim nemala. Mam PCO, takze mi sme velmi opatrne stimulovali... mala som 1 bal.clostil + 5inj. bravelle, z toho sa podarilo dopestovat jedno pekne zrele vajicko, kt. sa oplodnilo a aj pekne vyvijalo. Mala som vlozenu peknu morulku 🙂 Len neviem ci aj nadalej je so mnou... 😒

kiara15
18. jún 2012

@lenkalienka01
@lulu10 ahojte dakujem za pekne slova ja by som aj sla hned do toho ale aj tie financie uz ozaj neviem skade ich zohnat 😒 a moj ten uz je mozno horsie na tom ako ja ☹

lenkalienka01
18. jún 2012

@dalida dakujem, ani neviem, kde som tu silu nabrala, ale cerpam aj z konika 🙂

lenkalienka01
18. jún 2012

@dalida a kedy ides na krv ? test ti nemusi ukazat...ja preto netestujem, ja som objednana 27 na krv u obvodneho gynekologa , tak verííííííííííííím 🙂

zabka1124
18. jún 2012

@mackaso ahojky, no mna tak stipkaju, ked tlaci tekutinu dnu!!Ja som mala 150IU!!!A ty???

mackaso
19. jún 2012

@nelly3 ahoj moja, no to je správne, že si tak naladená, tak to má byť, cítiť sa v pohode a veriť, bude to dobré ja tomu tiež verím, už čakám na mrchu a začíname 🙂 , budeme sa podporovať 🙂 🙂 🙂

mackaso
19. jún 2012

@zabka1124 ja mám 75IU, to nevadí, že štipkajú, ja som mala pred tým Menopur a ten štípal dosť, akú si mala úrodičku po Bravelle?

nelly3
19. jún 2012

@mackaso
no ja som dneska len 10DC, takze ja si este pockam, ale nevadi, kto pocka ten sa docka 😀 takze menopur stipe, ja som predtym stimulovala na sk fostimonom, to sa pichalo do svalu tymi hrubymi ihlami a dalo sa 😉 a menopur som fasla take kratke tenke ihly a podkozne, tak snad to bude oki, vydrzime tych 7-8 dni pichania 😵

dalida
19. jún 2012

@lenkalienka01 zajtra by som mala ist na krv. Mam toho vela v praci, takze rano rychlovka nabehnem a poobede skocim po vysledky

mackaso
19. jún 2012

@nelly3 to vydržíš, nie je to nič, len také štipkanie, ja som 15DC, alebo tak nejako, to rýchlo zbehne, aké ti dal lieky Macháčik?

nelly3
19. jún 2012

@mackaso
ja chodim koudelkovi 😉moj protokol: od 2DC budem brat Clostilbegyt 1-0-1 + menopur jednu ampulku, 7-8DC utz, odber cca 12-14DC, zalezi aj na utz co bude. takze tak zatial 🙂

nelly3
19. jún 2012

baby poradte mi, tie co sa vyznate v stitnej zlaze: koudelka mi odporucil zvysit euthyrox zo 75 co beriem na 100, tak som volala o vysledky krvi a endokrinologicka mi povedala, ze nie nemozem si to zvysit, ze ked sa chcem predavkovat 😕 TSH som mala naposledy 4,4 a koudelka to chce na nejaku hodnotu 2 ci co, ja sa tomu moc nerozumiem, nemam moc nastudovanu stitnu zlazu.
rienok alebo ine baby odbornicky radte 🙂 diky 😉

takyna
19. jún 2012

@nelly3 urcite by som sa radila Koudelkom ,treba zvysit, ja som sa tiez jemu prisposobila a mame Bibianu 🙂 , v tehu bude aj tak zvysena potreba euthyroxu, nic sa neboj 🙂
prajem vsetko dobre

babule pozdravujem a prajem skore otehotnenie vsetkym 🙂 🙂 🙂 🙂 , drzim palce 😵

rienok
19. jún 2012

@nelly3 hmm v tomto Ti ja neporadim, ja mam chvalabohu štítnu žľazu v poriadku

lenkalienka01
19. jún 2012

@dalida držím palce 🙂

lulu10
19. jún 2012

@nelly3 skus sa spytat @leamax 😉

leamax
19. jún 2012

@lulu10 ty si zlata, ved ja nie som endokrinolog 😀 😀 😀 no ale skusim
@nelly3 ja beriem thyroxin 25mg, tiez som navrhovala endokrinologicke zvysenie, ale zatial to nechala tak. potom som bola v RF a koudelka mi tiez povedal, ze ho mam zvysit na 50mg, aby mi TSH kleslo pod 2,5. este som nezacala s navysovanim, lebo ja zacnem za par dni aj s prednisonom a ten ukludnuje stitku, takze ako nahle ho zacnem brat, idem na krv a uvidim, co urobi TSH. no ale teda k tebe - mas dost vysoke to TSH, malo by sa to fakt znizit. ja som chodila k endoske v NR a ta mi povedala, ze tato hodnota by bola v poriadku, keby sa nesnazime o babo, ale kedze chceme babo, tak maju v RF pravdu a TSH treba mat pod 2,5. a predavkovat? to co je za blbost? ved su ludia, ktori uzivaju aj 250 euthyroxu. ja byt tebou, skusim este jedneho endokrinologa, aspon konzultaciu. ak mozem poradit, v NR je jedna dobra, co som k nej chodila, od vas to nemas tak daleko, aspon teda na tu konzultaciu. kedy chces zacat stimulovat?

dalida
19. jún 2012

@lenkalienka01 dakujem 😉

melisska
19. jún 2012

@dalida aj ja samozrejme moja, my sme uz starsie, skusenejsie bojovnicky, ale nevzdali sme to🙂

lulu10
19. jún 2012

@leamax ha a vidis ako krasne a rozumne si odpovedala, som to vedela ... 😀 riesite rovnaku vec 😉

leamax
19. jún 2012

@lulu10 zeby aj rozumne 😀 😀 😀

jajus18
19. jún 2012

@nelly3 ahoj.tak aj ja mam taku skusenosť ohladne štitnej žlazy,ja beriem 88mg,ale najskor som brala nizsie davky a pred tym ako som podstupila 3ivf,tak mi zvyšila davku,lebo mi povedala že pre otehotnenie je idealna hodnota 2-2.5.naposledy som ju mala 1.93a to bola velmi spokojna tak mi nechala tu istu davku. 🙂 takže ten dr.mal asi pravdu,mas tu hodnotu dost vysoku.držim palčeky 🙂

bettypo
19. jún 2012

@nelly3 pripájam sa k babám. Ale u nás to neriešili v RF ale rovno endokrinologička zvýšila dávku. A to som mala TSH okolo 3 alebo tak nejak

nelly3
19. jún 2012

dakujem, no nechcela som, ale asi behnem k endokrinologicke sa osobne opytat, to bolo po telefone a cez sestricku, takze tak. sama si to nechcem zvysit, nejako sa s nou rozumne dohodnem 😉

tea284
19. jún 2012

Dievčatá, dovolte mi sa medzi Vás votriet. Necitala som celu Vašu diskusiu, ale zda sa že s Reprofitom máte len dobrú skúsenosť. Tiez uz začínam nad ním uvažovať. Môžete mi prosím popísat ten cely proces od objednania sa na prvú konzultáciu? Nech som trosku v obraze. Ďakujem moc.

leamax
19. jún 2012

@bettypo ty si brala aku davku, ked ti to zvysili? ja som mala tiez teraz naposledy 3,36 tsh.
@nelly3 tak k nej skoc, ked si to nechces sama zvysit. to isto bola sestricka taka mudra, ze ti to zakazala, ze?

bettypo
19. jún 2012

@leamax začínala som s 25tkou a na 50tku mi to zvýšila keď som mala TSH 3,2 a FT4 1,07. Teraz beriem vyššiu dávku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre