Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubanka
5. feb 2014

@bergalm môžem sa ťa opýtať, ak si mala to isté, tak ten merional si pichala sama? resp. urobím si riasu pod pupkom a mám vodorovne pichnúť celú ihlu do brucha? 😕 😕 alebo len trocha pod kožu... doteraz som pichala iba Gonal a to je pero, tam sa to malo takto pichať, že celá ihla do vnútra, ale to bola krátka, ale klasické injekcie sú jak ihlice dlhé :-/ už sa mi to blíži a ja už začínam byť na prášky z toho ☹ keby mi aspoň mrcha dorazila cez týždeň nech zbehnem na gyndu za sestričkou, aby aspoň prvú som videla ako treba pichať... ale ako ja zvyknem šťastie mávať, tak mi dorazí cez víkend 😠
neviem, či som ťa už s tým neotravovala, ale tie injekcie sú moja trauma a jak na truc sa mi mrcha naťahuje jak guma do gatí 😠 😠

mirkakn1
5. feb 2014

@lubanka ok, mozes a dakujem, ja len, ze ja som este tehotna nebola, ci by ma zobrala aj tak a moja gynekologicka nevidi dovod, preco by som take vysetrenia potrebovala, lebo po potratoch, by to vraj bolo ine, ale ja mam furt pocit, ze tam bude pes zakopany 😒

mimi_2
5. feb 2014

@lubanka ja som presne na tom rovnako....neviem či to zládnem si pichnúť sama 🤐 Injekcie moja nočná mora 😀 Tiež bude povďačná keď nám @bergalm poradí... 🙂 😉

bergalm
5. feb 2014

@mimi_2 neboooj ihly si musis kupit na riedenie a zvlast tenucke na pichanie aby Ta to nebolelo myslim,ze nemusi byt v chladnicke skus sa opytat inych bab ale zda sa ze nemusi .Ja som mala na riedenie merionalu ruzove ihly a na pichanie take oranzove uplne tenucke a kratucke

bergalm
5. feb 2014

@lubanka mne to pichal manzel a ja som mala na riedenie klasicku ruzovu hrubu ihlu a na pichanie som nasadila tenucku a kratku oranzovu ,ktore kupis v lekarni je podobna tej co je na pere ja som tiez mala predtym pero na puregon.Ale muz mi tam nepichol celu ihlu i ked je kratka takze tak do tristvrte ihlicky

sara1
5. feb 2014

Kocky, chcem sa opytat, ci aj Vas na druhy den po pichnuti pregnylu bolelo podbrusko, ako keby ovulacia mala prist kazdu chvilu? Ja si to uz nepamatam, na poslednom som bola uz davno.

bergalm
5. feb 2014

@lubanka a este ja som si chytila kozu na brusku dezinfekciu a presne ako si pisala troska kolmo mi to pichol do tristvrte tej ihlycky a hotovo neviem aku davku mas merionalu ja som mala 2ampul.denne a to som rozmiesala dva biele prasky s jednym roztokom len

lubanka
5. feb 2014

@bergalm už som si kúpila ihli... pokiaľ sa nemýlim, tak tiež sú ružové a dve som si kúpila čierne na riedenie toho prášku... fuj,ale keď ich vidím, berú ma mrákoty 🙄 takže oranžové som mala kúpiť ☹ nevadí, dokúpim tie oranžové.
Ďakujem, asi ťa ešte budem otravovať 😀
merionalu mám 1ampulku denne

mimi_2
5. feb 2014

@bergalm No ja budem z toho jeleň 😀 aj ja mám 2 amp. ráno ale neviem či to budem miešať len dva biele prášky s jedným roztokom? Ja som myslela, že 2 prášky a 2 roztoky keď mi kázal 2 ampulky 😕 No bude to iná sranda ako vidím .. 😀 alebo riadny stres 😀

bergalm
5. feb 2014

@lubanka no kup si tie oranzove v lekarni si pytaj uplne najtensie mali by vediet uz a neotravujes drzim palec

majka2205
5. feb 2014

@mirkakn1 ahoj ja som sa tiež dostala k doc. Hulíkovej cez jednu známu ktorá k nej chodí, keď bola na kontrole tak jej spomenula že máme problém a u nás v okrese mi hematologička odmietla urobiť vyšetrenie práve preto že som nebola nikdy tehotná a nikdy som nepotratila a ona ma hned objednala s tým že už len to že sa nedarí je problém. Zistilo sa že mám problém a tak mi preventívne nasadila fraxiparín aby vedela ako budem reagovať a mala som ho pichať potom minimálne dva mesiace pred začiatkom stimulácie a ja som za necelé dva mesiace pichania ostala tehotná po tom čo sme sa cca 7 rokov snažili. Povedala že aj to bola príčina neúspešného IVF ktoré máme za sebou. Takže ja tak ako @lubanka môžem len odporučiť. 🙂

bergalm
5. feb 2014

@mimi_2 ja som mala tiez 2ampule ale pytala som sa v RF ked som mala zacat pichat a dr.Otevrel mal sluzbu a povedal,ze nasat so striekacky jeden roztok strieknut do prveho prasku pomiesat nasat naspet do striekacky a znova strieknut do druheho prasku premiesat a nasat do striekacky a pichnut ten druhy roztok som vyhadzovala lebo dr.mi povedal,ze je to zbytocne a bolestivejsie ked je toho vela

bergalm
5. feb 2014

@mimi_2 ale ak chces zavolaj si do RF ako si to mas nariedit ja som riedila takto ked chces mat istotu

nelly3
5. feb 2014

@mimi_2
miesas dva prasky s jednou vodickou 😉

miskanr1
5. feb 2014

@mimi_2 No ja som tiež bola na prvej konzultácii v BA čo mi doporučil môj gynekológ. A ked som mu potom na rovinu povedala, že som bola v Brne a že začínam stimulovať či ma na to pripraví tak samozrejme bol veľmi ochotný. Len sa ma spýtal, prečo som sa nakoniec rozhodla pre Brno a neostala som v Tej Blave. Tak som mu povedala, že sa mi páčia viac preferencie aj prístup. Ale nerobil mi žiadny problém. Každý deň som tam chodila na injekcie, a potom dôkladne urobil sono. 🙂 Aj Utrogestan mi predpisoval bez problémov, aby som neplatila plnú sumu za české recepty 🙂 Dnes je predsa na tebe ako sa rozhodneš a akého lekára si vyberieš. Ved si za to platíš. 🙂

nelly3
5. feb 2014

@lubanka
oranzove su na sk najtensie, v RF davaju take sede a tie sa mi zdaju este tensie od oranzovych a aj kratsie su,lenze ako vsetko dobre na sk nezozenies 😠

miskanr1
5. feb 2014

@lubanka Mne dali úplne tenulinké ihly v Brne. Boli kratučké a tenučké. Tie ružové som používala na miešanie roztoku 🙂 Ale ja som si to chodievala pichať gynekológovi. Setrička si to vždy zarobila a pichla ma, 🙂 A mala som pokoj

mirkakn1
5. feb 2014

@majka2205 vazne, tak to si ma potesila a velmi, my sa snazime uz 8 rokov a ani tuk, tvrdia, ze na vine su mm spermie, ale neverim, ze pred 8 rokmi mal tiez zly spermiogram, ale myslim, ze aj so zlym spermio sa da otehotniet, ja mam za sebou 2 ivf a nic. dala si mi nadej teraz 😀 dakujem

majka2205
5. feb 2014

@mirkakn1 sme na tom podobne ja mám PCO a manžel zlý spermiogram Na prirodzené tehotenstvo nám nedal doktor v centre žiadnu nádej. Jediná ktorá ma stále podporovala bola moja dr. tá mi vždy hovorila že stále sa môže nájsť tá jedna úspešná ktorá sa prebojuje. Som ešte len na začiatku no aj to je veľký úspech. Tiež sme tento rok plánovali ísť do Brna.

mirkakn1
5. feb 2014

@majka2205 tak drzim potichucky prsty, aby to pokracovalo do uspesneho konca. dufam, ze aj ja sa dockam 🙂

tinkatinulka
5. feb 2014

@bergalm ahoj tak ako mala poslucha? neboli ta nic po odbere?myslím na Vás 😉

nelly3
5. feb 2014

baby neviete ked je dlhy protokol od ktoreho DC sa pichaju tie prve injekcie? a to kolkeho?

argenti
5. feb 2014

@miskanr1 Ahoj, aj ja som z NR. Ktoremu gynekologovi chodis? Ja Turbovi.

falin
5. feb 2014

@mimi_2 - merional nemusi byt v chladnicke. Ja som si tiez takto zhanala a prisiel postou. Ihly si musis dokupit. Jednu dlhsiu, ktorou si merional namiesas a druhu co najtensiu a kratku a s tou si pichnes 😉

falin
5. feb 2014

@mimi_2 - a presne ako ti @bergalm pise - riedi sa 1 roztok a 2 prasky 😉

miskanr1
5. feb 2014

@argenti Ahoj Ja chodím ku Kozárovi 🙂 Aj ty ideš do RF?

lubanka
5. feb 2014

@nelly3 no veď práve 😒 dúfam, že aspoň tie oranžové u nás zoženiem 🙄 už keď som kupovala tie, čo už mám, tak v lekárni na mňa pozerali jak keby som neviem čo od nich chcela... zašla som potom do zdrav. potrieb a tam na mňa vybafla, že aké chcem 😕 a čo ja viem... tie najtenšie... tak mi "vtisla" ružové 😖
@miskanr1 no to by bolo najlepšie, keby že mi to sestrička od gynďáka pichne, ale ja mám stále také šťastie, že "verím" tomu, že mrcha dojde v sobotu ráno a môžem si pískať... tak sa radšej psychicky, fyzicky na to nachystám sama a bude 🙄 pri najhoršom ste tu už "ostrieľané mazáčky" 😀 tak vás budem bombardovať otázkami a verím, že s vašou navigáciou to pôjde 😀 😉

miskanr1
5. feb 2014

@lubanka No mne ponúkla sestrička u gyn., že mi môže dať na víkendy papier na pohotovosť. Ale chodila som si to pichať ku kamoške. Ja osobne by som si to sama nepichla 🙂

majka2205
5. feb 2014

@mirkakn1 ďakujem a prajem Vám aby to už vyšlo 🙂

lubanka
5. feb 2014

@miskanr1 veď nejako už bude, zvládli iné, zvládnem aj ja... dúfam 😀 predtým ešte poviem mm, že keď odpadnem, nech ma niekam na bok uprace 😀
a ty vlastne teraz už čakáš na výsledok? alebo ho už vieš? dúfam, že je pozitívny 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre