Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
18. máj 2011

@miminkad a cim si stimulovala? so sojou ci tym clostilom?

maticap.
18. máj 2011

@miminkad verim, ze vysledky budu len tie najlepsie! 🙂 Dakujem za opytanie, my sa mame polooblacno. Hrdlo je na tom podstatne lepsie, zato mi zavalilo pravu nosnu dierku a ked smrkam, tak mi az v usiach zalahne... takze sa naparujem nad kamilkami, do nosa si davam slany roztok a ako bonus pouzivam aj biolampu. Uf. 🙄 Uz aby som bola zdrava a mohla ist konecne von - ked je tak pekne 😉 .

miminkad
18. máj 2011

@cecil36 jeden den soja a potom s clostillom a dopichovala som 4x bravelle po jednej ampulke.aj kurecova hovorila,ze na to dobre reagujem

miminkad
18. máj 2011

@maticap. no tak to veru nemas bohvieco.dufam,ze ta to rychlo opusti a budes si moct ist vychutnat slniecko 😉

maticap.
18. máj 2011

@miminkad jj, dik. 🙂

cecil36
18. máj 2011

@miminkad ja som mala clostil a 4x merional a tiez sme mali 6 oocytov 🙂 A to mi v unice jeden blb tvrdil, ze mam rezervu vajecnikov 😀 Drzim moc moc palce 😵

miminkad
18. máj 2011

@cecil36 dakujem.no aj doktori sa mylia.dufam,ze aj nam spravia taky zazrak ako vam 🙂

leamax
18. máj 2011

@cecil36 jej, tak aj ty ides zajtra pozriet fazulku? sa tesim na obrazok 😵

gabinkaa
18. máj 2011

@vrabcek24
@rienok tak máme to za sebou zasa, úrodička nebola príliš veľká 3 oocyty, dúfam len že budú všetky zrelé a oplodnia sa, ale máme aj druhú variantu zabezpečenú

gabinkaa
18. máj 2011

@miminkad gratulujem k úrodičke, teraz nech sa pekne oplodnia 😉

callex
18. máj 2011

@ninockaskv my sme to mali vecsinou tak ze sestricka mm vyzvala ze moze ist.a na sone doktor.
@cecil36 a co robis proti nevolnosti?nemas nejaky zazracny sposob ako si s tym poradit?

leamax
18. máj 2011

@gabinkaa gratulujeeeemmmmm, takze v sobotu mate ET 😵 neboj, zo vsetkych troch budu krasne zdrave embryjka 😵 ako sa citis? uz je dobre?

callex
18. máj 2011

@gabinkaa treba im verit...dobre bude..aj rienok bola skepticka a pozri uz ma 3mrnusy v brusku.a ta druha varianta je aka?ved nas nenapinaj... 🙂

gabinkaa
18. máj 2011

@leamax ďakujem, asi v sobotu, ale zajtra mám volať teda uvidíme

gabinkaa
18. máj 2011

@callex snažím sa veriť, že budú v poriadku a budú z nich riadny bojovníci, ale so Štelclom sme sa dohodli aj na darovanom embryjku, robil mi OPU a hneď mi povedal, že jedno pre nás rezervoval

leamax
18. máj 2011

@gabinkaa len im ver, su to silni bojovnici 😵

gabinkaa
18. máj 2011

@leamax tak verím nič iné mi nezostáva, hovoril že sú pekné, tak neviem neviem, zajtra budeme vidieť

leamax
18. máj 2011

@gabinkaa no tak ked su pekne, tak to je dobra sprava, nie? zajtra sa tesim, bude to den plny krasnych spraviciek 😵 😵 😵

bayley
18. máj 2011

@miminkad gratulujem, skvelá úroda na takú mini stimulku 🙂 Budete mať PK, alebo?

@gabinkaa držím palce, aby sa krásne delili 😵

@callex a prečo 3 dni pred OPU nie? Ide o to, že ja som mala v sobotu po dlhšej dobe obrovskú chuť na sex, znásilnila som mm 😀 Na kontrolnom sone som mala 9 folikulov, už boli dosť veľké, pichala som 3x orgalutran. Pri OPU som mala 8 oocytov. Čisto teoreticky, ten jeden mohol praskúť skôr a preto tá chuť na sex? Och, aby som nebola nakoniec tehotná s manželom z pod periny aj s Koudelkom zo skúmavky 😀 😀 😀

@martini ďakujem, veľmi si mi pomohla. Myslím, že ja mám širšiu panvu ako ty, verím, že nejako by som to zvládla 😉 Ale nebudem predbiehať, uvidíme..

Inak, z našich 8 vajíčok bolo 7 zrelých a všetkých 7 sa aj oplodnilo. Predpokladný ET v pondelok. To bude 6. deň po OPU, ale teraz v nedeľu vraj majú nejakú akciu v labáku...

callex
19. máj 2011

@gabinkaa tak to bolo veeeelmi mile od stelca zemyslela na zadne dvierka.to ma teda dostalo.
@bayley no tri dni pred OPU preto nie aby pri oplodnovani bol kvalitny material..oddychnuty. ale ako vidim spermosky boli kvalitne a idete do PK..super vysledok..to sa budu vkladat expandovane blastocysty.a este mrazacikovia budu.a keby si bola tehotna aj aj tak aspon budu dvojicky. 😉

neviem kto vymyslel pojem ranne nevolnosti 😠 ja som sa vcera o 22tej rozpravala s wc. 😝

cecil36
19. máj 2011

@callex ahooj, tak aj tebe uz byva zle 😒 Mne pomaha bublinkova voda- neochutena po jedle alebo ist si lahnut. To je jedine co mi pomaha. Vraj su aj nejake zazvorove lizatka, ale to som neskusala, lebo ked som si chcela dat zazvorovy caj (vraj pomaha proti grckaniu) tak ma naplo uz len z jeho vone 😀 Co mi robi zle su ovocne caje, z toho ma dost pali zaha alebo ma napina na grckanie, tak som ich prestala pit.

luly3
19. máj 2011

ahojte

@cecil36 aspoň nie som sama komu je zle 😉 už som si myslela že len ja som taká
citlivka 😀
@callex mooooc ti držím na dnes pestičky
@gabinkaa fuuuuu že 3 čo ja by som dala za 3 🙂 nebojkaj všetky sa oplodnia
a ty si najdeš za pár dní krásne // 🙂 🙂 🙂
@bayley tiež nádherná úrodička len nech sa pekne delia teraz a šup na tehulkovanie
🙂 🙂 🙂

cecil36
19. máj 2011

@luly3 ahooj, urcite nie si sama, potom som aj ja 😉 Ja som si myslela, ze pri malej mi nic nebolo, tak aj toto druhe tehu bude pohoda jahoda. Prd. Nie som schopna ked mi je zle robit absolutne nic a to je casto 😀 Tebe nieco zabera na nevolnosti?

luly3
19. máj 2011

@cecil36 nie nič vôbec nič ja vraciam niekedy aj 3 krát denne
a je mi zle zo všetkého 😖 😖 😖 ale sú dni ked mi zasa nič nieje
mnooooo aspoň vieme že sme tehule nie 😉

cecil36
19. máj 2011

@luly3 tak tak, moj mm sa na mne smeje, ze ked som tak prosila o tehu priznaky (na zaciatku som sa bala, ze ked mi nic nie je ci je vsetko ok), tak som dostala dvojnasobnu davku, aby mi nic nechybalo 😀 😀 😀

leamax
19. máj 2011

dobre raaanko
@bayley nadherny vysledok, gratulujeeeeeeeeemmmmmmm. o dva tyzdne budu // uz sa tesiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmm
@callex dnes silno drzim paste, cakam na skvele spravicky 😵
@cecil36
@luly3 to je len dobre, ze sa s wc misou rozpravate. aj ked prijemne to isto neni 😀

luly3
19. máj 2011

@cecil36 😀 😀 😀 dopraje ti teda 😀 😀 😀
@leamax 😉 to teda nieje 😀

leamax
19. máj 2011

@luly3 co by som ja za to dala...

martini
19. máj 2011

@miminkad no super, nech sa pekne všetky oplodnia a môžu urobiť PK...držím prsty ďalej 🙂 Inač fakt super, že pri takejto stimulke je oocytov až 6. Ja som mala pri druhej stimulke tiež len clostilbegyt a 4x menopur a bolo vajok 5 a to povedali, že som ideálny pacient, pri ktorom to super funguje. A že takáto stimulka je minimálny soft, že menej to už hádam (okrem nativu) nejde. Prvý soft som mala s 10x menopurom a mala som OHSS, folikulov bolo vyše 30, nedalo sa to ani zrátať a vajok zrelých "len" 10. Super, že si im povedala o tej soji a tak ste začali tým najjemnejším spôsobom, ktorý ťa zaťažil najmenej.
@cecil36 dnes sa nám pekne drž, čakáme super správy... 🙂
@maticap. no rýchlo sa nám uzdrav.
@gabinkaa tri stačia. moja známa mala tri, dve sa len oplodnili a bolo z toho tehu. držím prsty, nech sa oplodnia všetky tri, veď sú pekné. A ten Štelcl je úžasný.
@bayley ja tak viem, že ten sexik sa vraj nema z dôvodu prave toho risku, že otehotnieš a to by mohlo spôsobiť komplikácie aj tou narkózou a plus pre istotu sa nemá, keby náhodou len telíčko vytváralo nejaké protilátky, tak aby si ho nevyprovokovala k ich tvorbe, lebo to by pre uhniezdenie nebolo dobré. A tiež kvôli tým spermijkám, aby bolo čo na oplodnenie vyberať. Ale testy na protilátky máš asi urobené a je to OK a embryjká boli super, keďže sa všetky zrelé vajka oplodnili, čo je fakt super. len tak ďalej. A kedy si presne bola na OPU?

cecil36
19. máj 2011

@martini ahoj, dakujem, jasne 🙂 o pol hodku odchadzam a potom zreferujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre