Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
18. mar 2011

@gabinkaa pocuj, nic si z toho nerob, ja sice mam orientacny zmysel, ale nemam vodicak🙂 to je vacsi pruser....a my tam vzdy ideme s GPS...nemas si od koho pozicat?🙂 hlavne dobru urodu

lumcag
18. mar 2011

@rienok
@mircalla
Jakým stylem?
Já to nemyslím zle. Jen si myslím, že místo toho, že by tě dr. měl poslat na imuno genetiku
a hor. profil, tak ti nabídne IUI nebo IVF. Proč by tě měli někam posílat. Vždyť z těch zákroků mají pěkné peníze. Já jsem se sama ptala fyzioterapeutky, proč mě nenechali první vyšetřit a pak jsem mohla teprve na zákroky. A ona sama říkala, že je to pouze o penězích.
@rienok
a jinak děkuji ti za tu webovou adresu( příspěvek). Já totiž přeléčena jsem a protilátky nevytvářím. Brala jsem 3měsíce prednison 5mg a po 3měsících se mi to zlepšilo, že jem pak měla prednisonu 2,5,mg a 100mg anopyrinu no a jak jsem jela do lázní prášky jsem vysadila a po lázních už jsem je nebrala. Jen clostyl, ale ten mi způsobil cystu. No a pak jsem si píchala fostimon a brala utrogestan no a mám Martínka. Více v albu

mircalla
18. mar 2011

@lumcag Mozem sa opytat, bola si niekedy v Reprofite?

mircalla
18. mar 2011

Baby inak prepacte, ja uz na konika okrem inzeratov chodit nebudem, nechcem rozvadzat dovody. Majte sa vsetky krasne a nech Vam to vyjde. Drzkajte sa🙂)

callex
18. mar 2011

@mircalla teda iba som nakukla...ale toto?nemozes nas takto opustit...pjosiiiim...budeme ta velmo postradat.

lumcag
18. mar 2011

@mircalla
co to je Reprofite

oco1
18. mar 2011

?

rebeka33
18. mar 2011

@mircalla budeš nám veľmi chýbať, aj keď ani ja nemám už toľko času na koníka. ☹ ďakujem za všetko čo si pre mňa urobila. 😵

rebeka33
18. mar 2011

@lumcag prepáč,ale čo robíš v tejto téme, ak nevieš čo je reprofit?????? Toto je téma Slovenky v reprofite.!!!!! Je to centrum, do ktorého chodia baby ,ktoré preskákali veľmi, veľmi veľa a inú nádej už na SK nemajú. Väčšina 😵 😵 😵 .

pikha
18. mar 2011

@mircalla ty sama vies najlepsie a ak mas na to svoje dovody, jasna vec. Drz sa a vela stastia v zivote 🙂 a takisto diky za vsetko.
@rebeka33 ahoj tehulka, co noveho? 🙂 vsetko ok?

rebeka33
19. mar 2011

@pikha s malou dušou čakám na morfo v utorok. potom dám vedieť. Vy ste O.K? Kopete? Mi ešte veľmi slabúčko. 🙂 Pekný víkend všetkým.

yeliel
19. mar 2011

ahojte babule 🙂 co mamte noveho?
Mame za sebou vysetrenie v Tkanivovej banke ,uz len cakat na vyseldky ako to dopadne,som strasne zvedava na tie nase spermosky a aj sa bojim ,ze ako natom vlasnte sme ☹
Ujo doktor mi par veci objasnil zaco som mu vdacna ale moc ma to neupokojilo 😝zatial vsak sa snazim nespekulovat a naozaj pockat az na vysledky 🙂

lulu10
19. mar 2011

@yeliel ahoj aj my prave cakame na vysledky od doktora Bobaka, manzel tam bol v utorok, tiez som ako na ihlach ze co sa dozvieme, nevies ako dlho sa caka na vysledky? ako sa k nim dostanem? chlap sa zabudol spytat 😅 a ja som tam este nevolala...

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 jej ja som ho videla tvojho manzelika 😀 sedel na chodbe ked nam este dr Bobak daval kopie a cosi sme este pokecali na chodbe,,nehovoril ti? 😀 😀 😀

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 teda myslim,ze to bol tvoj manzelik 😀 ,mne povedali,ze sa caka take 2tyzdne a vysledky poslu Dr od ktroreho ste mali odporucanie (my sme mali obaja od mojej gynekologicky),ale urcite sa mozes spojit aj telfonicky v tkanovovej banke,
ty si nebola na krvicku?

lulu10
19. mar 2011

@yeliel ano teraz mi hovori ze s vami debatoval 😀 to je sranda, svet je maly 😀 teda ja som riadne zvedava na tie vysledky a aj sa dost bojim, manzela som tam vyslala v ramci služobky 😅 tak jednou ranou to vybavil ale ako sa dostanem k vysledkom to sa nespytal 😀

lulu10
19. mar 2011

@yeliel moju krv tam zobral manzel, dva tyzdne to neni tak vela musime to vydrzat, aj mate nejaky bojovy plan ak budu vysledky zle? A som muza zle pochopila, vy ste este debatovali s doktorom na chodbe-tak spravne? 😀

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 tak ja teraz neviem ci to bol tvoj manzelik 😀 lebo sme debatili len s dokim na chodbe ,ale viem ze to tam jeden chalan nevedel najst tak ho navigovali po fone ak to bol on tak je to tvoj manzelik 😅 .
Preco ste sa rozhodli pre spg v tkanovovej?
mi mame oligoasthenoteratozoospermia a patologia 85%,baojim sa ze to je dovod nasich neuspesnych IVF,ICSI ☹

lulu10
19. mar 2011

@yeliel ANO ANO ANO to je on navigovany po fone 😀 😀 😀 chaos a panika a samozrejme som bola na vine ja, ked to nevedel najst lebo som mu to zle vysvetlila a ja som pritom nikdy v zivote este v košicach nebola 😀

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 jo jo tak je to spravne 😀 ja som take tucko a moj drahy bol zarasteny akoby nemal na ziletky 😀 😀 😀
No ja neviem este nevieme co bude ale Dr,nam vysvetlil ,ze netreba sa talcit do IVF ak neriesime problem z vnutra,takze dobry androlg a hlavne dobre vitaminy ,klud ,treba zapracovat na spg vraj naozaj kvalitne vitaminy pomozu,pockame na vylsedky a uvidime.Vy uz mate za sebou aj IVF?

lulu10
19. mar 2011

@yeliel mame zlu morofologiu 99%,otehotniem uplne bez problemov ale vzdy som v 6-7tt potratila uz 3x 😔 este sme ziadne IVF ani IUI neabsolvovali

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 to mi je luto ,ze to mate takto ☹ ja som este niekdy tehu nebola ,po prvom IVF som ,mala sice hcg na 10den ale na 14den kleslo tak bolo po radosti.

pikha
19. mar 2011

@rebeka33 no budem silno mysliet na vas v utorok.. verim, ze to dobre dopadne 🙂 Kopat veru kopeme, niekedy par dni v kuse velmi jemne pianko a potom taku slahneme ze mamicku az v kolenach podlomi 😀 A uz aj riesis nejake veci pre babo alebo tak?

lulu10
19. mar 2011

@yeliel tiez nechapem ako mozem s takym spermiogramom otehotniet 😕 manzel bral vitaminy -zlepsil sa pohyb aj pocet ale morfologia zostala taka ista ☹ som velmi zvedava na fragmentaciu DNA spermii

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 ta DNA nam ukaze ci su vobec zdrave niektore spemosky? 😕 Doky mi vysvetloval,ze ich budu farbit a ak sa bude DNA lamat tak to budu poskodene sprmosky,ked som ho dobre pochopila 😝

lulu10
19. mar 2011

@yeliel moj chlap sa nic nepopytal-klasika a teraz sa ho len vypytujem ze co mu vsetko doktor povedal, takze taketo infosky vobec neviem, mala som ist aj ja 😠

yeliel
19. mar 2011

@lulu10 no ved ako vsetci muzi 😀 moj tiez nevie co sa ma pytat.
ale neboj vsetko bude vo vysledkoch akou metodou to budu robit,je uplne jedno 😉 to len ja mam vzdy kopec otazok 😀

lianka7
19. mar 2011

Ahojte babulky,neviem v novom cisle ZIVOT je 4-strana o neplodnosti, rozhovor aj s Dr. Valkym,aj o genetickych vysetreniach...

lianka7
19. mar 2011

@yeliel
@lulu10 Ahojte kočky,nechcem vás sklamať,ale nám tiež v Košiciach povedali,že výsledku budú do 2 týždňov u dr.a boli až po mesiaci...asi bude lepšie,keď si zavoláte priamo do KE,tam tie výsledky budú mať určite skôr...som zvedavá na vaš výsledky a držím prsteky,nech su lepsie ako tie nase 😉

yeliel
19. mar 2011

@lianka7 ahojcek ,viem som pripravena na to,ze sa to moze stat,nam tam uz robili krvicku ale neboli sme tam osobne len sme tam dopravili krv a cakali sme cca 3 mesiace lebo nemali sety na vysetrenie ktore vraj zas nemaju al kezdu chvilu im maju dojst 😀 spg povedali,ze bude do 2tyzdnou,tak ved uvidime 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre