Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
22. apr 2013

@emma30 presne tak moja... dolezite je verit a pozitivne sa naladit 😵 🙂

emma30
22. apr 2013

@speranza1 tak zatial som naladená pozitívne uvidíme po vklade či prídu depky ..........

speranza1
22. apr 2013

@emma30 tak aj tie pridu... ale musis ich zahnat...dobrou komediou, byt medzi ludmi (pozitivne naladenymi) aby si mala co najmenej priestoru premyslat a pozorovat sa... aspon ja to tak planujem🙂 🙂

emma30
22. apr 2013

@speranza1 už dlho chodíš do brna? alebo si bola aj tu u nás na ivf?

ria191
22. apr 2013

@speranza1 ja som si vyskúšala, že v pohode by som zvládla dvojčatá (od piatku do nedele) som mala neterky 😀 😀 😀 . Ale ja chcem najmenej tri detičky 😀 😀 😀. Prax mám tak čo? Dokedy budem ešte čakať?

martini
22. apr 2013

@sally2401 ešte vydrž aspoň dva dni. Ja som vždy testovala na 10ty deň a už som druhykrat tehu a vždy tam na 10. deň bol taky duch. den predtym či dva by tam určite nič nebolo a to som mala vždy vložené HBčka. zbytočne sa nestresuj, ak vydržíš. viem, že to čakanie nie je ľahké. držím prsty.
@dafy ☹ to ma mrzí. viem presne ako sa cítiš, všetky tu to poznáme a vieme, že je to občas fakt sila toto prežiť v psychickom zdraví. a ironia a nespravodlivosť čo vidíme okolo tomu tiež nepridá, to máš pravdu. Ale sama už jedno dieťa po trápeniach mám a viem, že je to rozdiel túžiť po prvom a túžiť po druhom dieťati. Tebe príde utrieť slzičku najkrajšie dievčatko na svete, taký poklad po akom väčšina žien na tomto fore iba sníva... je to neskutočné šťastie, že máš emmku a osud ti ju doprial. Viem, že teraz je tu nová túžba, ale ty už máš prečo žiť, teda pre koho...tak utri slzy, prehodnoť či to ešte raz skusiš a pohladkaj Emmku, nech nemá smutnú mamičku, určite by ju to trápilo ...drž sa.

martini
22. apr 2013

@emma30 vyzerá to dobre 🙂 určite bude pekná úroda 🙂

speranza1
22. apr 2013

@emma30 v Brne som mala 3 negativne IVF soft a pred tym som bola na SK v Heliose MT, potom Iscare MT..no a ja mam za sebou 2 x IUI neg. a 5 x IVF neg. a teraz mame 1x mrazacika,ale neviem akej kvality ... 🙂 😉

speranza1
22. apr 2013

@ria191 no...to mne by stacilo aj jedno babatko... 😀 😀 😀 ...

emma30
22. apr 2013

@speranza1 fúúúúúha tak to je sila a bojuješ dalej, klobúk dolu

speranza1
22. apr 2013

@emma30 jasne ze bojujem a aj budem...az kym sa to nepodari a nebudem vo svojom naruci drzat svoje zdrave babatko 😵 😵 😀 😀 😀

emma30
22. apr 2013

@speranza1 tak tak to je asi cieľom všetkých čo sem chodíme aby sme držali v náručí naše bábo

speranza1
22. apr 2013

@emma30 presne tak 😉 🙂

amali
22. apr 2013

tak baby zajtra o takomto čase kontrolné sono...držte palce nech je všetko ako má byť 😉

speranza1
22. apr 2013

@amali jasne ze dopadne dobre..najlepsie ako moze....a nakoniec ti lekarka predpisala ten utros tak ako mala???

amali
22. apr 2013

@speranza1 nakoniec áno.....ale musela som jej vysvetliť prečo tá vysoká dávka 😉

annetty
22. apr 2013

@dafy je mi to luto strasne ☹. My sme boli v jeden den na KETe, ze? Toto skalmanie ma asi tiez caka ☹ Zajtra by som mala testovat, ale zatial cakam na ms, mm povedal, ak nepride do piatku, tak testujeme az v sobotu...skorej to ani vidiet nechce. Mam uzavierkovy tyzden a vie ze by som to normalne nezvladla, tak necha ma nech vyrevem cez vikend. Samozrejme ak mrcha ma skorej nedostane do toho stavu, lebo ta cysta najvacsia ma uz hrozne boli ☹

strapula27
22. apr 2013

@amali drzim ti silno palce,urcite to bude v poriadku🙂 my sme boli minuly tyzden, obaja drobcekovia rastu a biju im srdiecka🙂 tak snad vsetko pojde dobre..15.5. mame screening,tam ich bude riadne vidno🙂 ako sa inak citis???

lucky29
22. apr 2013

@emma30
akú si mala stimulku?

speranza1
22. apr 2013

@strapula27 jej...strapi... ja som na teba skoro aj zabudla..... konecne ze sa ukazes.... tesim sa z teba a aj z babatiek... 😀 😵

martini
22. apr 2013

@annetty to čo je toto? také slová pred pozitívnym testom?! neopovaž sa ešte raz niečo také napísať alebo na to takto myslieť...ved ako sa ma potom cítiť to babatko čo rastie v bruchu, ked toto počuje? 😉 Hlavu hore, psychika je svina a tak ju trošku podpor. A držíme prsty, všetky 🙂

melisska
22. apr 2013

@strapula27 čo je screening?

emma30
22. apr 2013

@lucky29 3xdenne clostilbegyt a jednu ampulku merionalu

annetty
22. apr 2013

@martini Ahoj, nee...🙂 Ja som praveze dobre na tom psychicky, som v poho, len presne tak sa citim ako minule pred testom a ta svina endos ma nenormalne vie boliet kazde rano. Na druhej strane, ak to teraz nevyjde, ...uz mam tolko jarnych prac naplanovanych, ze zabudnem trosku aj na bolest 😉 . Okrem toho, hned na druhy den ms ideme stimulkovat. Inac, dakujem Ti velmi pekne za povzbudenie 😉. Ty si v akom statiu? Ak sa mozem spytat? 🙂

mabumi
22. apr 2013

ahojte baby, prosim vas, pred odberom vajicok ste nepotrebovali v RF predoperacne vysetrenia? a kolko dni po odbere cca vychadza vklad? dakujem 😉

martini
22. apr 2013

@annetty sa teším, že si to takto vzala. som potom zaváhala, či som to nenapísala ostro a či sa ťa to nedotklo. Ja som to tak s nadsázkou trochu myslela. Ale bruško treba hladkať. Ja sa vždy smejem, že som hladkala a spievala a bolo z toho tehu. šak som nejak musela to embryjko oklamať, že tu sa žiadne stres nekoná a toto je to najlepšie miesto na nasledujúcich 9 mesiacov 😉 😀
Ja som v dobrom štádiu. Jedneho malého reprofiťaka už doma mám a má rok a pol a druhé v bruchu v prvom trimestri, tak na vianoce nám to už doma plače 😉
A presne to robím tak ako ty - nie je čas na stres a na utrapanie sa v slzách, dali sme sa na tento boj, tak bojujem zo všetkych síl a intenzívne. Po každom neuspechu som šla vždy rovno do dalšieho kola, iba raz som si dala mesiac pauzu, aby sme mohli isť na dovolenku. Ja som taký typ, že radšej veľa stresu, ale v kratkom časovom období ako si dávať ročné pauzy po každom neuspechu a celý ten čas v podvedomí riešiť to isté... neodsudzujem niekoho kto má iný postup, len mne sa pre mňa zdal tento dobrý a vlastne sa mi to aj osvedčilo. Vždy som sa spýtala v RF, či je medicínsky a technicky možné a vhodné prísť k ním zasa budúci mesiac a už sme tam boli 🙂

A baby, všetkým to raz vyjde. Je len mizivé percento párov, ktorým sa nedá pomocť. Ja som si tu začala písať v roku 2010. baby z tohto obdobia sme si založili potom súkromnú skupinu, lebo takto sa nam komunikovalo lahšie, boli sme snažilky a bolo nás asi 13 báb a dnes je už z každej mamička. Z každej jednej! Niekomu osud dopraje skor, inemu neskor, ale všetky sme sa dočkali 🙂 Tak hlavu hore a držte sa!

melisska
22. apr 2013

@mabumi nie nepotrebujes, vyplnis iba taký dotazník, vklad robia po pk na piaty den🙂

martini
22. apr 2013

@mabumi nepotrebuješ. len vypíšeš taký akoby anesteziologický dotazník tam pred zákrokom. Je to minimálna kratkodobá narkoza a takmer všetci to zvládajú dobre. Vklad je na tretí alebo piaty deň od odberu (deň odberu sa neráta), podľa toho koľko vajíčok ti nazbierajú a či teda pojdu do predlženej kultivacie alebo nie. Už prvý deň po odbere si zavolaš embryologičke, ktorá ta bude informovať o tom ako sa embryjka vyvíjajú a kedy bude vklad. takto tam možeš zavolať aj druhý aj tretí deň. držíme prsty.

annetty
22. apr 2013

@martini Joj, tak gratulujem 🙂 🙂 🙂 Si mylsim, ze druhe dietatko bude doma skorej nez na vianoce u vas. Na vianoce ti uz pomoze upiect medovniky 😀 . Co sa tyka zas ivf, ja by som chodila aj kazdy mesiac,kym by sa nam to nepodarilo, ale nejak mi nerastie stromcek na dvore s peniazkami 😀 😀 😀. Asi som moc hlboko zasadila tu stovku 😀

amali
22. apr 2013

@strapula27 celkom v pohode...len teraz ma začína trápiť alergia tak nos mám ako slon.....bléééééééééééé neviem či to vydržím...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre