Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

malickaberuska
2. aug 2014

@lienka_1 to sa dobre cita 🙂 🙂
ja mam okolo 30, ale uz niekolko rokov AMH taketo.
a prosim ta, ako dlho chodis do RF? a ako dlho beries, ci este budes brat DHEA? a AMH mas take ako ja?
a ako casto chodis do RF na kontroly? alebo chodis na odbery k svojmu gyndosovi a potom mejlujes vysledky?
je to skvele ze su taki doktori, ktori vedia povzbudit a nakopnut. to presne aj ja potrebujem.
drzim aj ja tebe palce, nech liecba zaberie. je pre mna velkym povzbudenim pocut o takych uspechoch.

nelly3
2. aug 2014

@haimi
myslim, ze 6 den 😉

tlucka
3. aug 2014

Ahojte kočky, potrebovala by som Cetrotide. Ak vám niektorej zostal, ponúknite prosím. Potrebujem aspoň 2 ks. Dík

ludinka
3. aug 2014

@haimi ahoj, tak drzim ti silno palce 🙂
mrazia 6 den a mne mrazili aj XB2 😉
PK je uz v cene soft..

sarasota
3. aug 2014

Ahojte korculky moje,pozdravujeme vsetky snazilky a pridavame foto pre inspiraciu taketo krasne deticky robia v Rf 😀 😲

korenka17
3. aug 2014

@leonetka ahoj,ja som mala Dr.Otevřela a super komunikácia,mne vyhovoval!

haimi
3. aug 2014

Tehotne kocky, kedy ste mali prve tehotenske priznaky a ake?

tlucka
3. aug 2014

Ahojte kočky, chcela by som sa pridať (ak Boh dá) čo najskôr do skupiny tehotných kočiek z RF 😉 😉 A snáď potom aj šťastných mamičiek 😀
Chcela by som čo najskôr začať so stimulkou, plánujem začať v polovici augusta. Potrebovala by som od vás radu, čo by ste urobili na mojom mieste. Posledné dva augustové týždne budem mať v práci voľno, prvý týždeň z toho ideme na dovolenku a potom ešte týždeň budeme doma. Predbežne mi 1 DC vychádza na prvý deň dovolenky, takže počas tých dvoch týždňov by som stihla celú stimulku a asi aj OPU. Takže mi to vychádza (teda podľa mojich plánov tak), že by som v práci nemusela čerpať žiadne iné voľno, teda okrem vkladu. Len sa trošku obávam toho pichania injekcií počas dovolenky. Pichali ste si tak niektorá? Alebo sa na dovolenke nemám stresovať pichaním injekcií? Čo by ste urobili na mojom mieste?
Potom by som mohla začať stimulovať až v septembri, ale to zase by som musela vyčerpávať v práci zase niekoľko dní voľna... 😒

ludinka
3. aug 2014

@haimi ja az na 8 den po ET- naliali sa mi prsia, aj predtym som ich mala z utrosu bolave ale potom sa mi naliali este viac,no a zacala som mat zachvaty hladu 😅

ludinka
3. aug 2014

Tak toto su moje testy, pridavam ako som slubila 😉

haimi
3. aug 2014

@tlucka ja som stimulovala teraz pocas dovolenky, ale boli sme len na slovensku. Podla mna to je v pohode, len som si radsej kupila chladiacu tasku na lieky kvoli prevozu, lebo bolo dost teplo

haimi
3. aug 2014

@ludinka na 12 po et pekna ciarka. Co ti vkladali a na kolky den?

ivka3901
3. aug 2014

@ludinka ahoj krásne testíky úprimne závidím dúfam,že aj my z reprofitu pojdeme s DVOMA čiarkami 🙂 XB2 to čo znamená možeš vysvetliť prosím 🙂

tlucka
3. aug 2014

@haimi Ďakujem za tip na chladiacu tašku, to ma nenapadlo. Budeme v Európe, len taký poznávací pobyt, takže s uskladnením liekov v hotelových chladničkách nebude problém. Vychádza mi to zatiaľ super počas dovolenky, len snáď nezostane len pri mojich plánoch a menzes príde tak, ako má 😉

izzie27
3. aug 2014

@haimi ahoj, velka gratulacia 🙂
ja som mala na 9.den, bolo mi zle od zaludka, nemohla som sa na jedlo pozriet a to mal mm 40 a u nas kopa ludi 😀 ale boli sme tajomnici 😀

haimi
3. aug 2014

@izzie27 dakujem. Zatial je vsetko otvorene, nechcem si davat velke nadeje, ze by to vyslo na prvykrat. teda ked nepocitam ten prvy pokus, kde som sa daleko nedostala 🙂 ja by som asi daleko s tajomstvami nezasla, kedze to vie cela moja najblizsia rodina. Smskovali mi kazdy druhy den, ako sa vyvijaju vajka 😀 a ked sa smiem opytat v akom stadiu ti vkladali a co, ked sa zadarilo 🙂

lienka_1
3. aug 2014

@malickaberuska Do RF chodime rok a nieco. Predtym sme vystriedali 2 centra. Zakotvili sme v RF a uz to tam aj uzavrieme, sme tam spokojni. V marci som mala AMH 0,4 Ale aj ked som mala AMH v norme, vzdy som velmi slabo reagovala na stimulacie. Robili mi aj kontrolne AMH pred mesiacom, ale neviem vysledok, nejako to nechavam tak. Uvidime na kontrole v septembri. Podla vysledkov potom este jedno IVF alebo uplny stop. Mam za sebou posledne 2 IVF bez transferu, pri predchadzajucom sa dokonca neoplodnilo nic. Ale my mame aj vela inych blbych problemov 😒 Takze sa tak nejako nastavujeme na moznost, ze zostaneme bez deti....ale na druhej strane sa aj nam moze stat zazrak a preto stale verime a bojujeme dalej. 😉 Na kontroly chodievam do RF aj ked je to zabijak. Tak sme sa dohodli s mojim osetrujucim lekarom. Raz som bola na kontrolny ultrazvuj aj u dr. Annu v Roznave a potom som vysledok hned volala do RF. Do pol hodinky sa mi ozval lekar, ktory mal sluzbu a naplanoval OPU. Viem, ze dievcata chodia na folikulometriu aj ku svojim lekarom, ale uz sa stalo, ze to nevedeli spravne vyhodnotit a potom sa OPU zle nacasovalo. Preto treba ist za lekarom, ktory takyto druh ultrazvuku aj naozaj vie urobit. Pri 1. IVF sme v Brne boli dohromady 4x, na vstupnu konzultaciu, kontrolny ultrazvuk, OPU a vklad.

lienka_1
3. aug 2014

@sarasota Velmi Vam to obom svedci 🙂 Malinky je nadherny 🙂

ludinka
4. aug 2014

@haimi vkladali mi HB1 na 5.den kultivacie

@ivka3901 XB2 znamena ze je to expandovna blastocysta dvojkovej kvality (teda ze sa vyvijala trochu pomalsie), neboj sa aj ty sa dockas 😉

falin
4. aug 2014

dobre ranko kočky 🙂

@sarasota - krasni ste s malickym obaja 🙂 Kde ste sa davali fotit?

@tlucka - kludne by som stimulovala pocas dovolenky 😉

@ludinka - tie testiky su nadherne 😵

@speranza_1 - ahojky, uz si zdrava?

falin
4. aug 2014

@haimi - drzim palceky 😉

speranza1
4. aug 2014

@falin ahoooooooooooj... uz mi je lepsie...ale stale kaslem a soplim...ale to je ok a ty? ako sa mas? 🙂 🙂 🙂 🙂

@ludinka 😵 😵 😵 😵 😵 naaadhera

ludinka
4. aug 2014

@falin
@speranza1
dobre ranko kocky, dakujem za pochvalu, teraz mi to tak pomaly ubieha 😠 este cely tyzden musim pockat na to sono...

speranza1
4. aug 2014

@ludinka draha... viem, ze to nie je jednoduche..a mas velky strach o babatko aby bolo vsetko OK....ale tes sa, pretoze o tyzden zazijes ten najkrajsi pohlad a ten najkrajsi zvuk v tvojom zivote.... a to obrazok a tlkot srdiecka Vasho dietatka 😵 😵 😵 😵 😵

lusipe
4. aug 2014

@sarasota juj aky nadherny chlapcek,velmi ti to pristane maminka,postavu ako keby si ani nerodila🙂

lusipe
4. aug 2014

@ludinka krasne testy,je to tam a na sone sa to len potvrdi🙂 drzim palceky🙂

mimi0910
4. aug 2014

Ahojte kočky, chcela by som sa k Vám pridať. Mám za sebou 4 IVF neúspešne v Gyn-Fiv Bratislava, a chcela by som teraz vyskúšať ísť do RF. Viete mi poradiť ktorého lekára by som si mala vybrať ?

ludinka
4. aug 2014

@mimi0910 ahoj, ja chodim k dr. Stelclovi a som s nim spokojna, vyhoda je ze hned odpisuje na emaily, chvalia ale aj koudelku, machaca, otevrela....

izzie27
4. aug 2014

@haimi vkladali len CM+, lebo som mala vo vnutri polyp. Ak by sa neujalo, tak by som si ho sla dat vybrat a HB/2 sme zamrazili 🙂

mimi0910
4. aug 2014

@ludinka ďakujem, ja uvažujem medzi dr. Koudelkom a Štelcom, uvidím ktorý bude mať prvý voľný termín na konzultáciu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre