Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
11. máj 2011

@rienok aj ty si bola na 8DC teda na sono?uz som sa naplasila,ze idem skoro,lebo aj ja budem v piatok 8DC

naduska
11. máj 2011

@rienok viem o com pises aj ja mam v piatok OPU este aj 13 ;] a Stelcl ani KOudelka tam nebudu idu na konferenciu a mam z nich nervy ,lebo vzdy ma robi niekto iny .Moj lekar je K.ale asi len na kozultacii a potom si ma podavaju vsetci a zeny nemam rada .Aj so mu povedala ze nechcem na OPU zenu a on ze preco sak Kur.je vyborna lekarka ....ale .....no nic uvidime ako to dopadne a podla toho sa zaradim ,ci tam ostanem .Ono je rozdiel ked ostane tehotna u nich kocka na 1x a nie ako ja zatial 2x a nic ;[.

lenusika
11. máj 2011

kajka39 napisala som ti spravu.L.

miminkad
11. máj 2011

mam jednu otazocku.na kolky den zvyknu robit OPU?v piatok idem na sono ku kurecovej.budem 8DC

martini
11. máj 2011

@rienok čo to čo to... Hormóny sa nám zbláznili, keď naša najvačšia pohoďáčka takto smúti? No ale hlavu hore, šup šup. A nechceš skočiť ešte na 10. deň na ultrazvuk? A ten orgalutran je dobrý, lebo niekedy sa aj stáva, že popraskajú foliky skôr ako stihnú dozrieť, myslím , že je to dobre. A vajka budu take super kvalitne, že uz sa teším. 🙂 a nejaké schovane foliky sa ešte nájdu. Idem sa normálne pomodliť, aj keď to často nerobím.
@leamax som sa zasmiala, dobrá história 🙂 trochu som sa v úvode zľakla, že ste postavili dom na zlej parcele... To by bol prúser horší ako dať susedove rozhodnutie...

martini
11. máj 2011

@miminkad myslím, že tak v rozmedzí medzi 11. až 13. DC.

rienok
11. máj 2011

@miminkad no ked som sa pytala tak vraj bežne 11 - 13 dc, doteraz vždy mi vždy robili na 12 DC.
@callex no ved, minule som mala kontrolu ešte 10 DC a vtedy mi pichli jediny orgalutran a večer som pichala pregnyl....inak som si to spočítala a táto sranda by ma mohla vyjsť na takmer € 1900...ak som teda správne počítala. Som myslela že bude z toho lepší efekt 😕
@naduska ty si už v RF absolvovala 2x IVF a teraz ideš na 3?

leamax
11. máj 2011

@martini no to by teda bol riadny pruser, to by mi do smiechu veru nebolo 😀

rienok
11. máj 2011

@martini hej ja viem že sú to hormóny, šak odkedy pichám tento menopur tak furt revem, ale dnes mi to tak ľúto prišlo lebo Štelcl tam bol som ho videla a zavolala ma Vitoušková 😠 . Už som v pohode, kašlem na ďalšiu kontrolu... keď nebudú zrelé vajka tak budem žiadať prachy späť 😀 aspoň sa naučia dávať dobrý pozor.
@leamax no to čo píše @martini mi nenapadlo... ale to by bol prúser 😀
@naduska inak Kurecova sa mi z tých žien tam pozdáva najviac ... Pospíšilová taká nemastná neslaná, Vitoušková čo ja viem.... inak tiež neznášam ženy gynekologičky. Inak ta Vitoušková dnes ma riadne vytrápila, sa ma niekoľkokrát spýtala či mám ľavý vaječník tak potom skonštatovala že to bude asi on a je tam 1 malý folikul

rienok
11. máj 2011

@leamax no tak by ste si vymenili domy 😀 alebo predali si navzájom pozemky 😉

leamax
11. máj 2011

@rienok no to by bolo asi divne, kedze oni tam stavali len nejaky altanok a bazen 😀 ako ten bazem by som brala, len si neviem predstavit v nom byvat 😀

rienok
11. máj 2011

@leamax no ešteže si len tie papiere vymenila 😉
ach dievčatá, opäť vám musím veľmi pekne poďakovať za podporu, to najhoršie je už za mnou... opäť verím. Ozaj zajtra pôjdem do toho kostola, evidentne z domu ma pánbožko nepočúva 😕

gabinkaa
11. máj 2011

@rienok ja som tiež mala minule dva, ale teraz by ich vyšlo viacej, veru tento cyklus je poriadne drahý, môj mm povedal, že to bude drahé dieťatk o, no čo už..... doki Ti už odpísal?

callex
11. máj 2011

@rienok som rada ze je ti lepsie..no tych kostolov mas okolo seba neurekom tak hadam bude nejaky otvoreny.dom sv.martina hadam kvoli turistom aj hej.
ja som tiez tak minule pochodila ked som chcela machaca..vraj operuje.cca 5min nato isiel okolo este ma aj pozdravil ale sestricka ho neohlasila lebo uz predtym zavolala Kurecovu.co uz narobime..potom zase na ET som pytala chlapa doktora a zase sa nedalo. 😒 asi su uz chlapci unaveni alebo si ich setria pre inak hovoriacie pary.kdo vie?

martini
11. máj 2011

@rienok no hneď sa ťa lepšie počúva...no lacný špás to teda nie je, ale šak tvoje dieťa bude za všetky prachy ;)

rienok
11. máj 2011

@martini veď ja viemnormálne to nepočítam, len teraz keď si to celulinké platím a nemám nikde žiadne úľavy tak to bude ten najdrahší pokus, len keby z toho bol trošku lepší efekt...no nevadí necháme sa prekvapiť
@callex no tak to by ma riadne nahnevali, ale dnes k Vitouškovej išla taká anglicky hovoriaca černoška, takže asi veľmi nie...no ja len že zase ma byť na OPU Pospíšilová 😝
@gabinkaa no zatiaľ neodpísal a bojím sa že asi ani neodpíše, keďže @naduska písala že sú niekde preč. nevadí pozbieram si silu a optimizmus a ideme 😉

martini
11. máj 2011

@rienok ja viem čo mysliš... Ja tiež hovorím, že peniaze nie sú podstatné... Ale po neúspešnom pokuse som si hovorila, že keby som tehu normálne ako iné baby, tak sme tie poctivo zarobené € mohli aj ináč minúť. Neviem to vysvetliť, taký ten pocit nespravodlivosti... Ale robíme to, aby to vyšlo, tak treba pozitívne myslieť 🙂

jada1
11. máj 2011

Baby a ten Štelcl je aj zajtra preč, či len v piatok?

rienok
11. máj 2011

@jada1 no ja som to nevedela, ale v sobotu by tam mal byť

mircalla
11. máj 2011

caute babule...no ja som citala len konec, prepacne nemam cas....maly ma hnacky a uplne nestihacky, do toho sme kupovali auto az zo zlatych moraviac...teda najprv bolo prve a potom druhe
ja som inak prekvapena, mozno to davnejsie bolo inak, alebo som mala stastie, ja som bola v RF na 3 IVF a este som tam chodia potom, a vzdy ma zobral moj doktor, ani raz sa mi nestalo, ze niekto iny
tak pochvalte sa tehule.....

kajka39
11. máj 2011

@rienok - ako sa mas, v akom stadiu stimulky si???? ako foliky, vobec vas nemam cas citat...... ak sa ti chce strucne napis ak este nespinkas 😉

miminkad
11. máj 2011

@martini @rienok babule a ak by som nahodou nemohla 11DC,ale az 12DC myslite,zeby to bol problem?mate s tym niekto skusenost?lebo uz ma asi porazi.asi to vyjde tak,ze za dobrotu na zobrotu.to kvoli robote mam take stresy 😠

kajka39
11. máj 2011

@mircalla - gratulujem k novemu auticku, ty si uz zacala soferovat??? ten frmol ti vobec nezavidim,este aj maly filipko je chory ....uz cupita sam 🙂 ? skore uzdavenie, nech ho to cim skor prejde 😵

rienok
11. máj 2011

@kajka39 ahoj, dnes som 8 DC a mam 3 velke a 2 male foliky takže menopur ani vyššie dávky nezabrali. V sobotu mámOPU čo je podľa mňa skoro ale už som sa zmierila, dúfam že vedia čo robia
@mimikad myslím že by to šlo, mne naposledy Kurecova hovorila ze to vedia +/- deň... preto mne je di´vne preco mi to skratili
@mircalla tak malému prajem skoré uzdravenie a tebe veľa kilometrov bez nehody 😉 no ja osobne som z RF veľmi sklamaná, lebo minule bol Štelcl na dovolenke čomu som rozumela, ale teraz tam bol a robila ma Vitoušková. je to také isté ako tu v GF ....

kajka39
11. máj 2011

@rienok - s tymi lekarmi sa asi neda nic robit, asi by si sa tym nemala zaoberat kto bude robit OPU, vid callex ,tusim tiez nechcela babu dr. a predsa sa to s nou podarilo a je tehulka. Mne sa zda tiez, ze folikov je menej, no mudrejsia budes az po OPU a mozno tie male gulocky ta prekvapia lepsou kvalitou... nic nam neostava len verit.......Ja som sa tak tesila ked ET mi robil machac, a nakoniec mu blbol UTZ ..vraj nic nvidel ci sa trafil, prave vtedy pocas ET, ale kedze embr. vraj odpali,l tak by tam malo byt....
drzim velmi palceky. 😉
@miminkad- tebe sa to tusim tiez krati, si pred OPU. Drzim palceky tiez

Ja som vcera dostala uz konecne vysledky imuno,hemato a genetika vsetko 100% v poriadku, len keby mi niekto ubral aspon 10rokov tak vraj nepotrebujeme ziadne IVF.
Zaver/odporucanie: skusit opat klasiku IVF ICSI+ PIGD, vsetkych embrii, aby sa zistila kvalita vajok, v pripade ze su uz zle, tak skoncit pokusy s vlastnymi vajkami, a rozmyslat uz len o darcovskych......
Takze ideme do boja opät, len potrebujem zohnat Merional 20amp. + 2700,- € taka malickost....... 😝
Ak by ste niektora mala Merional napiste IP, budem velmi rada.... 😉

mircalla
12. máj 2011

@kajka39 este nie, zatial ma len 9,5 mesiaca, ale s pomocou uz davno. nie ja nesoferujem,len auto je nove...
@rienok to ma mrzi, ze si sklamana, ze take iste ako v GF...no s tym si dovolim nesuhlasit, ale samozrejme to je len moj nazor. ides teraz do nejakeho ineho CAR?

luly3
12. máj 2011

krásne ránko
@kajka39 prečo 2700 evri ved mna stala soft oveľa menej 😕 😅
a mne tiež robila transfer dokinka a tiež som tehu 😅 tam je naozaj jedno kto to bude
všetci sú svetový 🙂
@rienok nebuď smutnučká uvidíš po OPU ako budú natom tvoje vajka 😉 pozri namna
ja som ich mala pred OPU 7 + nejake drobátka a na OPU len dva 😕 oplodnilo sa len jedno
a to mám v brušku 🙂 🙂 🙂 takže aj s jedným vajkom môžeš byť mamina 😅 😅 😅
budem silno na teba myslieť

martini
12. máj 2011

@rienok asi máš len smolu s tými lekármi, že sa ti tak striedajú. Ja som síce raz mala na ultrazvuku namiesto Koudelku Štelca a raz Kuřecovú, ale inač vždy môjho som dostala. A vajok bude dosť a budú pekné a hlavne budeš tehu, len okamžite musíš skončiť s negatívnou náladou (myslím, že si už skončila) a ihneď nastúpiť na pozitívnu vlnu... keď som ja bola na konzultácii v januári v Martine, tak som bola nejaká divne vystresovaná ešte sa ani nič nedialo a on na mňa pozrel a povedal mi, že keď sa neukľudním.... no proste povedal, že keď postavia pred neho 5 žien s rovnakou diagnozou a on sa pozri na ne, hneď vie, ktorá otehotnie, lebo psychika je neskutočná vec. Takže pekne urob čokoľvek, aby ste sa dostali do dobrej pohodičky 🙂

naduska
12. máj 2011

@rienok ano idem 3x do R.

lulu10
12. máj 2011

@naduska ahoj, nepoznam tvoj pribeh ale viete pricinu? dali ti v RF nejake vysvetlenie preco sa to deje?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre