Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 viem,v piatok tam este bol lebo som ho zdravila a bolo mi divne ze som bola u Pastorcakovej na ultrazvuku..síce mala som 2 hod meškanie tak asi pritom som mala ju🙂.ale musel este pracovať lebo bol v bielom

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Kazdopadne sa postaral o poriadny rozruch 😀 😀 😀

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 tak to s tebou súhlasím 🙂))baby saleju za ním 🙂)ja ked som ho prvý raz zbadala tak mi sánka padla 🙂))moj manžel na mna pozrel a nechápal 🙂))nakoniec povedal ze je velky fesak a dobrý tipek 🙂)

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Ja som s nim velmi neprisla do kontaktu. Robil mi raz OPU, ale vsetko okolo zariadil moj osetrujuci lekar, tak sme spolu neprehodili ani makke F 😀

gerdusha
12. apr 2015

zda sa, ze som jedina, ktorej stelcl nevyhovoval 🙂 a ktora od neho doslova usla...

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 tak ja som ho mala na prvej konzultácii a potom sme cez email komunikovali ....dva ultrasvuki robila pastorcakova a odber robila Pospisilova ...vklad neviem kto bude robiť?myslim,ze tam je jedno u koho si 🙂)aj tak ta maju všetci 🙂))

dejna0412
12. apr 2015

@gerdusha ohhhh je prečo si od neho ušla ak sa smiem spýtať???

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Mne vklady robil stale moj lekar, ale utz a OPU kade-kto. Az na jedneho lekara som bola spokojna vzdy. Aj tak si myslim, ze najpodstatnejsi su embryologovia a pre pary s problematickym spg aj andrologovia.

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 tak to si mala. Šťastie 🙂)) kto ti bol nesympatický ???🙂)no ja uvidm kto bude robiť vklad🙂))žeby pastorcakova;)ta je sympatická 🙂)no u nás je spg dobrý 🙂ale aj tak som dala tu naj spermiu vybrať nakolko manžel berie momentálne lieky tak istota je istota 🙂)u mna je problém ja mám pcos

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Mne boli sympaticki vsetci, len ma zarazil pristup prave odideneho. Ked mi robil OPU, ani ma nepozdravil, uplne ma odignoroval. Ale aj tak si myslim, ze je to sikovny lekar.

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 aha ...no asi nemal svoj den 🙂))k nám bol super🙂chcela som ist na darované vajíčka ale odhovoril nás a dal nám ďalšiu nádej 🙂skandoval s nami🙂

ivka3901
12. apr 2015

@margaretka4 ahoj já neviem kolko by trvala 😒 lebo dochorka mi to spomenula len okrajovo,lebo zo až potom ak by KET nebol úspešný,ale dúfam,že bude 🙂

margaretka4
12. apr 2015

@ivka3901 ako dlho si čakala na vysledky po kontrole?

ivka3901
12. apr 2015

@majkulik aj ja tak plánujem,ale určite skor ako 10-11 den nie je to len stres hladať tých duchov 😒

ivka3901
12. apr 2015

@margaretka4 na výsledky som čakala až 3 týždne preto ideme až teraz neskoro na KET 😒

ivka3901
12. apr 2015

@ingrid0105 Dakujem velmi pekne moja a ty ideš vlastne kedy na KET ?

ivka3901
12. apr 2015

@candour no já som sa tiež na intralipidy pýtala a že nie mne ich neodporúča na moju diagnozu,ale ak by zas KET nevyšiel tak si ich urťite v RP vypýtam 🙂

margaretka4
12. apr 2015

@ivka3901 dakujem, držím palce na zajtra 🙂

jomini
12. apr 2015

Ja tiez musim vyjadrit velku vdaku Steclovi. Velmi nam sadol a sme radi ze sme si ho vybrali, je to velky profik a velmi pozitivny clovek, kt.hned zistil kde je problem, zacal to riesit, vsetky vysetrenia potvrdil jeho odhad hned z prvej konzultacie. Dakujeme mu za vsetko a hlavne za ten velky zazrak. ..a som velmi sklamana z vyjadreni rf.. ze tlak..vela toho..psychika..myslim ze k ucte k dlhorocnej spoluprace a xy tehuliek, kt.pomohol by nemali nic taketo zhodnocovat aspon pre pacientkami.. :(

mimika1973
12. apr 2015

@tinka9075 ahoj, aj mne mozes do IP, diky 😉

ivka3901
12. apr 2015

@jomini no já zas až tak chváliť štelcla nemožem kedže som chcela aby bolo ET úspešné tak som chcela spraviť všetko preto tak som sa pýtala na všetky možnosti sj na reprodukčnú imunologiu a on že ved ked niečo nájdu dajú medrol 😒 áno dala mi,ale až lo 5týždnovej liečbe inekciámi a pribudol mi anopytin a clexan takže som rada,že som tam šla a dochtorka dzurilová našla možnú príčinu a ked sa KET podarí a pojde všetko tak ako má tak jej budem do smrti vdačná 🙂

mimika1973
12. apr 2015

@majkulik no a to kde by bolo treba utekat za nim, ak nahodou? 😕 Mozno ze vo Francii dostal daku dobru ponuku, ktovie, ako to presondovat? Ved ja tiez vlastne som vo FR, absolvovala som tu 2 centra, a velke prd, stastnu ruku mali len v Brne, mala som tiez Marcela! 😉
Fakt nechapem toto vsetko, klinika ktora ma velku uspesnost, aj pre zahranicnych pacientov, a on z nej utecie??? wow! 😔

mircalla
13. apr 2015

@jomini ano, absolutne na 100% s tebou suhlasim a som rada, ze to tu niekto napisal - pride mi to neeticke. cokolvek sa stalo, pravdu sa nedozvieme, ale na mieste car by som z profesionalneho hladiska povedala jedine to, ze odisiel...nic viac
poznam ho 7 rokov a tiez mozem na neho v tom najlepsom spominat...mrzi ma, ze mu nemozem poslat aspon este jeden mail

silvia545
13. apr 2015

@freyahope presne ,,tak nás aj berú,,aj Macháč mi povedal,že aj ked sme rozdelený,ale aj tak sme čechoslováci 😀

silvia545
13. apr 2015

@ivka3901 myslím na teba,,držím palce,aby sa nanučikovy u teba veľmi páčilo 😉

silvia545
13. apr 2015

@haimi aj ja som si to všimla,,pre nás pre Slovákov sú zelené a češi majú ružové,,ešte som si všimla aj inú farbu,ale teraz neviem aká to bola,,tak tá je asi pre cudzincov 😉
inak sa máte ? dúfam,že je všetko ok,,tak ako má byť 🙂

haimi
13. apr 2015

@silvia545 ja ked som bola naposledz v rf pred 6 mesiacmi, tak mi sestricka povedala, ze zelene maju pre cechov a slovakov a ruzove pre zahranicnych. Vtedy tam ine farby nemali. Zatial sa citim ok. Dnes otvaram 6 tyzden v nemocnici, tak dufam, ze tu este taky isty cas pobudnem 3v1.

haimi
13. apr 2015

@dejna0412 bola som tam naposledy pred 6mesiacmi, ale slovaci a cesi mali zelene a cudzinci ruzove. Modre si ani nepamatam. Ale mozno sa nieco zmenilo

dejna0412
13. apr 2015

@haimi no ved uvidim zajtra aku kartu mam🙂)tak podľa toho uvidim kam ma zaradili🙂

silvia545
13. apr 2015

@haimi tak neviem teda,,ale vo februári ako som bola na opu,,bola so mnou na izbe jedna češka,,ked prišla doktorka jej povedať o počte vajok tam mala ružovú farbu,,viem,že mi máme zelenú teda Slováci ,možno majú nejaké zmeny od nového roka 😉
držím ti veľmi palce,aby ste vydržali 3v1 ešte daľších 6 týždňov 😉 nepusti ich ešte von,,tam je im dobre u mamičky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre