Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jaja9891
29. júl 2015

@nomxxx krasne babo 🙂 dakujem za povzbudenie,moje amh pred 1 ivf bolo 0,22, jedno embryo na vklad a missed abort b 8 tt :( po potrate amh 0,44 a 2 ivf nedoslo ani k opu a amh 0,1 :( cize neviem co robit dalej....

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evadek
29. júl 2015

@jaja9891 nemyslim si...najprv vyskusaju vlastne...a veeeelmi krajny pripad je darovane...

nomxxx
29. júl 2015

@jaja9891 určite Ti odpíšu aj iné babenky, ktoré mali nízke amh, čo si ja pamätám, tak na Slovensku moje amh bolo akože problém, dávali mi konské dávky hormónov a nič z toho, v Brne mi Macháč povedal, že je to číslo, dal mi iba Clostyl a vidíš, podarilo sa, mala som 5 vajíčok, všetky sa oplodnili, prežili mrazenie, vklady boli, 2,2,1, posledný ket vyšiel, takže verím, že sa podarí aj tebe 🙂

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nomxxx
29. júl 2015

@martet mne osobne robil tieto vyšetrenia môj gynekológ, tak som bola dohodnutá s RF, aby som tam nemusela chodiť kvôli odberu krvi

jaja9891
29. júl 2015

@martet ja som bola na ivf v kosiciach a zvazujem dalsie moznosti.... amh a ine veci ohadom hormonalneho profilu a pod. mi robili v car,ostatne vysetrenia som si vyziadala u mojej gyn po potrate...ako je endokrinologia,hematologia,genetika,imunologia...

jaja9891
29. júl 2015

@nomxxx no teraz mi navrhuje clostil, nepamätas ake si mala davkovanie?ja mam mat 2-0-2, len som si myslela,ze injekcie su silnejsie,lepsie s mojim amh....v sr car mi dr zatial nenavrhla darovane,este to chce skusit smojimi,vraj ak to vyslo raz,tak skusajme dalej...ale dost ma to 2 ivf bez vajok zlozilo,resp si myslim,ze vajka boli,len bola zla stimulka,zly cyklus sme trafili a spravili sa cysty....skoda,ze v mojom car nerobia viac kontrol a nerobia cez vikendy,ale inak som bola spokojna...tak si ma potesila,ze clostil je celkom fajn

santeema
29. júl 2015

@jaja9891 ja som mala amh okolo 0,3 a otehotnela som aj na slovensku🙂..v iscare martin, dali mi megadavky hormonov a vydolovali zo mna najviac 3 vajicka v jednom ivf cykle. 2 ivf cykly som nemala sice ani jedno vajicko, napriek tej megadavke, raz som mala 1 vajicko a raz 2ks vajicok. jeden vklad bol uspesny a ma uz 2 rocky🙂. takze to urcite skus.

nomxxx
29. júl 2015

@jaja9891 pozerám to v karte, takže 2-1-2 a myslím, že každej zaberie niečo iné, tiež som mala obavu, že "iba lieky". V Iscare mi dávali konské dávky hormónov, bola som ako kurča z Hyzy a nič z toho, a poom Clostyl v Brne zabral, len tak jemne liekmi a išlo to. Len pre ilustráciu: Iscare 1x 6 vajíčok, 2x 12 vajíčok a z obidvoch som mala iba 2 vklady, v Brne: iba s liekmi 1x 5 vajíčok, z toho 3 vklady-písala som vyššie

marculik
30. júl 2015

Je tu nejaka zienka ,co tiez caka na tehu test a strasne velmi sa boji,myslela som si,ze to budem zvladat tento krat lahsie,neni pravda,zena co ide aj na 10 pokus,stale sa boji rovnako ..

jaja9891
30. júl 2015

@santeema jeej,tak blahozelam,pekne sa to cita,keby som nepotratila,uz som mohla rodit,takze este to budem skusat aj zo svojimi vajkami 🙂

jaja9891
30. júl 2015

@nomxxx tak to je potom pekna statistika...no dakujem za povzbudenie,ozaj pomoze citat aj taketo pripady s dobrym koncom 🙂 no uvidim ci moja davka pomoze 🙂

gagirl
30. júl 2015

@marculik drzim velmi palce nech vysledok stoji za cakanie a najdes si pekne dve ciarky..Ja som tiez az do vkladu vzdy kludna a po vklade je ten stres velmi velky..plus k tomu tie hormony..Ja osobne neviem ako nato nemysliet..skus mysliet na to tak ze to vyslo a hotovo..mas este nejakych mrazacikov aj?

marculik
30. júl 2015

@gagirl mam ,ale uz by som tak chcela,aby to uz konecne vyslo,toto cakanie je des ,sledujes na sebe len hocijake priznaky a ked nic len som stoho smutna,asi som sa uz zblaznila 🙂

gagirl
30. júl 2015

@marculik to len taka barlicka som myslela ze ked mas este nejake embryjka..troska to psychicky pomoze..ja som naposledy bola dost sklamana a v strese ze zo 17vajok zostali len dve embryjka co sme vlozili..aj to jedno pomalsie..a na mrazenie nic..A nevadi aj ked nemas ziadne priznaky..nie kazda ma nejake..niektore kocky ziadne a boli tehu..Ja viem ake je to tazke na psychiku..tiez som si pripadala ako psycho..ale co nam one zostava..len nejak to vydrzat a verit..🙂kolkaty si den po vklade?a ake ti vkladali?

marculik
30. júl 2015

@gagirl tak vyrovnane v pohode to beries a to ti zavidim a preto ti to urcite vyjde,ja som 7 den,doteraz som bola v pohode len dnes som mala taky pocit pri cikani taky tlak a to som stale pocitovala pred kramami,tak som sa zlakla,stale som doteraz zacala spinit na 10 den,tak sa len trochu bojim,ze po prvy krat to tak pekvapivo dobre dopadlo a ,ze nakoniec budem sklamana ,mne vkladali konecne dve ,jedno HB1 a morulu 2 tak dufam,ze aspon jedno a ty si kolky den?

diska
30. júl 2015

ahoj maminky,mam prdkaciu otazku 😀 sme na UM mema take speci nutrilon Ha proti alergiam ,nas maly ale strasne vela prdka a stale sa puci a casto vtedy zaplace,jednoducho aj napriek tomu ze vela prdka akoby chcel este viac,to babatka tak maju vela prdkat alebo mu moze robit zle mliecko? 😕

zwalsh
30. júl 2015

Ahoj tehuľky a maminky mám veľkú prosbu som 8tt a mám strašné tehu nevoľnosti lekár mi predpiśal Torecan čipky ale tie sa prestali vyrábať. Nemáte niektorá doma ktorej bolo zle? Prosím ak máte napíšte ip, veľká vďaka.

marculik
30. júl 2015

@gagirl a vies co,chcem sa ta este spytat,teba tiez tak dlho boleli vajecniky,niekedy pri cikani az neprijemne?ci mam radsej napisat doktorke? 😒

gagirl
30. júl 2015

@marculik ja nie som teraz po vklade..ja som bola na vklade pred mesiacom co som ti pisala to bolo vtedy..ale nevyslo to.. uz nemam ziadnych mrazacikov..:(tiez som bola dost vynervovana..v strese po vklade..co nie je dobre..a si to vycitam ..preto skus byt ako sa len da kludna.Priznakmi a pocitmi sa moc neriad ..tie mozu byt stale ine.. ver az do konca..kedy skusis testnut?kolkaty vklad mas teraz?..

marculik
30. júl 2015

@gagirl aha prepac,si nepametam ze by si mi pisala ,ze to nevysla,jezis a ja pip take haluskyti napisala,som 7 den a tiez ta dlho boleli vajecniky,alebo to neni dobre?

gagirl
30. júl 2015

@marculik vajecniky abrucho ma dost bolelo po opu lebo som mala mierny ohss..ale po vklade ma vyslovene vajecniky neboleli uz velmi..myslim ze je to vsetko sposobene hormonmi..beries urcite utros a mozno aj estrimax..takze podla mna je to z toho..ale keby ta veelmi silno boleli napis tvojmu lekarovi..pocksa na tes az vtedy ked ti kazali oni?..To je v pohode..nemozes si pamatat vsetky co sme kedy absolvovali..)

marculik
30. júl 2015

@gagirl ja som sa uz bala,ze mam mierny ohhs,vlastne ake su pri tom priznaky,pobolieva tiez brusko a vajecniky a v Brne ti co povedali,chystas sa este na dalsi pokus

gagirl
30. júl 2015

@marculik neviem kolko si mala pri opu vajicok..ak dost vela tak mozes mat mierne ohssvtedy je bolest celeho brucha..vajecnikov a velke nafuknute bolave brusko..citlive....a inak to by bol dobry priznak ze sa tam nieco deje..kocky to mavali ked im to vyslo..takze hlavu hore..bude to dobre..

marculik
30. júl 2015

@gagirl no mam pocit,ze mam nafuknute brucho no neboli ma iba ma pobolievaju tie vajecniky a pri tom cikani pocitujem taly tlak ale len na to lavom,mozno to je asi stoho opu,mala som 13 vajicok a 9mi odobrali,toto bolo prvy krat,vzdy som mala mensi pocet

izzie27
30. júl 2015

@diska ajmoj bol na hackovom ale sunare. Prtkal si stale a este som mu sunar zarabala s fenyklovym alebo kamilkovym cajom, teda viac vody a asi 30ml caju. A bolo dobre

sasa1983
30. júl 2015

Tak ja Vám dámy a kamarátky, napíšem, čo sa mi dnes stalo, ale s predchádzajúcimi témami to nemá nič spoločné. Ideme si s Edkom po Kamennom námesti v BA, Edko má 8mesiacov a slušne nás zastaví trojica: mama rómka okolo 30r, otec róm, možno ešte mladší, ale slušnejší. Mali v bugíne dievčatko s holými nohami a chodidlami, v ruke malo plechovku cocacola. Spýtali sa ma, ale naozaj slušne, že či im nedám peniažky, lebo druhí tu nechcú.Ja že peniažky nie, oni na to že teda jedlo. jedlo pre malú, lebo nemá čo jesť, potraviny sú drahé a oni nemajú peniaze..atď. Chvíľu som to zvažovala, ale bola som presvedčená, že budú chcieť jedlo aj pre seba, nielen pre malú, začínalo už fúkať, chcela som dať na Edka deku a ísť preč. Tak som slušne povedala, že nie, ďakujem, ale mrzí ma to. Tá pani sa na mňa osočila spôsobom, že do mňa strčila (fyzicky ma atakovala, hoci nie dáko silno) a štekla mi do tváre, že nech zdechnem!. a že my,biely nevieme, aké to maju ťažk, že si nevedia nájsť prácu...blabla. Sadla som si do jabližšej kaviarne,dala vínko a picollo a potom sme išli do lekárne na veci na kútiky (už mám bohatý arzenál..). S:

gagirl
30. júl 2015

@marculik bude to dobre..drz sa..a daj vediet co mas nove potom🙂

matusik6
31. júl 2015

Ahojte nemáte niekto náhodou merional,al fostimon 75 ui 4 x

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre