Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lynx19
22. apr 2013

@ria191 😢 😢 😢

melisska
22. apr 2013

Vždy keď idem na sono som celý den zbitá ako pes 🙂

Asi z toho napätia...

martini
22. apr 2013

@melisska inač sa to volá aj kombinovaný test. a meria sa aj to NT - teda šijové prejasnenie, musí byť hrúbka toho šijového prejasnenia určitého rozmeru. Ale zisťuje sa aj prítomnosť nosovej kosti (lebo deti s downovovym syndromom maju taky splaštený nos a v 12 tt ešte nie je nosová kosť pritomná. tiež sa merajú prietoky v cieve ductus venosus, je to cieva, ktorá spáva pupočník a srdce a tak okysličuje srdce. táto cieva sa po narodení uzatvorí. Taktiež sa meria spätný tok krvi z pravej komory srdca do pravej predsiene a ešte sa može merať FMF uhol, teda uhol medzi čelusťou a čelom. A berie sa aj krv, kde sa vyhodnocujú PAPP-A a free beta hCG. potom sa to kombinovane vyhodnocuje. úžasne to robia aj v Brne, ale sú odborníci aj v BA a KE a určite už aj inde. určite odporúčam sa na to objednať čím skor, lebo väčšinou je to potrebné urobiť s predstihom. tento test je dosť spolahlivý, narozdiel od tripple testov, ktoré urobí v druhom trimestri z krvi gynekolog a ktoré sú častokrát falošne pozitívne a tým je to pre tehulku poriadne strestujúce.

izzie27
22. apr 2013

Ahojte kocky, mozem sa pridat? Dnes sme boli na konzultacii a sme velmi spokojni. Od buduce cyklu asi zaciname.
🙂

sarasota
22. apr 2013

Caute babule neviete nahodou preco admin zmazal temu Mam-nemam lieky na IVF? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sarasota
22. apr 2013

@izzie27 vitaj v klube.Spravna volba 🙂 🙂 🙂 🙂

izzie27
22. apr 2013

@sarasota Dakujem 🙂 🙂 🙂 , prave som si chcela ist pozriet stranku mam-nemam lieky a som prekvapena ze to zrusili
🙂

sarasota
22. apr 2013

@izzie27 tak sme dve.V Brne budes spokojna.

izzie27
22. apr 2013

@sarasota vyzeralo to tam pekne, tichucko a mili ludia 🙂 A este sme videli 2 bociany...ze by znamenie? 😉

sarasota
22. apr 2013

@izzie27 bude to tvoje prve IVF?

izzie27
22. apr 2013

@sarasota nie 4.

sarasota
22. apr 2013

@izzie27 ja si pojdem pre nanucikov len do jula musime mat pauzu.Na 4 krat sa vam to podari.Aj nam to vyslo na 4 krat .Bohuzial dopadlo to ako to dopadlo. ☹

izzie27
22. apr 2013

@sarasota drzím palce aby toto bolo uspesne 🙂

annetty
22. apr 2013

@lynx19 😢 😢 😢

mimika1973
22. apr 2013

@martini aka si ty ale odbornicka! 😉

mimika1973
22. apr 2013

@emma30 super ti rastu foliky! 😉 dobre reagujes! a aku si mala liecbu? soft? clostyl et menopur ci ine?
Drzim palceky na stredu!!! 🙂

melisska
22. apr 2013

@martini ďakujem :o)

hencidlo
22. apr 2013

@amali ahoj nemal by byt stou marodkou problem, teda aspom ja som bola pn uz od stimulacie, tak ked uz si tehu tak v tom nevidim ziaden problem..... 😉

tancik
22. apr 2013

@cora41 zacinam teraz v maji niekedy zaciatkom....a kolko stimuliek si uz mala?

tancik
22. apr 2013

@alka025 ano ja tomu verim musi verit a kedy zacinas?

melisska
23. apr 2013

Dobré ranko slniečka 🙂

speranza1
23. apr 2013

krasne dobre rano aj tebe melisska 🙂

rot
23. apr 2013

@lucky29 u nás bol hlavným dôvodom vždy veľmi zlý spermiogram. Čo potrebuješ vedieť? 🙂

ria191
23. apr 2013

@izzie27 a
@sarasota podľa mňa to zrušili preto, lebo sa to nesmie a dokonca neviem či to nie je trestné, ale sa čudujem, že to tu bolo tak dlho. Každopádne to niekto napadol, ale ja si myslím, že baby si nájdu nejakú cestičku ako to tu ponúkať. Predsa len to bola skvelá pomoc pre nás všetky.

dafy
23. apr 2013

@melisska dobré ránko ty si aký rannovstaj 😀

martini
23. apr 2013

@mimika1973 ja ti tie kombinované testy aj vyhodnotím 😀 😀 😀 Ja som strávila hodiny nad čítaním štúdie univerzity z Oulu (fínsko) o vyhodnocovaní týchto faktorov pre downov syndrom...ale to som ja psychopatka, ktorej nestačí povedať, že výsledky sú v poriadku, ja si to sama musím nejak naštudovať 😀 😀 😀 😀 ale teraz pri drobcovi doma sa už nedá tráviť toľko času na nete, tak hádam už budem menej otravná pacientka 😉

martini
23. apr 2013

@ria191 @izzie27 @sarasota ja si viem predstaviť aj verziu ako sa nejaký výhradný dovozca IVFkových liekov prihlásil pod nejakým nickom a vypisoval adminom o106 s tým, že kto ponesie zodpovednosť za to či tie lieky sú OK, nie sú vymenené krabičky a expirácia je skutočná, či boli skladované správne a kto ponesie zodpovednosť ak z toho vznikne nejaký problém...tak radšej to zavreli...

martini
23. apr 2013

@izzie27 jasné znamenie 🙂

melisska
23. apr 2013

@dafy no áno😀, mm ide do práce a ja mám mobil v ruke 😀

martini
23. apr 2013

@melisska inač k tomu, že chodíš na sono zbitá ako pes...ja som to mala presne tak...som určitým spôsobom závidela ženám, ktoré otehotneli by-the-way a potom sa na sone výslovene tešia, že uvidia drobca. Aj ja som sa tešila, ale primárny bol strach z toho, aby všetko bolo v poriadku. Ale je to asi poIVFková diagnoza - precitlivelá matka už v prenatálnom vývoji 😉 😀 😀 Ale je to prejav zodpovednosti a silnej túžby, je to ok, len pritom hladkaj bruško 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre