Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
4. okt 2011

@martini už som vynechala, sme v poriadku a hotovka 😉 s tým sadením som už vysporiadaná, bude brigáda bezo mňa, ja budem iba dozor 😀 len ešte musím do práce, ale to len tak pomaly
@lenka_21 teplákový režim bude až večer, ešte musím do práce, lebo musím odovzdať veci

callex
4. okt 2011

@cecil36 na tie maleho zachvatu pocas tvojho spanku mam jeden trik..mne sa tak malinka rozbubnovala jednu noc ked som si este chcela citat..a nedovolila mi to..tak som si zacala natriasat brucho akokeby som ho cicikala..tak odspodu smerom nahor..a zaspinkala.lebo nase deturence nemaju radi ked nic nerobime a lezime.oni chcu byt hojdane.vyskusaj a daj vediet ci zabralo. 😀

callex
4. okt 2011

@gabinkaa a ides na PNku..si vypisana?

gabinkaa
4. okt 2011

@callex snažím sa šetriť, lebo priority som si už určila, takže dieťatko je prvoradé a ostatné ide bokom, na PN nejdem, ja som SZČO takže PN je zbytočná, aj tak sa už pracovne šetrím dlhšiu dobu

ale teraz mám iný problém, ja asi nebudem mať kľud, pred chvíľou bola u nás polícia, že suseda zasa na mňa niečo podala, tak ma chcel hneď vypočúvať, vôbec nebral do úvahy, že som prišla z nemocnice, mať takú susedu ako ja, tak to je katastrofa, nechcem sa rozčuľovať, ale ako mi to ten policajt povedal tak som sa aj rozčúlila, až mi prišlo aj zle, za jej oplzlé nadávky voči mne a môjmu partnerovi som ju min. týžddeň bola nútená dať na priestupkové konanie a 6.10 sme mali mať súdne pojednávanie, to našťastie odložili o mesiac, to som ju ja musela dať na súd, lebo pri súčasnej birokracii nikto nič nevybaví a teraz mi je toto všetko najmenej treba ☹ 😠

callex
4. okt 2011

@gabinkaa ty brdo to co mas za susedku?to je ale bordel v tejto krajine..nejaka suseda si len tak nieco povie a policajti idu hned vypocuvat..a kamosa manzelka doma tyra a povedia mu ze pokym nepotecie krv tak nic nemozu.tak to sme kde?

gabinkaa
4. okt 2011

@callex to ani ja neviem kde sme, ale bordel hrozný, na mojom pozemku má polozhnité dosky a musia sa odstrániť súdnou cestou, nikto s tým nechce pohnúť, čím horší človek tým sa má lepšie, ja z toho dôvodu nemôžem urobiť oplotenie, lebo ona to nechce odstrániť, bola som na stavebnom úrade, mám projekt na plot, všetko vybavené a stavebný úrad ruky preč, nech rozhodne súd
mám ale teraz strach sa rozčuľovať, zajtra idem so správou k lekárovi a sa ho spýtam

naveen
4. okt 2011

ahojte 🙂

@gabinkaa ty co preboha? odstahuj sa na zvysne mesiace niekam prec.. ved toto je na nervy

inak, nieco na citanie 😀
www.mamila.sk
www.lotosovyporod.cz/

gabinkaa
4. okt 2011

@naveen tak to máš pravdu, že to je na nervy, robí mi tam so života peklo aj s jej synom, z druhej strany majú chlapa tak toho sa trocha boja, lebo ten toho mladého ľahko spacifikuje, ale čo ja

tinna13
4. okt 2011

@lenka_21 som rada ze je vsetko v poriadku, no mala by si sa veru poponahlat 🙂
@gabinkaa super, ze si uz doma, tak nic namahave nerob, uzi si este par teplych dni

tinna13
4. okt 2011

@gabinkaa boze to su co za ludia, kasli teraz na nich, nesmies sa stresovat a rozculovat. vyriesis po porode,alebo popros nejakeho svalnateho, bezkrkeho bratranca 😉

martini
4. okt 2011

@callex asi som sa nejasne vyjadrila. my sme si senzor požičali od znamych, ktorí si ho kúpili.dokonca mám dva, jeden ten podložkový a jeden ten pripínací 🙂 Inač cena 36,5 € na pol roka nie je zlá, ale napr. tu na MK som videla, že niekto predával za asi 70 €. tak či sa neoplatí kupiť takýto používaný a buď si ho nechať pre druhé dieťa alebo ho potom ešte za 50 € predať. Neviem, trebalo by to premyslieť.

miminkad
4. okt 2011

@linda81 v centre si sa neskusala spytat,ze ako teraz?podla mna mozes zacat
@tinna13 dakujem.mame 4 foliky.ze dve vajka by mohli byt
@martini anglicania su riadny mackovia.take chutne psiky.takze budete mat svorku? 😉 a gabriel bude vodca. 🙂 no dopadlo to celkom dobre.

cecil36
4. okt 2011

@callex tak tvoj tip urcite vyskusam lebo tuto noc maly zasa saskoval. Do pol druhej v noci v pohode, ale potom sa budim na cikanie a od vtedy si zacal hrat futbal 😀 Inak pytala som sa priamo v poistovni a bohuzial neda sa to rozdelit na jednotlivca, vraj na monitor je len rodinna zlava, inak sa neda 😠 Sviniari, sak nech cakaju, ze tam maleho zahlasim 😀
@gabinkaa boze gabi na teba sa tiez lepia problemy ako na mna 😢 Viem, ze je to klise, ale ono sa tym ludom vsetko vrati....
@martini dakujem, to by som ti bola vdacna. Tak ked bude mm na 100% isty, ze len ten baby sense, tak sa dohodneme 🙂

callex
4. okt 2011

@gabinkaa my sme mali podobnu susedu u mojich rodicov a dalsieho podareneho suseda cez ulicu..takze viem aki vedia byt ludia zli a primitivni.ale ako baby pisu kasli na to alebo to nechaj na manzela nech to riesi.a ked su tie dosky na tvojom pozemku nemozes ich jendoducho chytit a hodit ich na jej cast pozemku?
@martini tak uz mi to je jasnejsie.za 70 pouzivany sa neoplati lebo cez tu poistovnu stoji 73eur a mas to nove a mozem odlozit pre surodenca.ked si na neho niekedy trufnem. 😀
@cecil36 veru vyskusaj..jednoducho rob taky cicikajuci pohyb.alebo mu skus pustit nejaku vaznu hudbu.

miminkad
5. okt 2011

ahojte babaule,mam trosku problem,vcera som bola 7DC,pichli mi orgalutran,aka je pravdepodobnost,ze mi mohli vcera foliky popraskat,sme sa vcera s mm trochu na seba vrhli 😕

cecil36
5. okt 2011

@miminkad ahooj neboj nepraskli 😉 Mne ho tiez pichli pre istotu aby foliky nepraskli a naozaj pekne vydrzali 🙂 Ale tiez som sa bala. Taze klud, vsetko je ok, uvidis 😉
@callex vyskusam urcite 🙂

miminkad
5. okt 2011

@cecil36 normalne som sa nalakala a teraz si nadavam,ze som sa na to mala vykaslat. 🙄 snazim sa ukludnit tym 7.dnom a ze mali 1,4cm,ze to je este malo,aby praskali.a co ty,dufam,ze je vsetko ok 🙂

cecil36
5. okt 2011

@miminkad som presvedcena, ze ti urcite nepraskli, ale chapem ten strach a som bola so vsetkeho ovela viac vyjasena ako ty 😀 No, my sme zatial ok. Chystam sa kupit dnes glukomer, nech viem ako mi ten cukor skace. A tesim sa, ze som pribrala pol kila, jupiii konecne 😵 A kedy mate dalsiu kontrolu?

miminkad
5. okt 2011

@cecil36 uz mi pripada,ze zacinam kvoli somarinam stresovat.i ked toto sice neni az taka,no co uz.ved do OPU urcite uz nic nebude.tak ta caka riadne pichanie.super,ze si pribrala.mne teraz ani jest nechuti nejak.pri tom merionale som skor schudla,pri bravelle som bola ako prasatko.pockaj,maly bude riadny valibuk,uvidis.tipujem tak 4kg.v sobotu mame OPU 😕

cecil36
5. okt 2011

@miminkad no on si fakt berie zo mna vsetko. Niekedy mam pocit, ze sa po porode rozpadnem 😀 Inak tiez tipujem tak 4kg 😀 Jeej v sobotu mate OPU, tak moc drzim palce 😵 A pri merionale som tusim ani ja nejedla, skor pri clostile som mavala najazdy na chladnicku 😉

miminkad
5. okt 2011

@cecil36 veru rozpadnes,od stastia 😀 to ale riadne rychlo uteka,uz si 30tt 🙂 pomaly uz aj tasku do porodnice budes chystat 😀 dakujem za palce.dufam,ze budeme mat stastie a vezme si nas stelcl.ja som mala aj clostil teraz,ale najem sa tak raz za den ledva.aj som hladna a ked idem jest,tak nemozem ani nic do seba dostat. 😅

luly3
5. okt 2011

krásne ránko 😉
@miminkad mizivá pravdepodobnosť že by praskli 😉 aaaa držím palečky na OPU
aaaaale nechápem tomu 1 a 4 cm na 7 deň?????? to akože folikuli???? pretože ak ano
tak to je dosť maličko nie???? alebo to bol počet folikulov?????hm určite si to poplietla 😀
@cecil36 mnoooo pozerám že ma aj predbehneš nejako sa kumne veľmi rýchlo približuješ 😀 😀 😀

cecil36
5. okt 2011

@miminkad tak aspon vitaminky jablcka, hrozno a tak nech ma babo na zaciatok dobry start 😉
@luly3 😀 😀 😀 nas krpec si rastie vlastnym tempom a odhadujem, ze chce vyhrat cenu o najtazsieho reprofitaka 😀

cecil36
5. okt 2011

@luly3 ozi uz ti vraveli ci ide normalne a lebo cisarom?

miminkad
5. okt 2011

@luly3 nie,maju 14mm tie foliky.preco malo?myslim,ze tak akurat.prvy raz som mala od 13-15mm a boli v pohode. 😉

miminkad
5. okt 2011

@cecil36 pravo to nemozem,teda resp.celkovo ovocie a zeleninu nie,len vo velmi malom mnozstve. 😉

cecil36
5. okt 2011

@miminkad 14 mm je v pohode 🙂

miminkad
5. okt 2011

@cecil36 tiez myslim 🙂 asi som to len blbo napisala 😅

martini
5. okt 2011

@miminkad no vy ste teda náruživo nezodpovední...vám nepovedali, že sa máte takýchto aktivít pred OPU zdržať? 😉 Každodápne, popraskať určite nepopraskali, si myslím, že to na to nemá vplyv. Ale čo ak budeš mať teraz dvojčatá, jedno splodené včera a druhé v Brne o pár dní.... 😀

zuzana36
5. okt 2011

ahojte, ja sem sice nechodim, no momentalne hladam vsetko oklo ivf. teraz sme boli na druhe ivf a zacinam mat obavu. min. piatok bol odber 11 vajicok, 8 bolo zrelych a 5 sa oplodnilo , ale to tak, ze kazde napichli, lebo mm sa priserne zhorsil spermiogram. v pondelok teraz bol transfer. do pondelka sa jedno prestalo vyvyjat. to co nam vlozili velmi pekne napredovalo dokonca az o 24hodin, cize nam vkladali uz morulu. dnes som tam volala a hovorila s embryologickou, ze teda ako tie ostatne 3. no a tie sa prestali uplne vyvyjat. tak sa bojim, ze i to co nam dali sa neujme. neviete ci je dajaka sanca? ja uz fakt neviem. dakujem za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre