Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
18. jan 2013

@zeina62 ahoj som ti chcela písat zatial všetko v poriadku a konečne mi už nebýva zle čo som štastná 🙂 🙂 a včera som sa vážila a - 4kg asi preto že som stále vracala som bola prekvapená že som schudla 🙂 🙂 ale zase sladké mi nechutí vôbec 🙂 🙂

zeina62
18. jan 2013

@tinka9075 teraz to uz bude lepsie, a ani neuveris ako rychlo ti zacne rast brusko, mne so dna den rastie. A uz vies co budete mat? My este nevieme ☹

tinka9075
18. jan 2013

@zeina62 ved to že ja ešte nemám žiadne tak verím že narastie 🙂 🙂 neviem čo budeme mat lebo ked sme boli na sone tak nechceli ukázat ale len nech sú zdravé 🙂 🙂

andy175
18. jan 2013

@zeina62
@tinka9075 Tak takéto slová ma vždy potešia. Ďakujem Vám za reakcie. No dúfam, že aj mne pomôže... Ja mám endometriózu a v Martine sme sa žiaľ nedostali ani ku vkladu embryí, lebo boli zlej kvality. Bola som tam pred rokom. Odvtedy som bola na druhej laparoskopii. Ešte to skúšal môj gynekológ prirodzenou cestou, ale žiaľ endometrióza robí svoje...

zeina62
18. jan 2013

@andy175 opytam sa blbu otazku, co to je endometrioza? Ako sa prejavuje?

tinka9075
18. jan 2013

@andy175 neboj ved Štelcl niečo vymyslí a pomôže ti 🙂 🙂 Brno je dobrá volba ja len banujem že som nešla skôr na sk som bola na 3ivf a nič a v Brne mi stačila iui a hned som bola tehu a čakám dvojičky 🙂 🙂

andy175
18. jan 2013

@zeina62 Neviem ti to presne vysvetliť. Sú to nejake zrasty zrejme, ktoré mám zrejme odmalička. Edometrioza ma vplyv na plodnosť. Zrejme mala dosť veľký vplyv aj pri mojich dvoch IVF, lebo môže vplývať aj na kvalitu vajíčok...
@tinka9075 a ty si mala aj nejaké zdravotné problémy? či všetko bolo v poriadku len sa Vám nedarilo otehotnieť?

tinka9075
18. jan 2013

@andy175 nie nemala som žiadne problémy ja som otehotnela aj prirodzene len vždy som potratila &a ked to už bolo 5 krát a nič v centrách neriešili tak som si obehala pár vyšetrení a šla do Brna 🙂 🙂 doki nasadil Prednison Anopirín pichám si injekcie tak pomohlo 🙂 🙂

zeina62
18. jan 2013

@andy175 aha, tak dufam ze ti uz tento krat pomozu a ze sa to uz podari konecne

nelly3
18. jan 2013

@zeina62
endometrioza je hnusoba, viacere ju mame - ja, ria, falin..... niekto otehotnie aj prirodzene a niekto nie, ano robia sa z nej aj zrasty, to je ked sa ti odlupuje vystelka maternice, ktora ma odist mensturaciou -krvou prec z tela, ale neodide vsetko a ostava ti to vo vnutri a robi zle, moze to byt aj v crevach, na vajecnikoch (cysty sa robia), v mocovom mechuri, vsetko to potom pozrasta atd. dufam, ze som to dobre laicky vysvetlila.

makovicka53
18. jan 2013

@marverka ahojky ja som bola dnes na sone..takze dnes 18DC a sliznica bez liekov len 4,5mm riadne malo... ☹ ...v Repro vkladaju pri 5,5mm? co ja viem tak v CAR vkladaju az pri min 6-7mm ...inak ja tiez zvazujem o tej hysteroskopii a kedy mas termin?no ja chodim do Heliosu nie do Reprofitu...drzim palce 😉

zeina62
18. jan 2013

@nelly3 boze to znie strasne, co este sa tu nedozviem!

ria191
18. jan 2013

babule mám zážitok zo Všzp. Prišla som tam či by mi to mohla skontrolovať, lebo som si nebola istá či som to správne vypísala a ona sa na to ani nepozrela, že ona s tým nič nemá 😠 😠 😠 . Maximálna neochota. Ešte že to nie je ťažké tlačivo inak by som tú kravu poslala niekam, lebo ten prístup je fakt katastrofálny. No a už je to v rukách božích a len čakať 😠 😠 😠 .

nelly3
18. jan 2013

@ria191
ja som asi neodpisala ohladom toho dokladu o zaplateni, ci, nejaka som vyfukana z toho pocasia asi 😀 tu fakturu jasne, ze som prikladala, len si uz nepamatam ci som mala aj blocik z terminalu, ze som to zaplatila, fakt neviem, ale asi ano. ja som to tam len podala lebo oni ta len odbiju v poistovnach ved vies 😠

tinkatinulka
18. jan 2013

@zeina62
@tinka9075
kočky dobre sa to tu o Vás číta, len sa pekne rozrastajte a hladkajte brušká 🙂

ria191
18. jan 2013

@andy175 nemôžeš to mať od malička, lebo endometrióza je vlastne to, že sa ti výstelka maternice dostane aj do brušnej dutiny a tam robí vlastne tie zrasty. Takže tak od puberty ☹ ☹ ☹ čiže až keď si začala menštruovať. Ale je to vlastne jedno. Chcem ti len povedať, že aj mne tvrdili v Heliose (embryologička), že vďaka endometióze môžem mať nekvalitné vajíčka, ale všetky čo sme tu a máme endometriózu tak sa nielenže dostaneme k ET, ale ešte aj mrazíme. A v Martine som sa ledva dostala k ET. Jednoznačne dobrá voľba, že si si vybrala Reprofit. Vôbec nepochybujem, že sa tam dostaneš k ET 😀 😀 😀. Držím ti veľmi palce

tinkatinulka
18. jan 2013

Babeny kto sa pridá na feb.???Boli sme na konzultacii a zažíname o dva týždne stimulovať 🙂 Včeličky su doma, hor sa do boja.

ria191
18. jan 2013

@nelly3 len ja som ten blok z terminálu nemala, tak som im tam dala celý výpis z účtu. Čo som mala robiť. Ani sa jej nedalo na niečo opýtať. Čo ja viem, či to bude stačiť ☹ ☹ ☹ . Veď sú tu pre nás. Mohli by sa vedieť aspoň chovať ☹ ☹ ☹

tinka9075
18. jan 2013

@tinkatinulka aj ty budeš zachvílu hladkat bruško a možno aj z dvojkami 🙂 🙂

tinkatinulka
18. jan 2013

@tinka9075 Unas asi dvojky nebudu moct byt, lebo mam problem so srdieckom aby som si neubližila..ale mamina je z dvojek tak možno jednovajecne 🙂 No bodaj by to bruško bolo aj hned.

tinka9075
18. jan 2013

@tinkatinulka ved uvidíš ja ti velmi prajem bábetko 🙂 🙂

tinkatinulka
18. jan 2013

@tinka9075 Dakujem moc...ved dam vediet ako postupujeme.

tinka9075
18. jan 2013

@tinkatinulka ja ta budem sledovat ako postupuješ 🙂 🙂

vafinka
18. jan 2013

babizne dve nepodarene, a ja co????

andy175
18. jan 2013

@ria191 no ja som dostala menzes už v 12. rokoch tak pre mňa je to od malička 🙂 no ja dúfam, že sa k ET dostanem. Lebo už kopec peňazí nás to stálo a nič z toho... a ty si ako na tom? čakáš na vklad či ako??? no pre mňa toto bude asi najdlší mesiac... čakať na konzultáciu... 😒

annetty
18. jan 2013

@tinkatinulka drzim velmi palce,aby stimulka dobre dopadla. Aby si mala pekne zrele vajka 🙂 Nech mas taky kralovśky vyber aky sme mali aj my 😉

tinkatinulka
18. jan 2013

@annetty diky.mne by stačili dve krasne zrele a dve krasne spermose..a budem sa modliť

ria191
18. jan 2013

@andy175 no ja sa chystám na KET-ko skôr marec alebo apríl 😀 . A ty máš mm v poriadku? Musí to byť hrozné sklamanie nedostať sa k ET. Toho som sa vždy strašne bála.

annetty
18. jan 2013

@tinkatinulka to sa podari, neboj 🙂 . My sme mali 6 zrelych a potom znich ostali 3 krasne, a 2 uplne super. A uplne suhlasim, stacia 2. A aku mas stimulku? Soft?

nelly3
18. jan 2013

@annetty
aj mne vkladali 1HB - dve a jedno nam 1HB ostalo zmrazene 😉
@ria191 ty to nejako posuvas hmm? inac ja som este tomu kouelkovi nenapisala mail, ale akoze sa chystam cely tyzdne 😀 lebo o chvilku pride mrcha aby som to stihla a mozno sa to aj mne posunie, uvidime co mi odpise 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre