Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
29. nov 2010

@tina1 zabudla som dialničné známky je ich dosť. Maďarsko 1200 forintov, naša 5eur a češi 250čk. A českú je lepšie kúpiť na slovenskej pumpe v Ba.

zlatanka30
29. nov 2010

neviete niekto aka je cena darovanych embryi v reprofite??

kvakuska
29. nov 2010

@zlatanka30 vím, 1000 Euro za dvě embrya k transferu 😉

zlatanka30
29. nov 2010

@kvakuska dakujem

kajka39
29. nov 2010

ahojte babuklz, peknz vecer csetkzm prajem.
Ja sa hlasim z Brna, kedze ako rikuska pisala mala som 3 ocyty, co som bola teda riadne prekvapena ale zaroven velmi rada. Pravdu dovediac som to vobec necakala.... Ostala som v Brne, zajtra vyuzijem cas a idem ma mobilizaciu do Prahy, takze o program na cely den mam postarane.... Co sa tyka kvality vajok, nic neviem az zajtra po 13hod. mam volat.

@rikuska21- je mi tovelmi luto, ze to dnes u teba tak dopadlo. Stale mato myslim 😒 Dufam, ze sa pozviechas, naberies novu energiu a pojdete do toho znova 😉
Robimu sa cesta domov skomplikovala, meskali vsetky vlaky .. takze este 19:45h. bol v Blave, asi by lepsie spravi,l keby sa zviezol s vami, no co uz?

@zlatanka30- ja chodim vlakom, je to cekom pohodlne ak ides nocnym a mas lozko... treba skusit aj autom, pre mna to bola mimoriane dlha cesta z PP....

@gerdusha - ☹ to som si nemyslela, ze to moze u teba takto dopadnut. Je mito luto......... ☹

kajka39
29. nov 2010

..pisem na cudzom PC a chyb robim viac nez dost.... 😀

martini
29. nov 2010

@kajka39 Presne som včera povedala, že bude tri oocyty...tak super. hádam sa oplodnia všetky, nech je aj do zásoby. 🙂

martini
29. nov 2010

@rikuska21 Určite ti teraz ušijú protokol na mieru, keď už vedia, čo nefunguje...asi skúsite buď nativ alebo naopak dlhý protokol. A pri dlhom si predtým bola úspešná? A pri tom protokole, čo bol v úvode kladný výsledok, tak si brala rovnaké lieky ako pri tých, keď folikuly boli prázdne?

@gerdusha No žiadna z nás nečakala, že sa nám do fóra vrátiť s takouto smutnou správou. Ale hlavu hore...už sme niečo vydržali a niečo prežili a raz sa dočkáme...určite.

martini
29. nov 2010

@rienok A v januári stimulácia nie je možná (keďže sa teraz ten cyklu urýchlil)? Ak niektorý mesiac nebudeš v štádiu stimulácie, tak skús šťastie podľa www.astro.wendys.cz - odporúčanie od Balinky (z fóra KET), veď za to nič nedáme 🙂))

luly3
29. nov 2010

ahojte kočky chcem sa spítat neviete ako sa dá urýchliť menzes ma mi prísť 10 decembra
ale ked chcem začat stimulku mosí mi príst do 6. decembra ☹ ☹ ☹ tak potrebujem info
dakujem

rebeka33
29. nov 2010

@luly3 vraj červené víno a tepla vaňa, ale spýtaj sa rienok. tej došli skôr. 😀 myslela som to ako vtip. Myslím,že sa to veľmi nedá ovplyvniť. Dá sa pichnúť vyvolávačka ,ale aj po tej dojdú krámy do 5 dní a musela by si to konzultovať v Brne či to nevadí na stimulku. Snáď budeš vypočutá. 😵

luly3
29. nov 2010

@rebeka33 ďakujem dr. som už písala tak čakam čo mi odpovie 😀 trápna otázka,
že neviete mi poradiť ako dostanem menzes skôr 😀 😀 😀 tak asi dostanem aj trápnu
odpoveď 😝 😀 ale čo už aspon skúsim

rebeka33
29. nov 2010

nič si z toho luly nerob ,mi im dávame plno divných otázok. Vôbec im to vadiť nebude 😀 😉

luly3
29. nov 2010

@rebeka33 ja som si aj myslela 😀 😀 😀
tiež mosia mať dovolenky akokeby sme mi nechceli babenka 😀

rienok
29. nov 2010

@martini no mne sa cykly s tými dovolenkami križujú takže ak mi mrcha opäť nezamieša karty tak to vychádza až na marec ... a navyše mne sa prirodzene nedá (ak nemám vajíčka "copperfieldov") lebo nemám vajcovody

neviete ktorý deň cyklu robia ET v RF?

rienok
29. nov 2010

@luly3 no vidis a ja som dostala o 5 dni skor a neviem ci sa mam na to dat uz teraz 😅 , vymenis 😀 ?

martini
29. nov 2010

@rienok jáááj, tak to je iné...mne ET v RF robili na 11ty deň. viem, že robia tak od 10teho do 12teho dňa cyklu. Prvý deň cyklu je ten deň, keď sa začne riadne krvácať, špinenie sa nepočíta.

rienok
29. nov 2010

@martini to bolo OPU, alebo už ET? ja prave počítam, či by som sa vošla na ET tesne pred dovolenkou 🙂

luly3
29. nov 2010

@rienok vimenííííííííííííííím :D

martini
29. nov 2010

@rienok jémine, jasné, dobre že sa pýtaš...poplietla som to...hovorila som o OPU. teda OPU na 10ty až 12ty DC. a ET následne na 2hý až 5ty deň od ET (deň OPU sa nepočíta).

martini
29. nov 2010

@rienok Deň ET je podľa toho či je PK alebo nie. Ja som mala 10 zrelých oocytov, 7 sa oplodnilo, takže automaticky robili PK, tak som bola na OPU v piatok a až v stredu bol ET. Ale ak mávaš menej folikulov a teda aj oocytov (ako si písala), tak max. na tretí deň od OPU.

rienok
29. nov 2010

@luly3 vieš ako na to? ja som sa práve rozhodla, že to predsa len kvôli stresu v práci odložím na február 😎
@martini no veru, ja som mala len raz 5 oocytov a len 3 prežili PK, vkladali 2 a nič... takže možno si dovolenkou zvýšim šancu 😀

kaciatko81
30. nov 2010

@luly3 vraj zazvorovy caj 😉 a to spominane cervene vino 🙂

mircalla
30. nov 2010

ja neviem, to je len moj nazor, a mozno nie spravny. mne teda na menzes cervene vino dakedy zabralo dakedy nie, skor nie. co sa tyka toho, ze cervene na podporu sliznice, co sa tu casto diskutuje - ja by som nikdy pocas stimulky ci po OPU s cervenym vinom neexperimentovala. sliznica bola ok aj bez neho. je to predsa len alkohol a pride mi to dost divne miesat hormony s alkoholom, ono nie nadarmo sa radi pred planovanym tehu detoxikacia organizmu - teda ani alkohol ani cigarety....nie som daky puritan, to vobec, ale pre mna je to pocas stimulky uplne neprijatelne
len nazor...nemusi byt spravny

callex
30. nov 2010

ahojte babule...vcera som zaspala o 21,20..zobudila som ze treba ist na wcko..nechcelo sa mi pozerat kolko je hodin vravim si ze urobim si test ved to bude prvy ranny moc. 🙂 a ked som si ho urobila nedalo mi to a pozrela som na mm mobil a tam ze 22,30 😀 tak rano som urobila dalsi..a oba boli negativne. ale nejaky divny test sa mi to zdal..gravitest.na prve namocenie nereagoval...tak som ho namocila druhykrat a po velmi dlhej dobe sa zacala sirit ta ruzova farba smerom nahor.v letaku bolo napisane 3sek..ale ja som naratala aj do 20.plus v letaku bolo ze chytte test za modru cast..a on je ruzovy 😒 .
tak v piatok idem nakrv len sa bojim ze vysledku budu az v pondelok..a tym padom ked utrros vysadim v pondelok 6ho tak uz zrejme nestihnem dalsiu stimulku do dovolenky. a fostimon mi konci v januari. 😠

lilina22
30. nov 2010

@callex ja ti neviem 😒 podla mna treba pouzivat mamatest10 alebo wondfo...mam bohate skusenosti 😀 a myslim, ze kopec inych testov je malo citlivy aj ked deklaruju inak. Drzim palceky a nadalsie testovanie. Inak ja som mala 13dpOPU len malinkeho dusika na MM10 a HCG bolo 11....takze vyckaj este 2 dni a potom testni 😉

lilina22
30. nov 2010

@kajka39 velmi sa tesim, ze 3 vajka, to je predsa uzasne 😉

lilina22
30. nov 2010

@rikuska21 to ma mrzi ☹ neverim, ze v RF nieco nevymyslia...ja by som asi skusila uplne vypustit clostil a baby na fertilityfriend objavili fytosoju ako prirodny clostil....viacero si uz z nej vypestovalo 1-2 vajka...aj ja uvazujem, ze to vyskusam. Len pre zaujiomavost, mozno by to stalo zato vyskusat vramci nativu 😒

callex
30. nov 2010

@lilina22 s mamatestom mam aj ja dobre skusenosti..ale v tej lakrni ho zrovna nemali. kupim dnes v nr.wondfo nepoznam.

lilina22
30. nov 2010

wondfo kupujem cez net

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre