Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
1. mar 2011

@tinna13 a rychlu chodzu si praktizovala chodzou na zobor? 🙂

😠 brusko zacina mrchovsky pobolievat.no ked nic tak aspon budem blizsie k mrche a zaciatku stimulky.len machac je na dovolenke do soboty tak nemam este protokol co a ako..

tinna13
1. mar 2011

@callex spracovala som manzela a kupil mi domov beziaci pas 🙂 . mam ho v obyvacke a pri pozerani telky som proste chodila. mrchovske bolesti mozu byt aj dobrym znamenim, mna tak podbrusko pobolieva este stale. tak dufam, ze to tak bude aj u teba. 🙂
tu bazalnu teplotu si si nemerala?

gabinkaa
1. mar 2011

@callex nie nie, to všetko je anonymné, to tam aj napísali, to sa nikdy nedozviem a ani nechcem po tom pátrať, podstatné je, aby sa to podarilo a mám z toho veľké obavy, neviem ako to všetko zvládnem, je mi ľúto aj tej mojej mamky, zajtra chudiatko nastupuje, ani tam nebudem môcť chodiť, aby som ju nevidela, či sa trápi alebo si zvykla, dúfam,že mi to nebude vadiť pri stimulke

rienok
1. mar 2011

@gabinkaa no trápiť ťa to bude, ale keď si budeš hovoriť že to je pre dobro všetkých (čo aj je pravda)
@callex ... no to s tým tvojim mužom si viem dobre predstaviť 🙂 vieš aká je smrteľná mužská choroba na 5? no predsa nádcha 😀 ...takže ak je po operácii tak Ti to naozaj nezávidím

mircalla
2. mar 2011

@rienok hehe trefne

gabinkaa
2. mar 2011

@rienok to si aj hovorím, tak to musíme zvládnuť a pripraviť sa na stimulku, aby bola úspešná, Ty kedy začínaš?

cecil36
2. mar 2011

Ahojte 🙂
@gabinkaa drzim palce na stimulku 😉
@mircalla aj mna mozes dat do tabulky? Zacinam v marci opät stimulku clostylom 🙂

mircalla
2. mar 2011

@cecil36 ahojky, kludne sa dopln, kazdy sa sam doplna, len anty som dala, lebo som uplne zabudla na nu, ja som doplnala len maminy🙂) drzime palce....marec bude urcite uspesny, jar ma svoje caro

martini
2. mar 2011

@rienok to je aký dobrý vtip...som sa zasmiala 🙂

lianka7
2. mar 2011

@rienok aj ja som sa dobre pobavila 🙂

luly3
2. mar 2011

@gabinkaa ahoj kedy začínaš???? ja čakám na mrchu ktorá by mala
doraziť 4.3 a tiež ideme na to 😉 dúfam že budeme nasledovať martini a tinnu 13
a tiež sa budeme vytešovať s krásnych // 😀
@callex čo ty testovala si už??????každopádne nech je to akokoľvek v marci budeme mat
// všetci 😀 😀 😀 aspoň dúfam 😉

luly3
2. mar 2011

@callex a ozaj začínam 2 deň clostil a puregon 100 😉 do 8 dňa a potom
uvidíme 🙂

martini
2. mar 2011

@luly3 takže víkend je tvoj 🙂 tak nech sa ti pekne stimulkuje a posielam ti povestné tehuvírusiky 🙂

luly3
2. mar 2011

@martini ďakujem 😉 tehuvírusiky určite pomôžu 😀

tinna13
2. mar 2011

@martini aj tvoje testiky su kasne, myslim, ze by to tiez mohli byt dve. som zvedava na hcg. kedy ides?

cecil36
2. mar 2011

@mircalla dakujeem doplnim sa 🙂 Este som sa chcela s tebou aj s ostatnymi kockami poradit. Bojujem zo zapalom dutin uz tretimi antibio, uz sa to neporovnatelne lepsi, len este stale papam lieky cca do takeho 10.3. 17.3 by mala prist mrska a mala by som zacat stimulku clostilom na softik. A neviem sa rozhodnut ci ist alebo pockat dalsi mesiac. Nie je to skoro ist na ivf po dobrani antibio?

naduska
2. mar 2011

@cecil36 a do ktoreho CAR chodis?

gabinkaa
2. mar 2011

@cecil36 ďakujem, aj ja Tebe, takže budeš tiež marcová 😉

gabinkaa
2. mar 2011

@luly3 okolo 12. by mala prísť mrcha, tak uvidím či príde načas, takže tak by som mala začať a teraz som sa rozhodla, že si to skúsim pichať sama, je to jedna injekcia, keď som mávala denne dve tak som chodila k sestričke u lekára, ale teraz mi dali inštrukcie, tak skúsim sama, tak držím silno silno palce

martini
2. mar 2011

@cecil36 Osobne som problém s antibiotikami nikdy neriešila, ale keďže sa mi veľmi nechce pracovať, tak som si pozrela nejaké anglické stránka na nete a našla som, že mnohé centrá majú dokonca antibiotiká ako súčasť protokolu, najmä sa predpisujú antibiotiká typu doxycycline. Našla som dve diskusie, kde sa baba pýtala presne to čo ty a iné ženy jej odpisovali, že by to nemalo vadiť. Dokonca, jedna povedala, že jej dokonca povedali, že to absolútne nevadí (skopírovala som ti tú odpoveď, ak si to vieš pozrieť po anglicky sama: I just had a similar situation. I started a Zpack ( Azythromycin ) about 3 or 4 day's before starting my Stim's. I called RE's office and they said it was perfectly fine .. GOODLUCK !!) Ale pravdaže by bolo najvhodnejšie sa opýtať v RF.
________________

naduska
2. mar 2011

@cecil36 nevies ci Reprofit robi fragmentaciu spermii a PCSI???

zufalka
2. mar 2011

takže sa to potvrdilo,mrcha v plnom prúde ☹ aj tak všetkým dakujem

callex
2. mar 2011

@zufalka ☹ az sa mi chce plakat.

callex
2. mar 2011

@tinna13 ja som si objednala tiez nejaky zazracny stroj,,.beziaci pas nemozem kvoli klbom.
@gabinkaa neboj vsetko zvladnes...sme tu spolu s tebou a vela nas zacina v marci takze sa podporime.maicku ber ze je to to najlepsie co ste pre nu mohli spravit,bude sa o nu starat vyskoleny personal.
@rienok zatial je to v pohode..s nadchou som ho este nenazila..ale inych ano a to teda stalo za to.
@cecil36 v GF dokonca vecer pred OPU davaju silne antibiotika..takze je to asi ok.skor by som sa riadila tym ako sa budes ty sama citit po fyzickej stranke.

a teraz vam odpoviem nebudem vas drzat v napeti 😎 rano sa na mna vyskierala tucna skareda cervena jedna ciara.prislo mi to ako vysmech ze co som si ja hlupucka myslela.

tinna13
2. mar 2011

@callex skoda, ale bolo by to skvele, ak by ti to vyslo prirodzene. ja sa stavim, ze uz ked budeme mat doma aspon 3 deti a uz ziadne nebudeme chciet tak sa nam to just podari prirodzene. poznam taky pripad mali 2 chlapcov cez IVF samozrejme si nadavali pozor ved naco ked to nejde a bum prirodzene sa im podarili dvojicky a znova chlapci
videla som u teba v albume teh.testiky, co sa stalo, preco to nevyslo?

cecil36
2. mar 2011

Baby moc moc dakujem za odpovede, ukludnili ste ma 🙂
@naduska ja chodim do RF k Machacovi 😉 Co sa tyka fragmentacie v RF ju zacali robit tusim taky mesiac dva dozadu a vychadzala cca 2000 CZk (ale to neviem uplne presne, lebo som sa informovala telefonicky a este nemali riadne k tomu cennik)
@martini super, dakujem, tak som rada. Takze vykynozim bacila a 17 (ne)cakam mrchu 😵
@zufalka je mi to moc luto 😒

callex
2. mar 2011

@tinna13 tak to by som aj ja rada vedela preco to nevyslo.len to ti nik nepovie.ale aspon viem ako vyzera pozitivny tehotensky test.paradoxne tie testiky boli pozitovne po IUI..po Ivf ani duch ani raz.

tinna13
2. mar 2011

@callex tak to je teda paradox, ale vam sa potom moze zadarit aj prirodzene, ked vyslo IUI,ci?

lianka7
2. mar 2011

@callex škoda....ja mam tiez po tolkych robenych tehu testov pocit,ze mam "syndrom jednej ciarky" ☹ Nam fragmentaciu robili v KE v Zdruzenej tkaninovej banke.Tam je to zdarma.
@zufalka Velmi ma to mrzi 😒

cecil36
2. mar 2011

@callex skoda, myslela som, ze motyka vystrelila 🙂 Ale aspon budeme testikovat spolu v marci 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre