Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
26. sep 2014

@lienka_1 ja som este len zacala..legendy nepoznam 😀 ...ja sa sa namotala na Marcela ako tu v tejto skupinke o nom pisali...hned som vedela, ze ineho ani nechcem 😉 😀 😀 😀

malickaberuska
26. sep 2014

@lienka_1
@evadek
ja mam 0,16 😝 robili mi ho v 2011 a 2012 a hodnota rovnaká. Ale vtedy ešte vaječníky boli vidieť. Teraz je tá hodnota už asi ešte nižšia 😖

lienka_1
26. sep 2014

@evadek aha! piatok 😀 3/2013 0,9...potom 2/2014 0,4....predposledne bolo 7/2014 ze 1,2!!!!! a na kontrolne z 15.9. este cakam na vysledok

lienka_1
26. sep 2014

@evadek No a ja som jeho ako jedineho vylucila podla fotiek. Nakoniec vybral lekara moj muz 😀 😀

evadek
26. sep 2014

@malickaberuska a skusala si vsetko na zvysenie...d3..dhea..omegu3...a tak?

malickaberuska
26. sep 2014

@evadek áno. D3 beriem už niekoľko mesiacov. DHEA som brala s prestávkami snáď aj vyše 2 rokov. Melatonín tiež, ale tiež nie stále, samozrejme. Pri oboch som si dávala aj niekoľko mesačné pauzy..
Tú Omega3 som nebrala, nevedela som o nej. Ako ona pomáha?

No a naposledy som DHEA naposledy brala asi 4 mesiace dozadu. Keď som sa pred mesiacom pýtala MUDr.Macháča, či si ho mám nasadiť, povedal že nie, že chce vidieť ako budem reagovať bez DHEA.

evadek
26. sep 2014

@lienka_1 tak budem drzat palce..inak je to z amh divne.... ja som mala v marci 0,90..teraz mam 2,12 ...🙂

evadek
26. sep 2014

@lienka_1 fakt?...🙂))a koho mas ?🙂

lienka_1
26. sep 2014

@evadek Tak to je super. A chystas niekedy teraz na IVF? Nemam velmi prehlad, nestiham citat forum.
Manzel vybral pana riaditela 😀

zibi
26. sep 2014

@malickaberuska tu som zhrnula v jednom fore co treba vsetko spravit ...
endokrinologia - tsh od 1 do 2, normalna hladitna T4, tpo protilatky nie velmi vysoke
hematologia - faktor laiden, protrombin ,- toje zaklad co robia aj v centrach, dalej mthfr su dve - ci sa vam nezvysuje homocystein, a ci dokazete vstrebat kyselinu listovu, dalej faktory, mutacie, hodnoty, B12, hodnoty homocysteinu, protilatky ANA, ATA, APCa anexin, kardiolipin - to by mali zobrat na hematke
imunogloia - tkanivova je slaba - tam vam sice spravia imunogloiu a muzovi dobre vysestria spermiogram ale potrebujete okrem 5 imuno veci co riesi tkanivova - protilatky proti spermiam, ovariam, zona pelucita a antifosfolipidove..
potrebujete presetrit
NK bunky, cytokyny, TNF faktor - vacisnou je jedno alebo druhe zvysene a to soposobuje to , ze sa nedari ivf... ked sa nk bunky daju doporiadku , tsh sa drzi okolo 1, embryjko je dobrej kvality uz by nic nemalo branit preco by sa tonepoarilo
plus vitamin D3 drzat na normalnej hladine aspon 80 ng v tele
zelezo celkove aspon 60
dat si vysetrit hormonalny profil, kmompeltnu mikrobiologiu, ureoplazmu, chlamyidide, mykopalzmu, plus ked mate PCO aj inzulinovu rezistenciu ..

vitamin D3 dokaze zvysit AMH mam to na sebe odskusane, zvysuej plodnsot, posobi dobre na sliznicu maternice - je ot zaklad vitaominov na plodnost. emoticon a jeho vyssia hladina v krvi robi dobre reporuknym organom a vplyva dobre na plodnost...
äno hadam som nic nezabudla..moje nazbeirane poznatky za tych par rokov 😝 😀 😀

evadek
26. sep 2014

@malickaberuska jaaaaj..sorry...omega3 ja na imunitne veci...uz mam v tom neporiadok 😀
aha...ale tak minule som citala,ze tu jedna otehotnela prirodzene s amh 0,13 ! 😉

ivka3901
26. sep 2014

@bobik77 ahoj a ideš už na vklad?či?

evadek
26. sep 2014

@lienka_1 ooo tak pan riaditel..skromny 😀 😀 😀 ..Stimulujem koncom oktobra-zaciatkom novembra..🙂

malickaberuska
26. sep 2014

@zibi Ďakujem 🙂
Áno, vit. D3 dokáže žvýšiť AMH, ale zahraničné štúdie naznačujú, že je to v prípadoch, kedy je úroveň AMH znížená "umelo" či "dočasne" v dôsledku nedostatku vit. D3. Ak je AMH znížené "naozaj" a "trvalo" v dôsledku toho že už žena naozaj ide do prechodu, tak potom asi D3 možno len kozmeticky niečo v AMH skoriguje, ale zázrak nevyvolá.
ČIže povedala by som to tak, že v prípade nízkeho AMH je potrebné otestovať hladinu D3. A ak sa ukáže že je pod normou, alebo v rámci nižšej normy, tak určite D3 môže vyvolať zmenu k lepšiemu.
Resp. D3 uškodiť nemôže, tak určite sa oplatí ho brať aj keby AMH nebolo znížené kvoli nemu.

malickaberuska
26. sep 2014

@evadek asi si bola z tých, ktoré mali AMH znížené v dôslednu nízkej hladiny D3 😉 😉

evadek
26. sep 2014

@malickaberuska tak mozno....🙂..d3 som mala 20 ..teraz mam 25 ..tak neviem....

lienka_1
26. sep 2014

@evadek Drzim palce! 😉 Ja som vyber lekara fakt nechala na muzovi(s vynimkoum mladasa 😀 ) MMani nevedel, ze vybral riaditela 😀

zibi
26. sep 2014

@malickaberuska ano ja o tom viem ..mam tu o tom milion clankov len uz ma unavuje to tu stale hladat a davat..
je dokazane ze amh koreluje s D3 cize ked je nizska hladina D3 tak sa moze amh zvysit u zien, ktore maju dostatocny pocet astralnych folikulov - cize ultrazvukom dokazane ze nejdu do prechodu, plus maju normalne hodnoty FSH ..im sa to moze zvysit .. pretoze D3 nie je vitamin je do v podstate hormon ktory dokaze ako keby zobudit amh ..ale len u skupiny o ktorej som vyssie pisala ... tie kotre maju vysoke fsh aj nizsky pocest astralnych folikov D3 nezvysi amh resp. len chcemicky...
d3 je potrebne na plodnost, na zdrave ovaria,na zdravu vystelku maternice, je ochrana pred 4 druhmi rakoviny cize nie je naskodu ho mat v norme ..a uz aj na reprod, imuno na to kladu doraz a vysetruju aj muza aj zenu na d3 vitamin .... takze tak
ja som bola ten pripad..pocest astralnych folikov dostatocny, fsh v norme ..a amh prekvapivo nizske ....a dečko som mala 7..ked som si zvysila vitamin d na priatelnu hranicu tak amh mam v norme ..pripadne mi kolise od zavissti od vitaminu d3 . tazke tak.. 😉

zibi
26. sep 2014

@lienka_1 akeho mladasa?

evadek
26. sep 2014

@lienka_1 dakujem 🙂 a ja som vybrala mladasa...a moj bol nadseny ked ho na zivo uvidel, ze maju rovnaky humor...obaja sa na mne bavili 😀

zibi
26. sep 2014

este k tomu deččku..vitamin D3 dokaze pomoct aj pri PCO tak ako pomaha zvysit nizske amh dokaze vysoke amh znizit ..niekde som to citala..pomaha regulovat inzulinovu rezistenicu..mala som tu super clanok o vitamine d3 o otm ako pomaha pri ivf... ako je dolezite aby bolo v norme ked idete na ivf ..co sa tyka sliznice maternice aku zohrava ulohu ..musim to najst niekde tomam odlozene

lienka_1
26. sep 2014

@zibi U Sloveniek najoblubenejsieho 😀 😀

zibi
26. sep 2014

@malickaberuska kukni tu pisu ze hladina by mala byt 30 ng v krvi pre ivf aspon ....mne na endo povedali ze dobre je mat okolo 80 ng ze vtedy je to dobre na vsetko...aj kosti, klby aj vnutorne organy, zenske veci, stitku ..
http://www.fertilityauthority.com/articles/vita...

zibi
26. sep 2014

@lienka_1 ten koudelka ? mne robil vklad..strasny slusak..a mam pocit ze z toho ako som sa usmievala tam n akazdeho ma bolela tyzden sanka 😀

este aj muzovi sa pacil :D

lienka_1
26. sep 2014

@zibi Koudelka je fajn chlapik, ale mladasa myslime Marcela 😀

zibi
26. sep 2014

@malickaberuska
nejaky podobny clanok to bol 😅 ale tam bolo aj o sliznici daco
Ženy podstupujúci in vitro fertilizácia chcieť zvýšiť hladiny vitamínu D až ich šance na otehotnenie, podľa nového výskumu zverejnené v kanadskej lekárskej asociácie vestníku.

Štúdia zverejnená minulý týždeň, uvádza, že ženy s dostatočnou úrovňou vitamínu D boli podstatne vyššie pravdepodobnosťou otehotnieť nasledujúce in vitro fertilizácia (IVF), v porovnaní s tými, s nedostatočnými alebo nedostatočných úrovniach. IVF je hlavná liečba pre problémy s plodnosťou, v ktorom je ženský vajcia oplodnené spermiou mimo tela.

Vedci z Mount Sinai Hospital v Toronte skúmal 173 kanadských žien podstupujúcich IVF vo veku 18 a 41. stavu vitamínu D medzi bola hodnotená u všetkých účastníkov do 1 týždňa po odstránení ich vajec z vaječníkov ženy.

Výskumníci zistili, že 55% žien malo dostatočné (> 30 ng / ml), vitamínu D a 45% malo dostatočné hladiny (<30 ng / ml). Ďalej uvádzajú, že ženy s dostatočnou úrovňou signifikantne vyššiu mieru tehotenstva (53%) ako ženy s nedostatočnými D úrovňou (35%). Navyše, implantácia - nastane, keď sa viaže k embryí maternicovej steny - rýchlosť bola vyššia v dostatočnom skupiny (35%) ako v skupine nedostatočné (26%), aj keď toto zistenie nie je významný.

zibi
26. sep 2014

@lienka_1 jaj tak toho som este nestretla..to je taky fesak ze za nim vsetky blaznite 😅 😀 😀

lienka_1
26. sep 2014

@zibi Ja blaznim iba za svojim muzom.....to je mojho srdca sampion 😀 😀 😀 Ale zopar-krat tu bola diskusia o vzhlade a sympatiach k niektorym rf fesakom 😀 😀 😀

lienka_1
26. sep 2014

@zibi Ozaj a ty si u koho?

zibi
26. sep 2014

@lienka_1 jaj moja ved ja to myslim s taku nadsazkou ved vies .. 😀 ja mam problem stale ukazovat sa na tej koze ..tak mne by vyhovovalo keby mal gyndos plachtu na ksichte aj on aj ja a nemusela by som kazdemu a stale nohy roztahovat 😀 😀 uz ma to fakt nebavi ... 😝 tolko vysetreni dookola za tie roky som si mohla zvyknut ..nie? 😀 😀 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre