Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
3. jún 2011

@rienok Ten MVDr. Bobák je z tade z Ke z tkanivovej banky.číslo už asi máš,ak nie daj vedieť. Skús mu brnknúť, vysvetli mu ,že to nie je len prevencia,ale fakt si utrápená ivf neuspechmi. On sa ti bude snažiť prispôsobiť.Je trocha podivín,ako všetci vedci,ale dobrý človek. Ak by si mala problém ,alebo bola neuspešná, daj mi určite vedieť a ja ti vybavím protekciu. 😉 😀
@miminkad to mi je veľmi ľúto,ja by som si v pondelok dala urobiť HCG, aby si si bola istá. ☹
tak dáte s rienok druhú vlnu o mesiac.

bayley
3. jún 2011

@gabinkaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 neskutočnú radosť mám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

martini
3. jún 2011

ahojte...vy ste boli teda plodnéééé. čítam to tu už hodiny a ešte nie som na konci...takže zatiaľ k tomu, čo som prečítala :
@rebeka33 držkajte sa... všetko dobre dopadne a na konci si vypočuješ "všetko je ok, malá je zdravá a krásna"
@gabinkaa jéééééééééééééééééééééééééééééé.....ko-ne-čne!!! tichučko blahoželám 🙂 taaak sa teešííím s tebou 🙂 A absolutne chápem, že chodíš stále pozerať na testík...ja som si ho dokonca dala do peňaženky, aby som sa v prípade pochybňostí uistila...🙂)
@callex som ti chcela este povedat: s tou vypovedou....ak sa jej chceš vyhnúť, tak by si mala oficialne oznamit zamestnavatelovi a priložiť potvrdenie lekara...lebo chranena si az ked to zamestnavateľ objektivne vie. v prípade, že tak neurobíš, teda neoznímiš to, musela by si v prípade výpovede dať žalobu na súd o určenie neplatnosti výpovede a to by si musela preukázať, že to zamestnávateľ objektívne vedel...jedine tak by si mohla byť v spore úspešná. Ak sa ruší (likviduje) zamestnávateľ, tak ti ani tehotenstvo pre skončením pracovného pomeru nepomôže, ale ak sa ruší len prevádzka a on ma aj iné prevádzky, tak ti musí ponúknuť miesto v inej prevádzke, ktoré by nejak zodpovedalo tvojmu zaradeniu...prevádzka ako taká nemá právnu subjektivitu a jej rušenie nie je právne podstatné...takže vždy ide o zamestnávateľa ako celok.

rebeka33
3. jún 2011

jaj a ďakujem za pozvanie na stretko,ale kedže musím ležať a s Ke je to trocha ďaleko ,tak asi len helikoptérou, 😀

bayley
3. jún 2011

@miminkad tomu neverím...... urob ešte zajtra ráno, musí tam byť aj druhá čiarka 😉

rebeka33
3. jún 2011

@martini ďakujem aj ty.

bayley
3. jún 2011

@mia_15 tie bolesti sú v pohode, ja som tiež mala 😉

bayley
3. jún 2011

@lenka_21 stretko znie moc zaujímavo, ale ja momentálne ani neviem, kde mi hlava stojí 😖 dúfam, že čoskoro ju nájdem a raz sa mi podarí doraziť na takúto akciu 🙂

bayley
3. jún 2011

@rebeka33 krv na hcg mi zatiaľ nebrali, chystám sa v pondelok k svojej gyndr, nech mi predpíše aj utroš. Aspoň niečo nech mi tá poisťovňa preplatí 😎 zajtra mám oficiálny termín z RF na testovanie, tak skúsim ich test 🙂

rebeka33
3. jún 2011

@bayley jedna z výhod,odteraz už nič nemusíš platiť okrem femibionu a prípadne magnézka 🙂

martini
3. jún 2011

@miminkad to je fakt mrzuté...ale hlavne ráno urob ďalší test, lebo test na 10ty deň poobede ešte nemusí byť smerodajný... držím stále prsty. ty si mala super soft stimulku (ako ja naposledy) a tak si myslím, že aj ďalší mesiac by si hneď mohla ísť eventuálne...hneď keď budeš mať to isté, napíš na RF. Ja som to tak robila. myslím na teba...ešte nie je všetko stratené.

martini
3. jún 2011

@rienok rebeka33 vybaví lekára v KE a spať môžte u nás 🙂 lepší hotel nenájdete 🙂

martini
3. jún 2011

@bayley RF test je fakt dobrý tak na 16ty deň po ET, sami mi to dvakrát povedali...tak nestrachuj, ak tam bude len duch...je to fakt slabý test...ani tej oficiálnej citlivosti, ktorá je na nej uvedená neverím... a zabudla som to hlavné...tichúčko blahoželám a len tak ďalej 🙂))))))

jada1
4. jún 2011

@martini
@bayley ja som bola zvedavá, tak ten z RF som dnes ráno vyskúšala 😀. Na 10-kovom je testovacia čiarka už silnejšia ako kontrolná, tak hcg dúfam pekne stúpa. Ja som dne 14 deň po ET.babley ty si mala na 10 deň krásne čiarky, tak naozaj nemusíš mať žiadne obavy 😉

lenka_21
4. jún 2011

@rebeka33 ale no, ved snad na tu helikopteru mas ... no nie 🙂 😀 ...vies ake budeme stylove, @rienok tusim oprasuje ferrari, @leamax lesti bycikel a ja este cakam na spravu od @callex, aby som vedela aku farbu siat bude mat 🙂 😉 🙂 No nebud labut a dolet 😀 😀 😀

@bayley No tak hladaj, lebo stretko je TUTO nedelu a ockavame tvoj prichod ... ved ta @callex sa uplne vycerpa ked bude na nas kaslat tehu bacilky...snad tu panuje troska sudrznosti 😀 😀 😀

@martini A ty co moja, noc si nenapisal, ale @rebeka33 ma jedno volne miseto v helikoptere...alebo
@rebeka33 je to len jednomiestna 😀 😀 😀 Martini, mozem aj ja spat v tvojom hotely ... niekedy cestujem aj do KE 😝

@jada1 to su take kolajnice, ze este teraz mi buju do oci a ani sa na ne nepozeram .... 😉

lenka_21
4. jún 2011

@miminkad Tak dnes tam ten duch musi byt ... velmi sa modlim a drzim palceky 🙂 😉 🙂 !!!!

lenka_21
4. jún 2011

Baby, tak ja som Vas dnes chcela potesit testom ... ale vcera vecer sa mi zdalo, ze sa mi uz rozbieha mrska ... a tak som to nechala tak. Na moje prekvapenie rano mrska nikde a tak cakam dalej co na mna este vymysli .... ale ak ma v plane prist tak teraz je uz dost drza, ked sa takto zdraha a natahuje 😠 😒 😠 Ked dorazi tak s nou spravim poriadky a basta .... ved zasady slusnosti platia aj pre nu 😀 😀 😀 !!!

Tak ja idem opat cakat to mojho kutika a @leamax tusim aj ta BT ide proti mne, lebo dnes 36,5 😕 😔 😕 😉

lulu10
4. jún 2011

@lenka_21 ja by som rada na stretko ale nemam sajnu ako by som sa do PN dostala, som totiz nesofer a do PN daleko, tak si uzite babule 😵 budem na vas aspon mysliet 😎

dandy914
4. jún 2011

dobre ranko,
@lenka_21 rada by som sa s vami stretla, ale zajtra nemozem. ale ak by ste organizovali niekedy cez tyzden nejaku tu kavicku v BA tak sa rada pridam.
inak ta tvoja mrcha je pekna potvora. mne robievala ta moja podobne veci, vzdy som odkladala testovanie a ked som si nakoniec kupila test a zistila ze je negativny, tak v ten den prisla.
@rienok my sme boli tiez v KE. cislo na bobaka najdes aj na nete, termin nam dali velmi rychlo, tusim do dvoch tyzdnov. vysledky spermiogramu boli tiez do dvoch tyzdnov akurat na imunitu sme cakali dlhsie.

miminkad
4. jún 2011

@bayley ani rano nebola druha ciarka....
@martini dakujem,ze na mna myslis.pisala som vcera hned vitouskovej,ale to uz bolo poobede,.tak jej hned v pondelok rano zavolame,potom pojdem k mojmu gynekologovi,aby sme vedeli,co dalej,ak budem moct ist hned tento mesiac,tak ostanem doma.
@lenka_21 moja,ani duch

lenka_21
4. jún 2011

@dandy914 Ved prave ...aj moja bola takto pred MA, ale potom sa mi pekne upravil cyklus a tak nechapem co sa deje. Test som si uz kupila, tak ho asi zajtra spravim ...ked len caka na toto 🙂 😉 🙂 Rada by som sa pohla dalej, aj bez mrsky to nejde ☹ Dandy, ty si z BA?

@miminkad To snad nie 😠 😠 😠 Ty musis mat ten test pokazeny ... a co mrska?

@lulu10 Odkial si? Mame tu odvoz z NZ, BA a TO

miminkad
4. jún 2011

@lenka_21 mrcha nic.asi kvoli utrosu.ja len dufam,ze budeme moct ist hned tento mesiac do dalsieho ivf.volali sme dnes aj do rf,ale tam to nik nezdviha

lenka_21
4. jún 2011

@miminkad Zlatko, podla mna by si mohla absolvovat asi jedine Nativ .... ten soft tento mesiac asi nebude mozny a musis dopriat svojmu telu aspon trosku oddychu .... je to velmi tazke a poznam tu tuzbu, ale na chvilocku musis z toho kruhu vypadnut ... ctim s tebou a je mi to luto, ale ja viem, ze KAZDA z nas v tomto fore bude mat babetko 😉 😉

miminkad
4. jún 2011

@lenka_21 ved uvidim,co nam povedia a podla toho sa musime rozhodnut,ako dalej

lenka_21
4. jún 2011

Baby, ak by Vam to nevadilo, vedeli by ste do tejto tabulky dopisat z kt. mesta ste ... ak by sme organizovali stretko, tak aspon vieme kde by to bolo najlepsie ... tie co chcu mi mozete cez IP poslat Vase krstne meno a mobilne cislo a ak by bolo nieco na rychlovku - napr.kava v BA alebo KE tak sa viem s Vami skontaktovat... tie z Vas, kt.uz napisali odkial su tak som si dovolila napisat skratky miest do tabulky..... 😉 😉 🙂

Lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
naduska
vrabcek24
Leamax - TO
gabinkaa
miminkad
bayley
jada1
mia_15
rebeka33 - KE
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex - NR
cecil36- BA
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

lenka_21
4. jún 2011

@miminkad Drzim palceky, ak budes mat chut tak daj vediet co povedali ... Myslim na teba 🙂

miminkad
4. jún 2011

@lenka_21 dakujem,jasne ze dam vediet,neviem,ako ten dnesok prezijem,vobec nemam chut sa usmievat a rozpravat.

miminkad
4. jún 2011

Lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
naduska
vrabcek24
Leamax - TO
gabinkaa
miminkad -Pe
bayley
jada1
mia_15
rebeka33 - KE
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex - NR
cecil36- BA
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

dandy914
4. jún 2011

@miminkad och, to mi je luto. 😖 ale ako hovori lenka, daj si chvilku pauzu. treba zregenerovat na tele aj na duchu. kukni na mna, ja som za 4 roky stihla len 3x IUI. niekedy mam pocit, ze sa malo snazim, ale keby som sa do toho vrhala kazdy mesiac uz sa asi davno scvoknem.

@lenka_21 z okolia, ale v BA robim.

miminkad
4. jún 2011

@dandy914 ja mam skor opacny pocit,ze ked sa do toho nevrhneme,tak scvoknem alebo to zas vzdam.a ide aj leto ,dovolenky,v podstate by mi to viac vyhovovalo teraz,lebo ak sa vratim do roboty,tak to budeme musiet odlozit a potom sa zas rozhybat je u mna tazke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre