Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
24. mar 2011

@rienok ahoj , no to asi ten deň bez počítačov 😀 .mne sa ten môj zasa len tak vypína a v robote sa pokazil úplne tak preto som tu len sem-tam. No na sobotu ti držím všetky palce aj palčeky. 😵
@gabikaa to je mi ľúto, snáď sa zajtra ešte niekto pridá a rovnako v sobotu na vás myslím. 😵 Ináč tie ponožky boli zelenej farby. no ja mám bielo zelené a nosím ich na každý USG doteraz. 😀 😉
@cecil36 áno Drakulovú veľmi chvália baby, tak si v dobrých rukách. 😵a lieky na alergiu by si mala vysadiť na prvé 3 mesiace aspoň mne tak vysadili nosné spreje. Mne teraz dali homeopatické Kvapky pri alergickej nádche LUffa comp.-heel a kombinujem to s maarom a celkom sa to dá, len noc je horšia. Skús si pozrieť info na nete.
@tina13 gratulujem k tehu knižke, tá je ale komplikovaná. 😀 Nech sa ti pekne zapĺňa. 😵

rienok
24. mar 2011

@rebeka33 jaj, no vidíš deň bez pc a ja pri ňom celý deň sedím 😝 . ďakujem za podporu 🙂

callex
24. mar 2011

@lulu10 nepoznam tu kliniku..ja som chodila do energycentrum.

@naduska vdaka za info..ten anopyrin nasadim.
@rienok vyzera to dobre..len tak dalej.
@gabinkaa drzim palce nech to bojovnicek daleko dotiahne..a ostatni nech sa pridaju.v sobotu sa ich kludne opytaj co ovplyvnuje vajicka,preco jedno zo 7mich?
@tinna13 hmm ten pobyt s liecitelom to znie zaujimavo.mas nejaky link na to? to s tou ajurvedou to mm s tym dobehol..ale ano sem tam o nu zavadim a zaujima ma to.
@cecil36 tak to alergologicka predpisala to co mne,aspon vidno co je v mode. 🙂 ale dala mi aj iny sprej v pripade tehu.tu odrodu zodacu mi zakazala brat.
inak z tych homeopatik mi dost pomaha rhinalergie.hned ako citim nos tak cmulam a je to fajn.slapem na tom uz roky a zabera viac ako aerius claritine a podobne.

tinna13
25. mar 2011

@callex dobre ranko, dnes som akosi skoro hore. ta ayurveda bola na sliaci, hotel kaskady www.hotelkaskady.sk
akou alergiou trpis? ja mavam v juli a v auguste sennu nadchu, velmi silnu a bez claritinu alebo zodacu nemozem zacat den. vravis, ze homeopatika pomahaju? vyskusam

tinna13
25. mar 2011

@rebeka33 dakujem 🙂 aj ja tebe blahozelam k dobrym vysledkom 🙂

cecil36
25. mar 2011

Dobre ranko, baby chcem sa spytat, ci ste mali pri uzivani clostilu nejaku problem s pletou?Na druhy den, com som ho zacala brat sa mi na tvari zacali tvorit vyrazky, vyzeram ako pubertiacka 😠
@rebeka33 @callex dik za tipy 🙂

lulu10
25. mar 2011

@cecil36 ahoj dufam ze si tu, mam uz nejake vysledky: fragmentacia 21%, patologia spremii -hlavicka 72%, krcek 60%, bicik 21%-nejako mi to nejde dokopy 😅 viac neviem, musim si ist po vysledky k mojmu gyndosovi

cecil36
25. mar 2011

@lulu10 no 21% je dost, ale zas nie je to na darcu, ja by som volila na tvojom mieste PICI (my sme mali 23% a chcem PICSI). Co sa tyla morfo: nesedi to preto, ze spermia moze mat aj napriklad pirimorfnu hlavicku aj zalomeny krcok ci zdvojeny bicik. Celkova morfo je kolo? Nevies? Posielam link o picsi a jeho uspesnosti http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_10_04...

lulu10
25. mar 2011

@cecil36 boze musim to vsetko predychat, dost som sa bala a aj pocitala so zlym vysledkom ale az teraz ked je to uz vonku tak to na mna dolahlo 😖 celkovu morfo ti neviem povedat, nevedela to vycitat z tej spravy, musim pockat pokial pridu vysledky k mojmu lekarovi, splietala nieco ze celkova morfo je 80% ale vzdy sme mali 99%, dost je zle ze su poskodene najma hlavicky nie?

cecil36
25. mar 2011

@lulu10 no ked su poskodene hlavicky nie je dobre, lebo tam sa nachadza cela DNA, krcok a bicik su viac menej na pohyb a bicik nakoniec odpada. Niekedy je za poskodenu hlavicku zodpovedna genetika inokedy stres. My sme tiez mali najviac postuhnute hlavicky 😒 A to ti davala aka dr? gynekologicka? Mne to bobak posla komplet naskenovane do mailu, tak ho skus poprosit 😉

lulu10
25. mar 2011

@cecil36 riesil lekar v RF tu 23% fragmentaciu? odporucili ti oni IVF alebo tvrdia ze sa s tym da aj prirodzene otehotniet a hlavne donosit,mam tolko otazok v hlave... 😔

cecil36
25. mar 2011

@lulu10 ja som s tou 23% fragmentaciou neotehotnela ani po 2 ivf-kach ani prirodzene za 2 roky snazenia. Neviem, ako to chodi normalne, lebo ja ked som sla do centra, mala som takner vsetko nastudovane a uz som sa len pytala na konkretne veci, takze mi ani nestihli nic odporucat 😀 . Co sa tyka prirodzeneho otehu, nepodarilo sa za dva roky, tak v to nedufam, vzhladom na moj vek-37 cakat na zazrak sa mi nechce, lebo potom uz ja nemusim mat vajka 😉 Pokial su spermie sanca vzdy je, ale....nemusi sa podarit aj nikdy. Tak neviem ci som v niecom pomohla, aspon ja to tak citim...

ninockaskv
25. mar 2011

dobre rano, baby nezdrzala som sa, musela som to sem dat 😀 😀 😀
http://www.cas.sk/clanok/126367/kollar-bude-opa...

cecil36
25. mar 2011

@ninockaskv antikoncepcia Tic- Tak ma dostala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ninockaskv
25. mar 2011

@cecil36 co k tomu dodat? baby, chcete by tehu? vysadit tic-taci a zavolat kollarovi 😀 😀

maticap.
25. mar 2011

nooooo, tic tac ma veru nenapadlo vysadit... 😀

maticap.
25. mar 2011

A inak pekny den vsetkym! Pomaly si vas citam, a dobieham zameskane, kedze som bola tri dni mimo PC... a cakam na pondelkove sono. Inak nic nove. 😉

lulu10
25. mar 2011

@cecil36 pri soft si pichas tiez nejake injekcie s hormonami alebo mas len lieky?

makovicka53
25. mar 2011

ahojte zienky neviete mi proim poradit?vcera som mala OPU a namerali mi sliznicu len 7mm...dr mi dal estrimax 2x1 a utrogestan 2x2...co by bolo dobre este na rast sliznice?nemate podobnu skusenost?

lumcag
25. mar 2011

@rebeka33
Nevím o ničem ostrém z tvé strany. Asi jem něco přehlédla. A jinak si z toho nic nedělej, já byla na tom stejně. Znám tyhle situace a stálé vypětí. Užívej si těhotenství a neomlouvej, ono se toho tak nestalo né? 😉

cecil36
25. mar 2011

@lulu10 lieky- clostilbegyt + ak bude treba nieco ti v RF dopichnu.
@makovicka53 na sliznicu rozhodne alchemilkovy caj 2x 2 dcl denne a cervene vinko 😉

gabinkaa
25. mar 2011

@rienok neviem ešte presne či 8.45 alebo 9.45 hod, dnes mi povedia, sama som bola na kontrole, ale na OPU bol so mnou, nemôžeš šoférovať po narkóze a na ET pôjde zasa, len by si bral zasa zbytočne dovolenku keď som išla iba na kontrolu, ale inak ide ako doprovod

gabinkaa
25. mar 2011

@rebeka33 ja nosím vždy biele ponožky, tak asi musím zmeniť farbu, dnes mám volať zasa ako sme dopadli

makovicka53
25. mar 2011

@cecil36 dakujem no tu allchemilku som skusala ta m nejak nezabrala ale to vinecko skusim...2 dc denne snad postaci 🙂

stela75
25. mar 2011

@rienok Mas pravdu. Ja som prave vcera hovorila dm (drahemu muzovi 😉 ) ze by som dala vsetko na svete, okrem zdravia, aby som mala babo v naruci. Drzim vsetky 4 palce aby sa ti to podarilo.

rienok
25. mar 2011

@lumcag 🙂 veď sa nakoniec všetci zladíme
@gabinkaa som si myslela, ale ma to zaujimalo ... máš nejaké nové info?
@stela75 ´dakujem, ja to isté želám všetkým snažilkám a verííííííím 😵
@martini, @rebeka33 čo bude s tým občianskym združením... spravíme ho? ja som síce z BA ale mohli by sme sa nejako virtuálne spojiť ?

cecil36
25. mar 2011

@rienok ahoj, ake obcianske zdruzenie? 🙂

lulu10
25. mar 2011

@ninockaskv
@cecil36 práve mi najlepšie kamoska oznamila ze je tehu 😔 keby som nebrala antibiotika na tie hnusne ureaplazmy tak sa vecer opijem 😅

luly3
25. mar 2011

ahojte
@gabinkaa mnoooo ako zachvíločku voláš 😉 držím palečky 😉

rienok
25. mar 2011

@cecil36 no take na podporu výkonov AR nejak aby sme mohli pomoct ludkom co je pre nich velmi financne narocne ... hlavne pri darcovskych vajickach je to sialene drahe a nie kazdy si to moze dovolit. A myslim ze @rebeka33 to tu spominala ze by to nebolo od veci a tak som nad tym rozmyslala, len nepoznam dost dobre podmienky na zalozenie OZ. Ak by sme ho zalozili, tak mozeme ziadat o dobrovolne prispevky, oslovit rozne organizacie, buduci rok uchadzat sa o 2% z dane a samozrejme lobbovat za zakony a tak podobne.
Vzhladom na skutocnost ze demograficka krivka nie je velmi priazniva a naozaj sa z neplodnosti stáva celospolocensky problem ma to podla mna vyznam. A kedze vsetky baby tu na konikovi vedia aka je to trnita cesta a kolko to stoji tak by sme to mohli spustit . No mam v hlave takmer cely koncept len potrebujem ludkov zapalenych pre vec a presvedcenych o spravnosti tohto kroku. Mozno existuje na Slovensku uz nejake OZ alebo nadacia ale bohuzial som o nej zatial nepocula. Uff som sa rozpisala 😅
prajem pekny den

@gabinkaa uz ?
@lulu10 tes sa z toho, urcite sa aj ona bude tesit ked sa to tebe podari 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre