Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
28. mar 2011

@gabinkaa To je normálne, ja som mala presne tie isté stavy... a mozog proste nefungoval, taký som mala pocit... no uvidíš ako to budeš cítiť... nateraz hladkaj bruško 🙂 na krv nemusíš ísť do RF, stačí keď ti tvoj gynekológ či obvoďák urobí ten test HCG. ale ak by si chcela, môžeš aj do Brna ísť. Mne kázali vždy ísť na 14ty deň po ET (deň ET nepočítať), ale to určite vieš.

martini
28. mar 2011

@vrabcek24 to je normálne, všetky vieme ako ti je...

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok je to moje 3. IVF, pri prvom som nič necítila a výsledky 0, druhé ma trocha pichalo v podbrušku a bolo to biochemické tehotenstvo, ale potom 0 a toto tretie......chytá ma panika a neviem sa jej nejako zbaviť, Ty sa ako chystáš na zajtra pre bambuľky?

rienok
28. mar 2011

@leamax jednoznačne odporúčam, my sme sa s doktorom dohodli aj v RF aj s mojim obvodnym gynekologom, že to je najistejšia cesta ako zistiť či tam nie je nejaká technická prekážka

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa no zatiaľ nijak, ešte som si dala červené vínko a mám zajtra voľno celý deň a pozajtra idem do práce až poobede . A čo robí bruško teraz?

gabinkaa
28. mar 2011

@martini fakt nie som na tom takto sama? občas sa mi zdá aj ako keby sa mi žalúdok prevrátil, no panika jak hrom, ešte tu z toho zblbnem, ešte že vám to môžem povedať, pochpíte to, lebo taký nezainteresovaný človek si myslím, že som sa zbláznila 😝

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok ja som veru poctivo dva dni oddychovala, ale dnes už bola práca......stále to bolí tak neviem neviem či z toho nezošaliem

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa tak ako martini hovorí, hladkať bruško a spievať, držím palčeky a mylsím na teba. neboj nezošalieš, my ženy vydržíme ako kone

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok to máš pravdu vydržíme viac ako kone, musím to nejako prežiť, ale Tebe zajtra držím palce keď si ideš pre bambuľky 😵 😵 😵

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa ozaj, zajtra rano ten utrogestan asi zapiť však? nestrkať 😀 alebo nie? mne nič nepovedali tak teraz neviem

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok ja som sa pýtala, mi povedala že môžem strkať, len ja som bola ráno, tak som si potom doma dala po vklade, ale keď ideš až na obed, myslím, že to už bude rozpustené

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa no ved snad si poradia, alebo si rano zavolam. juj začína mi žalúdok kotrmelcovať 😀 to robí vždy keď mám strach ... aj keď to nie je správny výraz skôr také tie malé obavy . takže s tým Tvojim žalúdkom poznáme 😉 . vôbec nie si divná, len už sa nám to ťažko robí s ľahkosťou 😅

rienok
28. mar 2011

@martini zelené ponožky určite zoberiem, som myslela že na OPU tak som si kúpila šťastné ponožky tak si ich dám aj teraz 😉

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok veru, čím viac neúspechov máme za sebou, tým to viac prežívame a všímame si všetky maličkosti, pamätám sa, že pri prvom som nevedela nič, vôbec nič a ani som sa nesledovala, ale teraz je to úplne iné, ale Ty sa nestresuj, aby prišli bambuľky do kľudného prostredia k mamine 🙂

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa ale áno, snažím sa byť kľudná a aj sa teším 🙂. Píšem ako tatar na preskačku, ale vždy si niečo prečítam, odpoviem a potom nájdem ešte nejaký príspevok. Aj sa mi to nejak divne aktualizuje 🙂
tak a teraz sa poriadne opatruj, lebo budeme mať rovnako staré deti a budem chodiť k tebe na záhradu s nimi v lete 😀

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa jaj a bude nás viac, ĺebo @martini mi bude svoje deturence posielat na prazdniny 😀

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok no moja vyčarila si mi úsmev na tvári a máš vynikajúce nápady 😅 priestoru pre detičky je tu kopéééééééc, len už aby sme tento nápade mohli realizovať 😵 😵 😵

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok to nevadí, tu sa zmestia všetci, aj by sme ich hľadali

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa no tak to je výborné, tak polovicu už máme 😉 je to super neboj , dokážeme to a aj bojovníčkovia 😵 😵 😵

gabinkaa
28. mar 2011

@rienok tak nebáť sa to fakt nejde,keby som vedela čo sa vo mne odohráva, či to čo pociťujem tak má byť alebo je to zle, veľa nezodpovedaných otázok a neviem nájsť odpovede na otázky ☹

martini
28. mar 2011

@gabinkaa ... veď myslím, že prečo som si zo zúfalstva spievala? 🙂 aby tu moju paniku bambuľky nepociťovali...aby som ich oklamala... sama tvrdím, že ja mám náročné zamestnanie, hlavne psychicky, ale tieto IVFka boli najvacsia psychicka zataž aku som kedy zažila.... ale sme lepšie ako kone, máte pravdu, vydržíme a bude kladný výsledok. bude!
@rienok kludne utroš vlož...len si ho napr. daj rano o hodinu skor ako obvykle...do obeda bude rozpusteny...a mne bolo tiež trapne ked som šla na OPU, ale to asi normal. trochu som sa v prezliekarni dala do kopy a šla na to...
A baby, ked budete mať už deti vyše hlavy, kludne ich aj do KE sem tam možete poslať...my sa chystame urobiť bazééén 🙂

rienok
28. mar 2011

@gabinkaa ano viem moja, najhoršie je to že nevieme čo sa v nás deje a či je to dobre ... držím Ti palečky veeeeeeeľmi a verííím že toto je šťastný rok aj pre nás 😵

martini
28. mar 2011

@rienok @gabinkaa náhodou, každý týždeň tu máme jednu dve tehule...tak vy nam tu pekne štatistiku nekazte 🙂

rienok
28. mar 2011

@martini no supeeer, tak už mám niekoľko prázdninových destinácií 😉 určite vás babenky prídeme pozrieť (tým myslím s deťúrencami 😵 .
Ozaj môžeš vymýšľať stanovy a tak, so mnou môžeš určite do OZ počítať, ak budeš potrebovať nejaké údaje tak mi daj vedieť pošlem všetko 😉

gabinkaa
28. mar 2011

@martini ja spievam tak falošne, že by chudiatka ušli hneď ako by to počuli, ale hľadám nejakú rozprávkovú knižku a idem nahlas čítat, už som sa s nimi aj rozprávala, len aby vydržali a tešili sa na maminu, tuším mi šibe
inak detičky si teda môžeme posielať raz na východ raz na západ, bude sranda, kvôli tomu aj bazééééén urobíme, len aby to bolo, bazén je maličkosť
@rienok ja Tebe tiež držím palce a stále si hovorím, že tento rok je úspešnejší ako minulý, je rok zajaca a ten je pre nás priaznivý, tak stále verím aj keď ma chytajú všelijaké myšlienky a panika

martini
28. mar 2011

@rienok oki, ale to máme ešte čas... mm nech pekne ukončí hokejovú sezonu, lebo ked hra, tak vela času mimo prace nema...a potom sa tak pomaly nad tym začneme zamýšľať. A ja byvam na Pereši, to je teraz veľmi známa destinácia, či? 😀 😀 😀

gabinkaa
28. mar 2011

@martini my to nemáme v úmysle.........

martini
28. mar 2011

@gabinkaa to nevadí...maliny, jahody, jablka alebo hrozno na záhrade máš? 🙂

gabinkaa
28. mar 2011

@martini všetko bude a môj drahý doplní čo bude chýbať....... 😀

rienok
28. mar 2011

@martini poznám, ale len ten názov 😵 ty nie si taká celebrita ako tie čo poznáme z TV 😀, však?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre