Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
26. mar 2015

@nelly3 a tam davaju len na endo medrol?....to som nepocula..aj ja tam chodim..ale mne daju medrol kvoli cytokinom...

nelly3
26. mar 2015

@evadek ,nie, ja som si isla dat urobit reprodukcnu imunologiu nakolko ta mi este chybala do zbierky vysetreni 😀 a zistili mi nieco tiez, tak preto, ale ja si myslim, ze na tu endosku to pomoze, lebo ked mas endosku telo sa ako keby branilo pred embryom, ktore vkladaju a ten medrol je dobry, ze znizi imunito a telo sa tak branit tomu nebude 😵 aspon dufam a velmi tomu verim, ked uz toto nepomoze tak uz asi nic 😝

haimi
26. mar 2015

@evadek viem, ze to je tazke, ale neboj, 6 mesiacov prejde ako voda. Skus na chvilku vypnut a precistit trosku hlavu, uzi si leto, oddychni si, uzite si nejaku fajnovu dovolenku a naber trochu vitaminu d zo slniecka. Ani sa nenazdas a bude jesen.

evadek
26. mar 2015

@nelly3 ahaaaaa..tak uz chaaaapem..🙂..ano..aj ja mam peknu zbierku..teraz sa chystame este na genetiku....jaaaaj...uz neviem kam by som ukladala tie papiere....
takuto zbierku som si nikdy neplanovala...

evadek
26. mar 2015

@haimi ja viem...ale najhorsie je,ze ja uz ani vypnut neviem...stale len na mimco myslim...ale asi to chce len cas....skoda,ze biologicke hodinky biju ako sialene....

ingrid0105
26. mar 2015

@crazybabenka vlastne aj napriek utrosu ms pride aspon u mna prisla....uz chapem. a ako si sa rozhodla s tym pipele? das na Marcelovu radu 😉

majkulik
26. mar 2015

@kutka aj ja som u Stelcla. 🙂 presne vedia co robia. mne odmerali foliky a podla ich velkosti zvolili dalsi postup. na jednu stranu mi nechali gonal ale zaroven dali orgalutran proti tomu aby praskli. moze sa stat cokolvek, ale treba im verit. uvidis ako zareagujes na stimulku. Mne tentokrat dali odber na 13 DC.

majkulik
26. mar 2015

@ingrid0105 prosim ta, co je pipele?

ingrid0105
26. mar 2015

@majkulik neviem ci to napisem uplne presne, ale cyklus pred vkladom robieva sa to pred KET sa troska akoze "poskriabe" sliznica maternice aby sa embryjko lepsie uhniezdilo

majkulik
26. mar 2015

@ingrid0105 au, a pomaha to?

kutka
26. mar 2015

@majkulik a ty si teraz pred odberom ci uz po? juj, drzim palce 🙂 aj vsetkym ostatnym kockam drzim silno.
Ja zacinam byt divna, ale uz sa normalne neviem tych injekcii tusim dockat 😀 Ale cim je to blizsie, tym aj vacsi respekt citim.

silvia545
26. mar 2015

@majkulik ja idem až na 12 hod.tak sa nestretneme,,zajtra by som mala dostať ms podla plánu,čo mi navrhol dr. tak som zvedavá či príde a od nedele začínam clostilom 😉

ingrid0105
26. mar 2015

@majkulik to je diskutabilne, niektorym babam sa zadarilo po nom, ale ci to bol pravz dovod, to je otazne 😉

ingrid0105
26. mar 2015

@silvia545 moja myslim na teba a strasne ti fandim, aby vsetko slo ako po masle, aby si mala kvalitne vajka a aby si zanedlho na teste nasla vytuzene // 🙂 🙂 🙂

silvia545
26. mar 2015

@ingrid0105 dakujeeem ti zlazíčko 🙂 bodaj by ťa Pán Boh vyslišal a tvoje slová sa splnili 😉 ja tiež na teba myslím a čakám kedy sa už konečne rozhodneš ísť pre svojho nanučika 🙂 len ho nenechávaj tam toľko mrznúť 😀 😉

crazybabenka
26. mar 2015

@ingrid0105 ešte nie som pevne rozhodnutá.....uvidím.......ale asi si ušetrím jednu cestu do Brna 😉 naozaj neviem 😉 napr. doc Tomáš mi to odporučil absolvovať.....uvidím ako tento cyklus dopadne.....a podľa toho sa rozhodnem

majkulik
26. mar 2015

@kutka ja? ja som mala negativny vysledok po ET, a vzhladom an to, ze mam teraz nafokusovane telo, tak hned doporucili KET. 23.4. som dostala menzes a tearz je kontrola na 12 DC a vtedy podla toho povedia kedy je vklad a co dalej. ano poznam tie pocity. neboj, dobre to dopadne.

majkulik
26. mar 2015

@silvia545 juj skoda, nevadi. . . drzim palce aby to dobre dopadlo

silvia545
26. mar 2015

@majkulik dakujem aj ja tebe držím palce 😉 a možno sa stretneme na odbere 🙂

kutka
26. mar 2015

@majkulik aha, lebo si pisala, ze ti tentokrat dali odber na 13 DC, tak som si to inak vysvetlila, prepac. Mrzi ma, ze to nevyslo, ale verim a drzim palce, aby uz dalsi pokus bol uspesny. Mna ta jar vonku za oknom uplne nabija takym optimizmom. Dufam, ze ma to rychlo neprejde 😀

diska
26. mar 2015

@crazybabenka ja by som tu cestu nesetrila 🙂 ber to ako vyletik a ked uz nic tak aspon placebo 😉 keby to nemalo ziadny ucinok to by to ani nikomu neodporucali ,myslim ze Otevrel to rad odporuca babam 🙂 a doc .Tomas tomu predsa doverujes ja mam komosku a tej to tiez aj on schvalil a zadarilo sa po x neuspesnych pokusoch,mozno absolutne nepomaha ten zakrok a je to zhoda nahod ale nikdy nevies.

crazybabenka
26. mar 2015

@diska ak si dobre pamätám tak sa robí na 20 DC pred KET však 😉

diska
26. mar 2015

@crazybabenka ano medzi 19 az 21DC,je to rychlovka.

crazybabenka
26. mar 2015

@diska myslím, že som sa už na to pýtala.....ale koľko si za to platila? vieš ako ....som už predsa staršia pani s hosipom 😀 😀 😀

diska
26. mar 2015

@crazybabenka 🙂 nic.

crazybabenka
26. mar 2015

@diska som si to všetko prerátala 😀 😀 😀 😀 a ak pôjde všetko OK.....tak by som to všetko stihla v máji aj pipelle aj vklad....a ešte to aj vychádza na sobotu...že by si mangel nemusel brať dovolenku....a môžme ten pipelle spojiť s Brnenskou zoo pre malú.....teda....ak ten pipelle netrvá dlho.....a nejak zásadne sa po ňou nekrváca 😀 😀

majkulik
26. mar 2015

@silvia545 no ja idem na KET. 🙂

majkulik
26. mar 2015

@kutka hej, dali, uz mam po. zivot ide dalej. uz sa tesim na KET.

diska
26. mar 2015

@crazybabenka vklad ale az mesiac po pipelle teda v dalsom cykle,je to naozaj chvilka ,krvacala som len trosku,skor to bolo len spinenie.

crazybabenka
26. mar 2015

@diska no mne to vychádza na máj na 2x že budem mať 20DC ....raz 2.5.....a raz 30.5. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre