Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
21. feb 2011

@tinna13 tak super, ešte raz tichučko blahoželám a držím prsty, nech to má ten správny želaný priebeh 🙂

mircalla
21. feb 2011

@tinna13 jasne, ved si nasa
RF test je malo citlivy, mnohym babam neunkazal vobec nic a boli tehu. mamatest je mal, 8. den ciarka je super

gabikasz
21. feb 2011

Tak dnes som to už nevydržala a testla 9dní po ET test snehobiely ☹ 😠 ☹ 😠 ☹ 😠

mircalla
21. feb 2011

no ja som bola dnes ze na cyto...bolelo ma to dost, co sa mi nestalo....doky povedal hned, ze tym, ze kojim, tak je to prostredie tam dost suche a neni ani chut na keksik....tam som daco googlovala, a veru, je to tak...hormonalny chaos...kvoli prolaktinu...som mu nechcela vysvetlovat, ze keksik neni aj z ineho dovodu, taky bol zlaty
ale sliznica maternica skoro nula, lebo hormony nula bodov, vsetko kvoli kojeniu, ze sa to upravi, ked prestanem...heh niezeby mi to dako chybalo

mircalla
21. feb 2011

@gabikasz hmmmmmm :( sanca este je

tinna13
21. feb 2011

@gabikasz aky test si pouzila ten od nich?

martini
21. feb 2011

@gabikasz nie je to dobrá správa... ☹ ale ešte vydrž chvíľočku, veď asi nie nadarmo nám v RF kážu testovať až 12ty deň...

ninockaskv
21. feb 2011

@mircalla skus nejake homeopatika, ci ? 😝

@gabikasz skus este neskor.. ze tam nie je ani duch zatial nic neznamena 😉

gerdusha
21. feb 2011

@gabikasz ,

uplne suhlasim s tym, co tu baby napisali...este to vobec nemusi znamenat, ze sa nepodarilo...ved kazdej uplne inak stupa hodnota hcg...vid nase debaty tu na MK, ked sa potvrdilo tehu, tak sa zase riesilo preco ty mas 2500, ked ja mam iba 751...atd...este sa nevzdavaj...kazde telo je tak ine od druheho...

sanca tu este rozhodne je

mircalla
21. feb 2011

@ninockaskv nemyslim, ze to pomoze, je to uplne bezne. upravi sa to vraj, ked prestanem kojit. kym kojim, tak si prolaktin bude robit co chce a kojim este dost

ninockaskv
21. feb 2011

hm..ja som dnes mala volat dokine Pracharovej kvoli cviceniu Mojzisky, uplne som na to zabudla. 😠 😠 😖

gabinkaa
21. feb 2011

@tinna13 veľká gratulácia k dvom // 😵 😵 😵

tinna13
21. feb 2011

@gabinkaa dakujem 🙂

gabikasz
21. feb 2011

Veľmi som sklamaná,kiežby sa to zvrtlo k lepšiemu,vo štvrtok idem na krv,z troch hádam sa len jeden zaryje riadne.
Mala som Rapiclear test,ten ich som si nechala na štvrtok.

mircalla
21. feb 2011

@gabikasz skus mamatest, ten je dalko naj. a mala si PK...pozeram, ze 3 embrya

ninockaskv
22. feb 2011

@gabikasz suhlasim s mircallou, ja som raz testovala s rapi a nic tam nebolo, na druhy den som skusala mamatesst a bol duch 😉 a ten ich vraj tiez nie je uplne super.. ved hadam z 3 sa aspon jeden rozhodol 😅

tamaja
22. feb 2011

@tinna13 pripajam sa ku gratulacii 🙂 Mala si aj predlzenu kultivaciu? a cim si stimulovala?

@gabikasz hmm, no ja neviem, ja som mala ducha az 11 den od ET a to bolo aj s PK, takze fakt moze byt skoro

Baby ja od dnes stimulujem clostilom a asi som uplny pako, lebo som sa rozhodla, ze si ho nedam 3x1 na 5 dni, ako mi kazali, ale 2x1. Pri 2x1 pri IUI som mala 4 folikuly a pri klasickej stimulacii na IVF dlhy protokol bol moj problem vela vaec malo kvalôitnych. Mne stacia aj 2-3. Co si o tom myslite? 😕 😕 😕

modra
22. feb 2011

@tamaja no neviem podla toho ako poznas svoje telo ale v reprofite podla mna vedia preco to tak davaju.. 🙂 ja by som to nechala na nich..

tamaja
22. feb 2011

@modra ved ja tiez nad tym rozmyslam, mam cas do obeda 🙂 ci tu tabletku vziat alebo nie. najhorsie je, ze uz toho mam zbytocne vela prestudovane, precitane, mam toho dost aj za sebou, vzdy som sa presne riadila pokynmi lekara, fakt vzdy. a bolo to naprd

callex
22. feb 2011

@tamaja ja by som takisto posluchla ich davkovanie. ja som brala clostyl aj jednu denne.aj dve denne a aj tri denne..a vzdy bol iny pocet vajicok.a pri 3x1 sa nemusis bat vela vajiciek ako pri dlhom protokole.radsej papaj ako kazu lebo ked sa daco pokazi budes si to vycitat.

tamaja
22. feb 2011

@callex a kolko vajok si mala najmeneja najviac? 😅

callex
22. feb 2011

@tamaja no veru prilis informacii skodi...ale zase v RF im mozme verit ze nam chcu len a len dobre..keby to bolo pre teba zle tak by ti nedavali take davkovanie. o clostyle sa siria vselijake bludy ale minule tu niekto napisal odpoved lekara z RF ze je uplne ok.samozrejme kazdy liek ma vedlajsie ucinky..ale aj s tymto rizikom podstupujeme tuto cestu lebo tuzba mat dietatko je velka.

callex
22. feb 2011

@tamaja juj napchavala som sa nim od januara minuleho roku a nepametam si presne cisielka..ale myslim ze najmenej 2foliky.a najviac 6 folikov a z tych bolo 5vajicok.

tinna13
22. feb 2011

@tamaja ahoj a dakujem 🙂 mala som PK a brala som clostylbegyt 5 dni 3x1, dalej fostimon, orgalutran asi tak nejako a pregnyl. Mala som 10 folikova 5 zrelych vajicok-vsetky sa oplodnili.
ja by som sa riadila odporucanim lekarov a brala lieky tak ako mi kazali.

baby chcela by som sa opytat kedy vas informovali o zamrazeni zvysných vajicok. ja so dnes 10 dni od ET a zatial nic.
moze sa stat ze aj zabudnu?

ninockaskv
22. feb 2011

@tinna13 a nemala by si si ty sama zavolat ako to dopadlo? mne sa zda, ze v GF som si vacsinou volala 😒

tak ja som volala tej dokine, mam cinknut 3 DC a zaradi si ma.. nejaka som z toho celeho v strese, zase to zacina.. ani neviem ci sa na to tesim alebo sa bojim 😖

mircalla
22. feb 2011

@tinna13 opytaj sa..ved su to tvoje embryjka...v GF je vsetko mozne, aj ze zabudli dat vediet
@tamaja no ani ja by som nemenila davkovanie, resp. by som sa opytala na ich nazor na to ine davkovanie

tinna13
22. feb 2011

@ninockaskv
@mircalla ja som v RF a na pokynoch pisu, ze ma budu oni informovat do 10 dni.
nevadi este pockam do piatku, vtedy im budem volat vysledok testu tak sa rovno opytam ak mi to dovtedy neposlu

mircalla
22. feb 2011

@tinna13 aha jasne...blba som....no uz sa stalo, ze aj zabudli. mne stelcl povedal, nech si pockam, ze toho maju vela, ale daju vediet. ale fakt je, ze mi pisali hned na druhy den, ale pamatam z diskusie (bola to zuzla80), ze zabudli a potom sa dodatocne tesila...10 dni uz bolo, kludne pis

martini
22. feb 2011

@tinna13 mne povedali, že do troch dní dajú emailom vedieť (ak si zaškrtla v tom dotazníku, že chceš info emailom) a keď poštov, tak k tým trom dňom treba nejaké dni naviac pripočítať. určite sa im ozvi, už je to dlho. Inač aj ja som mala 5 vajok a nič mi neostalo na zmrazenie. :(

tinna13
22. feb 2011

@martini dakujem za info. zajtra im zavolam.
ale dufam,ze nam uz nebudu treba 🙂 🙂 🙂
tz si tiez po ET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre