Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
5. máj 2016

@gagik
no ja som prvy soft v RF mala tiez super, potom tie dva uplna katastrofa, neviem kde bola chyba, tak sme potom isli na klasicke IVF. a mala si aj velke stastie ze sa to podarilo, je to aj o stasti atd. 😵

erijan
5. máj 2016

@gagik tak vidis...ja som z toho uz vedla ako ta jedla...ze jeden dr povie tak, druhy dr povie inac... este tak nad tym rozmyslan ze ake davky hormonov sa davaju pri softe? Tabletky clost.a k tomu sa picha kolko jednotiek inj? Ja som mala posledne 2 IVF 187 tak neviem ci to je velka davka alebo sa da prirovnat ku softu?

fatma1
5. máj 2016

@erijan
@nelly3
@gagik
Ja som z toho tiez jelen, ze co je lepsie...ono fakt to zalezi aj od stastia...ved aj normalny cyklus je jeden mesiac taky a druhy onaky a nie kazdy cyklus je prirodzeny ovulacny...tak mozno aj od toho to zavisi..alebo ja neviem uz..tiez mam endometriozu...

79katkab
5. máj 2016

Ahojte, ja som bola dnes na OPU , mala som soft stim, pat folikulov , ale ani jedno vajicko.

lola911
5. máj 2016

@anaba1 v podstate hej,,este minuly rok som mavala vzdy 28-32DC ale nikdy mi nemeskala tak ako teraz po ivf,,, v marci som si dala robit HP,,, FSH- 4,2U/L a LH-6,2U/L,,, takze v prechode nebudem, to by som musela mat FSH cez 30 a to nemam,,, dalsi problem je to ze mam velmi nizke Amh 0,01,,, takze vajiciek tam moc nebude,,, mala som vzdy len prazdne folikuly 😒

lola911
5. máj 2016

@cheeky82 ja si tiez myslim ze tymi hormonami sa cyklus len rozhadze,, ja cakam na ms a ide sa na ultrazvuk,,, som velmi zvedava ci tam nejaky folik bude bez hormonov,,, ty mas super amh 😉 musis tomu verit ze to vyjde,,, len to treba dotiahnut do konca,,, prajem ti aby tam konecne bolo to prave vajicko 😉

fatma1
5. máj 2016

@79katkab Ani jedno vajicko? hmm...:(

erijan
5. máj 2016

@79katkab ☹ to je mi luto...a ake mas amh? Uz sa ti ro stalo niekedy ze neboli vajicka vo folikoch?

mag_evka
5. máj 2016

Boze, baby, ja som prvy krat na stimulke a zajtra 9.den a idem na ultrazvukove meranie! Pocity su vsetky, radost, ocakavanie, strach, depka....esteze mam mojho manzela ;) vèèeeeeelmi si to prajeme!

cheeky82
5. máj 2016

@lola911 dakujem. Verím ze to každej nakoniec vyjde

79katkab
5. máj 2016

Amh mam 0,9, ja som bola prvy krat na ivf, tak snad nabuduce to vyjde, aj doktor sa cudoal, ze nechape, ze nebolo ani jedno vajko, skoda

vlasatica
5. máj 2016

Ahoj. Je tu niekto z okresu Prievidza, co pojde v kratkom case do Brna?

mette7
6. máj 2016

ahojte, chcem sa opýtat či dávaju v Brne premedikáciu pred vkladom?

ssegra
6. máj 2016

@mette7 co je to premedikacia?

mette7
6. máj 2016

@ssegra to je taky liek ako pred operaciou davaju /diazepam atd../

nelly3
6. máj 2016

@mette7
nie, to nie je nic, ako keby si bola na vysetreni gynekologickom 😉

mette7
6. máj 2016

@nelly3 čitala som tu že jedna holka čo bola teraz v Gynfive tak davaju štandardne , je to na odlahčenie aby človek nebol taky napnuty v strese. Mam už čosi zasebou viem o čo ide, len ma to zaujimalo. Pred kyretom som si to vyžiadala, nechcela som si pamatat podrobnosti z celej situacie tam...a veru pomohlo detaily zo saly si moc nepamatam

nelly3
6. máj 2016

@mette7
ano v gyn-five to davaju, chodila som tam kedysi davno.

erijan
6. máj 2016

@79katkab a s takym nizkym amh ti odporucili soft ivf?

79katkab
6. máj 2016

Ano sam mi ho navrhol, chodim ku Kozumplikovi, o tri mesiace mam skusit znova. Mne to vraj mohli sposobit lieky. dr.Pospisilova hovorila, ze to mohlo sposobit clostilbegytom, neviem,

cheeky82
6. máj 2016

@79katkab pri clostylbegite vraj folikuly bývajú prázdne, tak hlavu hore. Nabudúce to bude fajn

lola911
6. máj 2016

@79katkab tvoje amh nie je az take nizke... statisticky by si mala mat pri softe okolo 9 vajicok,,, ale kazda sme ina,,, je to len o tom ze treba skusat az pokial sa nepodari 😉 ja som mala 3 softy s amh 0,01

79katkab
6. máj 2016

a to amh moze aj klesat , mne v januari brali krv na amh a bolo to tych 0.9, snad to nekleslo este viac. Tak naco davaju closti, ked to moze sposobit tie prazdne folikuli, brala som aj meponur a orgalutran a len na jednom vajecniku boli folikuli, druhy vobec nereagoval,

lola911
6. máj 2016

@79katkab mozes mat prazdne ale aj nemusis,,, zalezi to aj od samotneho cyklu,,, clostil ti daju na to aby sa ti uvolnilo viac vajicok,,, bez clostilu sa ti uvolni len jedno vajicko za cyklus,,, pri nizkom amh sa nemusi uvolnit aj ziadne,,,mne nereaguje pravy vajecnik,,, nemala som v nom este ani jednu folikulu,,, pri prvom a druhom softe som mala tri foliky a pri tretom len jednu a to vzdy v lavom vajecniku,,, bohuzial vajicko som mala len jedno s prveho ivf,,, vsetky ostatne boli prazdne,,, len u mna je velmi mala sanca pri mojom amh,,, ty by si mala mat ovela vacsiu uspesnost ako ja,,, ver tomu ze tvoje amh je stale v pohode,,, mozno ti nesadol len cyklus,,, musis ist dalej,,, nie vsetky foliky su prazdne,,, nemusis cakat tri mesiace,,, mozes skusat kazdy cyklus,,, vyskusaj nativ,,, nebudes pichat ziadne hormony,,, nebudes brat ziadny clostil,,, len jednoducho chod na ultrazvuk 10dc a ked bude folik tak odber,,, jedine co budes pichat je pregnyl,,, nativ nie je ani drahy 😉

nika7787
7. máj 2016

Ahojte kočky...ktorá z vás stimulovala gonalom a orgalutranom? A ešte sa opýtam u akého univerzitného pracoviska ste si dali potvrdiť žiadosť do poisťovne? Ďakujem za odpovede 🙂

nika7787
7. máj 2016

@misaelka tak to ma mrzí...dúfam, že sa to znova čo najskôr podarí. Držím palce 🙂

nika7787
7. máj 2016

@cheeky82 Ahoj....takže s pichaním injekcií máš bohaté skúsenosti. Nám včera konečne prišli papiere z Brna, ktoré musím poslať poisťovni. Neskutočne sa to všetko naťahuje a som z toho na nervy. Najviac ma asi sklamal môj gynekológ a to som si myslela, že s ním problém nebude 😠

cheeky82
7. máj 2016

@nika7787 dobre to poznám. A s pichanim ma skúsenosti môj manzel😀 Ja som bola schopná akurát pichnúť gonal

ssegra
7. máj 2016

@nika7787 ahoj pri prvom IVF som stimulovala s gonalom a pri druhom som mala zase orgalutran. potvrdit som si to davala v BA na Antolskej

ssegra
7. máj 2016

@nika7787 v com ta sklamal tvoj gynekolog?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre