Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
8. jan 2014

@schatje6 posielam aspon silne objatie,nech je lepsie moja.

schatje6
8. jan 2014

@miskanr1 držim palce na zajtra, vkladate obe bublinky?

lubanka
8. jan 2014

@schatje6 ☹ ☹ to je mi ľúto ☹ ☹ možno sa stane zázrak, všetko sa upokojí a bude dobre a ak nie, tak len dúfajme, že sa sama vyčistíš a nebude nutný kyret 😔
... inak mala si pravdu ako si mi včera písala, že na 8DC mám ísť na folikulometriu... pýtala som sa na to nakoniec Stelcla
môžem sa opýtať... ty si mala ET alebo KET?

saska1
8. jan 2014

@schatje6 ja myslím, že ked si začala krvácať, tak kyret nebude nutný, že telo sa vyčistí samo..posielam veľa sily...

miskanr1
8. jan 2014

@schatje6 jaaj moja to mi je strašne ľúto ☹ a tak si bola trpezliva. No ďakujem na zajtra, vkladame 1. A s tou socialkou neviem co riešis 🙂 ale držím palce

schatje6
8. jan 2014

@lubanka mala som et
@miskanr1 adopciu riesim so socialkou, uz cakame 2, 5 roka, pomaly sme na rade 🙂
A druhe embrijko ste nerozmrazili? No hlavne nech sa uchyti.
Dik baby, nejak bolo, nejak bude...

bergalm
8. jan 2014

@gaga83 mne moj doki razne povedal ze utros sa nesmie v ziadnom pripade vysadit naraz takze znizuj ponaly radsej ja ho pomaly znizujem az teraz

gaga83
8. jan 2014

@bergalm to som sa aj ja cudovala ze mi to takto kazal' lebo pred tym mi spominal ze potom sa to postupne vysadzuje. Pekne si este s gulickami pohram o par tyzdnov viac 😀 😀 nech nedostane telo sok. A tie ostatne lieky nech su rozhodnu na hematologii ved oni ma budu mat uz teraz do konca tehu na starosti

bergalm
8. jan 2014

@gaga83 presne tak mne doki povedal,ze neskodi to mne a ani babetku a po pravde aj sa istejsie citim ked sme to potiahli dlhsie ja som skocila zo 4-0-4na 2-0-2cca 2 tyz.a potom na 1-0-1tiez tak a na koniec 1-0-0a hotovo takto to aj spravim

bergalm
8. jan 2014

@schatje6 poslala som Ti srdiecko aby Ta aspon troska povzbudilo viem je to tazke,ale Ty to zvladnes

bubo780
8. jan 2014

@miscok dakujem, dufam, ze to tak aj ostane.. @schatje6 dakujem.. a je mi luto, co sa stalo.. hlavu hore, neplakat a slzicky nechaj pre chvile stastia..

lubanka
8. jan 2014

@schatje6 aha... a nezostal ti žiaden mrazáčik? pozerám, že riešiš adopciu... aj to je cesta, tak nech aspoň toto výjde a čím skôr... aj my už máme doma papiere, uvidíme ako dopadneme a ak nič, tak asi aj toto bude náš smer, už mám dosť neúspechov 😔

lusipe
8. jan 2014

Ahoj dievcata,mala by som prosbicku a otazocku zaroven 😉
Ked som bola na sone v Brne tak Stelcl mi vravel,ze kedze som mala aj prirodzenu ovulaciu pri kete tak mam zlte teliesko a ze utrogestan ktory beriem 2-0-2 mozem zacat postupne vysadit uz v 10 tt a ze ak by som ho vysadila aj hned tak sa nic nedeje,babatko je vyzivovane.
No ked som bola u mojho lekara tak mi povedal ze nech v ziadnom pripade nevysadzujem skor a neznizujem ako v 12tt ze ci chcem potratit:( . Prosim co si o tom myslite,co odporucate? Dakujem pekne.

bibi24
8. jan 2014

@lusipe Ja by som verila Stelclovi, lebo s tym ma iste viac skusenosti ako odbornik v CAR.
Pre tvoju spokojnost vsak kludne mozes brat utrogestan dalej, nic sa nestane. Mne tiez povedal, ze zacat vysadzovat v 10 tt postupne a ja som ho dokonca brala do 16 tt, postupne som znizovala az na 1 tabletku denne.

miscok
8. jan 2014

@lusipe mne v RF kazali tiez vysadit v priebehu 12tt,ale nakoniec som vysadzala postupne po tyzdnoch.Najprv po 3,potom 2 a 1 😉

stastenka42
9. jan 2014

@lusipe ja som tiež vysadzala postupne do 16tt..pokial placenta nebola plne funkcna...urcite ti neuskodi a nevysadzaj naraz...

ludinka
9. jan 2014

@kako23 ved uvidis co ti odpisu z brna-kazdopadne je podla mna dobre ze si skusila aj takuto slabsiu stimulku,na buduci mesiac ti ked tak daju nieco ine 😉 drzim palce
a mozno ti navrhnu urobit odber aj tych 2 folikov ak este dorastu...

lusipe
9. jan 2014

@bibi24
@miscok
@stastenka42 dievcata, moooc dakujem za odporucania 😉 asi to presne tak urobim, ved nemam co stratit a to aplikovanie sa da bezproblemov prezit, no nie? 😉

kako23
9. jan 2014

@ludinka uz mi odpisali z Brna a som z toho dost rozcarovana...podla nichh ta cysta sa nevytvorila teraz ale v minulom cykle a nepraskla a teraz brani rastu folikulov. Mam pichnut pregnyl, pockat menzes a zacat od noveho cyklu s rovnakou davkou. Moj gynekolog mi povedal, ze ta cysta je tam prave kvoli uzivaniu takych vysokych davok clostilu...tak teraz ozaj netusim co mam robit...

lusipe
9. jan 2014

Dobre ranko spolubojovnicky 😉
prave idem o lekara, urobili mi vsetky mozne odbery krvi a dali tehotensku knizku 🙂....sme v 10tt a termin je 13.8. 🙂....snad pekne dobojujeme. uz som sa objednala aj na ten skrinningovy ultrazvuk v 12 tt....inak mi sestricka vravela, ze ma nebudu evidovat ako rizikovu graviditu, lebo zatial je vsetko uplne v poriadku, ale ako normalnu....tak si to budem teda normalne uzivat 🙂🙂🙂ved tak vravel aj Stelcl, ze zit ako predtym 😉 moooc vsetkym drzim palceky, na vklady, stimulacie, preplacanie a tehulkam krasny priebeh 😉

ludinka
9. jan 2014

@kako23 ja by som verila radsej doktorom v brne-ja som clostyl uzivala dlho ale nikdy sa mi cysta z neho neurobila-skor si asi myslia ze ti nepraskol folikul minuly mesiac a narastol do cysty....

jalaura
9. jan 2014

@schatje6 no daj vediet ako si dopadla...je mi luto ze to takto prebieha...hlavne preto ze si mala tolko trpezlivosti a vsetky sme verili..

jalaura
9. jan 2014

@lusipe dobre ranko....
kraaasne - gratulacia. ja som bola na kontrole vcera...videli sme srdiecko a vsetko tak ako ma byt.....som v 8 tt a o 2 tyzdne znova kontrola.....to uz hadam dostanem aj ja tehotensku:}...niekedy mam ale este spinenie....aj dnes rano...asi z tej zrazenininky resp. z toho druheho co sa neujalo...tak ti drzim palceky a budeme v kontakte!!! ja mam termin 23.8...

lusipe
9. jan 2014

@jalaura Jej, mooooc sa tesim, ze uz krasne bilo srdiecko... 😉 urcite to bude v poriadku, ono sa to asi len pekne cistilo. a ako sa citis? mna vcera trosku bolelo podbrusko ale inak sa citim super 😉 jasne ze budeme, ved sme spolubojovnicky 😀 par dni medzi nami 🙂

jalaura
9. jan 2014

@lusipe tiez ma niekedy bolieva podbrusko...na zaciatku mi bolo zle ale teraz vsetko v pohode...takze sa citim super... len sa modliim aby to vsetko dobre dopadlo... Dufam ze to dotiahneme do konca

sarasota
9. jan 2014

babenky dalsie Reproficatko je uz na svete @cora41 ma chlapceka Eliott gratulujem a zelam vam vela zdravicka a uzivajte si kazdu chvilocku stravenu spolu 🙂 🙂 🙂

ludinka
9. jan 2014

@schatje6 no je mi luto ze to nakoniec takto dopadlo ☹
dufam ze aspon ten kyret nebudes musiet podstupovat 😔

sarasota
9. jan 2014

@schatje6 je mi to velmi luto ☹

yanka1
9. jan 2014

@schatje6 moja, je mi to moc luto, drz sa ☹

schatje6
9. jan 2014

ahojte dievcata, vsetkym vam dakujem za podporu. je to smutne a myslim, ze je to este horsie ako nega 🙂
@lubanka mali sme ET, mrazacikov som nikdy nemala, bud bolo malo vajok, alebo embrijka neboli vhodne na mrazenie. ano, riesime adopciu, v poradovniku sme uz 2,5roka, uz davno sme chceli dietatko, ci svoje, alebo osvojene.
@jalaura gratulujem, nech je vsetko nadalej ok 🙂
@lusipe gratulujem ku knizke 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre