Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
12. mar 2013

@isabellaa
ja si myslim, ze mrazenie nepreplacaju, my co sme si dali preplatil bolo soft, ani na SK ti poistovna nehradi mrazenie, KET. no ale ved vyskusaj a uvidis 😉

radina
12. mar 2013

@mimika1973 Ahoj, su to Kvapky na cinnost vajecnikov od bylinkara Valovica, kupis ich aj v lekarni. Obsahuje to nejake bylinne vytazky z alchemilky a niekolkych dalsich. 🙂 A on tusim vie aj namiesat kvapky aj priamo na mieru. 😉

falin
12. mar 2013

@speranza1 - ahojky speri, cakam na ms (koniec tohto tyzdna), potom sa objednam na sono, ci zmizli cysty + vyska endometria a ak budu oba vysledky ok, tak si ideme po zmrzlinky. Ak nenarastie endometrium, tak buduci cyklus pojdeme aj s estrofemom.
A ty ako?

falin
12. mar 2013

@lubica1979 - lubi, uvidis ze to zvladnes. Ja som sa tiez velmi bala ,ze to pomrvim, ale v pohode. Naozaj sa nemas coho bat

falin
12. mar 2013

@ria191 - ahoj riusik. Na dovolenke super, vcera som sa aklimatizovala v robote 😀 Prvu polovicu dovolenky sme mali slniecko a super sneh, potom jeden den prsalo a dalsie dni bol tazky sneh, ale aj tak bolo fajn.
Citam ze si mala pracovny vikend, ale vysledok urcite stoji za to. A neboj okna pockaju 😀 , aj na mna cakaju a nik to za mna nechce spravit 😀 😀 😀

besinka
12. mar 2013

Ahoj holky omlouvám se, že Vám sem lezu, ale nepotřebujete některá Utrogestan a Estrimax? Zůstalo mi 4xUtroš a 1xEstrimax. Bydlím přímo v Brně, mohla bych Vám to předat osobně, pošta na slovensko je strašně drahá. Jo a nic za to nechci. Nám se nepodařil poslední nativ a na další už nemám sílu, tak končím.

speranza1
12. mar 2013

@falin ahoj falinka, tak ja sa zatial na KETko nechystam...🙂a vy mate este kolko zmrzliniek? 🙂

falin
12. mar 2013

@radina - krasna urodicka, drzim palce nech to tentokrat vyjde

@alka025 - robila mi raz utz, velmi mila, vsetko pekne vysvetlila

@deinad - pozeram tvoj status, je mi luto ze vam to znovu nevyslo. Vy ste nespravili nic zle, neobvinuj sa, nie je to v nasich rukach. Verim ze nazbieras do leta vela energie a sil do dalsieho boja a konecne sa dockate zazraku. Drz sa.

radina
12. mar 2013

Zenicky, co mi odporucate vziat si na opu? Pyzamo a papucky su samozrejmost, ale nieco co by som este potrebovala? 😉

ria191
12. mar 2013

@falin tak super vám to vyšlo 😀. Tak áno už to vyzerá ako v dome a nie ako na stavbe. Predsa len dvere sú dvere. Vždy sme všetko vrážali do IVF-ka a nakoniec sa nám podarilo niečo ušetriť. Len keby ešte vyšlo KET-ko, tak som najšťastnejší človiečik na svete. Odo mňa totižto závisí či bude mať moje dvojča tretie dieťatko. Lebo mi sľúbila, že bude tehuľa zároveň so mnou a akosi sa jej do toho už nechce 😠 😠 😠 . Ach keby som si aj ja mohla vyberať, že či chcem alebo nie. Inak vyzerá to tak, že nikto nechce začať prvý 😀 😀 😀 . Každá to stále odkladáme. Som veľmi ale veľmi zvedavá, ktorá bude prvá 😀 😀 😀 .

tinkatinulka
12. mar 2013

@radina ak užívaš dáke lieky tak nezabudni, a papiere co ti dali a manžela 🙂

radina
12. mar 2013

@tinkatinulka Beriem prednison, ale ten si dam az po narkoze, papiere mam nachystane, aj predoperacne. Manzela si predtym nadopujem vitaminmi, nech ma energy, lebo musime vstavat skoro rano, tak aby nebol unaveny. 😝

ria191
12. mar 2013

@mimickapn keďže ste nemali PK tak počkaj s testovaním aspoň do 12 dňa. Pozitívum je, že si na ten 8. deň nezačala zase krvácať. To je veľmi dobré. Nemusíš mať žiaden výtok ani špinenie a dokonca žiadne bolesti. Je to strašne individuálne. Veľmi ti držím palce. To čakanie je síce neskutočne ťažké, ale ty to zvládneš. Veľa šťastia 😀 😀 😀

ria191
12. mar 2013

@radina aké predoperačné?

martinusa22
12. mar 2013

Tak teraz co si dat 2 alebo 1 vložiť ? Mam z toho dilemu :(

speranza1
12. mar 2013

@martinusa22 a co by si chcela ty? dat vlozit jedno alebo 2? a neboj sa, lekar v RF ti poradi, kolko by bolo pre teba najvhodnejsie vlozit🙂

radina
12. mar 2013

@ria191 ja mam spravene aj predoperacne , lebo som mala ist na laparku, ale pak to padlo. Tak som sa pytala sestricky, ze ci to mam vziat, zevraj hej. radsej to vezmem, kedze mam trombofilnu mutaciu. tak nech to tam maju cierne na bielom. 😉

tinkatinulka
12. mar 2013

@radina tak potom len veeela stastia a krsne vajušk a🙂

radina
12. mar 2013

@tinkatinulka dakujem , v nasom pripade ale hlavne krasne spermosky. 😝 😀

falin
12. mar 2013

@tinkatinulka - aj mne sa po ivf-kach zlepsilo pco, zacala aj ovulka. Ale ako pises, aj u nas su spermosky katastrofalne, takze o prirodzenom zazraku iba snivam

@mimickapn - nemusis nic pocitovat, ja som nemala ani raz spinenie pri uhniezdovani. skus zajtra rano testnut, 10-tkovy mamatest by ti uz mohol ukazat vysledok. Drzim palce.

tinkatinulka
12. mar 2013

@radina lebo to nepotrebujes, oni maju iba predoperacný dotaznik o anesteze.. 🙂 to nie ako na SR, jedine ked mas Leidena tak to je pre nich doležité..ja mam dve mutácie a povedali že ak beriem anopyrin tak je to oki.

tinkatinulka
12. mar 2013

@falin no nam sa postupne ten SPG zhoršuje takže jedine dat spermoškam triskáč aby trafili 😀 😀

tinkatinulka
12. mar 2013

@radina aj vy mate daku krasnu diagnozu zo SPG?my mame oligotherato..n proste všetko čo sa dá..ale aspon dačo máme 😝

radina
12. mar 2013

@tinkatinulka Ten uz mam vyplneny 🙂 ale budem kludnejsia, ak budu vediet, aku krvnu skupinu mam, keby nieco 😝
Ja mam mthfr homozygot, picham fraxik od zaciatku stimulky. 😖 Brucho mam jak ceditko dopichane. 😝

ria191
12. mar 2013

@radina tak preto. Už som sa zľakla, že nastali nejaké zmeny a našťastie nie 😀 😀 😀 . Veľa šťastia na OPU. Aj ja som to mala ako ty, že na SK pri dlhom protokole som musela stimulovať stráááááášne dlho a v Brne mi stačilo 9 dní a úrodička taká istá ako na SK. Milujem krátky protokol 😀 a Brno.

radina
12. mar 2013

@tinkatinulka ano, mame OATZoo, cize len krocik od uplneho azoo. 😖 Ale vieme pricinu, muz caka , kym mu poistovna schvali ziadost o liecbu hormonmi, snad za taky mesiac ich zacne brat. A potom budeme dufat v zazrak. 😕

radina
12. mar 2013

@ria191 Dakujem, na SR som mala kratky protokol mierne predlzeny o dva dni. nejake boli vajka lenivsie 😝

falin
12. mar 2013

@speranza1 - mame 2 posledne, tentokrat by to mohlo uz konecne vyjst

@ria191 - no parada, dvere su dvere, ako vravis. Postupne to bude ubudat tych robot, aj ked stavba je narocne a zozerie vela peniazkov. ALe stoji to za to. A ketko uz musi konecne vyjst, nech aj sestru inspirujes 😀 , to by bolo pekne, mat spolu babence 🙂 Kedy mas mat ms? Pojdes uz tento cyklus? Neodkladajte to divcence, ide jar, podme na to 😎

tinkatinulka
12. mar 2013

@radina aha ja som heterozygot MTHFR 😖

tinkatinulka
12. mar 2013

@radina to nebudete potrebovat ved v brne dakeho fesaka najdu na oplodnenie ved vies ze su machri na toto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre