Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
4. máj 2011

@callex ano mam ale nejako to nevidim ako vychodisko ☹ skusat budeme doma pod perinou ale bojim sa ze to zas tak dopadne a mna to polozi 😠 aj som nahnevana sama na seba ze som taky slaboch 😖

callex
4. máj 2011

@lulu10 ureaplazmy a mykoplazmy mozu zapricinit neplodnost a v tehotenstve potrat alebo predcasny porod. treba si to dat fakt do poriadku a nechat si skontrolovat tu maternicu ci tam nenapachali velku skodu.neviem ci bol prelieceny aj manzel ale obaja by ste mali brat antibiotika.takze aj ked doma otehotnies prave vdaka tym potvoram mozes potracat.takze skus najprv doliecit tie veci a potom sup pod perinu..skor to nema ani vyznam najme ak sa chces vyhnut sklamaniu a naslednemu polozeniu sa.v tvojom pripade zrejme plati stare zname ,,pomaly dalej zajdes,,.

lulu10
4. máj 2011

@callex
@miminkad ale dnes v noci sa mi snivalo ze som mala dve deturence,dvoch chlapcov, blondacikovia dvaja,nebol medzi nimi velky vekovy rozdiel, jeden sa este len chodit 😀 😀 😀 tak ma to potesilo 😅

cecil36
4. máj 2011

@callex z vlastnej skusenosti po testovani milionmi testikov si z toho reprofitackeho testu nic nerob. Mamatest 10 robi dve uplne rovne palice az pri hodnote hcg nad 1000, dovtedy to mozu byt slabsie aj silnejsie ciarky. Test z RF ak sa nemylim je az 20-ka, tak zakonite musi byt druha ciarocka ina ako na mamateste. Tot moje vyzkumne okienko 😀 😀 😀
@lulu10 cau, neboj urcite sa to podari dotiahnut do uspesneho konca. 🙂
@pikha ahoj tebe a Domce sa to uz blizi ako pozeram 🙂

miminkad
4. máj 2011

@lulu10 neboj moja,vsetko bude dobre.aj ja mam teraz take depkove obdobie.mrcha nikde a to som mala ist buduci tyzden na hsg,tak som riadne nahnevana ☹

miminkad
4. máj 2011

@lulu10 mojko,nie si slaboch,to je prirodzeny strach.tak ti chlapcekovia nech su pre teba motivacia. a ako vravi callex,treba vsetko preleicit a bude to ok. 😉

ninockaskv
4. máj 2011

@callex nestresuj, ved dobre vies, ze ten RF test je len na ozdobu.. ked mamatest bol pozitivny a take krasne si mala hcg.. tak to proste bude v poriadku,musi!!!!

vrabcek24
4. máj 2011

@callex supeeeeer, úžasne, blahoželám, nech to Hcg ďalej krásne rastie. 😵

lulu10
4. máj 2011

@callex napisala som ten predchadzajuci prispevok ako tatar 😅
aj dufam ze pri tej hysteroskopii na nieco pridu, urcite to najskor vyliecime a az potom sa do toho pustime, aj ked machac tvrdil ze ureaplazmy nemaju vplyv na plodnost a potrat by zapricinili len v pripade ak by boli v maternici a vraj to by som mala bolesti-a to vobec nemam, a ze ureaplazmy uz ani neliecia lebo to ma 60-80% populacie, manzel je tiez pozitivny na ureaplazmy a liecime sa obidvaja, ale ja si tiez myslim ze to moze sposobit potrat takze urcite LIECIT

callex
4. máj 2011

@cecil36 mamatest je najlepsi..ten ukazuje ciarocky aj pri hcg35...ten RF test je 25.smejd jeden. 😀
@ninockaskv dakujem..tusim si sa uz prepla na pozitivnu nôtu. 😉

miminkad
4. máj 2011

babule,aj vam stale predavaju kazove tehu testy,co ukazuju len jednuu ciarku? ☹

miminkad
4. máj 2011

@callex 😀 🙂 😵

cecil36
4. máj 2011

@callex jasne, ze ukazuje, ale myslela som dve rovnake kolajnice, pripadne testovaciu silnejsiu ako kontrolnu, ukaze aj pri tej tisicke, teda aspon mne to tak robil. Dovtedy bola silna, ale nie rovnaka 😉 Ten RF neber vobec vazne, mas krasne hcg 😵 😵 😵

ninockaskv
4. máj 2011

@callex to len kvoli tebe 😉 😉

cecil36
4. máj 2011

@miminkad aj mne doteraz také predávali, ale vychytila som naposledy dobrú šaržu 😀 😀 😀

miminkad
4. máj 2011

@cecil36 aj ja chcem takuuuuuuuuu.akej farby?mna tie ruzove len klamu a klamu.
konecne veselsie 😉

callex
4. máj 2011

@cecil36 ok uz som ho vypustila z hlavy..odteraz len mamatest.zajtra budem mudrejsia a aj tak s tym nic neurobim.len som si sem prisla po ine myslienky a uistenie sa ze ten test je kazovy.
@ninockaskv a skusis to aj kvoli sebe? 😉
@miminkad kupuj len mamatest.ziadny iny.minule som obehala 5lekarni kym som ho nasla.ale mam skusenosti ze co su lekarne v tescach tak tam ho maju vzdy.nie je ani drahy a su tam hlavne 2.no nekup to. 😀

miminkad
4. máj 2011

@callex praveze tie mamatesty mi stale nechcu ukazat,co chcem.ja ich kupujem cez net.tu som ich nikde nezohnala

callex
4. máj 2011

Fuj prislo mi taaak zle az ma horucava obliala.takze bud to bude od hladu..lebo som hore od 5tej a este som okrem caju do seba nic nedostala.alebo zeby tehu nevolnost? 😎 plus prsia opet trosku bolia..rano neboleli.

callex
4. máj 2011

@miminkad no tak to si vymakla tu blbu šaržu.mozno zato ze su z netu..skus tesco lekaren.

cecil36
4. máj 2011

@callex dalsi dobry znak tehu, vstavas o piatej 😀 Myslim, ze takych nas je tu viac. A ides na sono do RF?
@miminkad neboj raz kupis ten spravny 🙂

miminkad
4. máj 2011

@callex ked u nas tesco nema lekaren ☹
@cecil36 🙂

miminkad
4. máj 2011

@callex to je dobre,len tak pokracuj dalej.nech babulka rastu 😉

callex
4. máj 2011

@cecil36 tak ja vstavam o piatej lebo musim ..do prace. 🙂 ale zase je pravda ze v noci vstavam raz kvoli wc...medzi jednou a druhou.
@lulu10 zaujimave je ze vsade v clankoch sa docitas ze sposobuju problemy....a naco su to potom prve odbery ktore robia v sk centrach?nieco na tom asi bude..no nie?
http://ozene.zoznam.sk/cl/100295/254456/Ureapla...

cecil36
4. máj 2011

@callex ten clanok je dobryyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 😀 😀

lulu10
4. máj 2011

@callex viem co sa vsade v clankoch pise, vsetko som si to uz 1000krat precitala a tiez som zato aby sa to URCITE liecilo, len som napisala co mi Mudr.Machac povedal, zase sa asi potvrdilo ze 100 lekarov 100 nazorov, v Heliose mi tiez tvrdil Krajkovic ze to vplyv nema... 😠

bibi24
4. máj 2011

Ahojte baby, mam jednu otazocku, citala som, ze v Reprofite v Brne robia aj soft ivf s Clostilom. Nemate s tym prosim vas niektora skusenost? Dakujem 🙂

cecil36
4. máj 2011

@bibi24 ja mam, papala som clostyl a potom dopichla par ampuliek merionalu 🙂

pikha
4. máj 2011

@bibi24 aj ja mam, Clostil plus par ampuliek Bravelle. Pre mna to bolo velmi setrne a prijemne IVF, takze ak nemas problem s Clostylom, urcite dobra volba 🙂
@cecil36 no, veru veru.. uz sa to blizi 🙂 zaciatkom jula ideme na to. TP je sice v polovicke, ale kedze som po viacerych operaciach, doki ani len neuvazuje o prirodzenom porode a bolo mi povedane, ze cisarak bude cca 10-14 dni pred TP. A uz sa na nu tesim neskutocne 😎 😵 na vsetko okolo toho a aj na to, ako sa budeme kocikovat pri rieke a ja si obleciem rifle s opaskom a dovidim si na spicky 😝 😀 Ty mas kedy UZV? Pevne verim, ze coskoro oficialne nadpojis tehu vlnu 🙂 😎
@callex strasne sa tesim, fakt 🙂 A som presvedcena, ze minimalne najblizsie dva roky ziadny RF test potrebovat nebudes 😉 🙂

cecil36
4. máj 2011

@pikha ze dovidim si na spicky 😀 😀 😀 . Mne sa dcera narodila 20 jula a julove babätka su fakt super a pokojne, teda aspon ta moja bola🙂. Ja mam uzv v piatok, mala som mat az v pondelok, ale dr. chce ma vidiet pred vikendom, tak mu spravim radost 😀 Tak snad uz to srdiecko bude 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre