Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
8. dec 2010

ahojte dievcence 🙂
tak sa hlasim ako pani 😀 . co tu nove?
@rebeka33 waaaaaaw krasne HCG-cko, verim, ze z toho budu dvojky 😵 😵 😵 , drzim silno vsetky palce co mam..
@olympia oliii ty uz si len taky kusocek od toho, aby si malicku drzala v naruci, nech ti to vsetko dobre dopadne 😵 🙂
to je len to co som zachytila 😀 , tak dufam, ze postupne sa zas dostanem do obrazu. inak my uz mame aj po tripploch a dopadli dobre, uffff to sme si vydychli 🙂. no a vyzera to na dvoch pipikov 😀
pozdravujem vas vsetky 🙂

shandy
8. dec 2010

A este Vam chcem vsetkym velmi podakovat za zelania a blahozelania, urcite pomohli a vsetko dopadlo super, az na jeden detail, ale den to bol krasny, budem pamatat do konca zivota 🙂

callex
8. dec 2010

@mircalla ja by som volila parny..z tlakovych hrncov mamstrach..pride mi to ako diablov stroj ked to syci a piska..bojim sa toho aj chytit..a ani to neviem ovladat. 🙂 a pri tom tycovom mixeri si kup taky ktoremu sa ta ponorna cast da odstrobouvat..lahsie sa to potom umyva ako ked je to jeden celok.to je velmi neprakticke.
@mirinda10 a musis ist do prace? malinka asi citi tvoje obavy a uzkost ze ju nechas doma a tak sa na teba viacej zafixovala.
@rikuska21 neboj ja som bojovnik na dlhe trate. 🙂 mam tu kopec vzorov ze treba len vydrzat.a 27.1. mam konzultaciu. u teba aky je plan? a nevesaj hlavu..stale je moznost adopcie.ja mam momentalne obdobie kedy by som si najradsej zobrala nejake opustene dieta na vianoce domov.

callex
8. dec 2010

@shandy vitaj pani...zelam ti nech sa co najdhsie tesis z tohto titulu 😀 a takisto gratulacia k dvom pipikom a super vysledkom.

kajka39
8. dec 2010

Pekny vecer vam prajem 🙂
@rebeka33- vyzera to velmi dobre, gratulujem! 🙂
@callex - ☹ ☹ myslim, ze to nepotrebuje komentar, verim, ze sa do boja pustis opät ...
@mircalla - velmi dosledne som necitala predchadzajuce prispevky, ale zda sa mi, ze mas dilemu ake hrnce kupit.Pridavam fotecku mojej kuchty s ktorou som nadmieru spokojna,da sa v nej varit nad parou zeleninku bez vody, dusit aj klasicky varit. Nie je cenovo narocna taka sada, a spravis v tom uplne vsetko, hlavne rychlo..
Ja ak potrebujem mixovat, mam ponorny rucny mixer. Momentalne je siroky vyber , prave ho maju v Lidli v akcii za 17€ a je z uslachtilej ocele, tiez v letaku Elektro Planeo zn. Sencor ta 14,90 aj 20,90€. My sme pon.mixer kupovali minuly rok rodicom pod stromcek.
Ak by si chcela mini robot ,kde mozes aj mixovat, struhat, odstavovat,slhat, tak pozri znacku RONIC. Len ta cena sa mi zda nevyhodna, oproti predvadzacim akciam na roznych veltrhoch aj v tescu v BA ho casto predvadzaju.
Skusim pridat tu fotku, dufam ze sa mi to podari...

mircalla
8. dec 2010

@shandy noooo takze uz pomaly dobiehame dievcata🙂)
@callex dik za tip, aj ja mam z toho taky blby pocit, ze to vybuchne alebo cooooo

mircalla
8. dec 2010

@kajka39 kuper, no este aj foto mam

kajka39
8. dec 2010

@shandy - velka gratulacia, vsetko dobre zelam 🙂

kajka39
8. dec 2010

@mircalla- neboj nevybuchne, nema preco.. len ak by si ho nechala frcat na plny plyn a odbehla si niekde na 30min, tak by sa mohlo stat, mozno?? Zabudni na tie z davnych dob 😀
Ma to dve nastavenia, ked robis zeleninku, cestoviny, zemiaky a druhe je na mäso.

shandy
8. dec 2010

@mircalla no uz bolo na case ich dobehnut, vsak kto by za tymi dievcencami behal, nie? 😀 😀 , inak z toho tlakoveho mam aj ja taky respekt...asi z detstva, tiez mi to prislo ako diablov nastroj 😀 , callex to dobre pomenovala..hehe, a @callex @kajka39 dakujem este raz aj za tych dvoch pipikov 😀 .

callex
8. dec 2010

@kajka39 no veru ta tvoja vyzera super.ja mam stale pred ocami take tie velke stare s takou gumickou ..a moju mamu ako s tym zapasi ked to chce otvorit alebo zatvorit. 🙂

martini
8. dec 2010

@rebeka33 to HCG je fakt kráásne...držíme prsty,aby to boli vysnívané dvojičky 🙂 Mimochom, v pondelok som bola na ultrazvuk u jedného gynekológa na Masyrykovej v Košiciach a bola som fakt nadmieru pozitívne prekvapená. Výborný 3D ultrazvuk, seriózny prístup a špecializuje sa na tehuľky. Ak máš záujem, dám ti do IP kontakt.
Minule som sa lekára pýtala na rozdiel medzi beta HCG a obyč HCG. Povedal, že beta je špecifická časť HCG, ktorá sa viaže výslovene na tehotenstvo a teda je to podstatne špecifickejší ukazovateľ toho čo nás zaujíma.

Ja som dnes bola na kontrolný ultrazvuk endometria u iného gynekológa, aby som napísala do RF presnú informáciu, keďže niekedy mám pocit, že každý lekár meria folikuly a endometrium inač. A aj dnes ma pochválil. Približne 10 cm a to až 14.12. idem na to KETko.

Baby, neviete náhodou niečo o tom, že v RF robia KET vždy až po 14:00 hod.? Lebo Koudelka ma objednal práve na tú druhú hodinu a ja by som radšej skôr, aby sme cestovali späť do Košíc v normálnom čase. A niečo také som raz začula od sestričky v RF, ale nie som si istá. Lebo ak by to tak bolo, tak nebudem obťažovať Koudelku s preložením termínu. Dík.

martini
8. dec 2010

@callex chichi...ja si tiež pamätám ten s tou gumičkou a ako s ňou mama zápasí 🙂)) Ja mám tiež doma moderný tlakový hrniec, ale akosi som si zatiaľ nezvykla. Kajka by nám mala dať nejaké rady a triky...ale to by sme mali ísť asi do fóra o varení 🙂) A keď sme pri super domácich pomocníkoch, tak ja vám extrémne odporúčam robotický vysávač a robotický umývač...či ako sa to volá. 🙂

kajka39
8. dec 2010

@martini - mne robili ET az o 15:30 hod. bola som sa aj pytat ci sa neda skor, trebarz dopoludnia, ale uz mali plan zakrokov plny ... Skus sa aspon informovat cim skor. Mozno sa ti podari vybavit. O12hod. ide rychlik z Brna do KE to by si pekne stihla 🙂 Myslela si endometr. 10mm, ze? 😀

martini
8. dec 2010

@callex Prečo práve 27.1. a prečo nová konzultácia? a to v RF? nestačilo vykonzultovať emailovo? Či chceš niečo nové prebrať? A ešte jedna otázka: povedali ti niečo o tom aká je vhodná pauza medzi jednou a druhou stimuláciou pri softe?

shandy
8. dec 2010

@martini no kraasnu sliznicu mas veru, ja som mala v den ET 10 mm, asi si chcela napisat 10 mm co, lebo to by si mala ine pandero 😀 . Co si ja pamatam my sme mali ET o pol jednej ale neviem ako to je s KET-kami....je to mozne ze az po 14,00, lebo to asi rovnako romrazuju, tak asi maju na to daky system. suhlasim s martini, my mame tiez roboticky vysavac a je to moj domaci milacik 😀 😝

martini
8. dec 2010

@kajka39 áno 10 mm endometrium 🙂 Veď práve kvôli tomu vlaku som sa aj pýtala, lebo som rozmýšlala, že by som nemusela ísť s mm, nech si on pekne pracuje a pôjdem sama vlakom. Ale nočným tam a nočným späť sa mi veľmi nechce.

martini
8. dec 2010

@shandy jasné že milimetrov...som to poplietla, lebo on povedal, že 1 cm a ja som chcela z toho urobiť 10, aby to znelo lepšie, teda viaaac...ale mi tam to cm ostalo.... Keby som také chyby robila v robote, tak my vyhodia 🙂))
Inač pandero by to bolo teda dobré 🙂 Cez OHSS som mala 10x zväčšené ovária, teraz 10 cm endometrium....to by toho bolooooo fakt dosť 🙂 Inač sa vždy tak dobre bavím na tvojím komentároch. fakt super 🙂)))

mirinda10
8. dec 2010

@callex musim, zastupuje ma talianka ale nevie nase ucto, tak si neviem predstavit co tam mam pouctovane v knihach aj ked mam veducu uctarne ale mam na nu svoj nazor aj minuly rok som uzavrela j,a aj ked som bola PN a dane som dorobila asi tyzden po porode 😵
budem mat dobru opatrovatelku a niekedy mensie deti si skor zvyknu na cudzieho ako ked su vacsie a bude chodit k nam, tak bude mat svoju postielku, hracky tak uvidime
vedela som to od zaciatku a som rada, ze ma sefko nehnal do prace po 6mesiacoch co mal povodne v plane

ale ak bude najhorsie a mala bude moc plakat, tak asi muzik ostane doma, ine nam neostane ☹

mirinda10
8. dec 2010

@callex musim, zastupuje ma talianka ale nevie nase ucto, tak si neviem predstavit co tam mam pouctovane v knihach aj ked mam veducu uctarne ale mam na nu svoj nazor aj minuly rok som uzavrela j,a aj ked som bola PN a dane som dorobila asi tyzden po porode 😵
budem mat dobru opatrovatelku a niekedy mensie deti si skor zvyknu na cudzieho ako ked su vacsie a bude chodit k nam, tak bude mat svoju postielku, hracky tak uvidime
vedela som to od zaciatku a som rada, ze ma sefko nehnal do prace po 6mesiacoch co mal povodne v plane

ale ak bude najhorsie a mala bude moc plakat, tak asi muzik ostane doma, ine nam neostane ☹

mirinda10
8. dec 2010

nechapem poslala som to raz a objavilo sa to 2x

martini
8. dec 2010

@kajka39 Kajka a ako sa cítiš vlastne ty? Mne je z toho estrofemu divne, taká večná vnútorná nervozita. ale dá sa.

ofinka
8. dec 2010

rikuska 21, callex, aj ja budem s vami bojovat zaciatkom buduceho roka, cca februar, marec. 😉

kajka39
8. dec 2010

@martini- u mna ziadne priznaky, dokonca o takom case ma uz bolia aj prsia, a teraz nic!! Akurat naberam na rozmeroch, myslim tym, ze nekontrolovatelne pomalicky , ale isto priberam a som z toho dost nervozna. Inac pohoda, chodim do prace, mam tolko roboty, ze nestiham ani nad sebou rozmyslat. Ked som 1x brala Estrimax bolela ma hlava a bolo mi zle, teraz sa to uz nezopakovalo..... tak neviem. 😵

martini
8. dec 2010

@kajka39 Možno sa telíčko zaobaľuje,aby tam bábätku nebola zima...veď v PP je dosť kosa 🙂 Inač PP milujem, moje rodné mesto 🙂

kajka39
8. dec 2010

martini - ozaj, ty pochadzas z PP? Poprad je pekne mesto, len je tu stale velka zima a skoro vzdy fuka vietor. Cim som starsia, tym mi to viac vadi...vedela by som sa koli tomu aj prestahovat, ale moj mm.. o tom nechce ani pocut 😝

falin
9. dec 2010

@mircalla - urcite ano, neboj.
A ohladom tych hrncov, parny nemame, ale tlakovy ano a ten je super. Tam mozes aj zeleninku pripravit na pare, je tam taka vlozka, ale tak isto tam mozes polievky, maso na stave. My ho vyuzivame dost vela, uz si bez neho neviem predstavit. Dokonca aj hovadziúslepaci vyvar tam robim a je to velmi rychlo spravene.

Parny maju rodicia, ale moc ho nevyuzivaju, tam sa dobre robi napr. ryza.

@zuzla80 - zuzulik dakujem si zlata. Zajtra idem po algidku 😉 . Mame iba jedneho mrazacika, tak dufam ze zabojuje.
Uzivaj si makacku s babatkom, ja len makam a babo nikde, slecna uz je velka, na rok ide do skoly. Strasne to leti

@rikuska21 - taketo naladicky asi prenasleduju kazdu z nas. Neboj zas zasvieti slnieco a bude lepsie, chytis pozitivnu naladu a budes rozmyslat veselsie. Verim ze sa svojho pokladika dockate

falin
9. dec 2010

@shandy - blahozelam k dobrym vysledkom 🙂

@kajka39 - my mame taky podobny.
Baby a ozaj sa nemusite bat vybuchnutia, tieto moderne tlakove su super

@martini - endometrium mas krasne, budem drzat palceky. Ohladom terminu je to podla pacientiek. Ja idem teraz na 12.30 na KET

majte sa krasne

mircalla
9. dec 2010

ahojte babule, dakujem za tie vsetky spravy o hrncoch
dnes som rozmyslala ze vybehnem na firemny vianocny vecierok, ked maly zaspi, ma byt s kym. ze taxikom aspon na 2-3 hodky, ved on papa najskor pred polnocou. ale ked som nezapla ani jednu taku volnu koselu, tak som si to znechutene rozmyslela....velryby tam asi nepustaju aj tak🙂 otras otras....nohy zadok docela ok a brucho visi, je to des....cez prsia tiez 104...fakt smutne

mircalla
9. dec 2010

@mirinda10 a kedy nastupujes? ci uz si nastupila?

mirinda10
9. dec 2010

@mircalla treba dat nejake tricko a ide sa, ja tiez dnes idem na vianocny vecierok a tato bude prvy krat uspavat. tak nech si to uzije 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre