Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naduska
6. apr 2011

@martini vapnik urcite a zelezo tiez .

cecil36
6. apr 2011

@martini @naduska no ja som experimentovala a brala som acidofolan spolu s femibionom a magne B6 a teda mna to nejako prehanalo 😀 Ked som to vysadila, vsetko sa upravilo 😉 Tak som zostala pri kombinacii femibion + magne B6 😉 Mozno neznesiem tolko becka 😀
@naduska ja som brala agolutin este pri prvom ivf (bolo to neprijemne to pichanie a zadok som mala stvrdnuty ako kamen), pri druhom dufik (nenormalne som bola vyhadzana) a teraz mam utros a teda okrem obcas vytekania(co je v pohode) ziadny iny problem s nim nemam 😉

lulu10
6. apr 2011

@naduska ahoj, ja viem ze po mojich 3 potratoch sa fraxiku asi nevyhnem, ale myslim si ze to dovod nieje, moja hematologicka mi vysvetlovala ze pokial by k potratom dochadzalo po 10-12tt tak by to mohol byt dovod lebo plod je uz spojeny s krvnym obehom matky a vyzivovany cez pupocnu snuru a teda ak tam vznikaju tie zrazeniny ktore zabranuju vyzive tak je fraxiparin na mieste, ale u mna sa do deje do 7tt a to plod este nieje napojeny na moj krvny obeh ... neviem ako to presne funguje,ale znie mi to celkom logicky, neviem co je na tom pravdy, viac informacii sa dozviem tu ako od lekarov 😅

naduska
6. apr 2011

@cecil36 pozri si letak naMagne B6 to ta prehana toto .mna tiez ked raz prehnalo tak si to davam 3x do tyzdna

cecil36
6. apr 2011

@naduska no len mne to preslo ako som prestala ten acidofolan a magne beriem stale 😕 Ty mas sumive ci normalne magne B6.
Baby po ET sa ma lezat ci nie, ja mam v piatok skolu tak neviem ci do nej ist alebo nie 😉

naduska
6. apr 2011

@lulu10 nemala by si sa vyhnut fraxiku ,radsej ho dat ako nedat ... aj ja mam po 5x potrat ;[ a neni o com ,budem ho brat ...vies oni stale hovoria tu istu frazu ze ked do 8tt ,tak to neni dovod na fraxik ,ale ........treba sa vdelavat a to vacsina doktorov nerobi ,nema cas a veda napreduje ....
ale aby ste ma nechapali ,ze Vam chcem nanutit lieciky 😀
ja som roky potom patrala a dopatrala som sa na zahr.starnkach a doktor KOucky je prikladom ,lebo sa zaobera trombofiliou a hovori aj ta najlahsia forma sa musi sledovat a podat heparin .....
tak si vyberme :{ 😝

gabinkaa
6. apr 2011

@ninockaskv ďakujeme moja, mne je dnes tak strašne zle, hlava sa mi točí, je mi na vracanie, z postele som išla štvornožky, bojím sa, že odpadnem, toto som ešte nezažila, ani v posteli sa nemôžem pohnúť, len jedna poloha, teraz ani neviem čo mám robiť

naduska
6. apr 2011

@cecil36 ja mam normalne take velke tabletky a mam to vzdy z toho a aj ked beriem niekedy len MG.

naduska
6. apr 2011

@gabinkaa skus testnut aj teraz a budes v pohode ,ze ti mam byt preco zle \\ 😀

ninockaskv
6. apr 2011

@gabinkaa fuuha, nemas nieco s tlakom? ked sa nepolepsi, tak volaj manzelovi a k lekarovi 😨

cecil36
6. apr 2011

@gabinkaa to bude tehu skus testnut 😉 Ak pomoze testnem s tebou ci mam este pregnyl v tele🙂

lulu10
6. apr 2011

@gabinkaa skus testnut a myslim ze tam budu // -traláááááá 😀 a skus nieco malicke zjest, kusok rohlika alebo len kusok sucheho chleba, mne to pomahalo, a aj ta nieco boli? 😕

ninockaskv
6. apr 2011

baby, no vidim, ze mi chyba vas optimizums, mala by som na sebe popracovat 😠 😠 😠
@gabinkaa tak testni.. ked baby vravia, ze su to // tak su to // 😀

lulu10
6. apr 2011

@naduska aj ja ho budem zrejme brat, a suhlsim ze aj najlahsia forma sa musi sledovat ale osobne si myslim ze to neni dovod potratov v skorom stadiu tehu, ine je uz Leiden alebo protrombin-ci ako sa to vola 😅

cecil36
6. apr 2011

@lulu10 @naduska mne ho asi nedali kvoli tomu, ze ja nepotracam, mne sa jednoducho neuchyti. Preto z peknych embryjok este tak neskacem od radosti (i ked ma to samozrejme tesi), lebo nas den pride az po ET 😒

luly3
6. apr 2011

@lulu10 ahoj čo sa tíka tvojho faxíku tak už v 4 tt cez placentu prechádza
krv k bábu a ak máš hustu krv tak k nemu neprejde preto spontanne potraty 🙂
tak to vysvetlila dokina zasa mne

@ninockaskv ďakujem 😉

luly3
6. apr 2011

@gabinkaa až na piatok ☹ ☹ ☹ tak neskoro sa budeme tešiť 😀 😀 😀
kolký deň si dnes????

lulu10
6. apr 2011

@luly3 ano? to som veru nevedela, mne to zas vysvetlila ze az od 10tt, no vidis a potom si vyber, ja som cela vytesena prisla k hemato. ze jupi mame dovod a mozeme riesit a ona ma hned schladila ze to tak neni 🙄 v kazdom pripade brat ho budem...

cecil36
6. apr 2011

@luly3 uz vo 4tt 😕 fuuuuuuuuuuuu tak musim rychlo zvazit ci dat alebo nedat anopyrin 🙄

lulu10
6. apr 2011

baby inak ked sa tu rozoberala ta vyska HCG tak ja som mala v prvom tehu okolo 4300 v 5tt - to je nejako vela ci nie?

gabinkaa
6. apr 2011

@naduska
@cecil36
@lulu10 baby ja nemôžem vstať z postele, jedna poloha a to mi ešte žalúdok pláve, toto som ešte nikdy nezažila, aby mi bolo takto zle, takže ani testík mi nejde urobiť a niečo zjesť, tak to ani náhodou ☹ ale keby tam mali byť dve // tak vydržím všetko, len sa bojím či to nie je nejaká chrípková viróza a ráno asi o 7 som si dala citrónový čajík s medíkom, vtedy mi nič nebolo, ale za hodinu to takto vypuklo

gabinkaa
6. apr 2011

@ninockaskv nie myslím, že tlak mám v poriadku, môj drahý je niekde v Štúrove na školení celý týždeň, dobre si vybral, ja sa nevládzem pohnúť

gabinkaa
6. apr 2011

@luly3 dnes som 11. deň a teraz ani nevládzem testovať

lulu10
6. apr 2011

@gabinkaa a teplotu nemas? keby si ti podarila odmerat, myslim ze viroza to bude ale taka 9mesačna 😀

cecil36
6. apr 2011

@gabinkaa ja si nemyslim, ze je to viroza, iba ak taka 9 mesacna, fakt som o tom presvedcena. 😉 Len pekne lezkaj a oddychuj 🙂

cecil36
6. apr 2011

@lulu10 citas mi myslienky? 😀 😀 😀 😀

lulu10
6. apr 2011

@cecil36 asi ano 😀

luly3
6. apr 2011

@gabinkaa a prečo nevládzeš hm????veď to iba očuráš 😀
gabinka už ti ukáže // v GF sa chodí na 10 deň po ET to by si mohla vedieť 🙂
@cecil36 hej hej moja
@lulu10 no mne to takto vysvetlila dokinka

lulu10
6. apr 2011

@luly3
@gabinkaa ak je jej tak zle ako bolo mne v tehu tak ja som vstat z postele nevladala, len som mala vedro pri posteli a naklanala hlavu to bola jedina cinnost co som asi do 11.00 zvladla 😀 a aj tak to bolo k nicomu 😠

luly3
6. apr 2011

@gabinkaa už vidím moja že ti je zle pekne lež v posteli
nech niesi choručka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre