Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
13. jún 2011

@rienok ahoj rienok, ako sa máte? tebe ešte asi výsledky neprišli, dúfam,že budú o.k. a pôjdeš čokoro ďalej. A nepracuj toľko 😀 😀 😀

gabinkaa
13. jún 2011

@ninockaskv gratulujem k mrazáčikovi, teším sa 😵 😵 😵 tak nech všetko dobre dopadne, ak budeš meniť nic tak pošli do IP

lenka_21
13. jún 2011

@lulu10 Uz ti to napisala @rienok ... aj ja som na tom bola v Iscare v BA ... volala som im, ze som pacientka Iscare MT a nebol s tym ziaden problem. Oni ti to spravia aj MT, ale zatial posielaju krv do BA, lebo v labaku im chybaju nejake latky na toto vysetrenie 😉

@rebeka33 Nam povedali, ze mozu urobit PISCI, ale nie je 100%, ze sa touto metodou vyberu iba spravne spermije ... vraj to vyberie aj poskodene ... tvrdila nam to embryologicka v Iscare v MT a vraj to konzultovali aj s CAR v Cechach, kt.tuto metodu pouzivaju ...

@ninockaskv Joooj drzim palceky a tesim sa z mrazacika 😉

@pikha Tak ty to mas uz za par 🙂 ... tesim sa na babetko a urcite asi aj ty 😉

@miminkad Tak nech ta stimulka rychlo ubehne 🙂

cecil36
13. jún 2011

Ahojte baby, mna dnes priserne boli hlava, uz som sa snazila aj pospat si a nepomohlo, tak som si natrela celo allga sanom a uvidim ak ani to nie, potom uz len paralen asi, ze?
Inak dnes sme robili PAP test, tak uz trpnem na vysledky 😠
@lulu10 PICSI neodporuca preto lebo to nie je pre nich kseft, PIGD je nepomerne drahsia metoda. PICSI ta vyjde do 150 Eur (ako kde) a PIGD 1.000 Eur a viac. Navyse PIGD sa zistia len najcastejsie geneticke ochorenia, vobec nie vsetky a ak mate nedajboze nieco speci, tak sa to zistit ani nemusi. Neviem aky je ISCARE MT, ale nas v BA tlacila geneticka strasne do PIGD.

miminkad
13. jún 2011

@pikha neni zac.kludne,ak ta cosi napadne sa opytaj,pripadne zozeniem info aktualne 😵
@lulu10 ahoj,ja som mala clostil 3x1 tbl a potom tusim 4dni po sebe 1 ampulku bravellu denne.teraz som tiez zacala clostilom.
@ninockaskv bravelle si pichala od zaciatku,ci len po sone dopichovala?

miminkad
13. jún 2011

@lenka_21 dakujem,snad ubehne,stimulka je este relativne v pohode.rozpravky nachystane a od stvrtku leharo,svokrovci idu na dovolenku 😉
@cecil36 skus este slabu kavu 😉

mia_15
13. jún 2011

Ahojte baby, konecne som sa dnes dostala k pocitacu. Boli sme cely min. tyz. na chalupe a ja zabudla doma pocitac... ste tu toho ale popisala,ani nestiham vsetko citat 🙂

@rebeka33 ahoj, uz som testovala vcera,ale bola len jedna.... ☹ ale nevadi,my sme IVF skusali 1x,tak hadam sa nam to raz podari 🙂 ako som velmi smutna,ale necakala som hned na 1x pozitivny vysledok.... podla Stelcla mam testovat az zajtra,tak skusim rano este raz,ale ja to uz citim,ze dostanem.... a ako tvoje krpciatko v brusko? je to super pocit,ze?

@lenka_21 asi vam uz tu statistiku ja pokazim ☹ ale na doplnenie tabulky,tak som z BA a absolvovali sme 2x IUI v ISCARE BA a 1x IVF v RF

Baby ja som skor hotova z toho,ze hadam vsetky moje kamaratky,aj tie ktore nechceli a nechcu su tehotne. Nie, ze by som im to nepriala,ale ja som z toho hotova.... a vsade ma vsetci s tym otravuju,a vy uz kedy planujete a kedy uz konecne butete aj vy mat dieta..... to je uplna hruza.. Uz som asi z toho uplne zufala ☹ ale co uz, ideme dalej,do dalsej stimulky a zas dokolecka, dokola 🙂 je to vobec niektora z vas ktorej sa to podarilo na 1x?
@miminkad ani ty nic,ze? moja a ty ides hned do dalsej stimulky? ku komu to ty v RF chodis? ja zajtra testnem este raz.... aj ty si bola 1x,ze? ak nam Stelcl povie,ze mozeme hned skusit znova,tak aj my asi pojdeme do toho....

rienok
13. jún 2011

@rebeka33 ahoj, u mňa to vcelku ide, práce veľa tak ako v sezóne 😎 Výsledky ešte nemáme, ale myslím že budeme mať dlhšiu pauzu, nejak sa mi do ďalšieho pokusu nechce .... chodím sem len nakuknúť, všetkým tehuľkám a aj čakateľkám držím palčeky, ale s každou novou tehuľkou sa mi zväčšovala depresia, tak sa zabávam mimo koníka 😅
A čo vy ako sa máte? Inak Tebe nádherné zase tie týždne poskočili 🙂

miminkad
13. jún 2011

@mia_15 hej,aj ja som mala len jednu.ale uz stimulujeme na dalsie 😉 my chodime vitouskovej.a ty si cim stimulovala?akym testom si testovala?

ninockaskv
13. jún 2011

@miminkad hmmm.. co ti ja viem, clostil + bravelle 2 - 6 DC a potom este asi dve ampulky bravelle. uz po sone

miminkad
13. jún 2011

@ninockaskv to si asi mala viac ako ja.pekne hladkaj brusinko 😵

mia_15
13. jún 2011

@miminkad 9dni Bravelle 1amp.,5dni Clostil 1,1,1 a 1xCetrotide. A neviem akym testom som testovala,mala som ho od svagrinej,neviem aky typ to bol.... 🙂 Inak mne v RF ziaden test nedali.

mia_15
13. jún 2011

baby a teraz ked beriem ten utros,tak ja mozem mrchu dostat aj pocas toho? ci nie?

miminkad
13. jún 2011

@mia_15 fu,tak to si mala toho teda dost.zalezi na citlivosti testu.mal by byt desinovy,lepsie ti ukaze

mia_15
13. jún 2011

@miminkad to fakt, a ja som si myslela,ze jak malo 🙂 neviem ci bol ten test desinovy. A aku mas terz stimulku? mozno si aj pisala,ale necitala som vsetko 🙂

miminkad
13. jún 2011

@mia_15 ja som mala clostil 3x1 tbl a potom tusim 4dni po sebe 1 ampulku bravellu denne.teraz som tiez zacala clostilom.

zuz123
13. jún 2011

Ahojte zienky, po dvoch rokoch skusania sme sa s manzelom objednali do tohoto centra na prvu konzultaciu, vobec neviem ako to bude prebiehat a ako dlho to bude vsetko trvat. Budeme musiet ist na IVF ☹ (manzel ma malo spermii) . Mam z toho dost strach, kedze sme nic podobne doteraz neabsolvovali. Budem Vam vdacna za kazdu informaciu ako to prebieha a aky mate dojem z tohoto centra (dost ho chvalia na rozdiel od centier v BA). Sme objednani k Mudr. Koudelkovi.

mia_15
13. jún 2011

@zuz123 ahoj, my sme boli tu v BA iba v ISCARE,ale nic moc... lepsie povedane, otras.... RF su fakt vsetci mili. Ja tam chodim sice len chvilu,ale uz aj za ten cas mam z toho dobry pocit 🙂 my sme boli na prvom IVF v RF. Inak vsetko to slo velmi rychlo,uvidis sama 🙂. Ja som sa bala toho cestovania,ale aj to bolo v pohode 🙂 a nemusis sa bat,lebo fakt to neni nic hrozne 🙂 aj odber vajicok bol uplne v pohode... Drzim palceky,nech vsetko dobre dopadne.

zuz123
13. jún 2011

@mia_15 dakujem, trosku ma to upokojilo.Mozem sa opytat kolko cca stoji IVF v Reprofite? Ako dlho trva stilmulacia? Robili ti aj nejake specialne vysetrenie???

miminkad
13. jún 2011

baby,nezabudnite,ze v stredu je spln 😵

sisab
13. jún 2011

Takze to mam asi soft, 3xclostyl, k tomu bravelle, 1amp. tak uvidime, snad to bude ok. Dakujem 🙂

rebeka33
13. jún 2011

@mia_15 to mi je ľúto, skús ešte zajtra testnúť mamatestom a uvidíš. Mne sa podarilo na prvý krát, ale som potratila ☹ Toto je boj na dlhé trate. Držím palce.

rebeka33
13. jún 2011

@zuz123 je to dobrá voľba a Koudelka je podľa mňa výborný. Aj keď tam si to hradíte sami , ale majú veľmi prijateľné ceny voči SK. Dobrý prístup a výborné odbornosť.

lulu10
14. jún 2011

@rebeka33
@cecil36 tiez sa priklanam k PICSI, PIGD bude az koncova varianta ak to uz naozaj inak nepojde... ale verim ze pojde, s vekom som na tom neni az tak najhorsie mam 28, teda nie zeby to bolo malo ale hadam do 40 nieco stihneme 😅 chcem skusit este to AHM vysetrenie-pri tom sa zistuje kvalita vajicok? moze byt pricinou zeby som mala nekvalitne vajka? to by bola uplne parada mm total zle spermose a ja vajka, ale hadam az take zle to uz byt nemoze 🙄 Z toho vsetkeho mi vychadza len jedine: september 2011 moje prve IVF

lulu10
14. jún 2011

@lenka_21
@rienok pri tom AHM sa zistuje kvalita vajicok? zistuju to z krvi? 😕 ja som myslela ze zoberu vajka a tie skumaju...

ninockaskv
14. jún 2011

@mia_15 ... tak to vitaj v klube, tieto pocity mame asi vsetky, hlavne ked su tehotne tie,ktore nechceli a naaaahodou sa im zadarilo .. ja som tiez bola tehu na prvy krat 🙂

@miminkad .. inak ja som si tiez myslela, ze toho mam malo xixixi

kajka39
14. jún 2011

@lulu10 - kvalita vajok ako taka, sa neda zistiit , na rozdiel od spermiogramu. Vajka zatial nevedia preskumat ci su kvalitne alebo nie.....Vysetrenim AMH sa da vysledovat dokedy bude zena tvorit vajka, kedy ich tvorba zanika a zena prechadza do menopauzy.vid info:

Pomocou zmerania hladiny hormónu známeho ako AMH (Anti-Müllerian hormone) dokázali vedci presne určiť vek, v ktorom sa žene začne menopauza.BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) Lekári sú o krok bližšie k tomu, aby mohli s presnosťou predpovedať vek, v ktorom sa žene začne menopauza. Dvanásť rokov trvajúca štúdia, v ktorej sa zúčastnilo 266 žien zistila, že pomocou zmerania hladiny hormónu zvaného AMH (Anti-Müllerian hormone) je možné presne vymedziť vek, keď žena vstúpi do obdobia menopauzy. Objav je obzvlášť užitočný pre identifikáciu tých žien, ktorým môže menopauza začať priskoro, uvádzajú odborníci.AMH kontroluje vývoj ovariálnych folikul, z ktorých sa vyvíjajú vajíčka. Myšlienka predpovedania plodnosti s použitím hormónu nie je ničím novým. Už sú dostupné testy, ktoré umožňujú zistiť tzv. ovariálnu rezervu. Vďaka nim je možné zistiť či je hrozba menopauzy u ženy bezprostredná. Objav je však významný v tom, že výskumníkom sa po prvý raz podarilo vypracovať vzorec na súvislosť medzi hladinou AMH u mladších žien a vekom začiatku menopauzy. Vedci v štúdii monitorovali prostredníctvom krvných vzoriek a vyšetrení 266 žien vo veku od 20 do 49 rokov v trojročných intervaloch počas 12 rokov. Výskumníci, ktorí svoje výsledky predstavili na konferencii European Society of Human Reproduction and Embryology v Ríme, následne podľa hladiny AMH v krvi vypracovali matematický model na odhad veku začiatku menopauzy. U 63 žien, ktorým sa počas štúdie začala menopauza, existovala zhoda medzi "predpovedaným" a skutočným vekom jej začiatku. Priemerne bol rozdiel medzi uvedenými vekmi iba jedna tretina roka s maximálnou odchýlkou troch alebo štyroch rokov. Iba trom zo žien mladších ako 45 rokov sa však menopauza začala už počas štúdie, preto by chceli vedci vzorec vyskúšať na oveľa väčšej skupine ľudí, aby si overili jeho presnosť

miminkad
14. jún 2011

@ninockaskv tak to som tu asi zatial s najmensou stimulkou 😕

ninockaskv
14. jún 2011

inak baby ja vas nechcem stresovat, dnes som podlahla pokuseniu testovat, samozrejme test biely ako lalia, je to sice len 7 den po, je to skoro.. ale pripravte sa na najhorsie 😒

miminkad
14. jún 2011

@ninockaskv neboj,este tam bude druha palica,to bolo skoro... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre