Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
12. aug 2011

@callex nie, nie, to sa z krvi neda zistit. muzik sa stazoval na bolest, hlavne pri vacsej namahe - vtedy sa vyrikokela este viac prejavi. tak mu robil sono, poslal ho este k jednej dr.na sono, na take lepsie a ta mu to potvrdila.
nemusi to byt beh na dlhe trate. operacia sa moze urobit uz aj o mesiac a potom nam asi androlog da aj nejake hormony + vitaminy a pod. a pocula som asi o 3-4 pripadoch, kedy zena otehotnela hned po operacii varikokely.
no utekam ja k tomu dokymu. maj sa krasne a uzivaj si tehu. krasne ti tie tt pribudaju 😵 uz su kopanceky? viete, co cakate?

dalida
12. aug 2011

Dobry den, reprofitacky 🙂 Akosi nemam cas prispievat, ale sem tam si vas precitam. Nam sa termin konzultacie pomalicky ale isto blizi... Som akasi nesvoja. Aj z tej cesty, aj z toho, ze to "tam" nepoznam 😕 a aj z toho, co nam povie a odporuci... Baby, reprofit v Brne ste nasli bez problemov? Nebudeme mat problem zorientovat sa? Navigator nemame a ani sa mi do neho investovat nechce... ved potrebujem nasetrit peniazky na liecbu.

lahhel
autor
13. aug 2011

Ahojte babulky,
jednu otazocku mam. Uz si to totizto nepamatam, ale chcem sa spytat na prvy den MC. Do kolkej hodiny sa rata prvy den cyklu? mam namysli, ze ked dostanem menzes po 17.00 hod, mam si to este pocitat ako prvy den cyklus, alebo az druhy den bude 1DC? dakujem krasne....

jada1
13. aug 2011

@lahhel mne bolo povedané, že po 17 hod sa ten deň nepočíta, teda až na budúci deň bude 1DC.
@dalida My by sme tam bez navigácie určite nepotrafili. Teda nejako by sme tam došli, keby sme sa možno vypytovali miestnych, ale s navigáciou ušetríš čas. Skúste si ju od niekoho požičať, je to veľká pomoc.

lubi
13. aug 2011

ahojte. som tu nová a chcela by som sa spýtať či neviete náhodou cenník vyšetrení v Reprofite( postačil by mi aj zoznam vyšetrení ktoré by som si mohla dať urobiť). hľadala som to na ich stránke, ale je tam iba cenník ohľadom asistovanej reprodukcie, takže nie som si istá či robia aj vyšetrenia okolo toho. dúfam že to píšem zrozumitelne 😨.
môžete mi v skratke napísať ako to prebieha? žijem mimo a chcela by som stihnúť čo najviac testov do týždňa. myslíte že to stihnem? ďakujem

rienok
13. aug 2011

@dalida no ja si dovolim trosicku nesuhlasit s @jada1 😉 odporucam po obchvate smer "výstaviště" - zjazd z diaľnice tiež "výstaviště alebo BVV (moze byt aj takto označené....z obchvatu sa pripojite na 2-prudovu cestu, najprv smerom do kopca no a potom z kopca až prídete do tunela, držte sa v pravom pruhu a za tunelom pouzite 2 výjazd označený ako CLO alebo tak nejak (nezľakni sa, vyzerá to najprv že končí cesta ale nekončí) ... tam potom doprava až prídete na hlavnú - opäť v pravo a drž sa v pravom pruhu lebo hneď za semaforom treba odbocit vpravo a ísť až k svetelnej križovatke a tam odbočiť zase doprava a potom uz len rovno .... reprofit sa nachádza za 2. svetelnou križovatkou v takej ružovej budove (poznať podľa zeleného kríža - lekárne z diaľky) ale pozor parkovanie sa tam počas dňa dosť ťažko hľadá .... no snáď to bolo zrozumiteľné 🙂
alebo potom odporučam, ak by ste sa aj tak trochu báli tak si pozriet trasu na viamichelin.com ... len pozor niektore planovace vyhodnocuju ako kratsiu trasu cez centrum, ale tam stvrdnete v zapche a ak to tam nepoznate tak sa aj riadne pomotate ja tam chodim casto (pracovne), ale na zaciatku som mala spoznat asi vsetky brnenske ulicky 😀

rienok
13. aug 2011

@lubi ahoj no, je to veľmi ťažké takto narýchlo poradiť .... neviem či ste už niečo skúšali, alebo prečo si si vybrala reprofit. Bolo by fajn keby si o tom napisala trochu viac, lebo napriklad ja mam po 3 ro´koch spravene totok: genetiku, hematologiu, imunologiu, diabetologa, hysteroskopiu a manžel mal androloga, teraz som si ešte nechala robit vyšetrenie AMH a som objednana k endokrinologovi ... ale toto je po 6-tich IVFkach a 3 rokoch. Určite by mali spraviť hormonálny profil, ale ten sa robí určité dni cyklu, hladinu prolaktínu. No a ešte neviem čo by sa ešte malo dať spraviť 😀 sú tu dievčence zbehlejšie ako ja 😎 jáj no jasné, v prvom rade partner či má v poriadku spermie... my teraz ideme ešte na DNA fragmentáciu spermií ....

callex
14. aug 2011

@lahhel mne bolo raz povedane ze do 16tej....ides uz na to?
@lubi do tyzdna nestihnes ziadne vysetrenia..takze klud..pekne chodte na konzultaciu a tam uvidis co ti poradia..inak im staci to co mas ak nieco mas.ak idete prvy krat do takejto institucie nechaj si poradit co treba.u nich je fajn ze vysetrenia si mozes dat urobit cez poistovnu v krajine kde zijes a im len budes posielat vysledky meilom a nazaklade toho ti doporucia dalsi postup.
@rienok kuriatko a ty nemozes spavat? 😀

bublenudle
14. aug 2011

Ahoj holky,prosim o radu..pokud je AMH ..0,71 ug/l referenčni meze 0-10,6 je to špatný????? je mi 38 let...dekuji

rienok
14. aug 2011

@callex jaj, no mala som trochu času, ale nestihla som si všetko prečítať ....ohľadne pobytu v prahe Ti dám vedieť, ale vyzerá to že mi to nevyjde, robime katalogy a je toho naozaj dost
@bublenudle tak to potom maju asi v kazdom car inu referencnu hodnotu ... ale 0,71 je nízke ale ešte máš šancu na vlastné. No my sme už začali zvažovať aj darcovské (ja mám hodnotu 0,45 ale ideme to ešte raz skúsiť s vlastnými 😉

bublenudle
14. aug 2011

@rienok Ahoj,děkuji ti moc....no,jsem z toho trochu špatna...tak snad se nám zadaři...mužu se zeptat,na jakou stimulku jdeš??, ja četla tady,že při nizkem AMH je lepši minimalka.....

rienok
14. aug 2011

@bublenudle ešte nemame termin ani protokol, ale ja neviem ci pojdeme na minimalku, lebo ja mam vzdy malo vajicok a chceli by sme PK takže to asi tentokrát spravíme s maxi dávkami ...naposledy som pichala 225 jednotiek menopuru, tak uvidime co mi dr naordinuje. To prejde, ja som bola tiež veľmi nešťastná, ale môžem povedať, že sa mi na druhú stranu veľmi uľavilo... aspoň nejaká objektívna príčina 😝

luly3
14. aug 2011

ahojte kočky, tehulky a maminy 🙂 ako sa máme???????

@callex ako už ti nebýva zle????
ja dnes periem vecičky pre drobátko čo mi švagrová doniesla nech si preberiem
a pomalinky ukladám do komody 🙂 a táááááááák ma to baví 🙂

cecil36
14. aug 2011

Ahojte 🙂
@rienok reni ako, budes ma potrebovat ci nie? 😉
@luly3 supeer, ja este nic nemam nakupene pre maleho (tera ak neratam 4 bodynka a jedny dupky). Uz by som sa mala pomaly zacat dokopavat do nakupov 😀

luly3
14. aug 2011

@cecil36 ja som si sama nekúpila tiež ešte nič to mám takú švagrovú akčnú
jednoducho doniesla a povedala: oper, preber a čo sa ti nebude páčiť vyhoď 😀 😀 😀
a mám toho toľko že som zistila že asi tak do pol roka nemusím kupovať nič na oblečenie 😕 😀
@cecil36 a ako sa cítiš??? Už cítiš pohyby???ozaj a meno pre chlapečka už máte vybrané???

miminkad
14. aug 2011

@leamax ahoj moja,tak nakoniec je to predsa ta varikokela.bielicha sa nemusite bat,je dobry odbornik.ten pariz ti tisko zavidim,uzite si to tam,ked dojdete,ozvi sa,behneme na kavu 😉

cecil36
14. aug 2011

@luly3 tak to mas super, ze svagrinka poslala vecicky, to fakt velmi pomoze 🙂 Ja som myslela, ze snad po malej mi cosi ostane, ale kedze je toto chlap ako hora, tak asi nevyuzijem nic, lebo ten chaby zbytok co ostal je v cukrikovo ruzovej 😀 Ja uz mam pohyby, niekedy je to take zblnkotanie a niekedy riadny stuchanes 🙂 Ale je to super pocit 😵 Zajtra nas caka poradna, tak snad bude vsetko ok. Meno uz mame- po tatinovi (vyberal on 😀 , ja som mala na starosti dievcenske 😀 ). Inak mam posunuty datum porodu o tyzden dopredu 😉 A vy este neviete ci budete mat dievcatko alebo chlapceka?

bublenudle
14. aug 2011

@rienok No,ja ted měnim car,tak jsem zvedava..jake to bude v RF....
snad mi tam pomužou k miminku 😉

luly3
14. aug 2011

@cecil36 nie nevieme a ani nechceme vedieť sa necháme prekvapiť 🙂
takže krpec bude mať meno po tatinovi 😀 😀 😀 mi ešte ani mená nevieme
😖 určite bude všetko ok na poradni inak ani nemôže byť 😉 držíme palec 😅

callex
14. aug 2011

@luly3 ahooj..zle mi uz nebyva..nastastie..sem tam migrena ci vysoky pulz a samozrejme bolesti chrbta a noh ked to prezeniem s akcnostou.ako tento vikend.dnes som sa ani nevedela postavit a stupit na nohy. 😖 a to som len v polovicke.to mas super s tymi vecickami..ja chcem nakupovat ale mm ma zabrzdi..ze az ked sa narodi.on si to predstavuje ako hurvinek valku. 😠
ja mam v plane obehnut sestrenky a kamosky co daju pozicaju a potom budem riesit ten zvysok.
@cecil36 a ake je meno po mm?

callex
14. aug 2011

@luly3 este stale ta nik nenalomil na to pohlavie?minule si uz tusim uvazovala nad tou moznostou.

lubi
14. aug 2011

@callex to je super cez tie maily! to ma potešilo ďakujem. milujem net pre toto. veľa sa to človek dozvie.
@rienok no mám za sebou dve mimomaternicové tehotenstvá a od posledného ubehol rok a pol a akosi sa nedarí otehotnieť. mám za sebou už zopár testou ktoré som si robila na sk, no momentálne tu v ie som si dala urobiť hormonálny level, akurát včera som bola na krv a ešte raz mám ísť, ako vravíš v určité dni. reprofit som si vybrala asi kôli tomu ako to tam všetci chválite. a hlavne chcem ísť do nejakého car aby som sa dozvedela čo ešte so sebou môžem robiť aby to spelo k tomu malému balíčku ako to tu všetky chceme. určite chcem iba vyšetrenia a konzultáciu, lebo manžel nie je za IVF. ďakujem vám krásne za super rady. 😀

callex
15. aug 2011

@lubi v tomto pripade by bolo dobre si doobjednat v RF spermiogram..zavolaj im alebo napis ci je to mozne spojit s konzultaciou.ak manzel nie je za IVF vela moznosti vam nezostava.iba inseminacia.mozno ti povedia ake vysetrenia si mas dat urobit ako hematolog,genetika,endokrinologia a potom skusat prirodźene a ked sa za napr.pol roka nepodari tak skusit uz podstupit nejaku metodu asistovanej reprodukcie.este dolezite otazka po tych mimomaternicovych ti odstranili vajickovody?

dalida
15. aug 2011

@jada1
@rienok dakujem krasne za odpoved 🙂 Idem si to este pozriet... 😉 a vytlacim si tv. instruktaz 😉

lahhel
autor
15. aug 2011

Dobre ranko,
@callex, @jada1 dakujem 🙂)) chcvalabohu dockala mrcha a prisla pekne dnes rano, lebo uz cely vikend to bolo na spadnutie, tak som nevedela...
..samozrejme mam dalsiu otazocku 🙂. neviem ci predpisuju automaticky pri stimulke aj anopyrin, mne doki nic nenapisal, ale ked si dobre pamatam, tak skoro kazda brala pri stimulke aj anopyrin, chcem si ho dat aj ja, ale neviem v akej davke, asi 1 denne. A uz to mozem zacat brat aj od 1DC, vsak? opat dakujem krasne za rady🙂))

gabinkaa
15. aug 2011

dobré ránko
@lahhel mne doktor nič nepredpísal a ani som ho nebrala, aj som sa pýtala či treba a povedal mi, že ja to nepotrebujem, tak asi lepšie sa spýtať 😉

callex
15. aug 2011

@lahhel ja som brala jednu tabletku tusim toho 100keho.v RF by ti povedali ze anopyrinom nic nepokazis ani neporiesis..mne tak povedal machac...takze kludne mozes si ho dat aj dnes...vecer deci dve cerveneho vinka pre krasnu sliznicu..a samoska dufam beries nejaku tu kyselinu listovu?
a aku mas stimulku?na com ste sa napokon dohodli?

gabinkaa
15. aug 2011

@dalida viem si predstaviť, že si nesvoja z cesty, ja keď som išla sama tiež mi nebolo všetko jedno a to som tam bola už s mm, ale ja mám zlú orientáciu, my sme išli vždy cez mesto, lebo keď sme išli prvýkrát tak na diaľnici boli práce, sme tam nejako zablúdili, tak odvtedy sme išli cez mesto a vždy sme sa držali tabule BVV - výstavište, zápchy tam neboli, v podstate sa dalo dobre ísť a to v ktoromkoľvek čase, len troška brzdia semafóry, lebo na všetkých sa nedá chytiť zelená, ale inak cesta v pohode, držím moc palečky 😉 😉 😉

gabinkaa
15. aug 2011

@callex Tebe to krásne ubieha, už máš zaokrúhlené čísielko tt, tie nevoľnosti už nie sú? a ozaj do Hlohovca ideš kedy?

lahhel
autor
15. aug 2011

Callex, nakoniec sme sa dohodli na stimulke bez clostilu a budem mat gonal 225 jednotiek denne. Beriem vitamin E a acidofolan, tam je zelezo, vitamin B12 a kyselina listova. Neviem ci je ta kyselina listova dostacujuca, je tam napisane 1000ug, ci co....tak uvidime...a vinko uz mozem zacat tiez popijat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre