Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubicaligocka
8. sep 2013

@manita ja ju mam v tabletkach a neviem o tom ze by sa nemala brat v tehotenstve. Idem si to kuk na nete.

lubicaligocka
8. sep 2013

@jahoda333 ja neviem. Mne nic ohladom sexu nevravel. My sme sexovali. Tak zlahka a s kondomom...

miscok
8. sep 2013

@manita Dakujeeem 🙂 Veru,najtazsie to bude s tou vodou,ja sa nalievam pernamentne 😉

lubicaligocka
8. sep 2013

No idem to hned vysadit. Zas som sa nieco naucila. Dakujem. 🙂

nelly3
8. sep 2013

@miscok
ako pise manita, ak uzivas nejaku tabletku tak rano si ju mozes zapit duskom vody (ja euthyrox), po ceste hehe som si dala 2 dusky vody aj tak. opu je rychlovka fakt, ak bude volna izba manzelik ide s tebou ak nie caka ta na chodbe, do 2 hodin po opu uz idete domov. vela statia na zajtra 😵

manita
8. sep 2013

@lubicaligocka za málo

@miscok ešte som po tom nejesť, nepiť, .... zabudla, že nesexovať, lebo by ti mohli popraskať folikuly už tesne pred OPU po tom Pregnyle 😉

miscok
8. sep 2013

@manita Hehe jasne,na sex je momentalne vyhlasene embargo 😀

miscok
8. sep 2013

@nelly3 Dakujem 🙂

sarasota
8. sep 2013

@gaga83 mozes mat sexik 😉

zibi
8. sep 2013

@manita ja liecim ... decko mam od swansonu 5000 jednotiek alebo som brala vigantol lebo tie obycajne decka mi nezaberali resp. hrozne dlho to trvalo kym sa mi dostalo do normalu to d3

zibi
8. sep 2013

@miscok drzim palce zajtra 🙂

zibi
8. sep 2013

a mate pravdu som hrozne nedockava co sa tyka testu .... keby sa aspon daco ukazalo bola by som kludnejsia ...takto uz zacinam stresovat co ked sa daco nepodarilo...a nejako extra nic nepocitujem ziadne velke priznaky 😅 ale asi to je normalne kazda z nas sa boji a chce aby to vyslo len to cakanie je strasneee 😉

gaga83
8. sep 2013

@nelly3 @sarasota dakujem baby radsej sa spytam ako keby som mala nieco pokazit;)

gaga83
8. sep 2013

@miscok zajtra ti drzim palce ja o 14 si pojdem po male;);),

miscok
8. sep 2013

@gaga83 Jej dakujem a rovnako drzim paluchy aj ja tebe 🙂 Mozno sa minieme niekde na chodbe 😉

sarasota
8. sep 2013

@gaga08@miscok na zajtra vam drzime palceky 🙂

dafy
8. sep 2013

@zibi mne z reprofitu test ukázal večer o osmej na 9den ,no a mamatest na 10den ráno ništ 😕 o 3 hodiny na to uz mi ukázal ...u mna reprofitácky test vyhráva a to je pritom 20citlivost 😝

manita
8. sep 2013

@zibi ten vigantol, čo sa dáva novorodencom?

ináč zaujímavé je, že to déčko nie je vo femibione, keď tam je fakt všeličo dobré namiešané pre plánovanie tehu, nejde mi do hlavy, že to tam nedali

ty si si to déčko dala zmerať a dr. ti odporučil doplniť? ani po tomto lete plnom slnka si nemala dosť?

zibi
8. sep 2013

@manita ja som mala decko len 7 a norma je asi od 20 tak som dost dlho brala kadeco a slo to dost pomaly ...ano teraz uz mam normu teda aj nad normu zrejme z toho slnka a ze bolo leto..mne to predpisala endokrinologicka kedze ona mi aj to decko merala ..ale treba dat odmerat vitamin d3 nie celkovo decko ..ten je na amh podstatny d3

zibi
8. sep 2013

@dafy no ja budem musiet este asi pockat kvoli tomu ze som mala len 8 bunkaca ..no uvidime hadam z toho daco bude lebo ma uz trafi 😠 😠

manita
8. sep 2013

@zibi super, dík, to je dobré, že D3 vyšetria na endokrinológii naraz so štítkou, pôjdem tam (nato treba lístok od gyndoša, však, nemôžem sa objednať len tak?) dlho sa nato čaká?

choď na krv, hoci aj 10. deň po ET, krv ti už pekne ukáže (potom síce pôjdeš opakovane na krv, aby sa ukázalo, ako sa navyšuje, ale to vôbec nevadí, dôležité je, aby bolo viac ako 10 a potom už bude veľkými skokmi stúpať), lebo to testovanie je na nervy (ja som mala 8-bunkáča nádherného najvyššej kvality až dvakrát, na teste 12. - 16. deň po ET slabá čiarka, nádej obrovská, ale tá krv neoklame, ukázala, že sa teším zbytočne, HCG blízko nuly, takže uchytiť sa síce snažilo, ale odchádzalo... vyčítala som si, že som testovala ako blázon, bola trpezlivá, čakala, a pritom som mala bežať na krv hneď 10. deň po ET, mohla som mať o týždeň menej stresu.

gaga83
8. sep 2013

@nelly3 uz si volala? Myslim na teba.

nelly3
8. sep 2013

@gaga83
ano, ako som si aj myslela, nic sa s nim nedeje, mam vysadit lieky a idem pisat mail koudelkovi co dalej ☹

gaga83
8. sep 2013

@nelly3 moja strasne mi je to luto☹☹

nelly3
8. sep 2013

@gaga83
no co uz, zivot ide dalej, ja uz ani nevladzem plakat, ale viem, ze casom to opat prejde, uvidim co mi napise, co dalej.

gaga83
8. sep 2013

@nelly3 ja som to tiez zazila tak viem ako sa citis. Len ja som vedela ze sa ich dost oplodnilo a v den vkladu mi volali ze ani jedno nie je zdrave. Treba ist dalej a verit ze raz sa to podari. Drzkaj sa

nomxxx
8. sep 2013

@nelly3 ☹ je mi ľúto, dúfam, že Koudelka niečo špeci pre teba vymyslí, aby sa to v ďalšom kole podarilo

nelly3
8. sep 2013

@gaga83
a co povedali? kde bola chyba? ci iba blba nahoda?

buba08
8. sep 2013

@nelly3 ahoj, mne sa toto stalo v MT, z 19 vajicok sa oplodnilo 15 a do ET neprezilo ani jedno, takze presne viem ako sa citis ☹, ked som to povedala Stelclovi, tak povedal, ze sa mu to nepaci a navrhol, ze pri ivf u nich by bolo dobre urobit PIGD embryi, je to velmi drahe vysetrenie. Zatial som Ivf odlozila zo zdravotnych dovodom, ale ak pojdeme, tak si to asi dam urobit.

buba08
8. sep 2013

@nelly3 skus sa na pigd opytat dr

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre