Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
26. jan 2011

@mircalla tiez hlasujem za lekara,a by si tam nemala nejaky zapal, netreba podcenit, ma ti kto postrazit maleho?
kokso a za mesiac 7 kilo?? a ja chcem, teda staci mi 1 ci 2..v nemocnici som schudla, ale som to uz uspesne pribrala naspat.. 😝 a halusky ja velmi lubim 😅

@callex bachovky pomohli.. no ja som to brala tak, ze ked som dostala na nu kontakt a ked mi tak sadla, ze som sa k nej asi mala dostat a neriesila som to..a to ti lepsie spaluje metabolizmus a do fitka (alebo nejaka sportova aktivita) by mala byt tak ci tak.. mne sa osvedcil spining.. ale skus nejaku aerobnu cinnost, behanie, plavanie.. skombinovat s dietou

callex
26. jan 2011

@mircalla iiiha paradicka ze 7kg..to si mala aku dietu? jedla si iba co maly nedojedol 😀
@ninockaskv ja som nikdy nebola na diete lebo nie som na to stavana. z jedineho dovodu ze je malo jedal co lubim a ked este aj tie nemozem tak som v keli. zeleninu nemusim vobec..najde sa par vynimiek ale nikdy som sa zo zeleniny nenajedla.za dalsie som zvysila prijem tekutin a tak beham stale na wc..tesim sa na cestu do brna..vsetky benzinky omrknem. 🙂 v pondelok mam ist na prevazenie a premeranie tak som zvedava ci toto tyranie malo nejaky vyznam.

cecil36
26. jan 2011

Ahojte kocky 🙂
@gwenni to mi je strasne luto, co sa vam stalo. Na to ani nie su slova 😒
@ninockaskv ,@gwenni a nerobili vam fragmentaciu DNA spermii? Ja som po tomto vysledku konecne pochopila, v com je u nas problem a preco sa v tehu dostanem len do urciteho stadia. A to sme mali genetiku v uplnom poriadku.

gabikasz
26. jan 2011

Tak a mrcha dorazila,od zajtra pichám ,len neviem či sa mám tešiť ,alebo báť.Ten strach je asi väčší 😠

mircalla
26. jan 2011

@ninockaskv prave som poslala mamu nakupit....uz mi je z tych nizkokalorickych jedal zle, idem zhresit🙂 aspon jednorazovo

callex
26. jan 2011

@cecil36 co je to fragmentacia DNA spermii? to je ta fisch metoda?
@mircalla mas moje sympatie. 🙂

ninockaskv
26. jan 2011

@callex ale to je sila zvyku. da sa aj zelenina dobre prirpavit a najes sa 😉 ja som si nevedela predstavit zivot bez syra a sladkeho a zijem 😀

@gabikasz tesit .. pozitivne mysliet, zle neprivolavat 😉

@cecil36 nerobili, nam sa podarilo otehotniet, maleho aj donosti, len tie dalsie dve skoncili ako mimomaterniocve.. neviem,c i to s tym ma nieco do cinenia.. uvidime, co povedia v RF

@mircalla ja som prave prisla z obeda. .. skusala som si po ceste saty v obchode, take upletove.. kraaasne ale mali len velke a male, ja som si samozrejme vyskusala tie male a vcul mam depku, ze mam sunky na bruchu a na bokoch 😠

cecil36
26. jan 2011

@callex to je zistenie, ci spermie nemaju niekde "potrhane" DNA. Ak je vyssie, vajka sa oplodnia, ale bud sa nehuhniezdia, alebo sa uhniezdia a prichadza k potratom v roznom stupni vyvoja alebo, co je asi najhorsie narodia sa deturence s roznym postihnutim (nie len mentalnym), pripadne mozu mat rozne nadorove ochorenia. Nad urcite percento zlej fragmentacie sa odporuca radsej darca alebo aspon PICSI. Bohuzial maju to aj muzi s normospermiogramom, v zasade vsak plati, cim horsi spg, tym vyssia moznost zleho DNA 😒 A co je to fish? To zas ja pocujem prvy krat? 😉
@ninockaskv nic za to nedas, ak sa pytat radsej v RF 😉

cecil36
26. jan 2011

@mircalla a aku dietku si mala, ja spekulujem, ze zacnem aspon behat 😀

rebeka33
26. jan 2011

@mircalla gratulujem k zhodeným kg, 7 je pekné číslo. Mne najviac pomáha cvičiť, lebo ja rada papaám. 😀 Vaječnik a slepák sa dotýkajú , takže je ťažko rozpoznaž čo bolí. Ak nedojde ms radšej si daj vyšetriť slepák, nie že ti pukne.
@gabikasz držím palce na pohodovú stimulku.
@cecil Kde robia tú fragmentáciu? O tom som nepočula a je to určite zaujmavé.
@luly3 ako sa máš? Ako bolo v RF? Nenašla som nič po vklade. 🙂
Prajem všetkým pekný deň. 🙂

cecil36
26. jan 2011

@rebeka33 Nam to robili v ISCARE v BA (nechcelo sa nam kvoli tomu do CZ), ale viem, ze to prave zacal robit aj Reprofit (len v case ked sme si to davali robit este nemali presny cennik) a robi to aj Repromeda Brno. Nam to pomohlo vysvetlit pricinu mojich biochemickych tehu a nevydarenych ivf 😒

rebeka33
26. jan 2011

@cecil36 ďakujem, no keby nám to bolo treba možno by nám doporučili. Ale aspoň som múdrejšia. 😀

tamaja
26. jan 2011

@gwenni @ninockaskv ☹ co vsetko musi clovek v zivote zvladnut...

@callex mne na imunitu teda nepomohli ani imunostimulancia, ani Echinacea, nic. To otuzovanie mi pride asi najlepsie

luly3
26. jan 2011

@rebeka33 fajn ďakujem 😉 RF je proste super 😉 drobca už máme
v brušku teraz len dlhé čakanie 😉
a tebe ako pribúdaju tie tt 😅
v podstate sa cítim úplne normálne 🙂

mircalla
26. jan 2011

@cecil36 tak to prvz raz pocujem o takom cosi, ale zaujimave
dietku nic speci, len som jedla same veci, co mi nechutia

gerdusha
26. jan 2011

baby, chcela som sa spytat, ci ste niekedy riesili ako dlho sa moze brat clostilbegyt. myslim, ze na letaciku je pisane 3x po sebe a uz viac nie, tu na fore som citala od jednej holky, ze 6 x v zivote...

ja uz som brala tusim 7. balenie...

cecil36
26. jan 2011

@gerdusha uz ho neber, ak nejde o zivot 😉 mne dr. povedal, ze len 6x za zivot, vraj je karcinogenny. Ale mne stacilo uplne raz a tak mi znizil sliznicu, ze dovi dopo 😠

@mircalla no ja by som si dala dietku, ale ked ja nie som velmi zeleninova, to uz radsej ovocie. A uz ti je lepsie, presla ta bolest?

ninockaskv
26. jan 2011

no, ja uz padam.. teda uz, pomaly 6 hodin.. som riesila hodinu veci s jednou tehotnou, no neposobi to dobre na moju psychiku 😖 😖 😖

gerdusha
26. jan 2011

@cecil36 ,
fiha, no teraz si ma dobre naplasila!

mna sa v rf vobec nepytali, kolkokrat som clostil brala predtym ako som prisla k nim./na uvodnej konzultacii/..hmm...to by si asi mali strazit, nie???

callex
26. jan 2011

@gerdusha ja som brala clostyl od januara do novembra...stale som prizvukovala ze ho uz beriem viac ako 6mesiacov na letaku je pisane 6mesiacov a potom ma byt pauza.a nikto nic,...este mi zvysili davku. 😠 uvazujem ze pri dalsej stimulke ho odmietnem uz mi fakt robil zle.
@rebeka33 krasne tt....uz si si akotak vydychla a uzivas si skutocnost ze si tehula?
@ninockaskv ty budes v RF jasna tehula..niet o tom pochyb.
@cecil36 a ake je teda pre vas riesenie po tom vysetrenie?fisch nenasla som to nejako laicky napisane ale je to dna rozbor spermii..kontroluju chromozomy a daju prec tie zle ak sa nemylim.

pikha
26. jan 2011

ahojte babulky 🙂 vsetky pozdravujem a nech stimulky a ET dopadnu dobre 🙂
@gerdusha k tomu clostylu-tak ako napisala cecil, ked nie je nutne, nebrat ho-zlozenim to fakt nie je bohvieco.
@callex kedy ides do RF? Ja som tiez chodila k Machacovi a vycaroval nam toto tu, pre co uz nezapnem rifle 😵 drzim palce!
@ninockaskv ty sa musis skamosit s pohladom na tehu baby, lebo zachvilu tam budes patrit 😉 povedz si, aha, takto budem na jesen vyzerat 😉 😎 Ty si tehula ako cukrik, pozri- pocat mozes, vajcovody uz nemas takze bordel uz takisto nehrozi, donosit nemas problem, a myslim ze uz nikdy ta ziadny lekar nedonuti prenasat.. ty uz sa neboj nicoho. Chapem ze su veci, co zanechavaju svoje stopy, ale treba si pomalicky prestavit psychiku na to, ze teraz su na rade pekne casy.

cecil36
26. jan 2011

@gerdusha no podla mna tiez by si to mali strazit, ale ja uz som skeptik, tak lekarov pouzivam len ako labak 😀 a info si zhanam sama 😉
@callex musim ten fish kuk, lebo neviem ci je to to iste. My chce ist do PICSI, tak uvidim. To je asi jedina zachrana pre nas, kedze darcovske nechceme.

cecil36
26. jan 2011

@pikha a bola si s machacom ako dr. spokojna? Ja som k nemu prestupila.

gabinkaa
26. jan 2011

@pikha nám dnes prišli lieky od liečiteľa Šmidriaka....tak uvidím či a ako ďalej, zajtra mu mám volať.....Ty si bola aj v caroch v Sk alebo len v RF? uvažujem, ktorému lekárovi sa máme objednať, chcela by som bud. mesiac, to budeme liečiky chvíľku užívať

pikha
26. jan 2011

@cecil36 velmi 🙂 On je sice taky..hmm, strucny a vecny typ, nenakeca toho vela, ale presne vie co robi, podla mna je to vyborny lekar a aj pristup ma pekny a ludsky. Jedinou mozno nevyhodou je to, ze ma ambulanciu aj v inom meste-za svet neviem kde 😀 ale baby budu vediet-takze tam nie vzdy je, ale aj tak ide o to, zvolit pre konkretny par spravny postup a liecbu, a na to je podla mna macher 🙂
@gabinkaa anoo? no tak drzim palce nech pomozu 🙂 a fakt tam kludne zober aj draheho, mozno aj jemu nieco prospesne naordinuje 🙂 My sme boli na SK jedenkrat, vo Ferticente. Tam mi drbli taku silnu stimulku, ze zosoknuty organizmus vyprodukoval jedno jedine vajko a potom, ked sme planovali dalsie IVF, mi kamoska odporucila RF, tu sme boli dvakrat a to druhe je uspesne. Co sa lekara tyka, moje osobne terno je Machac 😎 a chvalia si baby Stelcla a Koudelku. Ja som sa tiez nevedela rozhodnut a povedala som si, kto z nich bude mat prvy volne tam idem 😀 ale stale mi nieco pocitovo hovorilo Machac-a kedze mal este aj prvy volne, vec bola jasna. Neviem, skus toho co je ti sympaticky, lebo je to aj o dovere a samotnom pocite z lekara, vsetci su dobri.

cecil36
26. jan 2011

@pikha dakujem si ma potesila 😉 My sme boli u neho len raz, predtym sme chodili inej dr. a s tou sme nebooli velmi nadseny, kedze som mala pocit, ze hadam viem viac ako ona (a to sa fakt nechcem chvalit 😀 ) Machac nam navrhol iny postup, ktory nam nikto iny nenavrhol. Kazdy lekar vravel, ze len a len jeden postup sa da a Machac vysukal z rukava dalsich 5 sposobom stimulky 😉 A bol promtny cez maily 🙂

kvakuska
26. jan 2011

@pikha Machač ordinuje ještě v Olomouci 😎

gabinkaa
26. jan 2011

@pikha boli sme tam spolu, jemu tiež niečo naordinoval, ale postup užívania povie telefonicky, dnes prišla iba dobierka, tak uvidíme, možno niečo on a možno lekári, to bude tretie IVF, dve tu v Ba v GF, ale pri tom druhom som mala silný pocit, že im ide iba o peniaze a myslím, že ani stimulku nezvolil dobre a to som laik, pocitovo som nemala problémy ani s jednou, len výsledok nebol príliš dobrý a stimulka druhá trvala iba 8 dní, tam to išlo veľmi rýchle

ofinka
26. jan 2011

ahoj babule, uplne vsetky, ale callex specialne. 😉

@mircalla prosim ta, ty si tu raz spominala nejake veci, co sa na hemato daju vysetrit. toxoplazmoza, leidenska mutacia a este zopar veci. mozes mi to, prosim, este raz napisat, aj tie ostatne? dakujem velmo pekne.

mircalla
26. jan 2011

@ofinka ok, skusim, aspon napisem, co som si dala robit ja
1. imuno (ale len taky zakladny imuno profil, lebo vysetrovat vsetko sa ani neda), okrem toho sa dava v Reprofite prednison, V ramci toho som si dala aj antitrofoblastove protilatky (protilatky proti plodu www.viameda.cz) - ale tie v Brne.
2. Infekcne - toxo, listeria, cytomegalovirus, mozes pripadne aj boleriozu, tu som si nedala
3. stitna zlaza - @shandy je expert na stitnu, ta ti povie, co presne, ale dobry lekar vie
4. hematologia (tam su rozne druhy mutacii, leiden je len jedna z nich)
5. genetika (najlepsie oboch partnerov)
6. protilatky proti spermiam...ono sa to ISCI obchadza, tak ak aj su, nevadi
7. celiakia - alergia na lepok (neviem, ci to treba, dala som si pre istotu, moze to sposobovat potraty:(
8. kultivacia a dala som si aj test na chlamydie, ci nahodou nie su akutne alebo chronicke, prekonane nevadia pri otehotneni

Nebolo to take hrozne, vsetko krv a kultivacia

Ono toto su take zakladne, nie som ziadny expert, tuto pozeram, ze @cecil36 sa vyzna, ale to uz davali robit daco specialne, o com ja netusim, na to asi nemas dovod

Hemato a genetiku som si davala robit v Synlabe v BA, super p. doktorka Drakulova, odporucam.

@gwenni dufam, ze aj tebe to dako pomoze, ale asi mas toto vsetko davno vysetrene

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre