Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
23. máj 2011

@jada1 dakujeme 😉

callex
23. máj 2011

@miminkad matkin ma sklamal..som si kupila naraz tri knihy a teda mala som to ako povinne citanie.tiez lubim historicke..a aj brownovky boli fajn.
@cecil36 zeby ludozrut? 😀 ale nie..sranda.mesko je mnam..ale mne moc nejde a to som mäsova uz od malicka.s tou panikou sa ti nedivim.do 13.6.by som nevydrzala..ak sa ten stav bez priznakov nezmeni tak chod aj skor..radsej skor ako neskoro.citala som ze ak tehu priznaky zmiznu treba ist k lekarovi.

miminkad
23. máj 2011

@callex matkin nema vsetky knihy dobre.iba niektore a skor z tych novsich by som povedala,ze boli lepsie.a brownova tiez skor zacala teraz lepsie pisat ako co mala prvotiny

cecil36
23. máj 2011

@callex ved nad tym rozmyslam, bo do 13.6 je strasne daleko. Uvazujem ci aj na pohotovost nezbehnem, nech ma kuk uzv, moj dr. tento tyzden nerobi. Sak hadam ma tam nezbiju ked vysvetlim o co ide... 😉 Ja som pred tehu nebola mäsova a teraz som ako zavislak 😀 Ale pekne sme si to podelili, ja mäso, ty zemiaky 😀

cecil36
23. máj 2011

@miminkad ja oddychujem pri evitovkach. Posledny matkin ma az tak nenadchol, ale mozno som nim bola uz presytena 😉

gabinkaa
23. máj 2011

@rienok rozptýlenie fakt pomohlo, nemyslela som na to stále, aj keď som sa nemohla myšlienkam vyhnúť, ale bolo to menej ako doma, myslím, že ponocovanie mojim bublinkám nevadilo, lebo sa nám ani nechcelo spať a Ty sa ako cítiš? 😉
@callex snáď tá kombinácia pomôže, chodím do práce, mám výhodu, že nemusím skoro vstávať a nie je to fyzicky náročná práca, inak od Zagorky dobrá kniha Plamene inkvizície, teraz som po mnohých rokoch začala čítať a super oddych
@miminkad Tebe držím palečky, dnes idete pre bublinky? nech sa im u maminy páči a dobre sa zahniezďujú

gabinkaa
23. máj 2011

@jada1 ďakujem moja, dúfam, žeč sa pevne zahryzli

miminkad
23. máj 2011

@cecil36 mna nejak nenachla evite,nejak jej neviem prist na chut.
@gabinkaa hej,dnes si ich ideme zobrat.som zvedava,ake budu velke

callex
23. máj 2011

@cecil36 pockaj nejaky den dvaa potom chod aj na tu pohotovost..snad natrafis na chapajuceho dr..no veru mame pekne delenu stravu. 🙂
evitovky mam takisto preluskane,.su super.
@gabinkaa Plamene inkvizicie mam tiez precitane a su takisto dobre.zeby som sa knim vratila?ja som mala takisto kombinaciu oddych+praca a vytera to na dobru kombinaciu.

callex
23. máj 2011

@miminkad tak evita ma svojsky styl pisania a pre niekoho je to sok..mna bavia.je to take odlahcene a vystihuje dnesnu dobu.
a neboj budu to blastocysty ako vysite.

cecil36
23. máj 2011

@miminkad drzim moc palce, nech sa drobcom u teba paci 🙂

miminkad
23. máj 2011

@callex neviem,fakt ta evita mozno ked si ju predstavim,tak ani knihy nemozem 😀 ale minule sa mi dostala ina slovenska autorka do ruky,co mala obdobny styl pisania ako evita a ani to som nemohla
@cecil36 dakujem,snad sme im pripravili dobre hniezdocko a hned sa tam usadia 😉

lenka_21
23. máj 2011

@cecil36 Cecil, teraz som si to vsimla - podiel normalnych spermii je 5 (norma 4). Len ma prekvapuje vysledok, lebo doteraz sme boli diagnostikovany vzdy na Teratozoospermiu - zla morfologia (robili nam SPG na dvoch CAR) a tvrdili nam, ze morfologia sa neda zlepsit .... preto ma teraz prekvapuje, ze nam to vyhodnotili ako asthenozoospermia - cize problem s pohyblivostou, co je lepsie, lebo na to sa daju brat aj lieky 🙂 😉 No nerozumiem tomu 😕 😕 😕
@callex Ja som Oki z vysledkom a uz ovladam vsetky definicie problemu so SPG, mna len prekvapil vysledok, lebo doteraz nam vzdy tvrdili, ze problem je morfologia (co je asi horsie) a teraz je to pohyblivost .... Hmm, zvlastne....
Callex, je mi luto, ze ti je stale tak zle a i ked to nejde skus to brat pozitivne, lebo je to vraj velmi dobry signal tehu a vsetko by malo byt Ok. 🙂 😉

cecil36
23. máj 2011

@lenka_21 no podla mna je to 95% zlych a tym padom je to terato, ale oni to beru z pohladu ivf. Aj mne povedali, ze morfo je ok a to sme mali presne tak ako vy. Je to preto, ze na ivf staci v pohode tych 5% dobrych 🙂 Je to len o uhle pohladu 😉 Morfa sa da zlepsit, ale len za istych okolnosti- ak ma mm zapal- leukocyty, ak ma varikokelu alebo je za tym oxidacny stres. Ak je to geneticka zalezitost (co u nas bola) neda sa s tym spravit nist 😒

lulu10
23. máj 2011

@cecil36 ahoj a co ak nam zostane morfologia 1% dobrych -to s tym na IVF nemozeme ist ? ked potrebuju 5% dobrých 😕

cecil36
23. máj 2011

@lulu10 ahojky 😉 eee lulu mozete, len si daj PICSI alebo IMSI, nech zvysis sance 🙂

rebeka33
23. máj 2011

@leamax No kedy budeš vedieť výsledok krvi? Ako sa máš.

callex
23. máj 2011

@lenka_21 nam robili SPG v 4centrach a vsade bol iny vysledok.kde v jednom tvrdili ze to je len na IVF v druhom si tukali na celo ze ved mozme aj doma otehotniet s takym SPG.takze si potom vyber. a v piatom nam ho ani nerobili lebo podla jednej mutacie z genetiky u mm sme vraj zreli len na darcovske. 😠
takze ver tomu co v RF napisali a sup sa na to..spermosky na to su.

@lulu10 neboj oni si poradia aj s tym 1% dajte si to PICSI a bude to.

rebeka33
23. máj 2011

@lulu10 Koudelkovi väčšinou stačí aj 1%.

callex
23. máj 2011

@rebeka33 mne sa zda ze lemamax vravela ze vysledky budu do 4dni...to tu aj zosedivieme.ale mozno zozenie nejaky sukromny labak kde jej to spravia aj skor.

miminkad
23. máj 2011

@lulu10 ale mozte,aj my mame len 1%dobre a vidis,dnes ideme pre baburka 😉

rienok
23. máj 2011

@callex juj no keď ja som taký knihomoľ ja mam prečitane asi všetko 😝 no nie ale všetko čo má viac ako 1 diel určite, Steelové neviem to čítam vždy len u svokry na návšteve, Harlequinky som čítala keď mi bolo -násť.
Mám doma kopec kníh čo by som mohla čítať, ale ja mám takú chuť na romantiku že až 😀
@cecil36 no asi si krpec povedal žeŤa už dosť potrápil 😉

rienok
23. máj 2011

@gabinkaa určtie sa zahryzkali. Inak ani ja som tento týždeň nebola večer unavená no 😕 . No mám sa dobre 🙂 keďže sa úspešne rozptyľujem čítaním tak ńemám veľa času sa pozorovať 😀 no a ešte som si zobrala nejakú prácu domov... mam take že som cca 2 dni v práci a 5 dní doma.,.. sa mi tam nechce chodiť takže radšej z domu 😎
predsa len ked sa mi nechce alebo som unavena tak sa mozem natiahnut alebo ist na balkon volaco precitat ... z prace mi hlasia čo je nové a či dačo nepotrebujú. Zatiaľ to funguje dobre ... minuly tyzden som tam bola 2x a tento tyzden asi tiez len tak budem ... dnes mam volno, zajtra sa tam chystám no potom asi vo štvrtok 🙂

callex
23. máj 2011

@rienok mas super rezim..pocuvaj ty lenivec a to si nemozes vymenit ten satnik a pozehlit ked si doma? 🙂 tvoje deticky budu scitane uz z bruska..a take zrelaxovane ze az.
ked mas chut na romantiku tak si ju napis..aj to je napad ako zabit cas. 😉

ninockaskv
23. máj 2011

baby ahojte, veeeelmi vela ste popisali, nezvladam to citat

vsetky, ktore ste v procese uhniezdovania.. myslim na vas 😉 😉 😉 😉

@callex klud, dobre bude..ako pikha povedala, vsetko ma svoj cas..
@gabinkaa tak tfuj tfuj
@rebeka33 .. kraaaasne tie tyzdne nabiehaju, dievca zlate, taku mam z teba radost
@rienok, ty co? nestresuj a tu kartu si chod stopnut, dufam, ze ti ju nebude treba.. 😉 😉 😀
@leamax.. rapi je na nic.. dufam, ze si to tvoje telo este rozmysli a ze nam sem hodis zajtra dobru spravu.. a nic si z toho nerob, ja tiez hovorim na negativny pokus, stale lepsie ako MA alebo porod v 9 mesiaci so zlym koncom .. pravdu mas 😉 ale velmi dufam, ze dalsi pokus nebude treba

rienok
23. máj 2011

@callex jaj trafila si klinec po hlavičke ... lenivec tam je kameň úrazu . Mohla by som ale mne sa nechce 😀
ale asi to už dnes urobím (už si to hovorím asi 5-ty deň 😉 )
no veď a naše prastaré mamy na čom žli? no väčšinou na zemiakoch a kapuste 😉 ešte občas by si mohla skúsiť varenú mrkvu alebo ryžu ... nech má drobec zmenu 😎
no to s tým písaním, veru čo ja viem ja nie som ani dobrý rozprávač tak neviem ako by to vyzeralo keby som začala písať.... asi by to bolo veľmi komplikované a nudné 😀

rienok
23. máj 2011

@ninockaskv Ty sem teraz chodíš pomenej tak sa nedivím že nemáš kedy čítať... ja mám po 2 dňoch čo robiť 🙂
no teraz mi prišiel mail že ten posledný drobec to vzdal a zase nemáme mrazáčika 😠 no čo už tie 3 v brušku musia zabojovať teda aspoň 1 😵 😵 😵

ninockaskv
23. máj 2011

@rienok v piatok som mala dovcu, bola som na kozmetike, minula som kopu penazi v takom jednom nadhernom obchode, apropos sa vola ci ako.. maju tam do bytu rozkosne vecicky, v sobotu som upratovala o dusu, poobede som pila a grilovala a v nedelu som tiez upratovala a neviem, kde mam pocitac v tom bordeli, tak som sa ani nenapajala na net, ale poctivo som na vas myslela, hlavne na teba.. ze reku dufam, ze uz budeme chodi len na malinovku najblizsich par mesiacov s tebou 😀 😀 😀 😀

rienok
23. máj 2011

@ninockaskv no aká si Ty pracovitá 🙂 to už ste dokončili tú rekonštrukciu? To je super to je naozaj na oslavu ...dam si aj 2 viney 😀

callex
23. máj 2011

@rienok tak uz vidim ako to ani dnes neurobis. 😀 ..ved samemu by mu bolo v boxe smutno..tak isiel hore ako pozitivna energia a bude vplyvat na tych 3. 😉
@ninockaskv no veru to vyzera ako na finiš s prerabkou.to sa tesim..a uz mozes v klude zacat stimulovat.
inak uz vyrabaju aj nealko huberta sampanske..je vyrobene z hrozna a alkohol je prec.som zvedava ako to chuti.asi ako vinea... 😀 😀 len drahsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre