Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

schatje6
18. dec 2013

@gaga83 super, urcite to bude dobre. no moja, ale s dvojickami sa este nafunis, aj brusko este narastie 😀
hlavne nech ste ok

lusipe
18. dec 2013

@gaga83 urcite to bude v poriadku, no len su tam dve tak si robia pekne priestor, mamina 😉

gaga83
18. dec 2013

@schatje6
@lusipe dakujem babule;););) zajtra dam vediet

jjajka
18. dec 2013

@schatje6 no ciarocka tam iste je, dufam, ze bude tmavnut.
@miskanr1 to mi je luto, ale ti tvoji mrazacikovia to rozbehnu 😉
ja som dnes bola na krv, poobede bude vysledok. Nic si odtoho neslubujem, ale aspon budem zajtra kludna, idem zubarovi a kadernicke, takze si so mnou budu moct robit co chcu. A vecer hrknem vinko a hlavne vysadim utros - ten ma vobec nebavi 😒

balinka
18. dec 2013

ahojte baby.mozem sa k vam pridat?🙂aj my sa chystame do reprofitu.ako je tam s platbami?preplaca nieco poistovna na svk?vsetkym vam prajem co najskor //🙂

bradik
18. dec 2013

@gaga83 Mysli pozitivne, bambulky su isto v poriadku a zajtra ich pekne uvidis... Inak nafuknuta si z toho prednisonu,ja som tiez riadne, mi to na gynde lekar hovoril,ze ked ho vysadim tak trosku splasnem... Ja mam brucho uz ako v 5.mesiaci 🙂

bradik
18. dec 2013

Ahojte dievcence, tak nam dnes poistovna poslala 619,67 EUR, potesi... Som im tam vcera volala,sice taka neprijemna lekarka ale tak potesila s tym,ze mi preplacaju 🙂

lusipe
18. dec 2013

@jjajka moooc drzim palceky 😉

lusipe
18. dec 2013

@bradik zlatko a ty si mala vseobecku?

lusipe
18. dec 2013

@jalaura ako krvicka, sme nedockave? 😉

bradik
18. dec 2013

@lusipe Hej mala, som to posielala 26.11 tusim...ak chces dam ti cislo na tu pani

bradik
18. dec 2013

@balinka Ahoj, no od novembra uz to je komlikovane, skus si zavolat do poistovne aky je postup,ale vraj by si si to mala dat najprv schvalit na Slovenku (ziadost by ti mal vypisat SK CAR) a potom poslat aj predpokladane naklady, kolko to bude stat na schvalenie... Ale zatial je to nove,takze myslim,ze to este takto nikto neskusal... Ale kazdopadne sa skus informovat este nez pojdes do Brna... Ale myslim si,ze RF v Brne je dobra volba a aj ako samoplatcu ta to vyjde porovnatelne ako na Slovensku s poistovnou,teda myslim soft stimulku

lusipe
18. dec 2013

@bradik jaj tak to ja mam union, som zvedava ci motyka vystreli 😉

balinka
18. dec 2013

@bradik dakujem a ked mi to nepreplatia,kolko vyjde soft,aspon priblizne,nas to vyslo v GF okolo 1000,ale dlhy protokol,ale to tam davaju kazdemu🙂tam viac nechcem ist:-/a ake svk CAR by mi to malo schvalit?gratulujem k tehu😉

miskanr1
18. dec 2013

@jjajka veru ten utroš už aj mne vadí. ty si bola koľko krát na IVF? Ja skúsim ísť na Ket hned v januári. Tak teraz už len musí prísť menzes.

kako23
18. dec 2013

@balinka ahoj, tak v Brne to vychádza na cca. okolo 25 000 CZK. Závisí to však od počtu vajíčok a tiež či budú niečo mraziť. Ten základ je 13 000 CZK - soft IVF, ICSI - 1000 CZK na jedno vajíčko, povinné krvné testy na infekč. choroby - 4000 CZK pre oboch partnerov.
Rátala som, že je to niekde na úrovni 900 - 1000 EUR. Od januára 2014 to idú zvýšiť, ale len o cca. 2000 až 3000 CZK. To však znamená, že aj tak to vyjde lacnejšie ako na SR cez dlhý protokol. Teoreticky ak by si stihla ešte konzultáciu do konca roka, tak by si to mohla mať za pôvodnú cenu. Ja idem v januári na soft IVF, ale ešte budem platiť po starom, keďže som tam bola ešte teraz v decembri.

gaga83
18. dec 2013

@bradik ja uz neviem s coho som nafuknuta, a co uz mam skombinovat aby som mohla chodit na wc. Ja uz vizeram tiez na 5 mesiac. Kupila som si leginy a doma skusat na to sveter a vravim muzovi to uz neutajim ze som tehu ani nahodou;);), som kukala ako puk ake uz mam to brusko velke.Nosim rifle a ciernu mikinu tak to tak az nebolo vidiet. U nas este nikto nevie ze som tehu ale uz to asi ani neutajim teraz na sviatky v rodine.

bradik
18. dec 2013

@balinka Dakujem velmi pekne,ak by si isla do soft, co je lacnejsie, tak za ten sa plati 13 tis.CZK + 2000 CZK za odber krvi na osobu, to sa robi aj partnerovi, je to na pohlavne choroby a potom 1000 CZK stoji ISCI za jedno vajicko... My sme mali 8,ktore napichavali a vyslo nas to 25 tis.CZK a potom sme platili este za mrazenie jedneho a to bolo tusim 5 tis.CZK...A lieky som si poznahala tu na MK, tie ma vysli do 100 EUR, kedze som mala male davky. No to si tiez neviem predstavit ako ti to bude slovenske CAR schvalovat, je to na hlavu

bradik
18. dec 2013

@lusipe aha,no tak ale skus tam a zavolat, ze v akom to je stadiu nie?

bradik
18. dec 2013

@gaga83 No ja som tiez brutal nafuknuta a cela a to brucho mi tiez riadne vykuka.. ale tak co uz,vydrzime to.. a ty tam mas este dvoch drobcov,tak ti tam potrebuju viac miesta 🙂. Ja som to zatial povedala iba rodicom,ostatnym v rodine tiez zatial nie

jjajka
18. dec 2013

@miskanr1
@schatje6 dievcata tak som na tom podobne, hcg 15 😒 idem napisat do RF

lusipe
18. dec 2013

@jjajka a kolky den si dnes moja?

jjajka
18. dec 2013

@lusipe 16 dni od oplodnenia vajicka, 14 dni od ET. Lekar mi povedal, ze je to nizke, ze by sa malo pohybovat v stovkach a od 1000 je uz vidiet na utz.

jjajka
18. dec 2013

@miskanr1 ja som bola len raz na IVF.

lusipe
18. dec 2013

@jjajka to neviem ci je uplne pravda, ja som mala 3288 a nebolo vidiet na ultrazvuku...idem v piatok a to uz som v hodnote 18117...tak som zvedava ako bude vidiet...ale vidiet je az neskor 5az 6 tyzden a to len nejaka dutinka, samozrejme zavisi ako rychlo sa uchytilo....a ides este raz na krv?

jjajka
18. dec 2013

@lusipe neviem, to asi zavisi od utz. Ked som cakala syna, isla som na 2 den meskania a bolo tam 3mm cudo.

miscok
18. dec 2013

@gaga83 Cau gagula, takze pekne rasties 🙂 Neboj, vsetko dobre dopadne. Mas v brusku dvoch krasnych bojovnikov a ti sa navzajom podrzia. Ziadne negativne myslienky 😉 Apropo WC..ani nehovor. ja beriem zelezo a to so mnou robi strasne divy.. som ako Zepelin ☹

lusipe
18. dec 2013

@miscok Miska, teraz pozeram, ze ty si uz 17 tyzden...jej ako to leti...ved teraz si len pisala, ze si tom.... 😉

gaga83
18. dec 2013

@miscok a ty sa mas ako moja? Ja uz neviem co mam vyskusat este ze trosku pomahaju aspon susene slivky a jogurt s kavou;)Chcem sa spytat kedy ti robili prve vysetrenia a ake ? Nech viem co ma caka na novy rok;);)

kako23
18. dec 2013

Baby, prosím Vás nemáte náhodou informáciu z RF ako presne majú zatvorené cez sviatky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre