Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
25. apr 2011

ahojte...všetky ešte sviatkujete?

lulu10
25. apr 2011

@martini ahoj ja uz nesviatkujm, uz sa pripravujem na zajtrajsi nastup do prace 😝

martini
25. apr 2011

@lulu10 človek si rýchlo odvykne od chodenia do roboty...hihi. Ja zajtra idem na 3D ultrazvuk, na kombinovaný skríning. tak sa teším aj obávam súčasne.

martini
25. apr 2011

@lulu10 inač, ty ked si bola tehu, tak si brala nejake lieky?

lenka20
25. apr 2011

ahojte babulky moje, dlho som tu nebola a ani nemam sancu docitat co sa medzitym vsetko prihodilo, lebo ste popisali asi milion stran 😀 😀 😀 takze ak sa najde nejaka dobra dusicka co mi to v rychlosti zhrnie tak budem rada 😉
ale dufam, ze sa vam vsetkym dari a ze postupne su z vas vsetkych tehulky 😵 😵 😵
u mna po laparke nic nove, dopadlo to nastastie vsetko ok a v septembri mozme ist po mrazacikov, co bude pravdepodobne aj nas posledny pokus, medzitym rozbiehame aj adopciu, aby sme uz naozaj nestracali cas, lebo budeme najstarsi rodkaci na rodicovskom zdruzeni 😎 inak vsetko okm len nestiham net, ale na vsetky poctivo myslim a drzim palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lulu10
26. apr 2011

@martini moc drzim palce nech ti to dopadne najlepsie ako sa da 😵 ja som brala v tehu: duphaston, utrogestan, fraxik a kys.listovu -teraz mi machac odporucil aj Prednison len musim zohnat niekoho kto by mi ho predpisal 😕

lulu10
26. apr 2011

@cecil36 ahoj ako sa vam dari? 😵

lulu10
26. apr 2011

@miminkad ahoj tak som volala do RF a hysteroskopia tam stoji 6000 kc-takze to pojdem do Heliosu a radsej budem setrit na IVF 😅

cecil36
26. apr 2011

Dobre ranko 🙂
@lulu10 ahoooj, parve som sa vratila z uzv, mame dutinku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Inak ten prednison ti v pohode predpise gyndos. Aj mne to tak robil 😉

lulu10
26. apr 2011

@cecil36 wááááááw super ze je dutinka na svete, bozinku aj ja chcem ist na to IVF a PICSI ale co ked machac povedal NIE 😠 som nevedela ze to aj gyndos predpise prednison-to som rada,o starost menej

cecil36
26. apr 2011

@lulu10 machac vie co robi, neboj, on chce aby ste sa pekne preliecili a potom sup na to. Podla mna vas problem je len v niecom, co sa da odstranit, len to treba zistit. My sme tiez skusali co zaberie 😉 Ja mam teraz dilemu, mali by sme ist k mojmu otcovi, ale pred 7 dnami mal nejaku virozu, teraz sa uz citi dobre, ale este trochu pokasliava, tak neviem ci za nim ist alebo nie, on je totiz sam, tak mi ho je luto, ale bojim sa o babo. Myslis, ze by mohol byt este infekcny?

lulu10
26. apr 2011

@cecil36 myslim ze pokial to neni nic vazne,zeby lezal s chripkou alebo takenieco, tak mozes ist, ved to by si potom nemohla ist nikde von medzi ludi lebo vsade mozes nieco chytit, verim ze sa o babo bojis 😉 to spinenie ti uz uplne prestalo? Ja uz neviem co u nas skumat, dam si urobit tu hysteroskopiu a preliecime tie ureaplazmy a skusime s pomocou prednisonu -ci nezaberie, ja som mala v poslednom tehu aj cystu ale ta sama vykrvacala, krvacanie preslo ale potom sa spustilo to horsie krvacanie ☹ ja som strasne moc vracala, aj 4-5krat za den, nemoze sposobit potrat aj to? predsa len je to brucho dost namahane pri zvracani... ja uz neviem preberam si to z kazdej strany, co by mohla byt pricina... ☹

ninockaskv
26. apr 2011

@lenka20 ahoj leni, fajn, ze laparka OK.. a drzim vam paste na ten september.. dufam, ze s tebou budem preberat kremy na brucho a nie adopciu, mne adopciu chlap zatial odsunul do buducnosti .. ja uz by som to tiez vybavovala .. 😨 uz som mala aj zopar papierov podpisanych vyplnenych,ked ma zrusil na celej ciare..

@mircalla mikulov kraaasny, ak su lednice krajsie, tak sa tesim, valticka ochutnavka nas sklamala na celej ciare.. akoze za 100 si clovek kupi pohar a mapu a potom vsade kam prides platis 10 - az 20 korun, sice daju decko, ale ked ti vino nechuti ani ho nemas kam vyliat radsej by som zaplatila 40,- eur mala v tom nejake kupony a kde tu nieco na zahryznutie a vina kolko hrdlo raci .. a vino mali inak dooost zle, vsetko to bolo na jedno kopyto, priserne sladke .. a narodny salon vin nas sklamal uplne najviac... ale jedneho anlgicana sme tam objavili, on ze pred asi 10 rokmi vsetko predal a prisiel do ciech a tam sa zacal venovat vinu a miesa take veci dokopy, ze ostatni vinari su z neho paf xixixi 😀 😀

ninockaskv
26. apr 2011

@rienok bol otvoreny .. 😉 kupili sme a posadili sme 😉 este mi aj malo bolo

cecil36
26. apr 2011

@lulu10 dakujem, ved to si aj ja myslim, ze tak by som sa mohla nakazit aj v lekari ked si vyberam utrogestan. Tak ho pojdeme asi pozriet 😉 Mne spinenie preslo, trvalo to len dva dni v obdobi mrsky. Ja si nemyslim, ze by ti vracanie mohlo nieco take sposobit ak bolo mimi v poriadku. Skor to bude tou ureou v maternici, ale to vsetko sa da preliecit 😉 A aj prednison moze pomoct ak su protilatky. Takze teraz keksik len s kondomom nech to riadne preliecite 😉 Inak ja doteraz neviem, ze som tehu, az mi to nahana strach 😀 Kedy nie testov a dnesneho sona tak mi okrem obcasneho bolenia prs nie je nic. Pri malej som mala zachvaty zravosti a tento chrustik naopak nechce nic jest 😅

cecil36
26. apr 2011

@ninockaskv ahooj a co tak malokarpatska vinna cesta 🙂 Mne sa vzdy pacilo 😀

callex
26. apr 2011

ahojte fesandy..
@cecil36 gratulujem k dutinke a nech vsetko ide ako po masle.
@ninockaskv no teda to je ale pruser s tou ochutnavkou..a ty si sa urcite chcela dobre restartnut. 🙂ale tie lednice odporucam ..tiez ich mame v plane.
@lenka20 super ze laparka ok..a v septembri drzim palce..neskusis tiez pocvicit svaly panvoveho dna? v skratke..mame tu zopar tehuliek..martini,cecil36,rebeka33,luly3...dufam som nejaku nezabudla.a ten zvysok je po neuspechu..ale s chutou do dalsieho boja.rienok a gabinkaa idu na to opet v maji a na zaciatkom maja testujem ci sa nase 3IVF stalo konecne uspesnym.

vidim ze ste vsetky pekne sviatkovali ..stacilo mi len dve strany docitat..parada.juzne cechy parada..cesky krumlov vrelo odporucam.nieo ako paraha len v mensom vidani.inak musim povedat ze ist po ET na dovcu je naozaj vyborne a nie je asi nic lepsieho.hlava uplne vypnuta..takze ziadne doterne negativne myslienky..vobec som sa nesustredila na to co sa deje vo mne..ale vychutnavala som si krasne jarne dni.ked ma sem tam pichlo v brusku odkazala som embryjkam nech sa len pekne zahryzkavaju kolko chcu len nech tam ostanu..a isla som dalej bez nejakeho strachu ze to je nieco zle.

ninockaskv
26. apr 2011

@cecil36 jo, ved preto sme taki rozmaznani.. ale oni to tusim mavaju v novembri, nie? mame tam v plane ist,ked nebudeme tehu 😉
vas drobec ako? dufam, ze sa pripravuje na all inclusive

@callex ako vies? xixi chcela som sa riadne restartnut .. aj kramy sa mi posunuli, takze som mohla, nic mi nebranilo v rozlete, ale dost ma bolia krize len na jednej strane, som z toho nervozna, neviem ako mam identifikovat, ci su to len krize ale, bo oblicka 😠

callex
26. apr 2011

@ninockaskv tak si taky zrely adept na restart za poslednu dobu a mas na to plne pravo. 🙂 bolest v krizoch moze byt aj vajecnik..mohla si prechladnut..stacilo ked ta trosku ofuklo alebo si sedela na trave ci studenej lavicke.moja mamina to tak vzdy ma..ked ju bolia krize ma problem s vajecnikom..nejaky vytok sa ti nepridruzil?

lumcag
26. apr 2011

@lulu10
Omlouvám se, že sem vstupuji, ale udivuje mě, že za hysteroskopii platíš. Já jsem ji podstupovla v Praze v FN Motol a neplatila jsem nic. Není lepší tedy zažádat Prahu a projed jen lístek za vlak? Tedy samozřejmě je lepší se poptat, jestli to takto jde

lulu10
26. apr 2011

@lumcag ja som v CR neni poistena, teda som ako samoplatca a musim si uhradit plnu sumu, preto pojdem na hystero na slovensku, tu to budem mat zadara

callex
26. apr 2011

@lumcag ty si ju neplatila lebo ti ju preplatila tvoja poistovna..ale kedze my sme poistene na slovensku tak si taketo zakroky musime plne hradit.
@martini ako dopadlo 3D?

ninockaskv
26. apr 2011

@callex nie, na to si davam pozor, nesedavam na zemi este, aj tielko stale nosim ☹ .. to bude tou mrchou.. posledne dva roky ich mam total divne 😅

callex
26. apr 2011

@ninockaskv ved ked ta ta bolest po mrche neprejde tak chod k lekarovi.

mircalla
26. apr 2011

@ninockaskv to teda su...mrknite. my sme boli vo valticiach v super penzione aj s bazenom, tiez sme zasli do miestnej restiky na syry a super cervene...vsetko bolo ok, az kym sme dosli na druhy den do telca a opreli auto o stlp...

mircalla
26. apr 2011

sorry kocky nestiham citat, len ak da nieskto@, pri mojom synovi sa uz nestiham snad ani vycurat a najest

vrabcek24
26. apr 2011

@mircalla 🙂 mať tvoje starosti 🙂

callex
26. apr 2011

tusim po sviatkoch tvrdo pracujete..a ktore nepracujete tusim cvicite mojzisku. 🙂

maticap.
26. apr 2011

@cecil36 ahoj cecil, gratulujem k dutinke 🙂 . U mna bol jediny priznak tzv. vlčí hlad - musela som jest kazde 3-4 hodiny, inak mi bolo zle od zaludka. A teraz mi je sem tam v priebehu dna zle od zaludka, ale nic hrozne: mam akokeby zaludok na vode - resp. nieco ako poopičny stav 😵 . A posledne tri tyzdne ma bolela kostrc, ale inak nic. Kebyze v noci nechodim curat, tak ani neviem, ze som v tom 😀 .

maticap.
26. apr 2011

A este nieco: ked sedim, musim mat rozopnute nohavice... nejako skoro, ci...? 😕 Podla vahy som pribrala cca 1,5 kg... 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre