Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
4. mar 2011

@martini čo sú to za kvapky????

gabinkaa
4. mar 2011

@yeliel mám krátky protokol a IVF soft, menšie dávky hormónov, doktor povedal, že netreba veľa vajíčok a nekvalitné, radšej menej, tak uvidíme, ja som sa objednala u Dr. Štelcla, je inak veľmi milý a usmievavý, urobil prehliadku, hormonálny profil som si dala urobiť u svojho lekára, tak som tam tie výsledky zobrala, urobili aj spermiogram, ktorý dopadol veľmi zle, takže pôjdeme zasa do darcovských, to sme komunikovali mailom, budem chodiť iba k nemu, len ultrazvuk bude robiť lekár, ktorý tam zrovna je alebo má službu, vraj sa to inak nedá zvládnuť, tentokrát chcem pichanie zvládnuť sama, lebo budem mať iba jednu injekciu, tak dúfam, že sa mi to podarí, ale je tu iný prístup ako v GF, z toho som bola prekvapená, iné cary v Sk nepoznám, takže porovnávam to len s jedným

gabinkaa
4. mar 2011

@luly3 mrcha už dorazila?

yeliel
4. mar 2011

@gabinkaa co budes pichat gonal?
Tak kto vie ako to bude somnou,ked ja tak dlho stimulujem u mna urcite nezaberie soft 😝
V Gf si mala kolko vajok?
Ja uz neviem co je dobre a co nie ☹ ci ked je viac vajok vacsia sanca ..teraz sme dopadli uplne hrozne 😖
Takze ked sa tam budem objednavat,mam si uz vybrat priamo Dr.ci? 😕 a pobrat vsetky mozne papiere ake su mam ?to ich tam rovno zasypem,mam uz peknu zbierku 😀

gabinkaa
4. mar 2011

@yeliel nie nebudem mať gonal, tuším merional a tabletky 3x denne, v GF som mala 7 a druhýkrát 5 vajok, ale z každého iba dve embryjká, neviem čo môže tie neúspechy ovplyvniť, ak niečo máš tak zober, ja som mu dala čo som mala, bola som tam spokojná, uvidím aký bude výsledok, stále si nahováram pozitívny, pozerám fotky malých detičiek a snažím sa naladiť na úspech

tinna13
4. mar 2011

@yeliel ahoj, vitaj. ak pojdes ma prvu konzultaciu je dobre ak si zo sebou donesies vsetky doterajsie vysetrenia a podrobne im popises vsetky cykly IVF. aky si mala protokol, co si brala, kolko jednotiek, kolko bolo vajicok, akej kvality.........., proste co najviac informacii.lekara si mozes vybrat na ich stranke su tam aj ich fotky.
tak prajem vela vela 🙂 stastia 🙂

yeliel
4. mar 2011

@gabinkaa v Gf si mala ale dlhe protokoly ,ze?
My sme mali teraz 7 a len jedno embryjko ☹ a to som vypichala 4pera gonalu po 900jednotiek a cetrotide k tomu 😝
Nemala som sa dat odhovorit od icsi lebo sa neoplodnilo ani jedno vajko ☹

yeliel
4. mar 2011

@tinna13 ahoj tehulka 😉
tak neviem ktoreho fesiho si mam vybrat 😀
inac neviem akej kvality som mala vajka.mne to nikdy nikto nepovedal 😝

luly3
4. mar 2011

@gabinkaa ahoj ešte nieee ☹ ☹ ☹ tebe kedy ma príst

luly3
4. mar 2011

@yeliel ahoj 😉 to je úplne jedno všetci su super

yeliel
4. mar 2011

@luly3 ahoj,,tak to sa super citaaa..toto teraz potrebujem verit,ze mi pomozu 😉

tinna13
4. mar 2011

@yeliel su to celkom fesaci 🙂 , ja som sa vzdy tak trosku vyparadila ked sme tam isli, az to manzelovi zacalo byt divne, ze preco sa tak paradim? ale ved pre nase deticky predsa 😀

callex
4. mar 2011

@martini ten vypocet podla jonasa bol zamerany na ivf alebo iba na plodne dni celkove.ak to bolo v suvise s ivf tak nenajdes este niekde link na to kde si to nasla. podla ovulacie mi podl aneho vzdy vychadzaju plodne dni tak na 4den mrchy. 😒
@ninockaskv tak si to pekne uzi..ten galavecer.

callex
4. mar 2011

@martini veru co su to za zazracne kvapky..prezrad nam. ides v pondelok na dalsie hcg?
@luly3 mne uz mrcha dorazila.ale riesime dilemu ci do toho ist alebo nie.
manzel teraz netusi ci cca za 12dni bude schopny soferovat..uvazujem nad nejakym soferom co by nas tam hodil..ach mam cas tak 26hodin aby som sa rozhodla.

rienok
4. mar 2011

@yeliel vitaj a je mi to naozaj veľmi ľúto, ale máš správny prístup. Vyplakať sa a ísť ďalej... ja som pred 5 IVF ( to len aby ťa nezmiatol ten optimizmus, sama sa občas divím 😕
@callex hmmm, ťažké ja by som to riešila šoférom.... ja som stimulku odložila kvôli 2 dovolenkám 😀 ale už by som nemohla ďalej čakať. Teraz mám ešte naplánované na tieto 3 víkendy nejaké cesty a aktvity a potom už len tehotniem 😉
@tinna13, @martini juj dnes mi nejak všetci robia radosť 😀 ale aj v robote mi hovoria že mam "piatočkovú" náladu
ano v RF sú to veľkí fešáci teda hlavne sú charizmatickí a prudko optimistickí 😎

lianka7
4. mar 2011

Ahojte kočky,aj ja som si robila výpočet,nám vyšlo niečo cez 30,5%...ale to asi preto,že pre nás to bude prvé IVF. Dnes som hovorila so Štelclom,preobjednali sme sa až na 26.apríla,lebo v práci to mm nevychádza skôr.Dnes sme si s mamkou trošku poplakali,ked sme riešili náš problém. A kde nájdem výpočet podľa jonášovej metódy?
@yeliel Vitaj,nás to tiež ešte len čaká a ozaj podľa slov báb všetci sú tam super!
@gabinkaa Držím moc prsty moja!
@tinna13 😀 😀 😀 Tak sa asi aj ja vyparádim 🙂

lianka7
4. mar 2011

@rienok ..." a potom už len tehotniem" 😀 Krásne....ja si tak v práci odrobím ťažšie týždne,ktoré ma čakajú a potom tiež "už len tehotniem" 😵

yeliel
4. mar 2011

@rienok ahojcek a dakujem 😉
no 5 je pekne cislo,tak silno budem drzat palce aby bolo posledne 😉 🙂

tinna13
4. mar 2011

@rienok a este doplnim, ze vyborni odbornici

yeliel
4. mar 2011

@lianka7 nas to caka az tak o par mesiacov,,,lebo teraz som na nervicky zo vsetkeho a to by asi nerobilo dobrotu 😝
len som sa sem prisla k babam naladit 😉 ..dufam,ze zajtra nezoberim fon do ruk a nezajednam nam termin konzultacie 😀 😀 😀

tinna13
4. mar 2011

@yeliel ja by som si teda ten termin zajednala. nemusis hned ale mozno na maj. aby si potom ked sa rozhodnes, ze do toho ides nemusela znova cakat. ved konzultaciu mozes absolvovat co najskor. aspon ti povedia co navrhuju, a podla mna ta pozitivne naladia a hned bude po chmurnych myslienkach

yeliel
4. mar 2011

@tinna13 no to mi asi u draheho neprejde 😝 uz vybera dovcu na Kanare 😀 😀 😀 a cele leto nechce pocut o snazeni 😝

lianka7
4. mar 2011

@tinna13
@yeliel Aj ja si myslim,zajednajte termin,aj ked na neskor...ved my sme tiez az na koniec aprila,ale mame aspon dovod sa usmievat a tesit sa na april...doteraz sme len prezivali...ved to poznas!

tinna13
4. mar 2011

@yeliel tak najprv vyberte dovolenku a potom sa objednaj. nechaj manzela trochu vychladnut a za mozno dva tyzdne uz sa na to bude inac pozerat. moj bol tiez skepticky, ale presvedcila som ho, ze v brne je perfektne centrum a ze tam nam to uz urcite vyjde 🙂

callex
4. mar 2011

@yeliel ved na kanare mozes ist aj s bambulkou v brusku. 😀 takze sup zajednaj termin a chlapa postav pred hotovu vec.do leta by bolo vemi dlho cakat.

lianka7
4. mar 2011

@yeliel uz si sa rozhodla vsak? 😀

yeliel
4. mar 2011

@callex
@tinna13 zeby som Vas posluchla? 😀 😀 😀

@callex moje len dnes som bola na krvicku po 3IVF,potrebuje si aj telo oddychnut sak sa uz 2 roky ladujem hormonikmi 😝 aj hlavu a dusu si musim prvetrat..aj ked aspon ta konzultacia laka 😀

tinna13
4. mar 2011

@yeliel ano to je pravda, telo si musi oddychnut. ja som po prvom 1IVF /oktober/ 2010 objednala z Justu aloe vera a este nieco na detoxikaciu a zacala som cvicit jogu na posilnenie panvoveho dna.

callex
4. mar 2011

@tinna13 tu yogu si cvicila sama ci chodila si dakde?
@yeliel tak ked citis ze potrebujes pauzu tak si ju daj..ak to nejako vek extremne nesuri tak kludne to nechajte po tych kanaroch.ale klobuk dolu ak to tak dlho vydrzis. 🙂 ja mam uz tri mesiace pauzu a mam pocit ze je to veeelmi dlha pauza.ako som uz mnohokrat odporcala objednaj sa na medovu detoxikacnu masaz super vec.ja som minule bola tak zanesena ze mase nechapel.ze tak som to este nemala,a to som uz mesiac aj daco nebrala hormony ale zase bola dieta a telo sa asi cistilo.

babule...ja sa tak v hodinovych intervaloch pytam mm ci do toho ideme a on trva na tom odlozit to o mesiac,najnovsie na mna vytiahol to ze priroda sa prebudza az v aprili. 😕 vo februari ma ukecal na marec a teraz ma ukecava na april. 😠 nezainteresovany clovek by si povedal ze co to je mesiac..ale my vieme svoje vsak?

tinna13
4. mar 2011

@callex cvicila som doma, cca 2 mesiace a prestala som az pred OPU, objednala som si dvd

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre