Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
11. apr 2011

@luly3 a aku mas stitnu zlazu, zvysenu funkciu alebo znizenu. ja som sa dlhe roky liecila na zvysenu funkciu. 3,5 roka som brala propycil, co je liek pri ktorom som nemala otehotniet. trochu som sa bala ked som otehotnela, ci sa mi to nevrati, lebo pri zvysenej funkcii sa pocas tehu nesmie nic brat. ale nastastie som mala vysledky dobre 🙂

ninockaskv
11. apr 2011

baby, nieco na rozveselenie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najprv si pozrite toto
http://www.sme.sk/c/5846143/klaus-ukradol-na-tl...

a poitom toto
http://www.wilbury.sk/private/pics/unseen.png

luly3
11. apr 2011

@tinna13 ja mam TSH 6,217 a beriem euthyrox 😕 praveže ja mosím brať
a ešte mi zvýšila dávku

cecil36
11. apr 2011

Baby tak uz nemame ani mrazacika, vzdal to 😒
@luly3 dakujem za ukludnenie 😉

tinna13
11. apr 2011

@luly3 ty mas potom znizenu funkciu, davku ti zvysili preto aby si ty aj babatko mali dost hormonov na jeho vyvoj
@ninockaskv som sa pobavila na tom Kluasovi 🙂

tinna13
11. apr 2011

@cecil36 to ma mrzi 🙂 ale nic to, ved mas v brusku dvoch, zajtra po rannom teste sa uz budeme radovat 😀 citim to

cecil36
11. apr 2011

@tinna13 tinka snad mas pravdu 😉

rienok
11. apr 2011

@callex tak to mi odľahlo...je fajn, že Ti tak rýchlo odpísal a ukľudnil Ťa 🙂 držím palečky aby bolo folíkov dosť a hlavne aby vo všetkých boli zrelé vajká
@cecil36 no tak testíkuj, nech to niekto prelomí 🙂 .Inak ja som dnes písala Štelclovi že kedy môžete ísť do toho opäť
@luly3 ozaj myslíte si, že keď mi teraz robili TSH nie síce na endokrinológii ale vrámci bežného vyšetrenia, tak si to mám ísť dať spraviť tam alebo nemusím? neviem sama .,.,, chcela by som spraviť pre to ešte niečo viac, ale neviem čo 😕

rienok
11. apr 2011

@ninockaskv môj muž pri oznámení, že to zase nevyšlo zbledol ... tak mi ho bolo ľúto ☹ tváril sa síce hrdinsky ale to odkrvenie tváre hovorilo za všetko 😅 . No ale zhodli sme sa, že hneď ako sa bude dať ideme do toho opäť, tak čakám na odpoveď

ninockaskv
11. apr 2011

😉 😵 aspon ze tak..hlavne, ze sa takto k tomu stavia..

rienok
11. apr 2011

@ninockaskv, @callex som uz objednaná na zajtra na mojžišku na konzultáciu 😉 to sú fofry 😀
tentokrát nič už nenechám na náhodu .

rienok
11. apr 2011

@cecil36 ozaj, ty si spomínala že si chodila na hematológiu...tam ti nič nepredpísali? ja len či by to malo význam ísť tam ...

ninockaskv
11. apr 2011

@rienok ku komu si sa objednala? v BA?

martini
11. apr 2011

@rienok To čo si testovala? si mala kúpiť tehotenský test a ocikať, nie ovulačný a osliniť! to bol pokus o vtip...mrzí ma to, nechce sa mi tomu veriť, ale ideme ďalej...to je náš údel... ja som sa raz pýtala, či sa môže ísť do ďalšej stimulky ihneď a povedali, že áno. ale to ja som bola po ketku, tak to je predsa len trochu iné. daj vedieť, keď budeš mať odpoveď z RF.
@cecil36 ale možno tým, že je to ten super soft protokol, tak to tvoje telíčko bude dobre zvládať aj pri ďalších stimulkách...tých chcem povedať, že to teraz vyjde, ale aj súrodenec v obdobnom veku by sa zišiel 🙂 a tá silnejúca čiarka...no pregnyl hádam nerasti 😉 m len sa to ťažko porovnáva, keď to nie su testy robené v rovnakom čase. Ale držím prsty, nech to je tehuduch .
@winka225 nechcem byť posol zlých správ, ale morule po PK asi nezmrazili. Mne povedali, že ani ranná blastocysta a ani blastocysta (ďalšie štádium) nie je po PK dosť dobrá na zmrazenie, že tak expandovanú alebo hatchujúcu blastocystu na ten 6. deň by zmrazli, ale pochybujem, že za jeden deň by z morule bolo takéto štádium...ale zázraky sa občas dejú, tak určite tam pre istotu zavolaj...a mrzí ma tvoj výsledok, všetky vieme ako sa cítiš. Ale naber sily a ak je to finančne ok, choď rýchlo do ďalšieho kola...to je najlepší liek, podľa mňa.
@callex 1200 jednotie? čoho merionalu? a koľko je to injekcií? Ty si teda mala perné rozhodovanie cez víkend pri tom pichaní...teda ty máš managerské rozhodovanie 🙂
@brita kurňa,...to čo je za šnúru, baby! ešte vydrž, ale chápem, že už plánuješ. ja som šla na KET hneď nasledujúci mesiac a povedali, že je to v pohode. teda som nemusela mať ani žiadnu prestávku, brala som len estrimax, myslím, že od 3 DC alebo od prvého? ...a ten mi predpísal gynekolog.
@henika40 my sme dokonca s manželom skoro úplne ok a nevyšlo nám jedno IUI, ani prvé IVF, ani prvé KETko a to sme vždy mali krásne hatchujúce blastocysty jednotkovej kvality a endometrium vraj ukážkové...a keď som bola na konzultácií u iného lekára (V inom CARe), tak mi povedal, že nie je divné, že mi tieto tri pokusy ani pri našej kvalite nevyšli, že je to štatisticky normálne...že je divné, že som neotehotnela prirodzene...takže taktiež sa pridávam k rade - skúšať a skúšať ďalej + možno to čo baby písali,nejaké to cvičenie a odblokovanie chrbtice a tak...

rienok
11. apr 2011

@ninockaskv do falcku tam to robia, kamoška rehab. doktorka mi to odporučila http://www.falck-clinic.sk/sk/menu/44/nas-tim/b...
zajtra idem na konzultáciu tak uvidíme. Vraj tam to robia takto, najprv konzultáci a vyšetrenie, mobilizácia, a potom 1 x do týždňa chodíš k nim na cvičenie kde s Tebou precvičia - naučia ta cviky a aj určia počet opakovaní na doma... samozrejme doma musíš cvičiť každý deň 😀
ak by si potrebovala, tak to vstupné vyšetrenie u rehabilitačného doktora Ti môžem dohodnúť 😉

luly3
11. apr 2011

@rienok aj ja som mala TSH v poriadku ked som nebola tehotná a vidíš
som tehotná 6 tt a tsh mam zvíšene, ale ja som mala napísane v gravidite
okamžite odbery tak ked som mala pozitívny test tak sem tralakala 🙂
ja by som na tvojom mieste išla ak maš problem so štítnou

rienok
11. apr 2011

@luly3 no veď práve že nemám, všetko možné mi už testovali tak neviem, či sa mám trepať ešte k odborníkom, keď bežné testy neindikujú problémy 😕

luly3
11. apr 2011

@rienok ak nemáš problém tak nie 😉 ja sa nanu liečim cca 5 rokov 😉

rienok
11. apr 2011

@martini no veď práve, pozorne som prečítala príbalový leták a postupovala podľa návodu .... nacikala som do nádobky .... a tak ďalej 😀 a objavila sa jedna protivná " /" tá bola taká silná že až 😠
v mojom prípadeani štatistika nie je príjemná ... neviem asi som verila na zázrak, že tu v RF to vyjde 🙂
no v každom prípade idem ďalej, ak vám napadne čo by som si ešte mala nechať vyšetriť sem s tým 😅

rienok
11. apr 2011

@luly3 veď práve, hnevá ma že všetko OK a aj tak to nejde... ani to biochemické nemám, kurňa... ja neviem môžem mať už staré vajíčka alebo čo 😕

ninockaskv
11. apr 2011

@rienok .. jaj ano, to centrum som zachytila.. tam sa tusim plati.. ja som skusila teraz tu pracharovu v ruzinove, to islo cez poistovnu, ale len si podebatovala, napravila ma a ze si mam cvicit a ohlasit sa tyzden pred stimulkou, ze ma napravi pred stimulkoiu a pred ET.. ale cvicenie.. to som dostala dvd.. 😠 divne..
teraz sme tak trosku bez penazi, tak to tam vyskusaj a porozpravas, co kolko stalo a mozno tam skoncim v lete aj ja 😅

rienok
11. apr 2011

@ninockaskv áno platí sa to tam, ale keď máš odporúčanie od svojho gynekológa tak prispieva aj poisťovňa ( ja mám doveru a s nimi maju zmluvu) zaplatíš nejakých €16,60 za vstupné vyšetrenie no a potom mobilizácia €10,00 a 30 minutove cvicenie € 8,60 ... no nie je to málo, ale zase nejaké prašule sa dajú ušetriť 😉
no a je to to najbližšie čo som našla a tej kamoške verím, tak snáď to bude OK

luly3
11. apr 2011

@rienok bud rada že maš všetko ok moja 🙂 ono sa to podarí niekomu to ide hned
a niekomu to trvá 😉 máš úplne všetky vyšetrenia porobené?????

ninockaskv
11. apr 2011

@rienok uhm.. no, teraz si pocvicim doma, uvidim a pripadne si v lete vypytam papier a objednam sa tam 😕

gabinkaa
11. apr 2011

@rienok škoda, že nerozširuješ rady tehuliek aspoň Ty ☹ máš to už úplne potvrdené? je mi to veľmi ľúto
môžem sa spýtať kam si sa objednala na tú mojžišku?

rienok
11. apr 2011

@luly3 máme spravené tieto vyšetrenia: spermiogram mm, genetiku - obaja, hormonálny profil, FSH, prolaktín a laparoskopické vyšetrenie vajcovodov (následne mi ich odstránili), potom po niekoľkých neúspechoch mi spravili ešte hysteroskopiu, imunologické vyšetrenie na trofoblasty a spermie, homocysteín no a všetko OK len
1.) nemám vajcovody, 2.) mám RVF maternicu (otočená dozadu) 3.) MTHFR 1298 heterozygot
@gabinkaa aj mne je to ľúto, no ale život beží ďalej 😉 na tú mojžišku som sa objednala do falcku http://www.falck-clinic.sk/sk/menu/44/nas-tim/b...

gabinkaa
11. apr 2011

@rienok dík, mne včera večer doktor odpovedal na môj mail, takže teraz idem napísať moje otázky a budem čakať na odpoveď

rienok
11. apr 2011

@gabinkaa no a čo Ti napísal?? ma to zaujíma, keď to teda môžeš a chceš😅

falin
11. apr 2011

@rienok - je mi to luto ☹ , prajem vela sil do dalsieho boja

gabinkaa
11. apr 2011

@rienok poslala som Ti to všetko do IP, nechcelo sa mi to vypisovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre