Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
7. apr 2010

Ahojte,
lucifuk ja idem zajtra za Kouďakom prvýkrát do Brna. Vy ste to tak vychválili, že mám možno až veľké očakávania.Nebudem na nete, nemáme notbook sme za opicami 😀 , takže sa ozvem až keď sa vrátime. čo si chcela?
Všetky vás pozdravujem a idem skladať veci, normálne som nervózna.
Mircalla veľmi pekná rekapitulácia, dokázala by si to viesť ako keby tabuľku ? Taký prehľad by sa zišiel. 🙂 Ja som počítačový amatér ,takže by som to nevedela preniesť, za strany na stranu.
Mačiatko dúfam,že bojovníček vydržal a skoro sa nám ozveš.
Olympia ,cavik, mate správičky?
Držte sa všetky. 😵 😵 😵

lucifuk321
7. apr 2010

rebeka33...a odkial ste? my z ke. a co si tam vsetko beriete po prvykrat?

mircalla
7. apr 2010

moja rada...stelcl alebo koudelka.

cavik
7. apr 2010

Pekný večer

rebeka, lucifuk....zajtra dobre obíďte 🙂 🙂
My sme boli u dr. Štelcla, tú Tvoju dr. nepoznám, ale ja som v Brne tiež len nováčik a pravdupovediac, dúfam, že tam už nebudem musieť ísť 😉 🙂 a my sme tiež platili až po prenose a kartou 🙂...a tiež sme z KE

rebeka, mircalla.....správičky zatiaľ žiadne, ešte je skoro, veď prenos bol až v piatok, takže zajtra je 6. deň a ani nemám poriadny test, iba ten, čo mi dali v Reprofite a tam mi povedali, že je málo citlivý 😨 Skúsim asi v sobotu alebo v nedeľu, nech viem pred nástupom do práce ako veľmi sa mám snažiť 😎

ďakujem za držanie palcov 🙂 🙂

olympia
7. apr 2010

Rebeka, Mircallka a dalsie, zatial o mojich dvojičkach nemam spravy, este mi nenapisali 🙂 , ale dufam, ze sa drzia a pekne sa delia. Baby, aké ste mali pocity po ET? Ja viem, že rôzne, ale potrebujem počut, ze aj ked nemam nijake specialne, ze je to ok.
Rebeka, drzim zajtra palce.
Lucifuk, aj dr. Macháč je skvelý, detto dr. Vitoušková.
Pozdravujem vsetky a dufam, ze maciatko sa nam ozve.

cavik
7. apr 2010

oly...Ty si písala, že si stále smädná ? Ja zase chodím pravidelne nad ránom na záchod 😠 ...nejako ma tie vaječníky tlačia dole 😠

olympia
7. apr 2010

ahoj cavik, aj ja ich este stale citim. A tiez buntosím, aj nadranom.

rebeka33
7. apr 2010

Lucifuk my sme tiež z Ke, tak pozerám ,že pre Košičanky obľúbená destinácia. 😀 .
Ja si beriem na jednom papiery, čo sme absolvovali a kedy. beriem HP z tohto mesiaca a výsledky z hematológie a imunológie. Ideme o 5tej ,tak ti poviem koľko to trvalo. Ale radšej skôr ako to nestihnúť.
Ešte mm sa pýta ako dlho tam budeme? My sa totiž chystáme ešte na návštevu v Čechách. Ďakujem.
Naozaj ste veľmi milé, že na mňa tiež myslíte. 😵 😵 😵
Oli ja som mala po prvom ete OHSS ,a to som pila a močila a vyzerala ako v piatom mesiaci. Po druhom som nič super zvláštne necítila ,ale ani to nevyšlo. ☹ . Tak sa opýtaj čo cítiš a snáď ti niekto pomôže viac ako ja .

lucifuk321
7. apr 2010

rebeka...no my ideme az 22.4., ale sme objednani u dr. pospisilovej, tak premyslame, ze sa preobjedname k inemu lekarovi. tak potom napis, ako bolo a tak...

bobjan
8. apr 2010

Ahojte,

dievčatá ďakujem. Leni, no namerala mi síce tlak vysoký, ale s čím som vôbec nerátala bolo, že na moje veľké počudovanie prijala do úvahy, že doma mám nižší..a prišla som na to, že na pravej mám ešte nižší tlak ako na ľavej ruke..je to jedno, na ktorej sa meria, nie??

Tehuľky, chodíte niekde na diskusie o tehuľkách? Kam?..ďakujem 😉 Neviem, ani čo ma čaká...teraz v 12tt....

Pozdravujem všetky🙂 Snažilky držím palce moc! Tehuľky, nech to pekne bez problémov všetko prebieha a maminky, nech si to užívajú 🙂

mircalla
8. apr 2010

cavik, mne sa to zdalo uz davnejsie, ze bol ET
olympia, no kazdpoadne ja som mala taka sklbanie v podbrusku a okolo 8. dna som zacala dost vyrazne chodit na WC
pri poslenom som mala brutalne migreny hned druhy den od ET....
ja som to nejako vycitila s tym tehu, ze by to mohlo byt, i ked som vsade vyhlasovala, ze neeeeeee, urite nie som. ale ja tak vzdy cakam aj to horsie. ale vzdy ked som tehu bola som este pred testom dako tusila, ze jooooo...asi u mna bolo to neustale cikanie taky symptom....ked to nevyslo, tak to nebolo take....ale je to individualne.....

z piatich pokusov to u mna bolo 3 - 2 (tehu - netehu), ale citila som to proste.....

mircalla
8. apr 2010

bobjan - ja chodim len sem, obcas este niekde daco popisem, ale pravidelne sem
ale teraz ta caka screening v prvom semestri - UZV (meranie NT, lokacia nosovej kosticky) a tiez odber krvi na PAPP a Beta HcG....potom sa robia este v druhom trimestri tripple testy. oba tieto screeningy su v podstate kvoli zisteniu, ci je babatko ok

bobjan
8. apr 2010

Mircallka, ďakujem 😉 Ja teda som to ešte nikde ani nehľadala, ale potom vyzerám ako pako, že ani neviem, čo ma čaká.....
no ale je pravda, že o IVF a snažení za tie roky človek získa veľa...a tu sa len učím 😉

mircalla
8. apr 2010

bobjan, ja som sa dozvedela, ze sa meria dake NT a sleduje nosova kosticka az priamo, ked mi to robili.....
tiez sa ucim, az potom som si to vygooglila, ze to vlastne bolo. vtedy mi rovno brali aj krv

este dodam, ze nie uplne kazdy lekar berie aj krv na screening v 1. trimestri, niektori robia len triplaky. ale stava sa to coraz viac standardom. NT a nosova kosticka na sono sa ale sledujei uz kazdej mamicke. najidealnejsie je toto vsetko absolovat v 12-13tt.

takyna
8. apr 2010

Ahojte kočandy 🙂

Boby skúsiť možeš aj tehotenskú kalkulačku, tam je celkom dobre popísané, ako prebiehajú jednotlivé týždne v tehotenstve, a ešte je tam toho viac, prípadne môžeš skúsiť tému Spoločný termín
ja tiež chodím, sem, ale aj občas skoknem k snažilkám s anjelikmi, a tak...

mňa strašne tlačili vaječníky, na wc som chodila ako na klavír, takže to vyzerá slubne kočky 😉

dnes to vyzerá na pekný dník, slnečný

Mircalka vy kedy idete na ULZ?

mircalla
8. apr 2010

taky....12.4.....

bobjan
8. apr 2010

Mircalka, ja mám vtedy podadňu 😉

Taky, díky 😉

bobjan
8. apr 2010

Ja mám taký časák o tehu, čo mi dala sestrička v poradni, je to po týždňoch tiež super popísané, ale vyšetrenia tam nie sú..

takyna
8. apr 2010

Boby aj ja mám taký časák nevolá sa náhodou Tehotenství po týdnech?

shandy
8. apr 2010

ahojte babulky,
fiiha tu sa toho popisalo 😀
lucifuk ja som bola v marci prvykrat a bola som u Koudaka a zdal sa mi fajn zatial, aj ked som mala trosku problem zo zaciatku vobec porozumiet mu, lebo on strasne rychlo rozprava 😀 , myslim, ze budes v brne spokojna, ktokolvek to bude...o tej pospisilovej som ale este nepocula...
s tymi tehu vysetreniami, kolegyna sa tiez mala objednat na NT skrining a doktor jej napisal na papierik v skratkach, tak sa objednavala ze "mohla by som sa u vas objednat na NT UZV ultrazvuk"? 😀 😀 😀 , zlata bola 😅

bobjan
8. apr 2010

Mircalka, super, ďakujem 😉

Taky, to je ono Tehotenství týden po týdnu...ono tam dačo je, ale nie tak konkrétne a nie tými názvami...ale je to super popísané 😉

bobjan
8. apr 2010

Shandy, no ja by som sa objednala asi tak isto 😀 😵

shandy
8. apr 2010

Bobi, no vsak hlavne, ze sa objednas nie? 😀 😀
ved niektore tie pocerne tehule ani nevedia, ze vobec take vysetrenie existuje a ze by ho mali absolvovat, ze ano? 😔
inak mrcha furt nikde 😠 , vcera ze si ju privolam, ale no ani ten keksik nepomohol... 😀

olympia
8. apr 2010

shandy, ja som zas vzdy dostala z nervov ms skor. 😅
taky, keby som chodila tolko na klavir co na toaletu, tak uz som klavirny virtuoz. 😀
mircallka, dakujem za popis tych stavov-nestavov, ved ja to aj na vlastnej kozi poznam, ale takto, ked clovek caka, akosi to potrebuje pocut aj od inych.
inak ja pijem litre vody, akonahle co len na hodinku-dve nepopijam, zacne mi byť blbo a zacinaju vajecniky boliet.
Cavik, aka bola noc? Ja som sa nadranom zas zobudila.

maciatko31
8. apr 2010

Ahojky, prepacte, ze som sa neozvala uz vcera, dost som spala.
Takze - mam v brusku jednu fazulku, dali nam ju uz 2.den od OPU, lebo viac embryjok sme nemali. Malo 4 bunecky - tak ako aj na 2. den malo mat, a ked nam ho davali, malo uz 5, tak dufam, ze bojovnicek zabojuje.
Vy ste mali urcite vkladane viacbunkovce, oproti tomu je to nase len taky chrustik. Ale verime mu.
Mozno sa vecer este stavim na nete.
Vsetky pozdravujem 🙂

olympia
8. apr 2010

Maciatko, tesim sa s tebou a drzim palce, nech sa bojovnicek pekne zahniezdi. 😉

takyna
8. apr 2010

Maciatko drzime palce aj s Bibuškou 😵

mircalla
8. apr 2010

maciatko na druhy den po OPU je 4-5 buniek krasne embryo....takze to je nadejne
vzdy ked so mala na druhy den takto, tak na treti boli aspon 8 bunkove

olympia
8. apr 2010

súhlasím s mircallkou, aj u mna boli tie, co mali na druhy den 4 bunky, tie najkvalitnejsie a z nich potom aj tie vhodne na ET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre