Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

staga
5. nov 2011

@martini ahoj, ja viem ze vy ste uz proficky 🙂 ale co je to PK ☹

staga
5. nov 2011

@lenka_21 je krasne gratulujem z celeho srdiecka

staga
5. nov 2011

@lenka_21 dakujem a urcite dam vediet

lenka_21
5. nov 2011

@staga Dakujem 😉 ... PK je predlzena kultivacia ... tento vyraz sa pouziva vsade 🙂

staga
5. nov 2011

@lenka_21 uz som zase o nieco mudrejsia 😀 ja som mala ET na 4 den

lenka_21
5. nov 2011

Baby, tak Tinna vcera porodila Miu ... trosku sa potrapila, lebo povodne mala rodit prirodzene no porod jej vyvolavali a nkoniec spravili sekciu ... je dost vycerpana, ale obidve su v poriadku 🙂 😉 🙂 Rozmery malej modelky: 52cm 3670g 😅

@miminkad Tie tehu nevolnosti poznam ... ja som nezvykla vracat, ale este mam dost casto tazky zaludok (dokonca ma boli), pocit jedla v krku a casto mi netravi ... mne pomaha jedine zopar hltov koly alebo nealko piva 😕 Vitaj v klube 😉

@linda81 Drzim palce a suhlasim, ze je to tazke ... hlavne ten neuspech, no pri kazdom pokuse musime verit ... inac to nejde 🙂

martini
5. nov 2011

@staga na 4 deň? a počítaš aj deň vkladu? lebo ten sa nemá počítať. Ak si mala na 3tí deň (bez dňa vkladu), tak to si nemala PK. A ak si mala na 4tý deň (ak nepočítaš deň vkladu), tak to je taká polovičná PK. Lebo normálne sa PK robí na 5ty deň. Ale viem na slovensku, že viac ako dva dni kultivácie považujú za PK, pričom poisťovňa PK neprepláca, tak ti to pekne naúčtujú. V Reprofite, ak nie je nejaký výnimočný dôvod, tak buď sa nerobí PK a vložia ti embryjká na tretí deň alebo urobia PK a vložia až na 5ty deň aby sa lepšie vedela posúdiť kvalita a vývojové štádium embryja.

lenka_21
5. nov 2011

@staga Nepamatam si ako dlho trva PK ... u mna to uz bolo davno co sme to absolvovali ... Neboj, aj mna tu pred par dnami sokla @miminkad medicinskym vyrazom ... som pozerala ako puk 😕 😕 😀

staga
5. nov 2011

@martini ked to je takto tak na 3 den (takze som nemala PK) ale dolu klobuk, informacie mas perfektne - dakujem

pikha
5. nov 2011

@rebeka33 no, este ani nie tak priamo zubky, ale zacinaju ju ominat dasienka, stale si pcha rucku do pusy az ju ma bordovu, mrzuta byva, rozhasil sa nam pekny denny rezim, nerada lezi, len na ruky alebo aspon polosed, ale tak co uz. Den dva je dobre, den dva je mrzuto a tak pekne na striedacku 😀 hlava mi dneska tresti, krize ma bolia, no wellness 😀 ale staci jeden usmev a clovek sa roztopi 🙂 😵 vsak to poznas. Kojim, ano. A ty?

rebeka33
6. nov 2011

@pikha kojím, preto som sa pýtala či tie zubky nevadia pri kojení. Ináč to robí aj Sima a ktomu fajne slintá. Tak jej tie rúčky smrdia 😀. U nás ju tato naučil na ruky dopredu tváričkou,aby videla, tak teraz nás terorizuje. Kočíkovať za nič na svete, ale ked sa usmeje a začne kecať tak sme hotoví. Nech sa už naučí kakať sama a bude super. 🙂

jada1
6. nov 2011

@pikha
@rebeka33 kočky, mám na vás jednu otázočku. Viem, že ste obidve rodili sekciou. Nemali ste problém začať s kojením? Na koľký deň po pôrode ste začali kojiť? Vraj ženy po sekcii s tým majú problém. Je to pravda?

miminkad
6. nov 2011

@lenka_21 ja mam tiez pocit tazoby a ze mi netravi.vracala som zatial len raz.celkom mi pomaha horka cokolada.este mame nejake nealko ochutene pivo doma,tak si dam neskor.

miminkad
6. nov 2011

@tinna13 gratulujem k Mii,hlavne nech ste obe zdravucke 🙂

mircalla
6. nov 2011

@pikha no veru zubky uz mozu byt...zacinat rast, su aj taki, ze v 3. mesiacoch
@rebeka33 mne pri kojeni nevadia, i ked maly rad kuse

mircalla
6. nov 2011

@jada1 nie vobec, ja este kojim doteraz. maly zacal pit asi na 3. den od SC

mircalla
6. nov 2011

@jada1 mne aj na predporodnej povedali, ze to vobec neni pravda, ja si myslim, ze to je individualne

mircalla
6. nov 2011

@tinna13 krasne miery, gratulujem k banbulke

jada1
6. nov 2011

@mircalla ďakujem za info 😉 . Zatiaľ zbieram infošky, lebo zatiaľ som sa s mojim dr. ešte na tému pôrod nebavila.

jada1
6. nov 2011

@tinna13 aj ja sa pripájam ku gratulácii k malej princezničke. 😵 😵 😵 Prajem veľa zdravíčka vám obidvom.

jada1
6. nov 2011

@mircalla ešte sa ťa chcem spýtať, na koľký deň po pôrode si išla domov?

staga
6. nov 2011

ahojte, dnes som si na 10 den po ET urobila teh.test a s vysledkom - jedna hnusna ciarocka, iba jedna hnusna ciarocka cele hodiny som preplakala ☹
vy mate viac stastia

lenkalienka01
6. nov 2011

@staga moja,tiez poznam tieto stavy, kedy nenavidim pomalu sama seba a pytam sa, do r..i preco JA ?? ja som tentokrat netestovala, som 14 den po ET v utorok idem na krv a v sterdu budu vysledky. Tebe kazali testovat uz na 10 den ?? Kazdopadne by som este sla na krv, to mas na istotu. A krvacas ? Alebo nejake ine priznaky ??

@tinna 13 taktiez pripajam velku gratulaciu s vrecom zdravia , stastia a lasky 😉

staga
6. nov 2011

@lenkalienka01 myslis ze na 10 den by sa neukazala aspon nejaka slaba ciarocka, nie vobec nekrvacam ani som nespinila a nemam ziadne priznaky a co ty krvacala si ? priznaky? ku komu si chodila? ja ku Koudelkovi ale pri odbere vajicok sa ma lekarka pytala ze ake mame vlastne problemy lebo to tam doktor neuviedol tak neviem

mircalla
6. nov 2011

@jada1 rodila som v nedelu, domov v piatok, mozno by som sla o den skor, ale mala som vyvod, lebo som mala maternicu prirastenu k crevu

pikha
6. nov 2011

@mircalla aj zahryzne sem tam? 😕 😝 tohoto sa trochu obavam, lebo nasa dcera je velmi temperamentna a uz teraz mi tymi dasienkami obcas stisne cicik tak, ze vsetky hviezdicky vidim 😝 😝
@jada1 nie je to pravda 🙂 nezavisi to od sposobu, akym porodis. Ja som kojila hned, uplne samovolne, a ani ma nenapadlo, ze by to mohlo byt inak. Podla mna je to skor o hlave a o tom, nasavat vopred cim menej odstrasujucich informacii 😉 a je fajn skecnut predtym s laktacnou poradkynou, pripadne si ju zabezpecit tak, ze ked bude treba, mozes jej kedykolvek zavolat-je to taka prijemna istota, ktora ti pomoze v porodnici aj potom. Mliecko pride, je to prirodzena vec.
@rebeka33 nasa prestala cez den spinkat 🙄 predtym pekne doobeda hodku, poobede dve a pol, mala som cas na vsetko-uvarit si, upratat, oddychnut.. teraz? 😀 mila mamicka, zabudni.

pikha
6. nov 2011

@mircalla ty mas nedelniatko? 🙂 🙂 mile.

rebeka33
6. nov 2011

@jada1 mlieko som mala na 3 deň,ale ja som dostala silné hnačky a zatiľ kojím bez problémou..Kočky mali už aj na 2 deň. problém nebol žiadny domov šli na 5 deň. Ja až na 7 pre tie príšerne hnačky.

rebeka33
6. nov 2011

@jada1 dobrý nápad mať laktačnú poradkyňu, mne veľmi pomohla staršia sestrička ked už malú nemohla počúvať ako plače. Nevedela sa prisať . Bola maličká 2,2 kg ked sme šli domov. Bolelo to ,alre pomohla. bez nej nneviem neviem. Idem malá plače- 😵

mircalla
6. nov 2011

@pikha jasne, aj odtlacky mam
hej nedelniatko, segrin je na ten isty den narodeny, len iny rok...nahoda

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre