Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirka1112
11. máj 2013

Ďakujem, vsadím na genetiku. To tam nerobia, keď si to použila ty a vyšlo tak to skúsim aj ja.To sú tam svine ako tak počúvam. Ja som mala z nich úplne dobrý pocit. Už sme sa s partnerom bavili o tom, prečo nám nedávajú tlačivá od vyšetrení. Všetky výsledky nám ukazujú na pc.Kašlem na nich. Všetky ste ma presvedčili.ĎAKUJEM 🙂 🙂 🙂 🙂

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 na genetiku ak budu mat dotazy tak sa odvolaj na obvodneho doktora ze ma podozrenie a ze ti to on odporucil lebo oni budu velmo zvedavy preco to pitas, vies ked sme tam aj my chodili boli vsetci strasne mili ale ked sme chceli ist prec tak ako obrat a sestricka ma vysetrovala ako keby som daco spachala

mirka1112
11. máj 2013

A keď sa ma budú pýtať podrobne, že prečo potrebujem výsledky od nich a na čo idem na genetiku? Ja nebudem vôbec vedieť reagovať. Nikdy som žiadne vyšetrenia ani u obvodného a ani u ženského neabsolvovala tak nemám ani páru z akého dôvodu sa takéto vyšetrenia robia.A ani žiadne iné.

izzie27
11. máj 2013

@mirka1112 ahoj, aj ja som chodila do heliosu. A teraz po 1.krát skusam RF. Ja som napísala mail do heliosu a poprosila som o vypis z karty. Nepytali sa na co to potrebujem a ked to prislo postou, tak som im na ucet zaplatila 6€

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 a tebe v Heliose nerobili žiadne taketo vysetrenia?ci nahodom neni este nejaky problem?na genetike vam zistia ci mate geny oki, potom mutacie krvy.ak je v rodine nejaka zavazna choroba alebo ma jeden z aprtnerov zdravotne problemy alebo zena po potratoch, prípadne po neuspechoch na IVF.ja som za ten výpis nič neplatila.mna spovedala sestrička načo mi to je a preco a neviem co este.ale musia ti to pripravit niektorý dr.

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka Robili mi akurát vyšetrenia na to, či netvorím protilátky proti partnerovým spermiám a môj doktor mi robil krvné testy ani neviem kvôli čomu, ale chodila som tam ako na hodiny klavíra.Podľa výsledkov tej krvi mi v heliose povedali, že ovulujem cca 18 deň. Takže to bolo asi kvôli tomu.

mirka1112
11. máj 2013

@izzie27 A čo ideš vyskúšať do RF? Prečo chceš z heliosu odísť ty?

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 asi ti robil hormonalny profil, ale ovulovat mozes kazdy mesiac v inom case 😝 ak tvoris protilátky tak ta mali prepiecit Prednisonom,je to sice asi najvacsi humus co poznam ale mne sa polepsilo ponom, bola som na imuno v Prahe a tam mi potvrdili diagnozu.4 mesiace liečky a 4 mesiace pauza.

mirka1112
12. máj 2013

@tinkatinulka My sme mali mať pohlavný styk minimálne 6 hodín pred kontrolou. Odoberali mi vzorku z krčka a tam mi zistili, že protilátky nevytváram, ale spermie sa nepohybovali vpred. Na to mi povedali, že je to pre ten môj hustý cervikálny hlien. Ja nechápem, prečo mi neurobia všetky vyšetrenia pred tým ako niečo podstupujem.Mám 28 rokov ale partner bude mať tento rok 40 tak preto sa až tak snažíme. Nechápem v čom je taký problém, keď on už jedno dieťa má.Je mi aj divné, že mi nič nenapísali na zriedenie toho hlienu. Mne to všetko začína pripadať tak, že tam chcú len po častiach z ľudí vytiahnuť prachy. Ten môj podstúpil nejaké vyšetrenie DNA spermií a to bolo OK. On v podstate má super pohyblivosť aj množstvo, len tá morfológia je na nič. Najhoršie je to, že som na sebe postrehla to, že na nič iné nemyslím, sníva sa mi o tehotenstve, stále sa kontrolujem a aj pri milovaní vždy myslím iba na to. Myslíš si, že môže byť nejaký problém keď som dokázala otehotnieť aj keď nie s dobrým výsledkom? Povedali mi, že mohlo byť zlé vajíčko alebo zlá spermia ho oplodnila.

tinkatinulka
12. máj 2013

@mirka1112 my sme si vsetky vyšetrenia vydrankali sami,v heliku nam povedali ze u nás s tym spg iba ivf.boli sme z toho mimo.a hneď nam strkali papiere,a ked sme povedali ze si to rozmyslime tak uz sa nepáčilo.lebo nemať napr.hematologiu tak nejdem do toho,pretože sa môžte snažiť ako chcete ale ak máš niečo s krvou tak si nepomozes.Skus sa v rf popytat čo by ti odporúčali si dať spravit.my sme rok chodili len po vysetreniach,a to este stale nemám laparku a dráhy endokrznologiu.mne po prvom ivf ked to nedopadlo dobre povedali ze je to možno dôsledok neliecenej štítnej žľazy.teraz uz niekolko mesiacov mám lieky.

mirka1112
12. máj 2013

@tinkatinulka Nikdy by som nepovedala, že s otehotnením súvisí toľko vecí. My chodíme obaja darovať krv tak som si myslela, že sme ok.

cora41
12. máj 2013

@michelitta ahoj moja, no ako? myslim na teba

melisska
12. máj 2013

@cora41 dobré ranko 🙂 aj ja na vas myslím -:*

cora41
12. máj 2013

@melisska ahojte vy dvaja🙂 ako sa mate? ako si zvladla tu samotu vcera? ja som vcera este trochu spinilia, lebo som musela ist do obchodu, tak som trochu viac kracala, ako to bolo nutne, ale od vcera obeda zatial nic 😉 a v podbrusku sa mi vsetci certi zenia, alebo zeby nie certi?? 😀 😀 😀 ako sa citis?

tinkatinulka
12. máj 2013

@mirka1112 aj my sme obaja darcovia a vidis naslo sa toho dost

melisska
12. máj 2013

@cora41 Máme sa dobre , ako v tehu, 🙂
Včera som zavolá svokru bola u mňa od 12:00 do 17:00, tak pohoda, väčšinou som sama, ale niekedy mi je smutno🙂

cora41
12. máj 2013

@melisska zachvilocku budete dvaja a uz vam bude super veselo 🙂

mirka1112
12. máj 2013

Tak mi to určite v tom RF spravia. Veď sama si mi povedala, že tam to robia automaticky.

manita
12. máj 2013

ahojte, nakukla som k vám teraz prvý raz, som v štádiu zvažovania úteku z GF a prvej návštevy RF. Dôvod už mám vymyslený - jednoducho poviem, že sa sťahujeme do ČR (nemusím si tak vymýšľať žiadne vyšetrenia a dôvody, prečo mi majú dať moju doterajšiu dokumentáciu).

Pozerala som už stránku RF, pekne to majú urobené, dohodnem si prvú návštevu na júl. Koho by ste odporučili, ktorého lekára?

@cora41 poznám z inej témy, všetkým držím palce, nech to vyjde čím skôr... 😉 😉 😉

zarabono
12. máj 2013

@manita len utekaj.a dovod im udavat nemusis ziadny.ich to nema co zaujimat.a dokumentaciu si oficialne vyziadaj,ziadne udavanie dovodu

zarabono
12. máj 2013

@mirka1112
@izzie27 kocky,vynikajuca volba,ze odchadzate z heliosu.my sme odisli po prvej konzultacii a bolo to to najlepsie,co sa nam mohlo stat.po prvej konzultacii v rf pochopite preco 😉

mirka1112
12. máj 2013

@zarabono Ahoj, ty si bola prečo v heliose nespokojná a v RF spokojná. Zaujímalo by ma, či pracujú v RF aj počas víkendov.

zarabono
12. máj 2013

@mirka1112 robia aj pocas vikendov,ale nie konzultacie.nuz skus konzultaciu tam a pochopis...v heliose sa moc netvarili,ze nam chcu pomoct,v rf hej,vysledok na seba nenechal dlho cakat.s dr som bola v kontakte stale

mirka1112
12. máj 2013

@zarabono A akým spôsobom si otehotnela?

zarabono
12. máj 2013

@mirka1112 po ivf

mirka1112
12. máj 2013

A ty si si ho hradila sama??

leuska1
12. máj 2013

@cookienka ahoj dakujem za povzbudenie, ja som tiež mala do teraz konské dávky a ledva jedno vajíčko. tak dúfame že to pojde v RF lepšie

martinusa22
12. máj 2013

Takze od dnes mam embrijko v maternici tak nech sa mu tam páči🙂 rozhodla som sa ze budem všetko robit ako doteraz a nebudem si nic všímať, test ma byt 26.5.tak dovtedy nespravim nic 🙂

tinkatinulka
12. máj 2013

@martinusa22 želám aby sa mu páčilo u maminy, krásny datum si vybralo 😝

mirka1112
12. máj 2013

A koľko ťa to celé v čechách vyšlo. Ja som zvažovala že by som možno niekedy do toho išla /keď nevyjde iui a soft)a ak tak v RF.Viem, že je to rozdielne u každej ženy ale aby som mala aspoň predstavu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre