Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
14. feb 2011

ahojte babule,
vcera som si citala forum, kde pisu baby zo zahranicia, ktore chodia do RF...musim povedat, ze sa to velmi dobre citalo...mala som taky bomba pocit, ze brdo, tu su baby z celeho sveta a oplati sa chodit do RF, kam CHODIM AJ JA...🙂...tak asi fakt budu dobri...

no ale aj o inom som chcela...pisala tam jedna baba...asi ma uz nejaky ten rocik..a v pase ma uvedene, ze uz 27x stimulovala...na iui, ivf atd atd...27 krat!!!! a potom citam prispevok tu na MK, kde kocka place nad tym, ze prvy mesiac im to nevyslo...tak mi to pride ako vysmech...

musim to najst...

gerdusha
14. feb 2011

nasla som to, nie som si uplne ista tymi skratkami:

12 x Clomid all BFN.
6 x IUI all BFN
2 x icsi both BFN
1 x IVF BFN
6 x DEIVF
5x BFN at reprofit
1 xBFP not meant to be MC again
2 x MC were natural BFP when i was younger been trying since.
25th May 2011 Reprofit Let's hope number 27 tx works.

gerdusha
14. feb 2011

mimochodom, su tam bezne zeny okolo 43-46 rokov, ktore to v RF skusaju 🙂

jada1
14. feb 2011

@gerdusha 27x, tak to ju obdivujem. To už musí zanechať aj stopy na jej zdraví myslím si. V budúcnosti určite ☹

bayley
14. feb 2011

@rebeka33 ďakujem, určite budem bojovať 😉

gabikasz
14. feb 2011

@gerdusha aj v sobotu tam boli anglicky hovoriaci pár ,veru som odhadovala blízko 50

gerdusha
14. feb 2011

prave som citala nejaku prispievatelku na tom fore, ze ma 48 a narodila sa jej dcera 🙂 ...sice tusim vsetky uz nejake to dieta doma maju....ale istu nadej to dava, nie?

bayley
14. feb 2011

@gerdusha tou kočkou, ktorá plače som podľa teba ja?

gerdusha
14. feb 2011

@bayley ,
jeeeemine, vobec nie!!! moje nervy...ved my UZ prezivame a podstupujeme uplne nieco ine...my reprofitacky sme predsa uz iny level...myslela som XY kocku, ktora po prvom sexe pocas /?/ plodnych dni neotehotnie...

nebudeme predsa vztahovacne.... 😉

ninockaskv
14. feb 2011

caute baby, tak to teda dufam, ze su dobri.. lebo ked uz tam nic, tak neviem kde ☹
mne akurat tehotnie kolegyna, nejde im skusaju asi rok, nafasovala teraz clostil, folikulometria a cez vikend skusali.. mna asi porazi, ked mi tam budu behat dve tehotne.. niezeby som jej to nepriala, ale rozhodne to neposobi dobre na moju psychiku.. ☹ ☹ ☹

a myslite, ze tak neskoro sa tie zeny spamatali alebo tak dlho skusaju? ta prva alternativa sa mi rozhdone pozdava viac 😉

ozaj, ako ste oslavovali valentina? ci ste zaryte protivalenincanky? ja mam chlapa stale v tej barme, tak som sa teraz ani nemala s kym vadit, ci to budeme oslavovat alebo nie.. on je cisty anti valentinovec 😀

ninockaskv
14. feb 2011

@rebeka33 neboj, tie testy su aj tak o nicom.. my sme mali zle, bola som aj na kramaroch, opakovali ich .. aj tie vysli zle.. a maly by bol zdravy ako buk ☹ ☹ netreba sa tym dat vyviest z rovnovahy, ziadny stres..

gerdusha
14. feb 2011

tie starsie baby proste nasli noveho pana idealneho, s ktorym by takisto chceli mat dalsie babo...vacsina z nich na tom fore je taka...alebo su tam aj take, ktorym proste to hladanie pana idealneho trvalo trochu dlhsie...dovody su rozne

ninockaskv
14. feb 2011

@gerdusha tak to mame vlastne stastie v nestasti, ze sme tych chlapov nasli uz take "mlade" 😉

gerdusha
14. feb 2011

@ninockaskv ,
no tak ako BUDUCA prvorodicka som mohla aj skor 🙂

ninockaskv
14. feb 2011

@gerdusha 😉 ale aj tak lepsie neskor ako nikdy, no nie? 😀

no nic, ja idem do hajan, ako mam chlapa prec, neda sa mi poriadne spat 😠 , stale som unavena 😖 a v mojom veku uz treba vajka setrit 😅

martini
14. feb 2011

@bayley to ma za teba fakt mrzí, také niečo sa ani nedá čakať, škoda... skús to nejak rozdýchať a čím skôr pôjdete ďalej tým menej budeš svoju psychiku trápiť, aspoň ak nie si úplne zle na tom. A tých 16000 Kč je určite cena normálneho IVF, nie softu, veď tam je cena 12000 Kč aj s ET, takže to bude menej ako 12000 plus lieky. Odbery Vám nerobili, lebo tie sa robia pred ET, takže ani 3600 korún sa nemusí pripočítať.
@rebeka33 Ja som tiež za PK. Takže teraz snažím pozitívne stimulovať moju myseľ a hovorím si, že dve budú super na vklad a dve ešte na zmrazenie ostanú 🙂 A bruško ti už vidno?

gabikasz
14. feb 2011

@martini nám robili odbery pred OPU

bayley
14. feb 2011

@gerdusha tak to sa mi uľavilo 😉 ja som si všimla, že ja som tu bola dnes jediná smutná, tak som si to vzala na seba..... a už som skoro plakala, že ani TU sa nemôžem posťažovať pokiaľ nemám za sebou 27. IVF 😉

Takisto na mňa pôsobí povzbudzujúco to, že tam chodí toľko párov zo zahraničia, ale myslím si, že tam veľkú rolu hrajú aj financie..... Mám 2 sesternice v USA, ktoré každé leto privedú svoje americké kamarátky do ČR, aby si tu dali urobiť zuby. Ale asi to nebude tým, že tam nemajú dobrých zubárov 😀 😀 😀

Inak, ja som napriek dnešnému smútku reprofitom nadšená ako všetky tu 😵 Ráno mi info o tom, že ET nebude, podal Koudelka a musím povedať, že neskutočne empaticky 😲 Dúfam, že s rovnakým citom mi pošle aj faktúru 😀

@ninockaskv mávam také podobné city k tehotným 🙄

@martini ďakujem, si zlatá.... odbery nám robili pred OPU, takže platiť ich budeme..... a takisto sa venovali 5 dní embryám, rátam s tým, že budeme normálne platiť za PK....

zufalka
14. feb 2011

@falin tfuj,tfuj,to je parádna fazulka 🙂 určite sa uchytí,moooc držím palčeky 😉

martini
15. feb 2011

@gabikasz @bayley Vlastne máte pravdu, odbery sa robia pred OPU, som to poplietla, sorry. Ale v RF sa za PK nič mimoriadne neplatí, teda nič naviac. Aspoň ja som minule, keď som mala PK nič neplatila. No veď uvidíte, daj potom vedieť.

rebeka33
15. feb 2011

@zufalka no už sa štvrtok blíži, nevieš kedy ti budú rozmrazovať? No štvrtok ti držím všetky palce aj palčeky.Ja som minule tak rozmýšľala,že koľko pred ket, to rozmrazia a vedia ,že je OK. Ja už plánujem ísť si po druhé 😀 😀 .

ofinka
15. feb 2011

ahoj kočky. neviete, kde je nasa patronka @mircalla ? 🙂
mircall, som bola zvedava, ako bolo s malym na plavani. asi je to smiesne, ze o dietko sa este len snazim, furt ivf-kujeme s negat. vysledkom, ale uz ma zaujima plavanie, na ktore by som s nim mohla chodit. 😀 😀 to aj vy ostatne takto popredu planujete aktivity s mimi, alebo len mne svitori?

@callex ako sa mas? cvicis a pripravujes sa na marec? ja som doma chora s prieduskami. 😖 dlho-predlho mi nic nebolo a teraz zrovna pred stimulkou ma to chyti. to mam akoze chorobu namiesto prednisonu? 😀

gabikasz
15. feb 2011

@ofinka nesvitorí len tebe,ja rozmýšlam kým su babatká malé či trojčatám treba 3 postielky 😒 😒 😒
k tým prieduškám od pondelka beriem prednison v piatok ma začalo škriabat v krku ,v sobotu sme mali ET a ja som kašlala ako tuberák ,trocha mi aj nos tečie no naštastie nemám teplotu, tak len čajikujem a Coldrex som si dala prvé dni to sa môže a paralen.

gerdusha
15. feb 2011

ahojte baby,

takze rubeola, toxoplazmoza a borelia vsetko POZITIVNE!!!!!!! 😨 😢

gabikasz
15. feb 2011

@gerdusha nooo dobrá si!! ako ďalej čo ti povedali?

gerdusha
15. feb 2011

@gabikasz ,

zajtra musim na infekcne...

gerdusha
15. feb 2011

zacinam si hladat info na nete: rubeola pozitivna: znamena, ze som ju prekonala v detstve a som plne chranena pred nou v tehotenstve....uff...to je ok...

idem hladat dalej

ofinka
15. feb 2011

@gabikasz ty s tymi trojcatkami... ja by som si rovnako robila hlavu ako ty, keby dali 3 embry a to by asi aj dali v mojom veku, keby 3 kusky boli k dispozicii, ale je podla mna mala sanca, ze sa chytia vsetky. ale take dve by sa mohli, to by som aj ja brala. ale nam sa zatial nikdy ziadne nechytilo a to boli vzdy paradne blastocysty. teda raz ano, ale skoncilo to MA.
tebe vkladali po PK, alebo kolky den?

gabikasz
15. feb 2011

som zvedavá kolko trvá preliečenie 😠

ofinka
15. feb 2011

@gerdusha no panecku, ale aspon vies, preco to mozno doteraz nevyslo. 😔 a na hemato ti k tomu nic nepovedali, co presne ta pozitivita znamena? ze teda nie rovno akutnu fazu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre