Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
10. apr 2013

@isabellaa - to mi je velmi luto. Velmi dobre to poznam, aj ten 6.ty zmysel ktory mi nasepkava ze to nie je ok. Prajem ti aby si sa dala co najkor dokopy a aby ketko vyslo uspesne

@tlucka -inac aj sam v iscari mavala 20 oocytov a do 10 embryji, v Brne pri softe, okolo 10 oocytov a cca 8 embryji, takze tie nizsie davky hormonov maju nieco do seba

melisska
10. apr 2013

netreba kyret? To som prekvapena
@isabellaa

isabellaa
10. apr 2013

@melisska Naivita vo mne prekvita, myslela som si, ze pozitivnou krvou je vsetko ok, tehotna a mozme sa tesit, avsak realita je uplne rozdielna.
To cakanie je deprimujuce 😒 . Nech sa ti uz zadari, viem, ze mas toho uz vela za sebou.

isabellaa
10. apr 2013

@melisska pytala som sa ho to a povedal, ze netreba. Asi preto, ze to nebolo velke, iba gest. vacok.
Je primar, tak by mal vediet co robi. V piatok este jedno hcg ci to uplne pokleslo, vcera som mala iba 300, strasne malicko.

tlucka
10. apr 2013

@falin aj ja verím, že nižšie dávky hormónov budú stačiť. Dr. Štelcl sa veľmi čudoval, načo som mala také vysoké dávky vzhľadom na môj relatívne ešte nízky vek. Kvantita vajíčok bola na úkor kvality. Tak dúfam, že to v Brne bude opačne 😉
Stačiť mi budú dve skvelé vajíčka, z toho dve ešte krajšie embryá a nakoniec dve najkrajšie detičky - dvojičky.
Keď sme išli do Brna, tak sme po ceste videli 3 bocianov, tak dúfam, že aj k nám konečie doletia s ukričanými batôžtekmi 😀 😀

natali225
10. apr 2013

Baby, mám otázku, ktorá mala na SK vysoké dávky injekcii cca 300 j denne a málo oocytov, myslím tak 3-4 ks a z Brna ste stimulovali len clostilbegytom a s akým výsledkom?

kika017
10. apr 2013

@isabellaa Som smutná s tebou ☹ Ale mrazáčik to určite zvíťazí. Strašne sa bojím aj ja, zajtra chcem ísť ešte na krv či HCG stúpa, budem spokojnejšia. Prajem hlavne veľa zdravíčka a veľa dobrých ľudí okolo teba, aby to rýchlo prebolelo...

melisska
10. apr 2013

@isabellaa ja už ani neviem čo napísať

isabellaa
10. apr 2013

@majbo
@melisska
@kika017
@falin vdaka kocky, idem sa vonku odreagovat.
Dufam, ze Vam sa to podari, drzim palce.

isabellaa
10. apr 2013

@kika017 ci hcg stupa, je velmi dobry napad, ja trosku lutujem, ze som nesla aspon 2-3 krat, ci stupa a hned by som vedela a nemuseli sme cakat do sona ☹

nika19
10. apr 2013

@martini
@falin , ďakujem dievčatá, tak som objednaná na UZ do Brna na budúcu stredu, to čakanie na to, či je všetko v poriadku je strašné, ale musím vydržať 🙂 , ďakujem

lucky29
10. apr 2013

Ahojte baby,
tak my sme boli na konzultácií minulú stredu.Koudelka bol strašne milý. Tak poradil nám soft IVF a ideme na to.Teraz čakám na kramy a tiež povedal že odporúča vkladať iba jedno embrio, že zbytočne dve ak nechcem dvojčatá.

martinusa22
10. apr 2013

Dievčatá chcem sa vás spýtať beriete nejake vytaminy? Co je tak dobre brat,caje a tak, na take preliecenie po neúspešnom ivf?dakujem

martini
10. apr 2013

@martinusa22 určite dlhodobo ber aspoň obyčajnu kyselinu listovu. ked chce komplexnejšie, tak femibion 800. Ja som pred uspešnými ivfkami kvapky femiguard. možno placebo a možno pomohlo, ktovie a brať aspoň tri mesiace. manželovi na spermiogram prašok korena maca (najlepšie v kapsuliach, lebo inač je to hnusné). a tu macu si možes dať aj ty.

martinusa22
10. apr 2013

@martini beriem kiselunu uz dlhšie a rôzne ine vit ale to co píšeš sa da kúpiť v lekárni ? Môj muz bral dlhšie profertil ale doktor povedal ze to neni nutne, ma v norme spermiogram ale mozem mu to kúpiť a tie kvapky su načo presne?

pufa
10. apr 2013

@melisska ostáva už len veriť že v pondelok bude všetko inak... Veľmi veľmi ti to prajem...

melisska
10. apr 2013

@pufa ďakujem, ...

amali
10. apr 2013

@isabellaa ahoj, je mi ľúto............uvidíme o 2 týždne u mna či sa to bude dalej vyvíjať. 😒

ria191
10. apr 2013

@isabellaa aj mne je to veľmi ľúto. Človek čaká na tie vytúžené dve čiarky a potom takáto rana pod pás. Drž sa moja

ria191
10. apr 2013

@melisska ahoj meli viem je to neskutočne ťažké, ale aj ja ti veľmi veľmi držím palce na pondelok.

ria191
10. apr 2013

prepáčte baby ale dneska si fakt musím zanadávať, ale ten život je fakt niekedy "kurevsky" ťažký. Viem, že mnohé z nás to majú teraz nesmierne ťažké, ale aj pre nás niekedy vykukne slniečko ak boh dá. Babule držte sa

tlucka
10. apr 2013

Tak kočky, začala som so znáňaním liekov na stimulku.
Dnes som kúpila od jednej kočky pregnyl a utrogestan už mám doma. Síce idem od konca 😉 , ale snáď sa mi podarí zohnať všetky lieky a infekcie, kým začnem stimulovať 😉 😉

falin
10. apr 2013

@tlucka - krasne to mas naplanovane, verim ze to tak vyjde 😉 . V iscari bolo uplne standartom kvantita na ukor kvality 😒

@nika19 - viem ze je to strasne. Dobre si spravila, ze si sa objednala. Silno na teba myslim aby sa babuliatka pekne udrzali. Viem ze do stredy je daleko a je to naozaj psychicky narocne, ale snaz sa byt co najviac v pohode a vela oddychuj

nelly3
10. apr 2013

@tlucka
utrogestan, pregnyl, estrofem,clostyl..... ti predpise aj tvoj gynekolog a budes platit len doplatok 😉

ria191
10. apr 2013

@nelly3 s pregnylom je problém aspoň ja som mala naposledy. MUDr. mi ho síce predpísal, ale v lekárni mi povedala že už nie je na Sk registrovaný takže sa dopredávajú staré zásoby, ale ževraj bez preplatenia poisťovňou. Ale či je to pravda neviem. Ja som ho nezohnala.

nelly3
10. apr 2013

@ria191
aha tak to som nevedela, na jesen 2012 som ho v pohode zohnala, ale ved to uz bolo davno. hmm ak nezabudnem tak sa opytam gyn. ked pojdem najblizsie a bude nejaka nahrada ci?

ria191
10. apr 2013

@nelly3 je náhrada, ale v ČR je pregnyl normálne registrovaný neviem čo zas u nás vymýšľajú. Aj keď tá ťapa v lekárni mi povedala, že jej nevyhodilo žiadnu náhradu.

tlucka
10. apr 2013

@nelly3 ja viem, že mi to môže predpísať aj môj gynekológ, avšak kým sa ja k nemu dostanem, tak si to radšej ja takto pekne pozháňam.
A tiež som počula, že v lekárňach nie je dostať pregnyl, tak som si ho radšej dopredu zabezpečila 😉

natali225
10. apr 2013

Ja som dostala v pondelok recept od dokino v Brne na pregnyl, ale nemali ho v ich lekárni, tak mi dali ovitrelle, vraj je zasa výpadok pregnylu aj u nich, tak mi to povedala lekárnička v RF

martini
10. apr 2013

@ria191 @nelly3 ja som si naposledy kupovala pregnyl na slovensku vo februari. normalne na predpis. v lekarni ho nemali, ale do druheho dna mi ho objednali. žiaden problem nespominali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre