Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
28. feb 2011

@naduska To je škoda, v RF majú také prísne kritéria na mrazenie. Aj ja som vždy bola sklamaná, musím povedať, buď som mala pocit, že zmrazili málo alebo nezmrazili nič...neviem, ktorý prístup je lepší, či sa radšej stresovať a brať lieky na sliznicu aj keď by bola pravdepodobnosť otehotnenia z menej kvalitných embrií menšia alebo sa takémuto postupu vyhnúť a nezaťažovať telo ani psychiku...nezodpovedala som si na túto otázku dodnes.
Ale je fajn, že tie softy sú také jemné. Ja som to rozbehla a povedala som si, že keď už sa stresujem, tak nech to aspoň šancu prináša a skoro každý mesiac som mala nejaký vklad (v novembri ET, v decembri KET, vo februari ET). Ak sa dajú € našetriť rýchlejšie, tak šup do ďalšieho kola...

naduska
28. feb 2011

aku softstimulku si mala ?

ninockaskv
28. feb 2011

@martini, no to som tu citala, ze mrazia len tie uplne naj.. je to na zvazenie, ja som 2x bola tehu z KETu a boli to take embryjka, ze by ich v RF asi nemrazili.. ale bohvie.. zatulali sa mi kam nemali, takzko povedat 😠

martini
28. feb 2011

@naduska Ja som mala dve odlišné, lebo ja mám náznak PCO a tak reagujem príliš silno. Takže pri prvej stimulke clostilbegyt (asi 2x denne päť dní) a potom asi 8 injekcií monopuru, 2 orgalutranu a 1 pregnyl. Mala som jemný OHSS a vyzeralo to na 30 folikulov, z ktorých vydolovali 15 oocytov. Pri druhej stimulke som mala len ten clostil 2x denne 5 dní, 4x menopur, 1x orgalutran, 1x pregnyl. A ty?

martini
28. feb 2011

@ninockaskv Veď to, že ťažko povedať. Aj v mne v RF povedali, že mrazia len tie naj, aby nás zbytočne nestresovali...ťažké odpovede na takéto otázky...asi ani medicína nemá jasný záver, keď to niekde robia tak a inde inač...a nám je aj ťažko rozlíšiť, či je to ešte vedecký prístup a názor alebo biznis. Ale to centrum sme si vybrali a tak musíme pristúpiť na ich postupy a inač je to 100% úžasné centrum.

martini
28. feb 2011

@ninockaskv a tebe kedy odporúčili pokračovať? teda kedy sa chystáte do boja? 🙂

naduska
28. feb 2011

ja mam tiez pco.
1x od 2dc-7dc clostil +purego 150 j 12 oocytov 9 ok
2x len puregon 175j 13 oocytov a 8 ok ,potom nabeh na ohss;{
tera zchcem pichat menej ,nacotolko aj tak bude cca 9 vajicok,adsej menej ako viac zlych .
a pytala som sa doktorky tam ,ze preco to volaju soft [lebo soft to vobec neni :}]ze to je len koly prachom ,ale picha sa rovnako :}

naduska
28. feb 2011

a zabudla som povedat ,ze po clostile mi bolostrasne zle a sliznica nedorastla ,tak ze embryja ako keby sme hodili do kosa .

ninockaskv
28. feb 2011

@martini neviem, ideme v stredu do brna na konzultaciu, aj sa spytam ako dlho by som mala cakat, ale predpokladam, ze tak pol roka si dam pauzu.. teraz som mala len druhu mrchu po tom 2 mimomaternicovom ☹
spytam sa, ci treba nejake vysetrenia, aby som sa vyhla pruserom pri dalsom raze, uz som volala aj dokine, zacnem teraz nieked cvicit mojzisku .. ale inak na to asi kaslem .. uz nerobim nic 😕

inak baby, co sa da robit s tou sliznicou po clostyle? alchemilka a vino?

naduska
28. feb 2011

ninockaskv skus ten clostil nebrat ,tada ak ho beries .ja som ho 2x nebrala a sliznica na paradu.

kajka39
28. feb 2011

ahojte babulky, vsetky vas zdravim .... nakukla som po dllllhom case ako sa mate, len tak narychlo skacem zo strany na stranu a vobec nemam prehlad ako na tom ste.... tak vsetkym drzim palceky,nech je tento rok pre vsetky uspesny!!! 🙂

@martini-gratulujem k // 😉 Nech to uspesne dotiahnes do konca 😉

@callex - napisem ti len co budem mat trocha viac casu... este stale s nim bojujem, ale je to na dobrej ceste... 😝

mia_15
28. feb 2011

Ahojte baby,ja som bola na prvom vysetreni v RF u doktora Stelcla 🙂 dohodli sme sa, ze mi spravia USG vys. na priechodnost vajecnikov. Boli ste uz niektora na tom? boli to?

ninockaskv
28. feb 2011

@naduska neberiem, ja len robim vyskum, ze co bude treba ak mi ho da.. lebo vela bab ho berie pri softe 😒

naduska
28. feb 2011

mne nerobil dobre tak mi ho potom uz nedal ,fakt zla sliznica a nebolo mi dobre.a ked je uz na zaciatku ta sliznica zla ,tak len horko tazko to dobehnes .radsej nebrat ,ale ja som mu hovorila ze mavam problem ,teda pred Ket-om ked som brala estrofem, tak nebola taka ako y mala byt vzdy max 7-8 a on mi ho aj tak dal ,potom 2x uz nie. a uz ho nechcem ani vidiet 😀

luly3
28. feb 2011

@callex mnoooo že by zázrak 😀 😀 😀 držím palce 😉
@tinna13 gratulujeeeeeem HCG je krasne a môžu to byt dvojičky 🙂

@martini tiež gratulujeeeem len nech takto pokračujeme všetky 😀 😀 😀

callex
28. feb 2011

@naduska verim tomu ze si namosurena a mas vela otazok preco to a preco nie takto a podobne?vedz vsak ze v RF robia pre nas len to najlepsie.pri Ketkach sa sance znizuju a preto asi len vkladaju suprove embryjka. co sa tyka clostylu aj mne z neho byvalo poriadne zle ale sliznica mi haprovala len raz..ale to som ho uz brala asi 9ty krat po sebe.vinko vsak zabralo a v den Et bola ukazkova.a aku si ju mala v den vkladu?co sa tyka poctu pokusov je to rozne..niektorej to vyslo na 7..ci 8raz..niektorej na 2...a su take ktorym aj na prvy. netreba to vzdavat.pozri na martini ta to zobrala pekne supom a crta sa z toho pozitivny vysledok.
ano soft je to aj kvoli peniazom..a mozme byt len radi ze su v tomto ustretovi.
@ninockaskv jednoznacne vinko.

mircalla
28. feb 2011

@naduska tak zmen centrum, ak sa ti tam nepaci...neviem co ine ti mam na to povedat, ked im nedoverujes, je to najlepsie, ak teda si myslis, ze stagnuju a prachy maju iste...

callex
28. feb 2011

@tinna13...tak peknym cislom si nas ovalila..len co je pravda.super.nech to stupa.
babulky dakujem ze sa tesite z pripadneho zazraku so mnou..ale ja to beriem len ako malillinku moznost ze sa mohlo stat.moze to byt len nejaka zhoda nahod.takze to berme s rezervou. 🙂

naduska
28. feb 2011

@callex pila som aj vinko aj alchemilku ,ale uz mi to nepomohlo ,brala som 3x estrofem a 1x vlkadala do posvy estrofem a nic ,sliznica bola pri transfere 6.5 co je uplne na h...o a 2 krasne blastule expandovane .....
a otehotnela som vlastne 3x po ket Helios Brno ☹ ale...... ale z Heliku poodchadzali dobry doktory :{ tak ze aj keby som chcela zmenit tak .......... no neviem :{

ninockaskv
28. feb 2011

@callex ale ono to vyzera dost pozitivne, ked ti meska mrcha a teplota moze stupa 😀 a co, zazraky sa deju.. no nie?? 😵 😵 😵

martini
28. feb 2011

@tinna13 ...jé, hcg vyzerá aj na dvojičky... super, blahoželám. si bola na krv 13. deň? Ja teraz zvažujem, či vydržím do štvrtku do 14. dňa alebo či skočím skôr...

martini
28. feb 2011

@naduska Inač mne jeden lekár v Martine vysvetľoval, že aj keď som mala expandované či hatchujúce blastocysty vkladané a sliznica bola ukážková, tak to neznamená, že sa musia uhniezdiť. Problém je v tom, že sliznica môže narásť, ale nevie posúdiť jej akúsi úrodnosť. Ale nestrácaj nádej. Ber to tak, že zhrnutie z Tvojich skúseností je, že viete vyprodukovať kvalitné embryjka (keďže ste mali expandované blastocysty) a aj viete ako docieliť u teba dobré endometrium a dokonca vieš, že tvoja maternica je fajn, lebo si už otehotnela...veď to je už celkom dobrý záver (ok, nie je to ešte pravdaže všetko, ale niektoré baby ani tieto fakty o sebe nevedia povedať). Tak skús sa vyplakať, vysťažovať, zmieriť sa so skutočnosťou a šup sa do ďalšieho boja 🙂 raz to vyjde!

tinna13
28. feb 2011

@martini dakujem bola som na 13 den ak ratam aj den vkladu, lebo 14 den bol vikend. ja som na sprave mala presne napisane, ze kedy mam ist na krv. ak to nemas urcene tak chod na 14 den to je u teba streda, ze?

tinna13
28. feb 2011

@martini alebo chod zajtra a porovname si vysledky 🙂

martini
28. feb 2011

@tinna13 ja to počítam bez dňa kedy bol ET, teda zajtra som 12. deň (alebo ak počítam aj deň vkladu, tak je to 13. deň). No normálne si ma dostala a rozmýšlam, že pôjdem aj zajtra aj vo štvrtok (tak to robia v iných CARoch) a snáď to môj gynekológ prežije a nebude mať problém s poisťovňou.

mircalla
28. feb 2011

@martini mas uplne pravdu, co pises. co sa uhniezdovania tyka, proste u niekoho maternica prijme embryjka lahsie
@naduska z heliku odisli doktori? tam boli len dvaja nie? krajko a gatova...ci uz nabrali posily?
@tinna13 hcg kuk sem

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

Hladiny HCG od ET (5-denní kultivace)

na 13. den to je super

martini
28. feb 2011

@tinna13 ešte som sa ťa chcela opýtať či ťa bruško pobolieva. Ja mám stále také tie "predmenštruačné" bolesti sem-tam. Viem, že mnohé baby to tak vraj mali, ale je to teda divný pocit, musím povedať.

tinna13
28. feb 2011

@martini inde chodia na 10 a 14 den. chod zajtra, to mas 13 den /rata sa aj den vkladu/ a ked bude hcg vysoke tak naco pojdes 2 krat.
hcg budes mat vysoke, lebo si mala peknu ciarocku a ta ti silnie, nemas sa coho obavat.
ja som sa dnes objednala na kontrolne sono na 15.3.

tinna13
28. feb 2011

@mircalla dakujem za tabulecku, ved uvidime, 15.3 mam kontrolne sono

tinna13
28. feb 2011

@martini ano brusko ma tiez pobolieva tak ako teba a aj prsia veru riadne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre