Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
5. mar 2013

@alceola
@mauerka
dievcata, to kde sa rozhodnete ist, to je len na Vas ale ked sa rozhodnete pre Brno ako samoplatcovia, tak neolutujete...

nelly3
5. mar 2013

@alceola
no na SK mas hradene 3.IVF do 39 rokov, potom si uz samoplatca, ale mozes ist do Brna- vrelo odporucame, sice pojdes ako samoplatca, ale celkovo ta to bude stat ako keby si isla na SK cez poistovnu - cca okolo 1000€+-, zalezi ake lieky, injekcie atd. a potom mozes poziadat o refundaciu zdravotnu poistovnu a ta by ti mala preplatit aj Brno, zatial sa nam podarilo, ze nam preplatili aj mne osobne a aj ostatnym co chodime sem do tejto temy. takze tak 😉 nevahaj, sup,sup objednat sa na konzultaciu do Brna-reprofitu-je zadarmo a o chvilku si tehulka ani sa nenazdas 😵

lienka_1
5. mar 2013

Tak, uz som aj aj ofiacialna Reprofitacka. Vcera sme mali 1. konzultaciu. Stimulovat by som mala sice az v maji, ale uz ma velmi laka aj april. Baby, co potrebujete prespat v Brne, skuste mrknut hotel Voronez 2***. Celkom ujde. Cistucka izba, dobre ranajky a za 2-postelovu izbu sme platili 46e za noc. Je to 10-15 minut od Reprofitu. Boli sme bez auta, celodenny listok na elektricku je zhruba za 3e. Dostanete sa tam elektrickou c.1 z hlavnej vlakovej stanice. Hotel sme bukovali cez www.trivago.co.uk alebo www. booking.com.

speranza1
5. mar 2013

@lienka_1 tak gratulujem a vitaj medzi nami reprofitackami😀... kolkate bude pre vas toto IVF?

lienka_1
5. mar 2013

@speranza1 Dakujem! 🙂 Pre nas to bude uz 4. IVF. A z Brna som si priniesla dalsie 2 diagnozy. Uz my chybaju iba iba PCO a endometrioza a budem kompletna 😀 😀 😀 Ozaj, iba sa mi mari, alebo aj ty mas problem s myomom?

mauerka
5. mar 2013

Baby a vy ste konkretne absolvovali 3.IVF na SK? Vrati potom SK-poistovna nieco, ked uz to bolo cele absolvovane 3x? A mozno taka blba otazka - ale preco vas tak oslovil prave Reprofit? @speranza1 @nelly3 @lienka_1

mauerka
5. mar 2013

Inak super si sa "vystihla" - takze teraz si "nekompletna" 😀 @lienka_1

nelly3
5. mar 2013

@mauerka
podla mna to stvrte ti nepreplati poistovna, ja mam za sebou 1.IVF SK, 2.IVF soft Brno-to mi preplatila poistovna, a preco? lebo som chcela vyskusat soft stimulaciu - menej hormonov atd., citavala som si tuto temu, je vela tehuliek z reprofitu, vid nedavna vlna tehotenska na jesen, je to tam take ine, nikdy som nevidela cakat ludi ako napr. ked som chodila do gyn-fivu - hruza plna cakaren, tu je pohoda, klidek, gyn. su super a aj sympataci 😀 a tak...

lienka_1
5. mar 2013

@mauerka My sme mali 2 samoplatcovske IVF v Splne na Sk a jedno hradene IVF tu, kde zijeme. Takze na Slovensku som nevycerpala ani jedno IVF hradene poistovnou, kedze nie som poistena v zdravotnej poistovni na Slovensku.

ikacka
5. mar 2013

@alceola - tu je tazke poradit, pretoze to, co niektorej vyslo, inej nie. Nam sa tiez nedarilo a absolvovala som 3xIVF a 1xKET v Iscare a potom nam to na prvykrat vyslo v Brne (CAR Unica). Vsetko je aj tak trochu o stasti.
Na Slovensku je to lacnejsie, pretoze do 39 roku ti poistovna hradi 3 pokusy. Je pravda, ze pri kazdom pokuse nieco doplacas, ale je to tak do 800 - 1000 EUR (zalezi od liekov, kolko mas embryi a pod). V Cechach si samoplatca - nas to cele vyslo tak do 3.500 EUR (ale tiez zalezi od toho, ake lieky ti nasadia). Pre mna bol vsak najzasadnejsi rozdiel v celkovom pristupe lekarov - v Iscare som bola pri dr. Petrovej, ktora tam je odborne s Valkym povazovana za najlepsiu odbprnicku, len musim povedat pristup bol hrozny. Takmer ziadne info, podrazdene jednanie (proste dlhy pribeh), nie velka ochota, strasne dlhe cakanie na vysetrenie a v podstate na vsetko.....Na rozdiel od toho v Brne nas vzdy zobrali, ked sme boli objednani, presne vsetko vysvetlili (manzel si velmi pochvloval, lebo sme sa pri tom stvrtom pokuse dozvedeli viac, ako za cely cas na Slovensku, dokonca presne instruovali ako sa pichaju injekcie - sestricka mi fixou nakreslila miesto, kde sa maju injekcie pichat, no a radsej sme to po kazdom sprchovani znovu prekreslili, aby mi nahodou manzel netrafil do sedacieho nervu....) - proste taky velmi fajn ludsky pristup. Lieky boli cca rovnake v oboch centrach - pocas stimulacie. Rozdiel bol hlavne pri transfere - na sale bol so mnou aj manzel, nesmeli sme mat ziadne deodoranty ani nic podobne (vraj to nepriaznivo vplyva na embrya - co na SVK vobec nebrali do uvahy) a ani nebolo treba mat taky plny mechur pri vklade (co bolo v Iscare dost zle, chodit si stale "odcikavat").. Po transfere som v Brne ale mala trochu iny postup - okrem standardneho utrogestanu a predisonu som lala aj 20 Agolutinovych injekcii (olejove do svalu).
No a toto je len take velmi strucne zhrnutie - ja by som za seba povedala, ze teraz by som asi isla rovno do Brna, keby som vedela, cim si na Slovensku prejdem. Ale vela babam to vyslo aj na Slovensku, takze rozhodnutie je naozaj tazke. Ak financie nie su prekazkou, tak skus Brno 🙂
Neviem, ci ti toto aspon trochu pomoze pri rozhodovani, pripadne sa kludne este pytaj, ak budem vediet, poradim 🙂

ria191
5. mar 2013

@mauerka zatiaľ to preplatili iba kočkám, ktoré na Slovensku nemali vyčerpané všetky 3 pokusy druhú verziu zatiaľ nikto nevyskúšal, takže zatiaľ platí, že nesmieš mať vyčerpané všetky pokusy na SK. A prečo nás oslovil Reprofit? Nechcem byť sprostá, ale až keď vyskúšaš tak uvidíš 😀 😀 😀 . Metódy sú všade rovnaké, ale prístup, otvorenosť, softík a hlavne výsledky hovoria za všetko. A za ďalšie ak ti to preplatí poisťovňa, tak si vlastne platíš iba mrazenie a cestu a to hovorí za všetko.

lienka_1
5. mar 2013

@mauerka Co sa tyka gynekologickych diagnoz ohladne neplodnosti, tak ano.....a v realnom zivote?????....neodvazim sa odpovedat 😀

ria191
5. mar 2013

@mauerka a ešte som zabudla to najdôležitejšie majú embryológov fakt na špičkovej úrovni to je u mňa najpodstatnejšie a najdôležitejšie.

ria191
5. mar 2013

kočeny, ale ak mám byť úprimná tak slovenky si vychvaľujú Reprofit do neba (a je to aj pravda), ale keď som bola na OPU a tá jedna kočka(češka) nemala žiaden oocyt (ale išla bez liekov), tak padali všelijaké pochybnosti a obvinenia, ale podľa mňa je to normálne. Ja som sa nad tým iba pousmiala to isté som si myslela totižto o Heliose 😀 😀 😀. Mne osobne nevyhovovali ani tie časté kontroly, dlhé rady na krv ako na rožky, zbytočné predoperačné vyšetrenia a o dlhom protokole ani nehovorím. Prístup bol v Heliose tiež fantastický. Ale Reprofit je Reprofit

mauerka
5. mar 2013

Dakujem, baby. Zatial sme v stadiach IUI, ale som si ista, ze sa nevyhneme ICSI, takze vas budem jednym ockom sledovat 🙂 @ikacka @ria191 @nelly3

Pri softe ste mali kolko "schopnych" vajok? A pri klasickej stimulke? Bol rozdiel v mnozstve, kvalite? Odporucili by ste radsej soft al. klasiku? Ja osobne ovulujem spontanne bez problemov, vajec mam udajne "na rozdavanie" 😀

ria191
5. mar 2013

@mauerka takže ja mám znížené AMH takže rada z mojej strany nie je možná. Pre mňa to v podstate nebol soft iba krátky protokol, ale výsledok pri rovnakom počte liekov v podstate rovnaký ibaže to trvalo kratšie.

martinusa22
5. mar 2013

Chcem sa vás spýtať , ma niekto skúsenosť aj s preplacanim v Rakúsku ? Ja totižto pracujem v at čiže všetky poistenia mam tu a tak neviem ako sa to rieši tu kedže sa da teda oplodnenie preplatit aj na SK ?????

ikacka
5. mar 2013

@mauerka to ti neviem poradit, my sme mali klasiku - ja aj vzhladom na vek (38r) som uz nemala tak kvalitne vajicka (dozrelo aj 5-6 ale bohuzial oplodnit sa podarilo len 2 a aj z toho prezilo len 1) a manzel ma znizenu pohyblivost spermii, takze pre nas bolo jedinym riesenim ISCI (PISCI).

ria191
5. mar 2013

a ešte k téme prečo Reprofit, tak veľa báb prečerpalo všetky tri pokusy na SK tak hľadali cenovo najdostupnejšie riešenie a tým bol Reprofit - kvalita a úroveň bol bonus 😀 😀 😀

holly74
5. mar 2013

@martinusa22 Čauko, na to, aby ti poisťovňa niečo preplatila musíš byť u tej poisťovne poistená . Preto my, čo máme zdrav. poisťovňu na Slovensku si môžeme požiadať o preplatenie nákladov za liečbu v zahraničí...

holly74
5. mar 2013

@ria191 ..a ešte pekné od nich je, že aj stimulku s väčšími dávkami hormónov nám účtujú ako soft 😀

ria191
5. mar 2013

@holly74 presne tak, keď sa spojíme tak tých plusov bude na celú stranu 😀 😀 😀

dafy
5. mar 2013

@ria191
@nelly3
@lienka_1 dakujem za odpoved 🙂 No a dneska mi odpísal ze pripravil pre mna toto 😵 ..menopur 75 jednotiek +clostilbegyt 3krat 1....myslíte ze to bude stačit??? mali ste to aj vy tak nejako?? ja pri klas...IVF som mala 220 jednotiek.... 😕

lubica1979
5. mar 2013

Baby, prepáčte, že sa stále vypytujem, ale ideme aj my do Brna, tak nech viem čo nám očakávať. V tých 1000€ +- máte zahrnuté aj lieky, alebo je to bez liekov. Ďakujem

mauerka
5. mar 2013

@ikacka Ja ma 37 a stale sa ukludnujem, ze roky ukazkovy cyklus, HP vzdy v poriadku, AMH 3,2... a ty ma teraz "zabijes" s takym, ze nekvalitne... ☹ spg mame nedobry aj my /pomale/. Tu kvalitu vajok ste zistili az pri IVF predpokladam... ci sa da nejak aj vopred, asi tazko, ked tak uvazujem...

lubica1979
5. mar 2013

a mali ste také isté lieky pri stimulke v Brne ako na SK?

amali
5. mar 2013
mauerka
5. mar 2013

@martinusa22 a preco chces ist na SK to absolvovat? preco potom nie napr. to Brno? byvas v AT?

ria191
5. mar 2013

@dafy tak to ti dal tú štartovaciu klasiku, ale neboj sa na ten 8. deň ti to podľa výsledkov upraví keby niečo. Ja kvôli zníženému AMH som musela pichať to isté čo na SK. Prípad od prípadu

martinusa22
5. mar 2013

@holly74 to znamená teda ze by mi v at poisťovni teda mohli to preplatit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre