Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
25. jún 2011

@cecil36 Ahoj, aj ja by som pri takyto vysledkoch kaslala na amnio ... uvidis na morfo, ale ja verim, ze to bude v poriadku 🙂 😉 🙂

lulu10
25. jún 2011

@miminkad ty kokso nesranduj, ze tehu 😅 ale inak od stvrtka cakam kramy a zatial nic ale brucho boli, fúúú neviem ci by som sa tesila .... skor veeeelka panika 😕 ale davame si bacha tak hadam sa nic nedeje 😕 inak neviem preco som taka naladova, uz aj sama sebe leziem na nervy, ale prerabame dvor tak mame stale frmol doma tak hadam aj preto som taka

lulu10
25. jún 2011

@cecil36 na amnio nechod, babo je urcite v poriadku, uvidis 😵

jada1
25. jún 2011

@callex
@gabinkaa OPU je sťaby ovulácia + 2 týždne dopredu, takže je to vlastne od prvého dňa MS. Ja som mala svoj cyklus zastavený injekciou, takže u mňa je smerodatné OPU.
@maticap. Gratulujem ku chlapčekovi 😵
@lenka_21 vitaj dovolenkárka 😉

lenka_21
25. jún 2011

@naveen Ahoj moja, ano bola som na dovci, ale uz som tu a tak sa pytaj vsetko co chces vediet ohladom vysetreni .... ano ja mam toho teraz pozehnane a tak ti viem dat vsetky infosky kde a ako 🙂 😉 ... no ak ti nevadi ten MT, kde chodime my, tak navrhujem, aby si isla tam a tam ti spravia vsetko na jednom mieste a nemusis behat ... robia tam v tvojom pripade podrobny HP, hematologiu, imunologiu, infekcne plus tie toxoplazmy, endometriozu, AMH, stery (stery chlamydie ...atd) a podrobny UTZ ...... u mm vysetria SPG (aj fragmentaciu ak chces), infekcne plus tie toxoplazmy. Doc.Tomas je dost pendant a ak sa mu nebude nieco zdat, on ti este navrhne dalsie vysetrenia, ale podla mna viac ako toto sa uz neda 😀 😀 😀 My sme zatial v MT platili iba za SPG, ostatne bolo zadarmo....
Este existuje specialne samostatna genetika a taku ambulanciu urcite mate v BA.

@rienok @cecil36 Baby, vidim, ze ste tu pisali o AMH ... Rienok, neviem aky si mala vysledok, ale mne Doc.Tomas povedal, ze ak to bude pod urcitou hranicou (len si neviem ani za svet spomenut kolko to bolo) - nizke, tak by velmi zvazoval ci vobec skusat IVF, lebo vajka vraj zo mna sice dostane, ale nebudu kvalitne a bud bude IVF neuspesne, alebo mozeme skoncit s MA. Vraj by isiel do toho iba pod podmienkou, ze by sme skusili PGD a PK ... no u mna musi prihliadat aj na moju uzkostnu diagnozu a preto som mu sama povedala, ze ak vysledok nebude v ramci normy, tak zvazim ako dalej ... nechcem sa zbytocne tlacit velkymi davkami hormonov ked nemame velku sancu ☹

@kajka39 Je mi to luto a tak som dufala ☹ 😢 ☹ ... Kajka, tusim aj ty si mala vysetrene to AMH, ake si mala vysledky? Neuvazujes o darcovskych vajkach?

@miminkad Je mi to luto, ale podla mna oddych ti pomoze ... ja viem, preco si chcela skusit dalsie IVF rychlo, ale to telo si potrebuje vydychnut ... no vyzera to, ze na jesen stimulujeme 3 ty, @naveen a ja (teda ak budu vysledky OK) 🙂 😉 🙂

lenka_21
25. jún 2011

Baby, tak prikladam dalsiu aktualizaciu z toho co som si precitala ... dajte mi vediet co mam opravit, dopisat, zmenit, doplnit ... popripade to mozete spravit priamo aj vy 😀 😀 😀

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
miminkad
mima263

STIMULANTKY:
Sisab – 2xIVF Gynfiv, 1xFerticent, 1xMA, stimuluje na 4 IVF v RP

ČAKATEĽKY:
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
gabinkaa
bayley - 3xIUI, 1. IVF soft RF - bez ET, 2. IVF uspesne, tehulka 
jada1
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká chlapceka
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
ninockaskv
kajka39 – 5x IVF, 1xMA
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF – 1x anembryola

miminkad
25. jún 2011

@pikha to ma tak napadlo,lebo kamarata volaju omo,tak jeho zenu volame omica a malu mala omica 😀
@lenka_21 neviem teraz,ze co konkretne myslis s tym martinom,ak myslis ten rozhovor s leamax,tak ona asi vie...no my sme sa rozhodli,ze pojdeme tiez do nr na genetiku,opakovane si este spravim infektologiu,kedze robim v infekcnom prostredi a pojdem aj na endokrinologiu.na mojzisku uz som objednana a uvidime,co dalej...

lenka_21
25. jún 2011

Aaaaa dalsia tabulka .... plati to iste ako predtym 😀, skontrolujte, doplnte ...atd. 🙂

Vychod:
kajka39 - PP
rebeka33 - KE
martini - KE
vrabcek24 - MI
mima263 - KE

Zapad:
lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
leamax - TO
miminkad PE
jada1 BB
pikha - NR
maticap - TN
luly3 - SE
callex - NR
cecil36- BA
mircalla - BA
tinna13 – NR
gabinkaa - SE
bayley – MA

naduska - Brno (TT)
mia_15

miminkad
25. jún 2011

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
mima263

STIMULANTKY:
Sisab – 2xIVF Gynfiv, 1xFerticent, 1xMA, stimuluje na 4 IVF v RP

ČAKATEĽKY:
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
gabinkaa
bayley - 3xIUI, 1. IVF soft RF - bez ET, 2. IVF uspesne, tehulka 
jada1
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká chlapceka
maticap caka chlapceka
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
ninockaskv
kajka39 – 5x IVF, 1xMA
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF – 1x anembryola
miminkad-1xIVF,2.IVF bolo bez oocytov,vsetko v RF

miminkad
25. jún 2011

@lulu10 no dufam,ze nam to v utorok objasnis 😨 skus pre istotu spravit test,ak by si bola,tak nech ta poriadne sleduju hned od zaciatku
@lenka_21 este sa k nam pridava na jesen aj lulu.ako aj ked to nedopadlo dobre,myslim,ze mi to psychicky dost pomohlo.len teraz uz sa len rozhodnut,ci ostat do septembra doma...

lenka_21
25. jún 2011

@miminkad Ahoj moja ... ja som to pisala naveen ako doporucenie .... mne sa tam pacil pristup Dr., urobili nam tam vsetky mozne testy (nic sme neplatili okrem SPG) a tak nemusim lietat z jedneho miesta na druhe, od jedneho Dr k druhemu .... a potom ked chceme tak mozme IVF absolvovat tam, alebo ist s vysledkami do RP
Jedine co sme boli zvlast je v genetickej ambulancii v NR a tam nas poslali kvoli MA a tie testy robia iba genetici....

miminkad
25. jún 2011

@lenka_21 no mne to iste,sice kazde inde budu robit zname kolegyne....ale do nitry by sme chceli ist.mozno by som zbehla pozriet aj moju alma mater

lulu10
25. jún 2011

@miminkad nemam doma test, inak by som uz testla, pockam do pondelka a ak nepride testnem, boze si mi nasadila chrobaka do hlavy 😀 , ale mm mi potvrdil ze sa nemam obavat ze daval bacha

miminkad
25. jún 2011

@lulu10 ved vies,ze staci len jedna 😀

lenka_21
25. jún 2011

Oki, tak som opat nieco doplnila .... kuknite sa na to baby 🙂

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
Sisab – 2xIVF Gynfiv, 1xFerticent, 1xMA, stimuluje na 4 IVF v RP

ČAKATEĽKY:
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
gabinkaa
bayley - 3xIUI, 1. IVF soft RF - bez ET, 2. IVF uspesne, tehulka 
jada1
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká chlapceka
maticap caka chlapceka
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
ninockaskv
kajka39 – 5x IVF, 1xMA
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF – 1x anembryola
miminkad-1xIVF,2.IVF bolo bez oocytov,vsetko v RF
mima263 - 3x IVF (v SK), 7 x prenos, 2x biochemické

lenka_21
25. jún 2011

@lulu10 podla mna ked ti odstranili polyp tak by som este raz klasicke tehu skusila, ak nemas problem otehotniet .... ono prirodzene je to vzdy lepsie ako asistovane 🙂 😉 🙂 Tiez by som si pred stimulkou overila ci nie som tehu ... pre istotu 😉 Drzim palceky 😉
Ty chodis tusim do Heliosu?

@miminkad Jasne, ak by som bola zdravotak ako ty, tak tiez to pobeham po znamych ... je to lepsie. Inac ja rozmyslam ci mam ist este na hematologiu a dat si dorobit dalsie testy kedze mi zistili toho Leidena, alebo to nie je potrebne (skusim sa opytat Dr. v CAR). Mne sa pacilo, ze to vedia vsetko spravit na jednom mieste a nemusim behat k endokrinologicke, hematologiu, imuno, gynekologicku ... a pod. 🙂 😉 🙂

miminkad
25. jún 2011

@lenka_21 tak ako je to super,ze ti spravia vsetko.len napr aj endokrinologicka robi odbery aj trikrat a robi ti sono stitnej zlazy 😉

sisab
25. jún 2011

@lenka_21 super prehlad, dakujem;o)
Baby, ako je mozne, ze v RF nepotrebuju predoperacne vysetrenia? Dneska som piaty den stimulacie a uz citim vajecniky, tak snad sa tam nieco deje 🙂
Inak, ako tu citam, mne nikdy stitnu nevysetrovali, podla HP bol ten hormon ok a na endokrynologiu ma nikto neposlal, hmm

jada1
25. jún 2011

@lenka_21 čo sa týka toho AMH, mal by byť nad 2. Pokiaľ je okolo 1, to myslím ešte skúšajú IVF, ale hodnota pod 1 to už nie je dobre.
Tá anembryola by mala byť po správnosti anembryomola 🙂 .
@miminkad pokiaľ bude mať HP dobrý, tak nie je dôvod ísť k endokrinológovi. Opakované odbery a sono zvyknú robiť, keď vyjdú nie dobre hormóny z krvi.
@lenka_21 takže držím palce, nech sú výsledky dobré a môžete sa pustiť do boja 😉

lulu10
25. jún 2011

@miminkad no to viem ze staci jeden borec, brucho mam riadne nafuknute, prsia bolia ale to su vsetko priznaky aj menzesu, no ved uvidime co sa z toho vykluje 😀 budem informovat 😎

lulu10
25. jún 2011

@lenka_21 ano ja chodim do Heliosu, mne odstranili cast prepazky, no otehu prirodzene moc nechcem lebo mame zly spermiogram-fragmentacia 21%, a morfologia 96-99% zlych ☹ a to su teda neni moc dobre vyhliadky... takze sa chceme spolahnut na IVF s PICSI v Reprofite.

miminkad
25. jún 2011

@lulu10 no tak som zvedava,dufam,ze je to cosi pozitivne 😉

miminkad
25. jún 2011

@jada1 moja endokrinologicka si robi sama HP a aj posudzuje a nakolko mi pocas prace zvykol lietat prolaktin,tak by som bola rada,nech to skontroluje

callex
25. jún 2011

@sisab ak mas podla HP hormon ok nie je dovod ist na ednokrinologiu.co sa tyka tych predoperacnych..v RF davaju miniminimalnu narkozu takze netreba.a je to super ze clovek nemusi stale riesit nejake dalsie vysetrenia.
@lenka_21 vitaj sardincanka. 😀 urcite plna elanu tak sup sa na vsetko.

lulu10
25. jún 2011

@miminkad ja sama neviem v co dufam 😕 ja chodim na endokrinologiu dole do Ozety,dr.Hornikova a som veeelmi spokojna, zlata to zena 😵

miminkad
25. jún 2011

@lulu10 hej,zdenka je poklad,chystam sa ju ist pozriet,vravela,ze mam dojst kedykolvek.my sme spolu robili

jada1
25. jún 2011

@miminkad tak to je potom jasné, ak si mala prolaktín kolísavý.

callex
25. jún 2011

@pikha no citala som si o Diane..a veru nemate este nieco ine v top 5? to jej nemozte urobit. 🙂

lenka_21
26. jún 2011

@miminkad Ahoj, no nastastie sono stitnej zlazy mam 1x do roka v ramci preventivnej prehliadky ... inac oni ten podrobny HP robia aj v MT, lenze ked to mas dlho na cestovanie (ako ja 😉 tak navrhnu aby si vyhladala endokrinolocku v meste kde byvas....ja zvazujem, ze tento cyklus ku nej zbehnem a dam si opat urobit podrobny HPaj s tym FSH na 2-3 den 😉

@sisab Pre mna je to zvlastne, lebo aj na SK davaju tiez len minimalnu narkozu a musis mat predoperacne vysetrenia... podla mna ak chces, ja by som ho asi absolvovala .....

@jada1 Dik a tak som rozmyslala ako sa to pise ... idem upravit 🙂 No ved prave z toho AMH mam strach, v pondelok tam volam ci uz su vysledky, ale neviem ci sa zvladnem na ne aj pozriet .... 😕 😕 😨 😨

@lulu10 Hej pamatam si aky mate problem ale mozno by som tomu este dala sancu... i ked chapem ten strach po MA

@callex Ahooooj moja informatorka 😉 😀 🙂 Este, ze ta mam 🙂 Juj uz sa ti to preklopilo na 13 a dodatocne blahozelam k vysledkom z UTZ ... je to supeeer 🙂 😉 🙂

miminkad
26. jún 2011

@lenka_21 ja by som tiez rada sla k nej na treti den na HP a spojim prijemne s uzitocnym 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre