Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
3. nov 2010

olympia, luly, lilina,callex aj ostatnym dakujem za podporu 😵
🙂
@gerdusha - gratulujem k // potichucky aby sa nezakriklo 😉

@modra - to uz dlho nebolo, ze jednovajecne 🙂 🙂 Gratulujem tiez.

@cavik - tusim, ze u teba to nie je prve biochem. mozno sa mylim. Je mi to luto, vzdy sa to tazko cita, ked sa nepodari. A patral niekto po pricine preco biochem.tt?

@lenka20-to si dost dlho pockas az do marca... nech to vsetko dobre dopadne 😉

mircalla
4. nov 2010

@modra gratulujem, same dvojickovo to je v poslednej dobe
@gerduscha zatial ticho gratulujem, pregnyl by to uz teraz nemal byt
@cavik no toto, fakt som si myslela, ze pregnyl, ale poznas tvoje telo najlepsie....mas nejaky dalsi plan?
@lenka20 leni, no na teba som bola zvedava....skoda, ze nemali skor termin....ale super, ze uz nenarastol, verim, ze to bude ok
@violoncielka tiez gratujujem k screeningu, tento je dolezitejsi ako tripplaky

falin
4. nov 2010

@modra - gratulujem k dvojkam, tesim sa. Ty chodis aj na babetko do dlhodobiek, ze?

@gerdusha - psstttt, tisko sa s tebou tesim a drzim palceky

@lilina22 - silno drzim palceky. To uz asi pregnyl nebude, kludne ten 11 den skus

@cavik - je mi to velmi luto cavicek ☹ ☹ ☹ Ako dalej, tusim nezostal mrazacik, ze?

Ja som dnes netestovala, budem zajtra, bude to 14 den po ET, ale myslim ze bude /

shandy
4. nov 2010

ahojte zienky 🙂 🙂
tak konecne som vas docitala 😀 . tak idem postupne ako si pamatam 🙂
@mircalla dufam, ze ockovanie bude bez problemov, cenne rady mamin si pisem, v buducnosti sa isto zidu 🙂 .
@violoncielka uuuuzasne, ze mas skrining za sebou, gratulujeeeeem 😵 😵 😵 , tak si mala pekny zazitok co? 😉 , nas to caka v pondelok a uz teraz sa trasiem...uffff
@kajka39 drzim palce, nech sa zahryzka drobcek bojovnik 🙂
@modra velke gratulaaaaaaaaaaacie a dvojite 😵 😵 😵 , super, rozmyslam o tom, ze by sme mohli zalozit sukromnu temicku o dvojickach, co vy na to? samoska zostaneme verne a budeme chodit aj sem 🙂
@gerdusha pssssssssssst nech su stale silnejsie, negratulujem, lebo vlastne nic neviem 😅
@lenka20 lenicek, tak uz mate konzultaciu za sebou, no verim, ze do marca to tak rychlo ubehne, kedze mame aj tie vianoce a potom tu skaredu vec, to tam nema co robit daju von. no aspon ze nerastie... drzim silno palceky a myslim na teba.
@callex @olympia dievcence moje zlate, tak my sme sa na poslednu chvilu rozhodli zobrat, tak si viete predstavit, ze ake mam teraz fofry....oddnes presne o mesiac 😀 😀 😀 , takze iny adrenalin...dufam, ze sa mate obe dobre 🙂 . inak sa mame ok, v pondelok nas caka ten NT skrinig...
pekny dnik vsetkym babulkam, aj tie co som nespominala... 😵 😵

olympia
4. nov 2010

@shandy jééj, tak to je krásna správa, budúca mamička aj nevesta! 😉 Tak nech všetko zariadite k vašej spokojnosti, iste to bude krásne. No a v pondelok držím palce, ale isto to bude ok! ;)

lenka20
4. nov 2010

ahojte, no, on by bol termin aj skor na tu operaciu, ale mala som dovody nechat to az na marec, uz teraz sa aj tak nikam neuponahlam...
shandik no teeeda, tak aj nevesticka z teba bude, to sa tesim a hlavne tie predsvadobne fofry nechaj na inych, nestoji to za to aby si sa ty stresovala svadbou, ved je to len jeden den, to sa mi dobre vravi teraz uz ked mam daaaavno pradavno po svadbe, tiez sme sa sli zblaznit, teraz uz by som to riesila vsetko uplne inak 😉 ale uz mozem len rozdavat rady 😝
modrik tak jednovajecne babulky, to je krasne 😉 😵 😵 😵
no, zase nestiham citat dozadu, ale postrehla som cavicek biochemicke - to je mi luto, ze to neklaplo... rozoberali ste pregnyl, pregnyl sa vypari z tela do 10 dni od vpichnutia, takze ak ste mali PK tak vsetko co vyjde pozitivne od 4.dna po ET uz nie je z pregnylu... tym nechcem povedat aby ste testovali uz tak skoro 🤐 podla mojich skusenosti na 8.den uz byva aspon nieco vidiet (ak bola PK) ale tiez poznam baby, ktore vysli pozitivne az z krvi...
pozdravujem vsetky a drzim palce 😵 😵 😵 😵 😵 k testom, krvickam, screeningom atd. 😉 😵

lenny71
4. nov 2010

ahojte všetky
zas sa hlásim lebo som asi na niečo prišla...zatial len tak o tom uvažujem ale podla prepúšťacej správy z nemocky som prišla na toto....mám tam napísané že velkosť maternice bola pred zákrokom ako 11tt, a ja som bola v 16tt...t.j. myslím si že mimi sa už od 11tt nevyvýjalo t.j. že srdiečko nebolo už od toho 11tt....ALE ja som bola v 13tt na kontrole u mojej dokyny , ktorá ma len tak prehmatala bez UTZ a povedala že je všetko ok a dala mi aj dalšiu kontrolu...takže je možné že to odflákla ...som strašne zvedavá čo mi povie ked k nej prídem...aj tak si ale myslím že sa nedozviem ani z hystológie nič konkrétne...skúsim sa ešte prd tým ako pôjdem k nej spýtať na názor nejakého iného gyndoša...ja som totiž ešte u nej ani so správou nebola , lebo má dovolenku, tak ani nevie čo sa stalo...paradoksne som v ten deň ako som bola na zákroku mala ísť na kontrolu....

lenny71
4. nov 2010

a paradoxom je aj to že večer pred zákrokom som bola na pohotovosti a doktor čo ma pozeral mi toto vlastne už vtedy povedal že to tak podla UTZ vyzerá a cez to všetko ma poslal domov...to znamená že on už vtedy vedel že mám v sebe nežijúce mimi už asi 5 tt a on ma poslal domov???je to OK??? a nakoniec , ked sme tam ráno o 6:00 doleteli tak mi on sám robil zákrok a o mojej večernej návšteve pohotovosti v správe neni ani čiarka

takyna
4. nov 2010

@lenny71 ja na tvojom mieste to dam na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, určite ťa zanedbali, a zbytočne ohrozili si myslím a určite by som zmenila gynekológa na tvojom mieste, niekoho skúseneho, ktorý nič nepodcení, u mna sa to oplatilo, držím palce

luly3
4. nov 2010

@kajka39 už máš drobečka v brušku???? 😀 😀 😀 nech sa uteba drží celých 9 mesiačkou 😉
celý deň som na teba myslela 😉 😉 😉
@lenny71 oni vedia ako to zakamuflovať, ja viem je to velká rana a bolesť a nezaoberaj sa tým čo
ak by...,keby 😉 pozbieraj siličky a šup do nového boja a uvidíš že teraz to bude OK, respektívne si vymeň
dokinu ak k nej nemáš dôveru.toto môj názor

mircalla
4. nov 2010

@lenny71 no som v soku...az tak nie z toho dokyho, ze ta poslal domov, i ked je divne, ze ti aspon teda nepovedal, ze mas nastupit do nemocky alebo tam rovno ostat
ale este viac ma udivuje ta lekarka....ako je mozne, ze ta v 13tt prehmalata len? ved vtedy sa robi ten dolezity screening - beria sa krv na testy, ale co je velmi dolezite sa meria NT (sijove prejasnenie) a tiez sa sleduje ci je nosova kosticka, vsetko toto je potom pokladom pre vypocet rizika Downa a inych chromozomovych poruch
Dneska je to uz standard vysetrenie, povazovane za velmi dolezite (na tripple testy) sa uz az tak neprihliada....ako je mozne, ze to nerobila a ak teda nema na to certifikat, ze ta niekam neposlala?
ja teda nepoznam nikoho, komu to nerobili
ja by som to tak asi nenechala a urcite sa jej spytala. moj doky mi robil sono pri kazdej TP, si ani neviem predstavit, zeby nie

no my sme boli na tom uzasnom ockovani, maly plakal len asi 3 sekundy, som zvedava, co vecer....pneumokoky mu nerobili, len ten zvysok, ze este nema rucicku po TBC ockovani celkom ok....no vidite budice maminy, u nas je to s tym ockovanim fakt zabava...jedno skonci a zacne dalsie....chudacik, je taky bez nalady, spinka teraz

shandy
4. nov 2010

@olympia dakujem olycek, tak dufam, ze sa podari 🙂 . dufam, ze sa vtrepem do siat, lebo to bude prukak 😀 😀 . vyhoda je, ze v zime je vsetko volne, takmer ziadne svadby sa nekonaju 😀 .
@lenka20 lenicek, no ha ha ha 😀 😀 . Jasne, ze vsetko riesim ja, ved kto iny...drahy je v robote stovky kilometrov odo mna, takze vsetko je komplet na mne...ale uz sa to celkom rysuje...pomalicky 🙂 , ale stres si velmi z toho nerobim...bude len mala svadbicka, ziadne cirkusy 😉
@cavik az teraz som si vsimla, ze to bolo biochemicke 😔 🙄 🙄 , do prdky...co moze byt pricinou?
@lenny71 lenny to je teda riadna sila ti poviem...na tvojom mieste urcite menim gynekologicku. Leni a ty si nebola na tom NT skriningu? Ved to ti mali vtedy robit UTZ nie? Teda aspon ja viem, co v pondelok mam ist, ze bude velky UTZ. No ten lekar na pohotovosti ta poslal asi za tvojou gyndou nie? Lebo asi to nepovazoval za akutny a zivot ohrozujuci stav...asi den hore dole, uz by velmi nepomohol. ale kludne to prekonzultuj s inym gynekologom a ked bude dovod podaj podnet, ako pisala taky...

mircalla
4. nov 2010

ako vidim shandy pise to iste co ja.....robi sa to v 12-13tt....skratka sa to urobit musi
@shandy no ty to valis holka...uz aj svadba....🙂)))))))

modra
4. nov 2010

@shandy inak o tej teme by to bol super napad.. predsa to bude trosku ine ked budeme vediet ako sa citia dvojky u tej druhej 🙂 ja som za 🙂

mirinda10
4. nov 2010

@mircalla NT nerobi ani moj dr, musis mat na to specialny utz
inak poistovnou mas preplatene 3 utz za cele tehu viac mas ak si zaplatis alebo musis byt vedena ako rizikova gravidita ale ak nemas problem tak ti potvrdia tehu asi pred 10tt, potom dalsi je 20tt a 30tt a koniec

modra
4. nov 2010

@lenny71 a tiez by som okamzite vymenila doktorku a nenechala to tak.. to je teda dobra SILA!!

mirinda10
4. nov 2010

@modra gratulujem k dojkam, pevne verim, ze mas dobreho obvodeho pri jednovajecnych ta bude musiet castejsie kontrolovat. Odkial si?

mirinda10
4. nov 2010

@modra nie dojkam ale dvojkam, tak sa pise ked mam male dieta na kolenach nevidim na pismenka 😎

mircalla
4. nov 2010

akoze nechapem, ze to nerobia...ved to je uz uplny standard....
mirinda to sa mi nezda s tym UZV....ved predsa v jednom kuse sa sleduju rozmery babetka a ine veci. ja som absolovala sono kazdy mesiac, na zaciatku a konci tehu aj castejsie.
ja neviem, ale este som nepocula o nikom, komu by robili 3 UZV za cele tehu. vy ano?
NT ak doktor nema take sono, ak je zodpovedny, posle k specilistovi. v BA sa hodne posiela cunderlikovi.ja by som k takemu, co sa na to vyflakne urcite nechodila. a hlavne ak ma niekto vyssi vek, tak by to mala byt samozrejmost
....chodila som sem do temy NT hodnoty a dost som tymto veciam venovala. robi to tak 95% doktorov....

mirinda10
4. nov 2010

@mircalla nie je to standardne vysetrenie u nas sa robia AFP testy v 16tt, napr. moja segra mala iba 3utz a monitor iba pocas porodu
na zapade je standard ist na prenatal screening ale u nas to tak nie je
chodis do centra, kde maju najlepsie utz nakolko holan robi asi v tej iste ambulancii ako tvoj obvodny
ja som napr. bola na NT v Brne.....a som za to vdacna a potom este raz v 16tt

shandy
4. nov 2010

@mircalla hej aj ja som si vsimla, ze si medzitym napisala to iste 😀 . no reku, co uz ked uz... 😀 😀
@modra oukej, len sa k tomu budem musiet vo volnom case dopracovat 😀
@mirinda10 no ja neviem, ja by som asi bez UTZ pri kazdej kontrole neprezila, stale by som bola v strese, ci je vsetko ok. a nehovorim teda, ze to musi robit kazdy gyndo, ale minimalne by ti to mal spomenut, akoze take cosi existuje a kde si to mozes popripade za poplatok (ak nema potrebne vybavenie) nechat urobit...
tak mne teda robi UTZ pri kazdej navsteve...tak zas je pravda, ze moj gyndo je Cunderlik, ale aj tak...po tychto problemoch ako mame my a ako tazko sa k mimi dopracujeme, by som urcite zvolila gynda ktory ma potrebne vybavenie a ten UTZ mi urobi....ale tak to je moj nazor 🙂

mirinda10
4. nov 2010

@mircalla Kedy a prečo sa robí ultrazvukové vyšetrenie v tehotenstve?

Podľa doporučení odbornej spoločnosti by žena mala absolvovať počas tehotnosti tri ultrazvukové vyšetrenia. V prípade nejasného alebo chorobného nálezu býva odoslaná na konziliárne pracovisko, kde vlastnia lepší ultrazvukový prístroj a majú väčšie skúsenosti s diagnostikou.

Nie je stanovené žiadne pravidlo, ktoré by určovalo presný počet UZ vyšetrení počas tehotenstva. Zo samotnej praxe sa zaužívalo, že v každom trimestri sa vykoná jedno UZ vyšetrenie, teda dohromady tri za celé tehotenstvo. Ak však pri niektorom z UZ vyšetrení vzniklo podozrenie na určité komplikácie, alebo nebolo možné zobraziť niektoré potrebné parametre, alebo máte z rôznych príčin rizikové tehotenstvo, absolvujete viac ako tri UZ vyšetrenia, ktorých počet vám stanovia individuálne podľa potreby.

a kukni link
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2509/ul...

shandy
4. nov 2010

@mirinda10 mirindik tak to klobuk dolu teda, ze na NTcko si bola v Brne....uffff

mirinda10
4. nov 2010

@shandy Cunderlika sa drz je to odornik na utz a si v dobrych rukach ale kukni na ten link co som poslala mircalle
nekecam, je dolezite aby dr pochopil, ze nemame standardne tehu a podla toho nas aj bral ja som problem nemala ale aj tak som chodila este aj na dalsie utz aj ked ja som bola od 19tt v rizikovej poradni a tam chodis ako na klavir

mircalla
4. nov 2010

no citam prave na nete, ze si ozaj za sono priplacal. tak ale to neznamena, ze im sono nerobili viac ako 3 krat.
je ine za neho priplatit, a ine ho vobec neurobit.
ten screening - kazdy trochu normalny gynekolog musi na ten screening upozornit pacientku a daj jej moznost si to dat urobit....viem, ze posielaju do nemocnic na meranie NT, pokial na to lekar nema zariadenie. a najma ak je rizikovejsi vek, nie je co riesit

mirinda10
4. nov 2010

@shandy ano pretoze az neskor som zistila, ze NT cko robi aj Cunderlik sukromne aj Holan ale v Brne ti robia aj krvne testy a daju ti celkovu spravu vypocitaju ti pravdepodobnost na DS a ja som mala dvojky tak pre kazde zvlast nakolko AFP testy som mala 1:5 na DS a screening som mala 1:450 a 1:330

mirinda10
4. nov 2010

@mircalla my hovor ja som dala za utz dost prachov ale mam zdravu dcerku a mne to stalo za tie prachy

mircalla
4. nov 2010

@mirinda10 absolutne nesuhlasim, riesila som toto fakt hodiny na nete, lebo maly mal trochu vyssie NT, i ked v norme.

podla mna nie je normalne posielat len na tripple testy, ktore maximalne skresluju a prinasaju casto falosne pozitivne vysledky a neni normalne robit len 3 UZV pocas tehu. ak by to normalne bolo, tak sa nestane lenny71, co sa jej stalo, ale sa na to pride v 12-13tt. dnes je trend klast doraz na prvotrimestralny screening, pokrokovi gynekologovia to tak robia.
ja by som asi tiez bola v strasom strese pri 3 sono za tehu, ci je vsetko ok. neviem, k tvojmu gyndosovi by som veru chodit nechcela...nic v zlom, ale to je moj nazor. keby to tvoj gynekolog robil alebo niekam posielal, nemusela si ist az do brna napriklad

mircalla
4. nov 2010

https://www.starostlivostodieta.sk/prenatalna-d...

davam inak do pozornosti, tu su vysetrenia, co by sa mali absolovat + doplnkove, ak nie je nieco OK
je tam spomenute, ze screeningu v 2. trimestri (teda AFP) testov je povinny, ale sa pomaly od neho upusta, naopak screening v 1. trimestri je nepovinny, ale stava sa standardom.
nechcem tym nejako zvelicovat ulohy tychto screeningov, casto je to len zbytocna panika a stres, ale ked uz tak radsej screening v 1. trimestri ako AFP testy, ktore su ovela menej presne a vierohodne, strasne casto baby akurat vystresoval.

mircalla
4. nov 2010

tiez suhlasim so @shandy, ze treba mat gyndosa, co ma potrebne vybavenie, prave preto som od povodneho odisla. a ak priplatit, v pohode, len mi to musi povedat, ze su 3 sono pocas tehu cez poistovnu, ak ich chcete viacej, musite platit
@lenny71 je mi luto, ze to takto dopadlo. lekarka ta rozhodne nemala len prehmatat a poslat domov...to akoby neurobila nic...neviem, co tym vlastne chcela vysetrit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre