Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
9. apr 2011

@cecil36 tak to je naozaj zlé, keď už nemôžeš viac hormónov ...tak to teraz už vyjde! držím palčeky 😵 😵 😵

cecil36
9. apr 2011

@rienok krasny citat 😵 Musim verit, ze posledny pokus bude uspesny 😵

gabinkaa
9. apr 2011

@callex ďakujem moja, život ide ďalej, čo s tým narobím, ale Tebe držím palce, aby bolo všetko OK, myslím, že výsledky máš v poriadku a netreba sa stresovať

gabinkaa
9. apr 2011

@rienok ahoj moja, prišla som sem, aby som Ti mohla zablahoželať ku krásnemu výsledku.....neviem čo povedať teraz, mám akési vnútro prázdne, veľmi som Ti držala palce, aby to vyšlo aspoň Tebe, ale fakt čo už, život ide ďalej, skúsime to nabudúce, veľmi sa mi páčil Tvoj citát, pravdivý a treba z neho čerpať, ale skús ešte aj krvičku, pre úplnú istotu, možno sa to zmení a budeš sa radovať 😉

luly3
9. apr 2011

@rienok ☹ ☹ ☹ to ma mrzí mnooo ešte nieje nič stratené ešte tam nádej je
že mrnúsek sa uchytil neskôr.,inak krásny citát a pravdivý 🙂
@winka225 tiež mi je lúto že to nevyšlo ale raz sa to podarí mosíš tomu veriť 😉

gabinkaa
9. apr 2011

@ninockaskv vyskúšam, som sa rozhodla, že hneď bud. týždeň to obvolám, teraz sa budem venovať práci a potom stimulke, skúsim ešte kontrolu u liečiteľa a u šamana a snáď sa to podarí, musím pevne veriť 😉

gabinkaa
9. apr 2011

@bobjan veľmi gratulujem k malej princezničke, prajem veľa zdravíčka malej aj maminke 😵 😵 😵

gabinkaa
9. apr 2011

@winka225 je mi ľuto, že to nevyšlo, viem asi čo prežívaš, lebo teraz tým prechádzam aj ja, ale život ide ďalej a my tiež, nedá sa zastaviť.......

rienok
9. apr 2011

@gabinkaa jasne, skúsim ale až toho 13.04. dovtedy si dam voľno 😉

rienok
9. apr 2011

@luly3 hmm, som optimista ale neviem, neviem či tie 4 sni niečo zmenia 😅

kajka39
9. apr 2011

@rienok,@cecil39 - nechcem mudrovat, ale ak pricina sa nenajde ziadna ani diagnoza sa ziadna nepotvrdi pri neuspesnych IVF, alebo nevysvetlitelnych potratoch je vraj 50% pricina v panvovom dne a svaloch panvoveho dna. Tie nam casom ochabuju, az su celkom nefunkcne, a tak sa embrijko neudrzi. Pritom mozeme mat krasne postavicky, navonok to vobec nie je vidiet. Ja som po 4mesiacoch cvicenia este nemala spevnene svalstvo tak, aby bolo ok!
A po 8mesiacoch sa mi prvy krat v zivote podarilo prirodzene vidiet na teste aspon tie neuveritelne // aj ked to nevydrzalo dlho.... Prave preto teraz vkladam do cvicenia vela, vela nadeje. Je to naozaj o obrovskej discipline a sebazapreti kazdy den sa prinutit cvicit. Kazdy vecer nelahnem do postele kym celu zostavu neodcvicim. Verim, ze vas tieto riadky budu dost nudit, ale od kedy chodim na mobilizacie kazda baba zo slovenska ma uz dietatko ak to vydrzala, nezanedbala a cvicila. 😉 😉
@rienok - je uzastne, ze sa nato takto pozeras, myslis pozitivne. Suhlasim s tebou na 110% 🙂

cecil36
9. apr 2011

@kajka39 super, verim, ze cvicenie moze naozaj velmi pomoct a spvnit panvove dno vobe nie je na skodu. U nas je vsak problem iny- t.j. zla DNA spermie. A co cvicis? Mojzisovu?

luly3
9. apr 2011

@rienok ja by som to asi brala tak ako ty ale v kútiku dušičky by som očakávala
že možno, bola kočka v čakaní po transfere ktorej na 11 deň neukázal nič a je
tehotná mala veľmi nízke HCG a preto jej to test nezaznamenal 😉
@kajka39 je krásne vedieť že to ide aj prirodzene 😅 a keby to malo byť tím cvičením
asi by som cvičila od rána do večera 😀 no nemyslím si že panva neudrží embryo a preto
sa neuchytí skôr si myslím že to ma na starosti imunitný systém 😉 zasa mudrujem ja čo 😀 😀 😀

callex
9. apr 2011

@bobjan..srdecna gratulacia..si jednym z mnohych prikladov ze to netreba vzdavat.zelam vela vela zdravicka..a krasnych spolocnych chvil.
@rienok no moja tiez som to tu za teba zapla ze kuknem a s malou dusickou som citala.a teraz mam slzy na krajicku ako mi to je luto.na druhej strane sa tesim tvojmu pristupu a viem ze ta hocico len tak nepolozi a budes bojovat ako levica.a ja ti budem silno drzat palce dokym to nevyjde.lebo raz sa to stane.
@luly3 ano pocet by bol krasny keby sa jednalo o soft...ale myslim si ze pri davke 1200jednotiek uz o soft nejde a tak som cakala vecsie cislo.
@cecil36 tak dufam ze nam zacnes dalsiu tehu vlnu nech sa po nej zveziem aj ja 🙂 lebo sa nam tu zacalo akosi znegatievat. 😒
je to hrozne..a ked potom clovek zapne tv a pocuje ako sa najde odhodene telicko na smetisku...dalsie v zahrade..tretia rodi s 2percentami promile tak si povie kde je spravodlivost?no kde do r....je? 😠 no a uz som sa nastartovala a mozem ist nieco cinit.
ozaj baby asi ked stimulujem a cely ten proces asi sa neodporuca nejako prilis fyzicky vycerpavat? mam v plane umyt okna..prehodit cely roldor zimne za letne..a to je stale skakanie na rebrik a dolu..vysavat a podobne.a uz sem tam pocitujem ze som nosnica a brucho taha..tak sa bojim ze aby nepraskli alebo sa nestalo nieco zle..a na druhej strane nechcem vyzerat ako cintlavka.

luly3
9. apr 2011

@callex mnooo ja som mala daleko viacej jednotiek ako ty a mala som 1 vajucho 😉
taaaaak oproti mne si dobrá 😅

rienok
9. apr 2011

@kajka39 áno súhlasím, mala som to dohodnuté, ale ešte pred prvou návštevou som dosť škaredo spadla ´tak som to zrušila no tak teraz tam pojdem ...uvidíme aký to bude mať vplyv. V každom prípade ja idem do ďalšieho pokusu hneď ako to bude možné...ja prirodzene nemám šancu otehotnieť 😝 ja totiž nemám vajcovody a maternicu RVF až hyper RVF čo nemusí ale môže byť prekážkou
@luly3 jasne že v kútiku duše verím 😉 no a u mňa je to divné lebo všetko je OK ... ale ako @gabinkaa písala je to vekom tak musíme byť vytrvalejšie 😉

callex
9. apr 2011

a este k tomu cviceniu...ma to svoj vyznam..na imunitu das prednison...ale ak mame slabe svaly alebo pohntu kostrc tam nic ine ako mobilizacia a cvicenie nepomoze.mne doky teraz vravel ze staci jeden nevinny pad na zadok a uz je problem.posunie sa trosicku kostrc a hotovo.
ja uz ked sa nedonutim cvicit tak sem tam robim aspon kegelove cviky.ako pise kajka mojziska je o neskutocnom sebazapreti a sebadiscipline.a to mi zrejme chyba. 😠ale ja sa polepsim.

rienok
9. apr 2011

@callex ďakujem za podporu 😉 malilinká nádej je stále, a máš pravdu ja to len tak nevzdám. Nemala by si to nejako prehánať, ak cítiš podbruško ... ja som nikdy nič necítila takže pohodka hocičo som mohla robiť .
Aj tak si počkám do stredy spravím test a napíšem Štelclovi čo ďalej , teda ak nedostanem krámy skôr ako je plánované testovanie 😀
jediné čo mi pomáha tieto sklamania prekonávať, je nezlomná viera že raz to vyjde len musím byť dosť odhodlaná a vytrvalá 😵 😵 😵

callex
9. apr 2011

@rienok mas odo mna jednicku s hviezdickou za pristup.a kiezby sa Tvoji anjeli rozhodli pre vikednovy maraton. 🙂
@luly3 chodime autom..ale kedze sme boli v piatok tak sa bojim odist s mm z prace aj v pondelok.radsej by som isla s mm autom uz len kvoli potrebe ist na wc.teraz mi to vsak moje svedomie nedovoli.my robime spolu a vecsinou ak jeden chyba ten druhy ho zastupuje.a odist obaja je niekedy problem.ale este s nim hodim rec.

rienok
9. apr 2011

@callex díky, budem informovať 😉
no, veď aj autobusom sa dá alebo vlakom ...to je ešte pohodlnejšie nie?

cecil36
9. apr 2011

@callex budem sa snazit vylepsit statistiku aby ste ma mohli nasledovat 😉
@rienok suhlasim s @callex mas uzasny pristup 😵 😵 😵 , s takym mimi proste musi prist 😉. Kiezby som taky pristup mala tiez 😉
Baby, mne dr. pri ET nieco hovoril, ked som sa pytala na velkost embryi, ze 12 a viac buniek a potom, povedal, ze to uz je kompaktujuce, ci tak nejako. Neviete niektora co to znamena?

kajka39
9. apr 2011

@callex - niekedy menej znamena viac, takze vydrz urcite bude vajok dost. Drzim palceky tfuj, tfuj 😉

@cecil36 - ano mojzisku cvicim, inac velmi dobre pomaha aj muzom na zlepsenie spermiogramu. Muzi to maju velmi lahke, pre nich su urcene len dva cviky a pre nas zeny 10 😠 Unas sa spermiogram mimoriadne zlepsil, ale mm sa tiez cvicit velmi nechce 😉

@luly3 -samotne cvicenie je neucinne, az skoro zbytocne pokial nemas spravenu mobilizaciu naozaj dobrym fyzioterapeutom. Presne tak, ako pise callex. Ja som mala asi od detstva zlomenu skostrc a vobec som o tom nevedela, dokonca ma ani nikdy kostrc nebolela. A ver mi, ze to s tym svalstvom ozaj suvisi. Prikladom su dievcata, ktore roky nemohli otehotniet a dnes su stastne maminy 🙂

lulu10
9. apr 2011

@callex ahoj prosim ta a kde v okoli NR sa da cvicit mojziska alebo kde by som nasla niekoho kto by mi tu mobilizaciu urobil? moze byt ta pohnuta kostrc dovodom potratu? ja sa fakt uz kazdej slamky chytam 😕

cecil36
9. apr 2011

@kajka39 ja som tiez uvazovala nad mojziskou a ked som sa konecne rozhodla, ze idem tak ju tu pri nas zrusili 😀 Ono my ani nemame tak hrozny spermiogram, my mame v tych spermoskach zlu DNA (aj v tych na pohlad pekne vyzerajucich), a to bohuzial cvicenim asi nepojde upravit 😒

kajka39
9. apr 2011

@lulu10- kostrc naozaj moze byt velkou prekazkou, ak mas pochybnosti ze nieco nie je v poriadku, urcite si to skus nejako vyriesit. V okoli NR by ti viac vedela poradit callex,.U nas na slovensku je to s odbornikmi na mobilizacie biedne, prave preto som nakoniec zacala chodit az do Prahy.
Vraj aj kvalita vajok sa moze malinko vylepsit po napraveni a celkovej mobilizacii. Nie je to dokazane, ale vysledky vraj su.... 😉
A ty mas aj nejaky gyn.problem???

kajka39
9. apr 2011

@cecil36- to asi cvicenim naozaj nepojde ak ide o DNA. Aako vam to zistili, ze DNA je zla?? Ja sa tiez chytam kazdej info. co by mohla pomoct...
Pod tym nazvom ,,mojzisovej metoda,, cvicia mnohe rehabky, ale malokedy je to ozajstna mojziska. Väcsinou v cechach sa nou viac zaoberaju, hoci mladsia generacia si ju znacne zlahcuje a meni. Prave v tom je potom ten problem, ze to uz nie je mojziska.... Nejakych 5-10opakovani cvikov je nedostatocne. Musi sa pri nej okrem opakovani dodrziavat aj poradie + pocty opakovani podla toho v akej faze cyklu si + prestavky po 5x + fazy kedy mozes cviky prerusit, ak nestihas ich odcvicit naraz. Naprikald: prve tri cviky musis odcvicit spolu, dalsie styri tiez a posledne tri tiez nozes samostatne. Najlepsie je 4-10cvik naraz ak sa da.......no je to veda, aspon pre mna! 😀

lulu10
9. apr 2011

@kajka39 ja mam problem s opakovanym potracanim tak som myslela ze ci by mi mojziska nejako nepomohla spevnit panvove svalstvo a tak,proste posilnit maternicu... s prirodzenym otehotnenim problem nemam, ale u nas je problem aj so spermiogramom a ureaplazmami ... stale patram po pricinach tych potratov a aj ta pohnuta kostrc by u mna mohla prichadzat do uvahy kedze mam za sebou dost zly pad na kolieskovych korculach rovno na zadok 😅

cecil36
9. apr 2011

@kajka39 my sme si dali spravit vysetrenie fragmentacie DNA spermii a uz sme len tak tak "lizali" darcu, tak preto sme toto ivf vyskusali PICSI. A teraz uz len cakat ako to dopadne 😉 Nechcem sa nikoho na SK dotknut, ale ja mam stale pocit, ze v CZ su hadam vo vsetkom lepsi odbornici ako u nas, ale je to len moj pocit a sklamanie zo slovenskych lekarov 😠

cecil36
9. apr 2011

@lulu10 ahojky, no ak si mala pad na korculiach, tak ako vravi @kajka39 moze to mat nejaky suvis. A cvicenie moze len pomoct 😉 Niekedy je to fakt tam taky problem, tam iny a v konecnom dosledky vznikne velky problem s otehu alebo donosenim babätka. Inak mna sned v noci nenormalne boleli krize, neviem co mi bolo 😠

kajka39
9. apr 2011

@lulu10- tak to by si nemala vahat ani 1sekundu. Ono to stoji zato, dat si to odborne vysetrit. Urcite nestracaj cas, ak by si mala zaujem poslem ti kontakt na tu moju babicku, je to dost daleko, ale pre spravnu diagnostiku to stoji zato. Prve vysetrenie stalo 300kč, potom 2hod. mobilizacia 1500kč, to by ta naucila aj spravne cvicit. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre