Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
13. apr 2011

@cecil36, @ninockaskv, @callex, @ofinka, @gabinkaa odpísal mi Štelcl hodila som vam to do IP 😉
@lulu10 máš IP tiež 😉

cecil36
13. apr 2011

@rienok mam a uz som ti odpisala 😉

naduska
13. apr 2011

@rienok aj aj som zvedava co naisal Stelc 😀 co ti navrhol 😉 😝

rienok
13. apr 2011

@naduska máš IP ;)

callex
13. apr 2011

@cecil36 tak pozrela som si co to o akrozomoch a ak som to pochopila je to nieco na spermii co sposobi preniknutie spermie do obalu vajicka..a tento proces sa predsa pri ICSI a Hatchingu urobi automaticky..takze ak to aj niekto ma tak sa tomu da pomoct.toto moj laicky zaver.

cecil36
13. apr 2011

@callex ja som si to tiez myslela, ale dr. v tom brne mi do telefonu vravela, ze to moze sposobit, ze sa aj neuhniezdi, lebo aj som jej hovorila, ze nam sa vzdy oplodni. Tak ja uz neviem 😒

ninockaskv
13. apr 2011

paneboze baby, vy teda mate nasutovane veci..ja mam interny absolutny zakaz studovat hocico ... inak by som sa zblaznila, inak by ma zaujimalo, preco sa nam 2x po sebe zadarilo mimomternicove 😨 😨 😨

callex
13. apr 2011

@cecil36 ja som bola takisto v Brne po prvom nevydarenom IVF..a nic take mi nespominala zeby bolo treba..inak ta dokyna vo viamede je super..vypocula si..poradila a urobila.len vysledky ma potom prekvapili..lebo poslala spravu ze protilatky na spermie ..hranicni hodnoty. a stupnica ziadna a ni pocet jednotiek..nech clovek vie ci to je pod hranicou alebo nad hranicou.potom mi vsak v car piestany urobili postkoitalny test a ten bol ok.do toho brna ides len za tie akrozomy ci aj ine budu robit?
@ninockaskv moja zlata myslim ze na to ti nik neda fundovanu odpoved..len to bohuzial bola asi blba zhoda nahod a kruty osud.a mozno to znamena ze niedke na teba cakaju dvojicky pri najblizsom pokuse. 😉

ninockaskv
13. apr 2011

@callex no, keby aspon ze dvojicky 😨

rienok
13. apr 2011

@ofinka ahoj, môžeš mi prosím Ťa poslať ten kontakt na toho diabetológa? veľmi pekne ďakujem

@callex, @cecil36, @ninockaskv, @gabinkaa ozaj baby, teraz som volala na gastroenterológiu a vraj dostať v lekárni testy na stanovenie celiakie ... a až keď sa ten ukáže pozitívny mám sa objednať, lebo že inak sa robia náročné vyšetrenia ( spomínala aj biopsiu čreva 😝 )
tak si ho idem kúpiť a dúfam že bude negatívny ... ke´d tie tehotenskú sú tak aj tento by mohol

callex
13. apr 2011

@rienok mas pravdu..zabudla som ze su tieto testy..mne to robili len z krvi pred rokmi.
@tinna13 a tie co ste pichali orgalutran aj vas to zacalo po aplikacii boliet? samotna injekcia ma nebolela, ani som necitila ako latka vyteka do tela..ale po minute po vybrati ma zacalo boliet brucho, a miesto vpichu stipe.este som nemala taketo pocity tak som zmetena.

lulu10
13. apr 2011

@cecil36 no Hoffman riesil len chlapa a ja si mam dat urobit kontrolne stery u mojho gyndosa a potom uvidime, sranda je ze ja nemam vobec ziadne priznaky tych potvor 😠 som zvedava co na to povie Machac buduci tyzden, lebo v Heliose mi povedal ze on by to vobec neriesil pokial nemam zapaly... tak veru neviem co si mysliet, ci to moze sposobit potrat alebo nie,v Heliose tvrdil ze nie 😕

tinna13
13. apr 2011

@callex ja som si to pichla spolu s pregnylom vecer a nic ma potom nebolelo. urcite to prejde

ninockaskv
13. apr 2011

@callex ja ti neviem, ja som mala stimulku uz pred 2 rokmi ja si nepamatam 😕

@lulu10 nepamatam, ake priserky riesis.. chlamydie a spol? urcite to moze sposobit potrat... ja som minule donutila gynekolgociku, nech mi spravi a chlap sa mi kupal v termalnych pramenoch a tiez som mu povedala, ze nebude sex, kym sa neda vysetrit, kamaratka to chytila v termaloch.. nemalal kde inde .. a lekari tvrdia, ze sa to neda .. a tej kamaratke vraveli, ze jej predcasny porod (maly zomrel) mohol byt sposobeny chlamydiami ☹

lulu10
13. apr 2011

@ninockaskv riesim ureaplazmy a neviem sa toho zbavit, inak stale som mala problemy s vytokmi a teraz to takto vypuklo ☹ takze to moze byt pricina nasich nezdarov... rano letim ku gyndosovi nech mi urobi kontrolne stery -to zas bude hundrania ale neodidem pokial mi ich neurobi 😠

rienok
13. apr 2011

@cecil36 ... no tak už som aj k drakulke objednana aj do RF, ešte musím zohnať diabetológa a počkám čo tá endokrinologička z budejovic ...či sa dohodneme
@callex skusala som volat Robertovi, len nedviha tak asi trenuje 😀 tak snáď zavolá naspať
čo sa týka toho orgalutranu, tak to neviem mne nic nebolo, ale to môže byť aj reacia na to ze si mozno pichla do nejakého citlivého miesta, mne sa to tiez párkrát stalo a prešlo to , alebo už ich máš veeeeľmi veľa tých hormónov a bruchu už ich nechce 😀
@ninockaskv ... no dvojky, to by som aj ja brala , dokonca ak by mi to vyšlo tak by som brala aj 2 x dvojky 😉 len neviem či to vzhľadom na vek stihnem kurňa 😀 vždy som chcela veľa detí 😅

cecil36
13. apr 2011

@lulu10 ja si rovnako ako @ninockaskv myslim, ze toto moze byt pricinou potratov, dokonca mi to potvrdil aj dr. bobak, ze urea a myko plazmy musia byt pre uspesne tehu zlikvidovane aj ked nesposobuju tazkosti.
@callex ta dr. vo viamede pozrie nase papiere, co vsetko mame spravene a co nie a viem, ze tie akrozomy nemame, takze tiez bude robit a este nieco nove, co nemaju este ani v cenniku, lebo teraz s tym len zacali...len si neviem spomenut ako sa to vysetrenie vola. Tak potom ti poviem 😉 Ja stale hladam pricinu preco sa to mimco nechyta 😒 Zeba bol aj vo mne nejaky problem??? No zatial nic nenasli okrem hemato, aj to vraj podla drakulky netreba riesit. Keby mam nejake zrasty na metarnici to by hadam na uzv videli ci?

cecil36
13. apr 2011

@callex ja som mala po orgalutrane reakciu, stipal ma velmi vpich a bolo to dost zacervenane, ale do vecera to preslo 😉

cecil36
13. apr 2011

@rienok supeeer, u drakulky budes v dobrych rukach 😵 Diabetologicku nepoznam 😒 Kvoli comu tam chces ist?

rienok
13. apr 2011

@cecil36 no kvôli inzulínovej rezistencii .. to mi @callex dala tip ... vieš topiaci sa aj slamky chytá tak chcem aj totok aj tú endokrinológiu spraviť no a potom "dej sa vôľa božia" ale som taká naštartovaná že to už musí vyjsť teraz 😵
spravím pre to všetko čo môžem ... ozaj ja som si teraz spomenula že mam ešte aj nejake nepravidelne protilatky ... nemam klasika ze B+ ale ešte aj nejakych vela ďalších krížikov s popisom takže som to hovorila pani doktorke a a ona že čo mám mám priniesť 😉 a ozaj funguje na čarovné slovíčka " umelé oplodenie" 😀 už sa ani na nič ďalej nepýtala 🙂

cecil36
13. apr 2011

@rienok fiha, to by som si asi aj ja mala dat spravit 😉 Das mi tip na nejaku dr?

callex
13. apr 2011

@tinna13 mne sestricka prizvukovala ze orgalutran sa nema pichat s pregnylom..ze tam ma byt odstup. 😕
@ninockaskv ,@lulu10 kvasinky a zapaly sa daju chytit v teplej vode a takisto na plavarni a o tom tretom to hadam nemusim spominat.lulu len si to daj do poriadku naoazaj to moze byt pricina nezdarov.
@rienok hej po obedia ma robert nabite...skus do obeda..a mozno zavola naspet.nechame sa prekvapit.
@cecil36 zrasty bohuzial nie su vidno na ultrazvuku..skor cysty..takze ak si nemala kontrolovane prostredie maternice bolo by dobre sa na hysteroskopiu popytat. kedy ides do viamedy?
jaj mna lame spat..to bude asi nasledok hormonov...pustam telku a uz nic nerobim.dobru nocku zatial

cecil36
13. apr 2011

@callex do viamedy idem 27.4. 😉 Ako prebieha hysteroskopia?

rienok
13. apr 2011

@cecil36 hysteroskopia je taky asi 10 minutovy zakrok v celkovej anesteze ( taka podobna ako pri OPU) a to ti takou kamerkou popozeraju maternicu ... sú 2 druhy taký ak je podozrenie a vtedy sa podpisuje papier že súhlasíš aj s prípadnými nejakými zásahmi ( odstránenie nejakých výrastkov či čo) a potom len diagnostický ( oni na to majú aj rôzne prístroje 🙂 ) ja som si nechala robiť len ten diagnostický, nechcela som aby mi voľačo robili kým to patrične neskonzultujem ( poučenie z vajcovodov 😝) ... ráno som prišla do nemocky a poobede som išla domov . Bezbolestné, len trošičku krvi

toho diabetologa zatial nemam tutok mi ho myslim @ofinka ponúkala, ale asi tu od včera nebola lebo mi ho zatiaľ nedala ... tak si musím počkať abo sa spýtam tej kamošky 🙂

rienok
13. apr 2011

@callex že obedia 😀 😀 😀 no veď buď zavolá alebo ja mu brnknem zajtra

ninockaskv
13. apr 2011

no dufam, ze sa vas v lete na toto vsetko nebudem zase pytat.. ked budeme nieco nacvicovat 😕

rienok budu, mozno len raz.. ale aj tak s nimi bude dost roboty

tinna13
13. apr 2011

@callex ano? tak ja som to potom poplietla a pichla som to naraz 😝 este ta to boli?

rienok
13. apr 2011

@callex haha, tak sa pekne míňami s tým Robertom .... volal on mne a akurat som vybavovala reklamáciu v Orange
teraz volam ja jemu a nedvíha 😀 no snáď sa raz stretneme

@ninockaskv nevadíííí mám tu celú rodinu tak ich zapojím 😀 mám 3 kamošky s dvojičkami ... 2x prirodzene a 1 x cez IVF a s pomocou maminiek a svokier to zvládli ... tak to zvládneme aj my 😉 prípadne zapojím aj kamošky, myslím že ma budú milovať 😀 😀 😀

ofinka
13. apr 2011

@rienok idem vyhrabat kontakt na toho Dr. dam ti do IP aj na koho sa mas odvolat, aby bol mily a ustretovy. 😉
vcera som predsa cvicila Mojzisku celu hodinu, tak preto som sa uz neoyvala. 😝

rienok
13. apr 2011

@rienok juj, konečne sme sa spojili 😀 v piatok mam s ním prvé stretko 🙂 tak ideme popracovať na sebe 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre