Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
27. jan 2015

@franzziska a vela bab je tehotnych zo 4,6, a 8bunkovych embryjok 🙂 🙂 🙂 a ty budes jedna z nich 🙂

diska
27. jan 2015

@franzziska
@candour ,franzziska prosim ta ty si niekedy uvedom co pises ,candor nikoho neplasi a hovori to co si mysli a deli sa o svoju skusenost,a ma v podstate pravdu,je lepsie mat PK ,lebo tam sa embryja vyselektuju a to ake su sa do 3 dna neda vediet.Je tu doknac aj vela bab co upednostnili PK aj pri 1 embryju.
Moze tu chodit kto chce a z akej temy chce ,ved nato je to tu,
Ty ako osoba ma dost vytacas 😀doteraz si sa snazila byt mila zlata ale uz sa prejavujes ani ti to dlho netrvalo.
Ja citavam aj temu pipiny lebo som tam tiez chodila,sice neprispievam a nieje to tak davno co si tam baby isla pod zem zakopat lebo povedali svoj nazor na toto centrum a bola si dost neprijemna,tak prosim ta neprenasaj toto aj sem,

Tu sa mame vsetky radi a povzbudzujeme sa a nie odsudzujeme.

Prepacne ostatne baby ale nedalo mi. 🙂

candour
27. jan 2015

@franzziska moja mila, toto je verejne forum, nikto tu nikde "nepatri" a moze slobodne prejavit svoj nazor..

kikuska21
27. jan 2015

ahojte. chcem sa spytat na doktorku pastorcakovu? sme k nej objednany.

diska
27. jan 2015

@kikuska21 ahoj je to mila usmievava doktorka ale nieje tam dlho,ak chces skusejejsie doktora tak sa objednaj k Stelcl,Koudelka,Vitoskova je super ale on je teraz casto PN,nehovorim ale ze Pastorcakova je zla,len informujem,ze je tam kratko. 😉

ingrid0105
27. jan 2015

@diska ahoj tak vcera sme boli u marcela, vysmiaty ako leco 😀 mily, vesela kopa je to. ideme na soft, on mi sice nukal klasicke ivf, ale uvidim co bude po softe 🙂 medrol az po OPU mi dal. menili asi cennik ci co lebo furt hovoril "ze podla stareho cennika" aj mi to pisal do papaierov aby sa to tak uctovalo

megan5
27. jan 2015

@motiv ☹ drz sa,vela sil 😢

bambulka2015
27. jan 2015

baby nezalezi kolkodnove vam vlozia. Aj 5dnove sa moze po case, uz vo vasom tele, prestat vyvijat. Mne vlozili trojdnove, 6 a 8 bunkac a ujali sa obe. Jedno sice v 6tt odislo ale to druhe bolo silne a som uz v 15tt. A zatial vsetko bez problemov. Aj sija je v poriadku, komplet vysledky este nemam, cakam na krv ale tak hadam bude vsjo v poriadku.

diska
27. jan 2015

@ingrid0105 ahoj,,no on je teda riadny smejo,ja som niekedy nestihala aj kazdy email sami smejlik 😀
najlepsie ked ma halvu tam dole a rehoce sa 😅
Ja som mala velku stimulku aj v RF,lebo bohuzial na clostyl vobec nereagujem to mi skusali este na SK a nikdy nic.Tebe dufam,zaberie lebo vela babam dobre zabera. 😉

vernazza
27. jan 2015

@motiv tak to su smutne spravy, je mi to luto.. ja som skoncila v 8tt, ale ten 12tt je o to horsi, ze clovek uz tajne dufa, ze ma vyhraty aspon prvy trimester. vela sil prajem dalej a hodne podpory od najblizsich. skoda, ze este nevymysleli emotikon na objatie, urcite by si ich dostala velmi vela..

haimi
27. jan 2015

@bambulka2015 jasne, ze sa moze ujat na 3 den aj 8 bunkac aj iny bunkac 😀 ale tiez je pravda, ze ked chces mat vacsiu istotu, ze sa ti preselektuju na tie naj, je dobra pk. Mne sa to presne stalo aj doktor hovoril, ze keby mi vkladali na 3 den, tak by mi vkladali v ten den najlepsie - 10 bunkac, ale kedze sme mali nastastie pk, tak sa nevkladal, kedze sa na dalsi den zastavil vyvoj v stadiu morula a dovi....., ocakavali, ze na 5 den bud z neho HB. Jaj, vsetko je to strasne individualne. Keby boli nejake univerzalne rady 😉

haimi
27. jan 2015

@ingrid0105 mam sa celkom fajn. Uz sa doma nudim a to som len v 5 mesiaci. Ale aspon sa zacinam po tom prvom trimestri citit lepsie. Teda az na travenie. Ked zjem vecer nieco tazke, alebo vela, tak je to des. Uz som slavnostne kupila tehu rifle. Aj ked sa budem musiet zamysliet aj nad bundou, lebo je dost uzka a je mi uz LTT. Zajtra idem na kontrolu, tak snad bude vsetko ok. Zajtra zacinam 18tt, tak sa ho opytam, ci nevidi pohlavie. Ked nie, tak pockam na to velke sono v cca 20tt a to uz snad nieco zistimu 😀

haimi
27. jan 2015

Kocky po 16tt, citite uz pohyby? Ja teda neviem, co si mam vsimat, takze asi nie..., nevadi

ingrid0105
27. jan 2015

@haimi ako to leti, ze 18tt 😀 zavidim v dobrom a drzim palceky na zajtra 😵 a co by si chcela ty baby, chalanov alebo parik? a k tym pohybom, najprv sa ti bude zdat ze sa ti creva vrtia, vlnia, bublinkuju ale to uz budu babenka 🙂

ingrid0105
27. jan 2015

@diska no sama som zvedava ako zareagujem, nemam co stratit, ak to nepojde soft, este raz sa dam na normalnu ivf...keby ma tak netlacil cas sakra, tento rok 40, to keby som uz bola tehula, tak to pomaly tento rok nestiham 😒

luly3
27. jan 2015

@candour ja som mala len jedno embryo a vkladali mi ho na 3 deň a dnes má 3 roky a volá sa Simon 😉 😉 😉

haimi
27. jan 2015

@ingrid0105 chceli by sme parik, tak uvidime. Ja by som chcela aspon jedno dievcatko, ale kazdemu sa sniva len o chalanoch ☹

diska
27. jan 2015

@ingrid0105 ale ved sme sa dohodli,ze sme mladice 😀
inac mne aj normalnu stimulku uctovali ako soft a to som mala 22 vajok 😉

ingrid0105
27. jan 2015

@haimi tak ja si tipnem, budete mat parik, aby to bolo spravodlive, a aby si mohla fintit svoje dievcatko 🙂

ingrid0105
27. jan 2015

@diska fakt, kurňa ja som zabudla....hned je mi lepšie 😀 no to si musela inač na neho zaposobiť ked ti dal taku zľavu, ktorým okom mám na neho mrkať 😀

ingrid0105
27. jan 2015

@diska v cene tam neni veľký rozdiel, to aj on vravel ale nechcem v priebehu roka absolvovať 3 IVF klasicke, mám z toho kila navyše, a mám problémy so žilami na nohách a nechcem si to pohoršiť 😨

diska
27. jan 2015

@ingrid0105 kazdemu tak davaju,teda ak to nezmenili 🙂

ingrid0105
27. jan 2015

@diska ja budem verit ze clostil zaberie, budem mat kraaaaasne embryjko dam si ho zmrazit, chvilu pocka a potom si po neho pojdem a budem tehula 🙂 logistika ako lusk, no uvidime realitu 😖 🙂

haimi
27. jan 2015

@ingrid0105 nemusis, aj mne dal normalnu stimulku za cenu soft 😉 mala som 225j gonalu. Sa s nim teraz treba skamosit a potom to pojde 😀 ja som mu po tej otrasnej stimulke napisala mail, ze neviem co teraz. Ze by som chcela skusit len gonal 225j, ale ze to uz je predpokladam klasicka stimulka. Ale ze ma slahne, ked po tom prvom pokuse a nizsom amh, zaplatim kopu prachov a budu z toho na 5 den max 1-2 embrya 😀 tak mi odpisal, ze nema problem to uctovat ako soft 😀 a tak aj bolo. Ale ako sa to tam zmenilo, ked to kupil Babis ???

santeema
27. jan 2015

@motiv velmi ma to mrzi☹, ja som si to prezila 5 x, ale neboj mam aj babo z jedneho ivfka, aj ty budes mat stastie, ti ho velmi zelam🙂

ingrid0105
27. jan 2015

@haimi no vsak to, ze vcera tam furt nieco splietal o starom cenniku 😒 tak neviem, celkom ma to skrie, tak neviem co dalej, myslis ze by som mala skusit klasiku? babo raď 🙂

diska
27. jan 2015

@ingrid0105 prevelmi ti to zelam,a preco ho chces davat mrazit?

ingrid0105
27. jan 2015

@diska lebo mne uz 2x ET nevyslo, ja mam kratsie cykly, 25-26 dnove a vklad je 19dc, 1krat som spinila na 7 den a teraz to bolo uz 5ty den ☹ pre Kete sa da presne urcit ovulka a podla toho naplanovat vklad, 11 DC som bola u doc. Tomasa a mala som 18mm folikul, mozno len trepem ale uz neviem co si mam o tom mysliet 😖

monicka79
27. jan 2015

@franzziska ja som v tehu užívala stodal na kašel a zapalene hrdlo a nadchu som mala Bioparox

haimi
27. jan 2015

@ingrid0105 neviem. Ale keby bolo na mne, tak by som vyskusala ten clostil, skusila by som sa s Marcelom dohodnut, ci by aj pri mensom mnozstve embryok, resp 1 neurobili pk. Pokial by si mala aspon 1 normalne embryo tak super a sup na vklad, a pokial by sa nezadarilo, tak je tam cena bez vkladu o dost nizsia. Som moc prespekulovana ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre