Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

aanetta
30. apr 2010

Shandy urcite 😵

brita
30. apr 2010

Ahojte kočky,
ja som bola v stredu v Reprofite. Lenka20 máš IP. 😉 My sme kandidáti na darované vajíčko a termín nám dali začiatkom augusta, tak to by celkom šlo. Boli sme u Štelcla, bol veľmi milý. My pôjdeme do Reprofitu už len na ET, lebo spermijky sme odovzdali teraz a dali nám ich zamraziť. 🙂

olympia
30. apr 2010

Rebeka, tak ako dopadla prvá kontrola? Dúfam, že všetko ok a folíky pekne rastú. 😉
Lenka, to máš pravdu, rada by som tehotenstvo užívala bez starostí a obáv, ale čo sa dá robiť, pri našich rôznych anamnézach to niekedy nie je všetko ako z príručky o ideálnom tehotenstve. Ale vydržíme... 🙂 Inak už sa mám vcelku fajn, pre istotu poctivo stále ležím.
Anetka, Brita, teším sa, že sa tešíte. Už veľakrát to tu bolo spomínané, že ten iný prístup v RF je ako liek na naše ubolené duše. A pomáha! 😉
Shandy, držím palce na máj, kto je tu ešte okrem teba, moni a Rebeky momentálne kandidát na // ?
Moni, tak ako sa vyvíjajú tvoje embryjká?

Pozdravujem všetky, možno som na niekoho zabudla, ale mam dobru vyhovorku, a to oblbnutosť z Utrogestanu. 😅 (keď už nekrvácam ani nešpiním, môžem si ho zasa vkladať, či mám počkať na kontrolu u dr.? ako ste to riešili vy?)

zuzla80
30. apr 2010

Ahojte babulky,
My sme mali dnes lekársky ošial, od poradne k endokrinológovi, ale všetko v poriadku, tak som rada. Vidím, že tu neustále pribúdajú nové tváričky, ktorých reprofit ohúril rovnako ako nás všetky ostatné.

Lahelik no čo na to povedať - ja stále tvrdím, že v CARoch by mali najskôr poposielať na vyšetrenia a až potom začať rôzne stimulácie - ale nie, oni najprv z teba "vydrankajú" peniaze a tým, čo sa podarí na prvý šup, tak fasa a tým, čo sa nedarí prípadne potratia, tak až vtedy začnú posielať na vyšetrenia ak vôbec, ak si ich my samé nemusíme vyžobrať od lekára. S laparkou je ťažké radiť, ja som ju nepodstúpila, tak neviem, čo to obnáša, ale ja by som asi tú cystu poriešila, predsa len to bude vaše 7IVFko, tak nech to už konečne výjde. Veľmi vám to prajem.

Takynečka čo ty môj stresman 😀 Ty si nečítala v múdrych knižkach, že teraz naše detičky spia 90-95% z dňa a že je úplne normálne, že niekedy dieťatko necítiť aj dlhší čas. No, takže kľud, my tiež nekopeme stále, ale večer si to všetko max vynahradíme, dokonca mám niekedy pocit, že zo mňa to dieťa vylezie iným otvorom akoby malo 😅

Moni vitaj a držím palce nech sa embryjka pekne delia. 8 je veru krásne čísielko a každý deň zdvojnásobujú svoj počet buniek. Čiže ak včera mali 2bunky, dnes by mali mať 4, potom 8....

Brita a ty niesi naša stálica z pokročiliek, či sa mi len marí?

Mirindik veru, že sa nám to kráti, už si poslednú dobu začínam uvedomovať, že už aj o takých 6týždňov môže byť malá na svete Mne tie posledné týždne ubiehajú nejako rýchlo a ešte toľko vecí nám treba pokúpiť. Ale už sa teším na také prdkacie dievčatko ako je vaše 😀 i keď tehu aj má svoje čaro 😉

Leník nám sa to kráti spolu však, strihame meter jedna druhej 🙂 A veru, že Julietka bola asi najpohodovejšia tehuľka a to k tomu čakala dvojičky, s tým s tebou súhlasím.

Shandy pre naše antifosfolipidy je anopyrin+heparin naj, naj voľba aká môže byť - uvidíš, teraz to klapne 😉

Babulky všetky vás pozdravuje, Avku som už dlho nečítala, dúfam, že sa majú s maličkou dobre a už toľko neplačkajú 😉

zuzla80
30. apr 2010

Oly tak to je super, že už sa špinenie ustálilo, tak to nezakríknime 😉 Ja by som už na tvojom mieste vkladala - neviem síce kedy máš kontrolu, ale ak nešpiníš tak kľudne vkladaj, nech nie si z toho tak oťapená 🙂

zuzla80
30. apr 2010

Kahnwi moja blahoželám k zaradeniu do poradovníka a prajem, nech k vám bábätko pribudne raketovou rýchlosťou - veeeeľmi vám to prajem, veľa šťastíčka 😉

moni19
30. apr 2010

Ahojte dievčatá, tak ma dnes potešili. Tak máme 4- 6bunkové, 1-5bunkové, 3-4bun., a1-2bun.
Takže dohromady 9. Jedno sa ešte rozhodlo zabojovat. Včera ich bolo osem. Mali sme ich 10 oplodnených. Dakujem za drzanie palcov aj za privítanie. V nedelu transfer. Uz sa tešim.
Tiez som z Reprofitu nadšena. Prve IVF som absolvovala v Ostrave v Gyncentre a bol to horor. Odradili ma na 8 rokov. Ešte že je internet a našla som vás.

moni19
30. apr 2010

Tiež som sa chcela lenky spytat či bude stimulovat. Prešla som pár stran dozadu ale nemam vela času dnes.
Zuzlik tesim sa ako si uz daleko. A ze ste v poriadku. Ty si jazdila az z Košic? Alebo niekto iný?
A tiež Takyna držim palce som rada že Ti to vyšlo na prvykrát. Kahnwi blahoželam k zaradeniu a prajem nech to netrvá dlho.
Pozdravujem všetky.

olympia
30. apr 2010

Zuzlík, ved áno, aj ja bojím, aby som nieco nezakrikla. No celá vyklepaná som stále. 😅 A tebe tie týždne veru pekne letia, veď si pamatam, ako sa tu vtedy stehotnelo náhle a hlásili ste jedna za druhou //, ja som vtedy ešte len depkovala. 😔

Moni, supeeer! Krásny výsledok, budete mať prekrásnu nedeľu! 😵 A ja ešte dodám, že v RF je aj ET úplne iný zážitok. 😵

takyna
30. apr 2010

Ahojte kočany 🙂

Veru stresmenka som ja riadna Zuzlík 😉 🙂 , doktor si tiez vzdy vydychne ked odidem po dalsej kontrole od neho 😀
Kanwi aj ja vam gratulujem nech ste cim skor s babetkom v naruci doma 🙂

zase nestiham dnes, ale myslim na vas a vsetkym prajem krasny vikend plny pohodicky 😵

kanhwa
30. apr 2010

Babulky,
dakujem vsetkym za gratulacie a prajem krasny slnieckovy a plodny vikend 🙂 🙂 🙂

staza
30. apr 2010

Ahojte.Dievčatá,koľko má byť pauza po softe?asi nemusia byť tri cykly ako po klasickom ivf však?dík
Tehuľky máte pekné tt držte sa 😵

lahhel
autor
30. apr 2010

Stazi, po softe nemusis mat pauzu, kludne mozes ist do stimulky na dalsi cyklus 🙂

staza
30. apr 2010

aha,no to je dobre díky 😉

rebeka33
30. apr 2010

Ahojtze babule. Vy ste toho popísali ešte vás dočítam.
Len hlásim,že máme okolo 8 folikulov, koudy ma pochválil, akoby som za to nejak mohla. 😀 . Len sliznica mi nerastie tak som dostala estrimax a nejaké ďalšie lieky a 5.5.je odber. Len to cestovanie. 😒 Aj tak sa teším.
Kwaka gratulujem k zaradeniu do poradovníka a nech to rýchle zbehne.
vítam moni 19 a budeme skoro naraz čakať na dúfam//.máš krásny počet oplodnených vajíčok.
Oli ďakujem, super ,že sa cítiš dobre,len pekne oddychuj. Kedy máš USG. Ako sa má cavik?
Prepáčte asi musím trocha dočítať, lebo teraz som došla z vlaku. Ale reprofit je fakt balzam na dušu. 😵

mircalla
1. máj 2010

Ahojte...fuha, kolo prispevkov
Vitam nove stimulantky
Rebeka a Moni...super vysledky, len tak dalej
Oly - ak to preslo, ja by som vkladala, teda spon ja som to tak urobila, nevidim dovod preco nie, ked nespinis a nekrvacas...klop klop
Kahnwa - super, nech ti to rychlo ubehne....a aka je cakacia lehota?
Shandy, lenka - uz sa Vam to blizi
Cavik - to srdiecko bolo fakt skoro....byva 4 tyzdne po oplodneni najskor...oficilane odborne zdroje....tak sa neboj, ani ja som nemala v tom case....
Brita - mas IP
Lahhel - ja jednoznacne suhlasim s Lenkou, po tolkych pokusoch by som absolvovala laparku ci hystero, ak teda to na endo nevidia (to aj tak preukaze len laparka), tak rozhodne priechodnost vajcovodov....pripadne ci na na vajecnikoch nie su zrasty, ktore mozu sposobovat tvoje problemy.....zrasty sa daju rozrusit a mozes mat lepsi vysledok pri dalej stimulke. to dozrievanie vajok by som prebrala aj s tvojim dokym, ak sa ti zda dobry. mozno bude stacit aj hysteroskopia ako pise lenka
Ja sama som to absolovala len pre klud mysle a pripadne dalsie rozhodovanie, nie je to nic strasne, robili mi oboje naraz aj laparku, aj hysteroskopiu,. netreba sa toho bat....mne stelcl poveda, ze je dobre tam mat poriadok pred dalsou stimulkou a som rada, ze som to absolovala. mozu byt vseliake dohady, co na sono nevidia, ale takto sa to preukaze na 100 percent. u mna bolo napr. podozrenie na endo a pritom nebola, ale zato sactosalpinx (voda vo vajcovodoch)
Trochu o sebe - takze ex prijal nejaky novy job a od 1.6. ide zit do Londyna, to sa asi ani peniazkov na maleho nedockam....

cavik
1. máj 2010

Ahoj žienky

rebeka...ja sa mám dobre 🙂
mne to cestovanie nerpekážalo, my sme tam boli dokopy 3x....na konzultáciu, na odber a prenos, ale to sme už išli z chalupy z LM a to je pedsa len o chlp bližšie ako KE 😉
ja som po ostatnom UTZ ani nečakala srdiečko, len niečo v tom zmysle, že "všetko je ako má byť". Akurát som tam mala svoje dieťa, ktoré nespolupracovalo, mojho muža som sa nevedela dovolať, všetko sa robilo zbrklo, keďže cez brucho nebolo dobre vidieť, zo spodu mal dr. zábrany robiť UTZ pred dieťaťom, ponáhľal sa, nakoniec som dieťa zabavila popri UTZ, nechala som ho telefonovať s ockom, všade bol hluk, nikto sa nič nesústredil, komédia s tragédiou dokopy.....ale už som OK 😵 a beriem všetko opäť pozitívne 😀

idem vás dočítať, voľajako nestíham či čo

pozdravujem všetky žienky z diskusie 🙂 🙂

moni19
1. máj 2010

Ahojte, peknu sobotu prajem. Rebeka tak sa tesim ze nas je viac. Vychádza to tak, že ked Ty pojdeš pre drobcov, ja uz pomaly budem robit test. Fuj to budu nervy. Este nech nas v nedelu potesia a potom uz len cakat. Ale musíme mysliet pozitívne. Stimuluje ešte niekto? Alebo len my dve momentálne?
Nemam prehlad. U Koudaka som bola na jednej kontrole. To vždy je taky vysmiaty? 😀

Olympia uz sa na ten zazitok tesim. Zatial tam bolo vždy super.

Mircalla dakujem za pochvalu. Mas uz krasne tt. To s chlapom ma mrzí.

Pozdravujem aj všetky ostatne a pekný víkend.

moni19
1. máj 2010

Cavik držím paste. Urcite to bude v poriadku.

olympia
1. máj 2010

ahojte,

rebeka, som rada, že taký pekný výsledok sa rysuje! 😉
Mircalka, ale veď vyživovacia povinnosť mu nezanikne s presťahovaním sa. Ja viem, že to bude možno ťažko vymožiteľné, ale zákon je zakon. Drzim ti palce a je mi luto, cim musis prechadzat akurat v tomto obdobi. 😔
stazi, ja som mala medzi dvomi softami mesiac pauzu. Ale viem, že niektoré baby vôbec nepauzovali.
moni, držim palce na zajtra! 😉
cavik, tak to si mala na uzv riadnu hektiku. A čo si minule pisala, že nemas nevolnosti, tak bud rada, ja som sa ich dozadovala a teraz je ledva chvila ako tato, ze nemam pocit morskej nemoci. Sice nevraciam, ale strasne nevolno mi je z hocicoho, aj ked len vidim odfotene nejake jedlo v časopise. 😝

lenka20
1. máj 2010

caute holky, ako sa mame?
rebeka no to vyzera vyborne, tak pocitam, ze bude dost peknych embrijok 😉 😵
moni ty ako? kedy bude ET?
mircalik - ☹ 😠 ☹ 😠
zuzlicek veru, brituska je nasa stara dobra znama z davnych cias 😉 😵 takze uz aspon nie som posledny mohykan 😉 lebo britusku o par mesiacov s // predbehnem 😝
pozdravujem vsetky, oly - co si chcela to mas 😉 😀

olympia
1. máj 2010

Lenka - s radostou ti odovzdám štafetu! 😎

lenka20
1. máj 2010

oly ty si ale potvora 😀 😀 no ale s radostou prijmem 😉

maciatko31
1. máj 2010

Ahojky, ja som dnes bola na OPU, mame 4 vajka, zatial nevieme akej kvality. Ja som teraz stimulovala 2x hned po sebe. Ale som nejaka skepticka, neviem preco. Dufala som, ze bude vajok viac. Zacinam sa citit strasne unavena z tohoto vecneho boja. Toto je asi nasa posledna stimulka a ak to nevyjde, asi sa na to na dlhy cas vykasleme.
Prepacte, ze sa nehlasim, citam vas skoro kazdy den, ale nemam nejak cim pozitivnym prispiet.
Ale pozdravujem vsetky nove stimulantky. 🙂

rebeka33
2. máj 2010

Ahojte babule.
moni ja jazdím z Košíc aj cavik, a keď dobre pamätám začala zuzla . Ale Koudi povedal ,že príďte na ultrazvuk ,veď to nemáte ďaleko. 😀 . je pravda,že tam bola zo mnou Francúzka. Tak tá to má ďaleko. 😉 .Teraz som bola vlakom a myslím, že to budem robiť tak. Pohodlné. Moni zatiaľ sa Koudy vždy usmieval, on pije asi ráno gumidžús namiesto kávy. 😀
mircala - dúfam,že keď už dobre zarába a ty mu porodíš jeho dieťa, tak snáď ti tie peniaze bude posielať, aj bez použitia zákona. Ale dúfam ,že ako silná žena sa nad tým rýchlo prenesieš a čoskoro budeš šťastná. Mne ten môj niekedy tak lezie na nervy, že by som ho tiež rada poslala do Londýna. 😀
mačiatko - aj 4 je pekné číslo a dúfam,že sa pekne oplodnia. Viem ako sa cítiš, ja sa tiež neviem dostať do pozitívnej nálady tak ako prvýkrát, ale mňa tlačí už vek, takže ja dlho pauzovať nebudem. Nechcem rodiť na geriatrii. 😀 Tak snáď čoskoro budeš mať lepšiu náladu.
Pozdravujem všetky a prajem peknú slnečnú nedeľu. 😵

shandy
2. máj 2010

ahojte dievcence 😵
rebeka gratulujem k 8 folikom 🙂
mircallka, veru uz sa mi to blizi, dnes som zacala s Norethisteronom, tak mam pocit, ze uz sa aspon nieco zacalo diat 🙂
ja tiez verim, ze nebude treba sa ohanat zakonom a ze napriek tomu, ze bude v Londyne, tak na synceka posle peniazky..
cavik, tak ty si mala zaujimavy ultrazvuk 🙂
tu sa rozdavali tehu nevolnosti? aj ja teda poprosim oly 😀 😀
maciatko verim, ze uz dalsiu stimulku treba nebude...
pekny zvysok vikendu vsetkym 😵

takyna
2. máj 2010

Ahojte kočany 🙂

Maciatko aj my sme mali 4ks, a 2vkladali cize nezufaj, aj jedno pekne embrijko je dietatko v naruci 🙂
Inak ste sa tu pekne rozbehli Rebeka gratulujem pekne cisielko 🙂 , Oly som rada, ze sa ti to ustalilo len tak dalej 😵
My sme vcera boli na zahradke a dnes doma trosku relaxujem, hnusne pocasie pod mrakom tak sa mi ani nic nechce
Pekny zvysok vikendu vsetkym , drzkajte sa 😵

moni19
2. máj 2010

Ahojte žienky, tak uz som doma po ET. Mame 2 drobcov. Oplodnoval ma Koudak. Bol zlaty ako vzdy. 🙂 Dnes tam mali asi 10 parov. Teda podla nachystaných zložiek. Ja som videla len 2.

Maciatko držim palce, nech su všetky pekne.
Nam dnes Koudy zase potvrdil, ze mame pomalsie embrya, asi o 12 hod. zaostavaju. Ale ze sa vyvijaju, ale pomalsie a to uz vobec netusim, jak sa toto da liecit. Asi nijak. Tiez som z toho trochu sklamana, ale rozhodla som sa im verit.

Rebeka ja som sa zuzlik pytala preto, lebo som z Bardejova. Ale žijeme v Ostrave prechodne. Tak to mam bližšie. Ale po prečítaní Vás, by som sa na to tiež dala. Len neviem, či by ma to napadlo aj samu. 🙂
A že gumidžús 😀 Dnes ked skončil, tak mi pohladkal brucho a odkazal im, že nech sa držia. Manžel nechapal, ale nie v zlom. Bolo to milé. 🙂

Shandy držim palce, nech všetko ide bez problémov.

Oly a Cavik pekne oddychujte a hladte bruška.

Zdravím aj všetky ostatné. Peknú nedelu prajem.

olympia
2. máj 2010

ahojte reprofiťačky 🙂
maciatko, skús sa predsa len dívať dopredu optimisticky, veď 4 vajká, to je pekné číslo pri minimálke, takže nádej je veľká-preveľká! A ako ti aj Takynka napísala, ver tomu, veď ona mala ten istý počet a aha, aké krásne tt. jej už pri mene svietia! ;)

Rebeka, aj my sme často v RF videli zahraničné páry, raz tam jedna baba dorazila rovno s kufrom z letiska a na recepcii sestričky boli hrozne zlaté, lebo jej podrobne vysvetľovali, kde čo v Brne nájde.

shandy, vďačne ti posuniem tie tehu nevoľnosti! Ktorejkoľvek, len chytro tehotnejte! 😅 (Dnes je to našťastie o kúsok lepšie, ale včera večer som už myslela, že neprejdem ani z gauča do kúpeľne.)

Moni, neboj, oni to v prirodzenom prostredí v maternici doženú. 😉 Samozrejme, veľmi ti držím palce. 😵

lahhel
autor
2. máj 2010

Ahojte babulky 🙂

Moni, tak blohozelam k dvom mimiskam v brusku..poriadne ich opatruj, nech sa pekne zahryznu u teba v brusku 😉

Rebeka, krasnucke foliky, urcite sa budu krasne vyvijat, budem drzat palceky 🙂

Maciatko, pri minimalke uplne stacia 4 vajka, co by som ja dala za tie 4...u nas sa najviac podarili 3 vajka, ale ani tie sa neoplodnili...takze 4 uplne stacia ku krasne miminku 😉

Lenik, mircalla, dakujem za radu, aj si myslim, ze by som mala tu laparku absolvovat..uvidime ake budu vysledky 13.5. a hned sa s nim dohodnem...do dovolenky by som to chcela mat za sebou, aby som mohla zacat v juli stimulku..uz sa taaak velmi tesim...

Oly, aj mne posli prosim tehu nevolnosti..my cakajuce buduce mamicky by sme sa s tebou s radoustou menili, my by sme boli dokonca stastne, keby nam bolo zle, vsaaak??? 😀

Kanwi, gratulujem a nech to rychlo ujde a tesite sa z dietatka....

Pozdravujem vas vsetky - shandy, zuzlik, takynka, diorik, bobjanik, mirindik, juli,avaka. cavik, anty, brita, aanetta...a na koho zabudla prepacte, lebo je tu tolko novych tvari v nasej temicke, ze stracam prehlad...ale som len rada, ze nove spokojne tvaricky pribudaju..lebo reprofit je proste jednicka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre