Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
3. aug 2015

Písala som Macháčovi na reprofitácky mail a bol nedoručený. Predpokladám, že mailová adresa mu už nefunguje a stránka IVFClinic v Olomouci je dnes nedostupná..... Keď sa darí, tak sa darí... Picne ma..

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka to by som nebrala cele balenie staci ti tie 2 na zaciatok..takže ti ich postrazim a ak bude treba tak aj zozeniem bez tohto papieru..lipoplus je to iste ako intralipid len ina znacka ak som pochopila

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka mas v IP

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka dnes je asi totalne zahltený prácou tak pracuje inkognito 😀

lienka_1
3. aug 2015

@tlucka Ja mam presne rovnaky problem s imunitou. Intralipidy si objednavam po kusoch, ked potrebujem aplikovat. V lekarni, kde chodim, mi ho uplne bez problemov objednaju. Nemusim kupovat cele balenie. Vzdy zavolam tyzden dopredu a pred podanim si ho vyzdvihnem. Brala som aj medrol do 16. tt a teraz este intralipid kazde 3 tyzdne az do 30.tt. Asi nie kazda distribucka je ochotna, ak budes potrebovat, zavolam do tej leksrne a spytam sa, ktora distribucka je ochotna dodat intralipid aj jednotlivo a podla toho sa spytaj v lekarnach. Ja som si vybrala learen vedla reprodukcneho centra a tak sa s pani magistrou da rozumne dohodnut. Fakt mi maximalne vyjdu v ustrety. Ak budes potrebovat kludne kupim a poslem.

tlucka
3. aug 2015

@lienka_1 Ďakujem za ochotu. Ja som sa zatiaľ bola pýtať len v jednej lekárni, keďže mám ešte čas, a tam mi ho nevedeli, resp. neboli ochotní objednať. Ale písala som si už s @tinkatinulka, tak mi poskytne zo svojich "zásob" a potom v prípade potreby si objednám ďalšie balenie. V podstate by som lipid ani nemusela pichať, lebo som mala všetky výsledky v podstate OK, ale vraj vzhľadom na predchádzajúcu anamnézu mi teda odporučila. A kde si to chodíš dávať pichať? Tiež ti to tečie 5 hodín? A inak ako sa cítiš? Dúfam, že je všetko v poriadku a drobček rastie 🙂

lienka_1
3. aug 2015

@tinkatinulka
@tlucka Ozaj, baby, odo mna recept na intralipid nikdy nechceli. A cena je okolo 9 a nieco. Na infuzie chodim do nemocky, na infuznu sluzbu. Moj gynekolog mi vzdy vypise vymenny listok a podaju mi to zadara. Kvapka mi to zhruba hodinku a pol. Este nikdy som nastastie nemala nejaku reakciu alebo nieco podobne.

tinkatinulka
3. aug 2015

@lienka_1 u nas v nemocke infuzna nie je, to som zistovala a podla instrukcii od mojej imuno to ma tiect 3 hodiny, co je pohoda kedže mi to vedia podat na oddelení ale s podmienkou "hospitalizácie" takže ono to je od ochoty..ale u mna zase sa necudujem kedže ja už som mala imuno reakciu na iný liek a nechcela by som už zažiť..nerodem riskovať..inak aj sukrome co podavaju infuzie to nik nechcel podať kedže je to "novinka" moja sa toho..a zase v RF slušná cena plus cesta

tinkatinulka
3. aug 2015

@lienka_1 a cena sedííí len recet magistra chcela, ale po malom 😝 sa nechala ukecat

lienka_1
3. aug 2015

@tlucka Citim sa fajn. Niekedy mam pocit akoby som ani tehotna nebola. Sperca mi pozicala angel sound, tak raz za cas skontrolujem srdiecko, aby som bola v klude. V stredu poradna. Uvidim, co povie doky. Hematologicka mi zvysils fraxik, lebo boli horsie vysledky. O tyzden kontrola na endokrinologii, potom utz v 20.tt tak dufam a verim, ze bude vsetko OK.

tinkatinulka
3. aug 2015

@lienka_1 že 18tt kde to berieš..kam sa ponahlaš? uff nestiham a ako nasa 3v1?? ešte nič?

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka
@lienka_1 Mne napísala, že tiecť mi to musí 5 hodín! Tak neviem, čo tam budem toľko robiť. Asi si skúsim zistiť, či by mi to tiež u nás v nemocnici nepodali, aby som nemusela chodiť do Nitry a platiť 15€ za podanie.
@lienka_1 Som rada, že sa cítiš dobre a všetko je v poriadku. Už máš skoro polovicu za sebou a čoskoro budete mať vytúžené mimi v náručí 🙂

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka mala by si to tak najpohodlnejsie, nikam necestovať..

lienka_1
3. aug 2015

@tinkatinulka Tak toto ja nechapem, preco niekde robia take caviky. Ja chodim do lekarne vedla SPLNu v Ke. Pani magistra, co mi ju stale zavolaju, tak je max ochotna a hlavne informovana. Vzdy, ked bolo treba recept pytala, ale na intralipid nikdy nie. Moj gyndos ordinuje v mensej nemocke, kde z ocneho urobili infuznu sluzbu, co je super, lebo vsetko hradi poistovna. Ani tam sestricky nevedeli, co idu podavat ale dalsi raz uz mali nastudovane. Naposledy bola dokonca sestricka, co presne vedela o co ide, len nevedela trafit moje povrazy 😀

lienka_1
3. aug 2015

@tinkatinulka Mne to niekedy ide straaasne pomalicky.
Nasa mala to uz dufajme bude mat coskoro za sebou. Necham nech info poda sama 😉

tinkatinulka
3. aug 2015

@lienka_1 to je super, ja ked som sa u nas na to pytala tak sa zasmiali že cozeee to nemáme..a na pohotovosti mi to nepodaju, tam mi skor ubližia dekže som tam dost navstevovaný klient..naposledy s pomliazdenou rukou..asi som schytala od @ria191 stastíčko

tinkatinulka
3. aug 2015

@lienka_1 uhaaa to až tak 😀

tlucka
3. aug 2015

@lienka_1
@tinkatinulka Takže kočky, u nás v nemocke v TT mi žiaľ infúzky lipidu nepichnú. Podávajú len infúzky od ortopéda, neurológa, takže mám smolu. Nevadí, hlavne že mi infúzku aspoň v Nitre pichnú. Nebudem špekulovať. Hlavne nech sa konečne zadarí 🙂

marculik
3. aug 2015

Caute baby podla Vas,mohla by som dnes testovat na 11den?

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka skus zavolat na gyn oddelenie priamo..mna tiez naskod odbili ze iba neurolog moze a potom na gynde pohoda

sasa1983
3. aug 2015

@marculik ano, iste áno, držím palce. lepšie vždy ráno, ale 11deň už je dosť, to by už iste šlo, ja som dala 10D večer.

marculik
3. aug 2015

@sasa1983 Srasne sa bojim,tak idem vyskusat

martuska00
3. aug 2015

@sasa1983 skús

marculik
3. aug 2015

@sasa1983 tak nic,vyskusam pozdejsie, sa mi nepodarilo trafit zachytit dostatok mocu 🙂

gagirl
3. aug 2015

@marculik drziiim palce

sasa1983
3. aug 2015

@martuska00 ja už skúšať nebudem🙂 viac...

mitka85
3. aug 2015

Ahojte.Zacala som si pichat injekcie dexamed co mi naordinovala dr.dzurillova.dnes som sa objednavala na kontrolny odber a ze 90€ budem platit??? Prvykrat sme platili 250 a teraz zas 90€.to uz mozne nie je.

mitka85
3. aug 2015

Prepacte ze sa tu takto stazujem len som to potrebovala dostat zo seba 🙂

lienka_1
3. aug 2015

@tlucka Aj ja by som skusila gyn.odd. Ak by Ti z imunologie dali aj sprievodny listok, tak Ta nemozu odmietnut. Mne vzdy vypise vymenny listok moj gynekolog, ale ten je taky zlaty, ze ten by spravil aj nemozne, len nech to dotiahneme do uspesneho konca. Dokonca sam vybaboval infuznu sluzbu, lebo mali zo zaciatku obavy, ze s tym nemaju skusenosti.

lienka_1
3. aug 2015

@tinkatinulka Ty co stvaras, dievca?!

marculik
3. aug 2015

@sasa1983 ,
@gagirl baby dnesny test vysiel dufam,ze je to o.k ukazala sa mi sice na 11den vemi slabulinko druha ciarka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre